Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 50 λεπτά, το μέλος astrolabos έγραψε:

Άλλαξε κουτί. Το τροφοδοτικούλι είναι πολύ καλό.

 

Τι κουτί όμως, dat is the question.

 

πριν 40 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Άλλαξε τροφοδοτικό. Το κουτί είναι πολύ καλό.

 

Ε τώρα με άλλο είμαι, αλλά θέλω αυτό. Το άλλο θα πάει στο mining rig.

 

πριν 8 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Άλλαξε φόρουμ, εδώ σφάζονται. ?

 

Not Doing That No Way GIF by CBC

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rusty_Cookie said:

20210127_194821.jpg

 

Και ναι όντως ήρθε με φορτηγό.

 

  Reveal hidden contents

13293201.jpg

 

 

Δεν χωράει στο κουτί.

 

  Reveal hidden contents

Disappointed Muhammad Sarim Akhtar | Know Your Meme

 

 

πήρα και εγώ το 850 καλό αλλά το καλώδιο για το 24πινο για την μητρική με παίδεψε ήθελε αρκετή μεγάλη πίεση για να κουμπώσει και έβαλα χέρι από πίσω ? για να μην σπάσω την μητρική ....

Τώρα επίσης το καλώδιο της μητρικής και το καλώδιο του cpu πολύ βλακεία η επένδυση που έχει γύρω γύρω πολύ μεγάλη πατάτα έπρεπε να είναι το μισό θερμοσυστηλόμενο  έπρεπε να το γυρίσω 180 μοίρες όπως είχα και το προηγούμενο και μιλάμε τώρα έχω κουτί corsair έλεος ρε corsair φτιάξτο λίγο καλύτερο εκεί

 

image.png.b6139e2695326bf49c1a20602b14558d.png

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

Ξεκίνα thread... Όλοι κάτι αλλάζουμε αυτή την περίοδο.... Εσύ έχεις να αλλάξεις και κουτί και ΑΙΟ ?

 

 

ΚΑΙ ΑΙΟ?? Πφφφ.

Να μη συνεχίσω στο build log  λες? Για να υπάρχει ένα ιστορικό του πως σιγά σιγά διαφθείρομαι. 

 

 

πριν 49 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

πήρα και εγώ το 850 καλό αλλά το καλώδιο για το 24πινο για την μητρική με παίδεψε ήθελε αρκετή μεγάλη πίεση για να κουμπώσει και έβαλα χέρι από πίσω ? για να μην σπάσω την μητρική ....

Τώρα επίσης το καλώδιο της μητρικής και το καλώδιο του cpu πολύ βλακεία η επένδυση που έχει γύρω γύρω πολύ μεγάλη πατάτα έπρεπε να είναι το μισό θερμοσυστηλόμενο  έπρεπε να το γυρίσω 180 μοίρες όπως είχα και το προηγούμενο και μιλάμε τώρα έχω κουτί corsair έλεος ρε corsair φτιάξτο λίγο καλύτερο εκεί

 

Δε ξέρω αλλά είναι το μισο βαρος απ το enermax modu 625 μου το 650άρι. Εμείς στον καιρό μου με το βάρος τα υπολογίζαμε όλα. Βαρύ άρα καλό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τόσο δα. Δεν ειναι η εταιρεία τόσο, όσο το γεγονός πως βγάζει κουτιά που μου αρέσουν εμφανισιακά. Καλά το προηγούμενο P7 ήταν αναγκαίο κακό μιας και το μηχάνημα ήταν στον τοίχο. Τώρα, όσα βρήκα και μου άρεσαν, ήταν απλά τεράστια σε μέγεθος. 

 

Κοίταξα και το 1000D αλλά αυτό δεν ήταν κουτί για σύστημα αλλά για να βάλω νοικάρη. Και μερικά ακόμα που μου άρεσαν ήταν πάρα πολύ μεγάλα. 

Το View 71 θεωρείται midi tower. Μου άρεσε, ξεσκίστηκα να το βρω διαθέσιμο και μόλις εμφανίστηκε το πήρα.

 

Είδα και τα singularity. Ωραία δε λέω, αλλά όχι για 1500€.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rusty_Cookie said:

Να μη συνεχίσω στο build log  λες? Για να υπάρχει ένα ιστορικό του πως σιγά σιγά διαφθείρομαι. 

+1 build log.
Να κάνεις κάτι με το 28 Κελσίου. Ίσως έρθουν άλλοι καιροί, ευτυχισμένοι, όποιος έχει 28 εντός θα πηγαίνει γκούλαγκ.


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ARMAGEDDON said:

 

πήρα και εγώ το 850 καλό αλλά το καλώδιο για το 24πινο για την μητρική με παίδεψε ήθελε αρκετή μεγάλη πίεση για να κουμπώσει και έβαλα χέρι από πίσω ? για να μην σπάσω την μητρική ....

Τώρα επίσης το καλώδιο της μητρικής και το καλώδιο του cpu πολύ βλακεία η επένδυση που έχει γύρω γύρω πολύ μεγάλη πατάτα έπρεπε να είναι το μισό θερμοσυστηλόμενο  έπρεπε να το γυρίσω 180 μοίρες όπως είχα και το προηγούμενο και μιλάμε τώρα έχω κουτί corsair έλεος ρε corsair φτιάξτο λίγο καλύτερο εκεί

 

image.png.b6139e2695326bf49c1a20602b14558d.png

 

 

μετά από λίγο ψάξιμο ανακάλυψα ότι εκεί έχουν βάλει πυκνωτές για ripple suppression στα καλώδια:rolleyes:

epd6AyeW9EXQmnFEtFLTmQ-1200-80.jpg
WWW.TOMSHARDWARE.COM

Corsair upgraded its best-selling line RMx family with new models featuring smaller dimensions and quieter operation. And despite limited PCB space, performance remains similar from one...

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.