Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

66 σύνολο με ~12 μεταφορικά. amazon.de.

 

Dat was fast. Δεν το εχω πιασει στα χερια μου γιατι ειμαι Ξανθη..και εκανα την μαλακια να το στειλω σπιτι μου νομιζοντας οτι θα κανει καμια βδομαδα...

 

post-34402-0-08268500-1431030218_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, όλοι το 502 παίρνετε; Ααααααααα θα το πάρω και γω, και ας μην είναι η ίδια ακριβώς ροδέλα με του ΜΧ revo. To RAT τα έφαγε τα ψωμιά του και το Revo ήταν ποντίκι σταθμός..

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, όλοι το 502 παίρνετε; Ααααααααα θα το πάρω και γω, και ας μην είναι η ίδια ακριβώς ροδέλα με του ΜΧ revo. To RAT τα έφαγε τα ψωμιά του και το Revo ήταν ποντίκι σταθμός..

Εγω ημουν αναμεσα στο 402 και στο 502. 55 ευρα απο ελλαδα το 402 ΔΕΝ αξιζει..

 

Πληρωσα 55 για το 502 και παλι κερδισμενος ειμαι γιατι εδω εχει 80. Ελπιζω να με απαλλάξει απο την τενοντιτιδα...

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, αν αγνοησουμε το surround των 5021, θεωρεις οτι θα αξιζε να αλλαξεις τα altec lansing με αυτα, αν δεν ειχαν χαλασει τα πρωτα;

Γεια χαρά, εξαρτάται. 

 

Αν τα θέλεις για κομμάτι βασικής πηγής ήχου στο σπίτι και ακούς μουσική καθισμένος στο γραφείο και κοντά με μια λέξη, ναι.

Aν ακούς από μακριά και πολυ μέτριο mp3 youtube, ε αν υπολογίσουμε και την αρκετά μεγάλη διαφορά στην τιμή και το γεγονός ότι τα 5021 είναι αξιοπρεπέστατα όχι και τόσο.  

 

Όχι ότι δεν γίνεται να ακούς από μακριά, αλλά χάνουν πολλά από τα πλεονεκτήματα τους σε soundstage στερεοφωνική εικόνα, τις υψηλές συχνότητες οι οποίες είναι αρκετά κατευθυντικές στα monitor, την ανάλυση κτλ. Από τα Altec 5021 (2.1) ήμουν πολύ ικανοποιημένος και δεν θα σκεφτόμουν καν να τα αλλάξω αν μπορούσα τελικά να τα φτιάξω. ΑΛΛΑ, έχω ήδη setup stereo με AudioLab 8000 (Uk) Β&W 603 Marantz Cd, Marantz πικαπ rotel προενιχυτές κτλ.

 

Σε άμεση σύγκριση Jbl 305/presonus Audiobox iOne και 5021/Asus Xonar DX , πολύ καλά τα 5021 αλλά τα Jbl είναι εντελώς άλλη κατηγορία, και ξαναλέω, με την

προϋπόθεση ότι θα κάνεις nearfield ακροάσεις και όχι με mp3 και youtube, αυτά τα 2 πράγματα είναι τα πιο βασικά αν κινηθείς σε nearfield monitors

 

Δεν πήρα μονιτοράκια λόγο μόδας, αχρωμάτιστου ήχου κτλ ( εξάλλου, krk yamaha alesis ίδιου budget έπαιζαν αρκετά διαφορετικά) αλλά λόγο πρακτικότητας, και δεν ήθελα να μπω σε διαδικασία αγοράς κι άλλου ενισχυτή.

 

Στα γρήγορα.. 

 

1.Δεν νομίζω να με απασχολήσει το sub για αρκετό καιρό, το LF trim είναι ήδη στα -2db (και είναι 20cm μακριά από τοίχους, rearported) 

2.Δεν περίμενα τόσο καλή εικόνα και περιγραφή χαμηλών σε αυτήν την κατηγορία, απέχουν πάνω από 1m μεταξύ τους. 

3.Σε χαμηλές και μέτριες εντάσεις διατηρούν πολύ λεπτομέρεια και ανάλυση, ο ήχος υπάρχει παντού. Δεν παρατηρείς τον ήχο και τα όργανα να παίζουν από "δεξιά και αριστερά" 

4.Δείχνουν imo, σαφώς προτίμηση σε Jazz/blues, electronic, trip hop, funk, παρά σε metal ή πολύ γεμάτους hard rock ήχους. 

5.Mε balanced συνδέσεις (μόνο αυτές δοκίμασα) δεν έχω περίεργα με "γειώσεις" και περίεργους ήχους.

6.Προκαλούν χαμόγελα και ψάχνω ευκαιρίες ακούσω μουσική και πάλι από το pc.  

 

Ότι άλλο πιο περιγραφικό πια ειδικό,εδώ είμαστε, ρωτάς, sry για την αργοπορία στην απάντηση ούτε να τ ακούσω καλά καλά δεν προλάβαινα. 

Έγινε επεξεργασία από Dem
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

όχι έχω qnap για την δουλειά αυτή.

 

έβαλα dd-wrt, δοκίμασα σκληρό δίσκο, έχει έναν μινι DLNA server, μια χαρά έπαιξε με το pc. Μέτρησα 18MB/s περίπου read/write, αλλά δεν το θέλω ουτε γιαυτή την δουλειά με υπερκαλύπτει το qnap.

 

Με dd-wrt/open-wrt γίνεται ΑΛΛΟ πράγμα ! Αποκτά τουλάχιστον την διπλή αξία σαν router !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@haris013, ς
αγαπημενος κιθαριστας ο dime.
και εγω αγορασα αυτην
11214038_980289518647794_667987840902181

 

αλλα δεν ξερω αν φαινεται αλλά ειναι μινιατουρα,την εβγαλα οσο πιο true μπορουσα.

Aπο που την πηρες και ποσο?

Γενικα πιο πολυ σαρεσει απτην dean from hell?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου άρεσε ποιο πολύ απο την dfh, την ήθελα χωρίς φωτιές και κεραυνούς . απο την αλλη δεν με τρελενει το snow camο αλλά είχε πολύ καλη τιμή, 359 ευρώ απο 750 οποτε δεν αντισταθηκα.

Αν επελεγα χωρίς budget θα πηγαινα στην showdown ml αλλά πήγαινε πολύ το μαλλί μετα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεγιές. Όποτε σου είναι εύκαιρο κσι δεις εκτυπώσεις, πες λίγο τις εντυπώσεις. Κυρίως για την ποιότητα εκτύπωσης. ;)

Καλορίζικο :)

Το έχω βάλει κι εγώ στο μάτι για έναν συνεργάτη. O driver για windows το βρίσκει αυτόματα στο δίκτυο, ή πρέπει να του βάλεις στατική IP?

Πρώτες εντυπώσεις εδώ: http://www.thelab.gr/index.php?/topic/144264-Οικονομικό-laser-πολυμηχάνημα-για-SOHO-χρήση:-Samsung-SL-M2875FD

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.