Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

http://www.ebay.co.uk/itm/USB-3-0-PCI-e-Express-Card-With-5-Ports-SATA-15Pin-Power-Connector-For-Desktops-/331790832789?hash=item4d40465495:g:UTwAAOSwFNZW0~-y

 

Με SATA ρευμα και υποδοχη για θυρες στο κουτι σου (αν εχεις)

Είχα σκεφτεί τέτοια λύση, αλλά θα χρειαζόμουν και usb3 bay μια που το κουτί μου είναι παλιό και δεν έχει usb3. Οπότε η πιο cost effective λύση στην απελπιστική οικονομική μου κατάσταση ήταν η καρτούλα που πήρα και ένα εξωτερικό καλώδιο των 4-5€.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, env0y said:

ab32d72b794423680324493d45c4701e.jpg

Μόλις η speedex μου χτύπησε την πόρτα. Εύχομαι το ρουτερακι να μπορεί να αναγνωρίζει τα 5ΤΒ που θα του κουμπωσω emoji26.png

Sent from my E6653 using Tapatalk

To ac68U ακομα να το αντικαταστησουνε? Εγω το εχω ηδη 2 χρονια...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκαιο icy20 αλλά αν το καλο σκεφτείς το προϊόν πετάει και έχει σαρώσει τα βραβεία. Να σκεφτείς τα μόνα μειονεκτήματα που του βρίσκουν είναι ότι δεν έχει wall mount.

 

Τώρα αν το κοιτάξουμε πιο προσεκτικά δεν έχει και μεγάλες διαφορές σε σχέση με τα πιο ακριβά μοντέλα RT-AC88U. Πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο ρουτερ μπορείς να πάρεις σήμερα για οικιακή χρήση.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, env0y said:

Έχει δίκαιο icy20 αλλά αν το καλο σκεφτείς το προϊόν πετάει και έχει σαρώσει τα βραβεία. Να σκεφτείς τα μόνα μειονεκτήματα που του βρίσκουν είναι ότι δεν έχει wall mount.

 

Τώρα αν το κοιτάξουμε πιο προσεκτικά δεν έχει και μεγάλες διαφορές σε σχέση με τα πιο ακριβά μοντέλα RT-AC88U. Πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο ρουτερ μπορείς να πάρεις σήμερα για οικιακή χρήση.

Ναι και εγω υπερ-ευχαριστημενος ειμαι! Ξανα το ιδιο θα αγοραζα αν χαλαγε...

 

ΥΓ Θυμηθηκα τι με χαλαει μονο σε αυτο το ρουτερ: Εχω βαλει εναν δισκο usb3 πανω, ο οποιος διαβαζεται με πολυ μικρη ταχυτητα αναλογικα (30mb/s)

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει τροφοδοσια. Θεωρητικα στο pc πρεπει να πιανει κανενα 60αρι αν και εχω χρονια να το δοκιμασω γιατι τον εχω mount πανω στο ρουτερ για να κατεβαζω εκει πραγματα με το torrent client.

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα μια usb 3.0 pci-e καρτούλα από ebay γιατί δεν παλευόταν άλλο με το usb2. Είχα ένα σωρό media usb 3 και περίμενα μισάωρα για να γράφω και να σβήνω data αρκετών GB. Κόστος 7-8€ από ebay και την είδαν out of the box τόσο το linux mint όσο και τα win 10. Τώρα χρειάζομαι και ένα καλώδιο για να μην σκύβω στο πίσω μέρος του κουτιού κάθε φορά που χρειάζομαι να συνδέω ένα usb3 flash ή τον εξωτερικό δίσκο....

Μπορείς να δώσεις και ένα λινκ γιατί με ενδιαφέρει

ab32d72b794423680324493d45c4701e.jpg

Μόλις η speedex μου χτύπησε την πόρτα. Εύχομαι το ρουτερακι να μπορεί να αναγνωρίζει τα 5ΤΒ που θα του κουμπωσω [emoji26]

Sent from my E6653 using Tapatalk

Πόσο σου βγήκε το Modem;

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω και μία φώτο από σήμερα που έστησα το router με δύο συγκριτικά τεστ. 

 

Το πρώτο με default settings 58.64Mbps και το δεύτερο με customized 82.91Mbps

 

Capture.PNG

Έγινε επεξεργασία από env0y
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος jax7480 έγραψε:

Κάτι ξέχασε ο ταχυδρόμος και ήρθε ξανά...

με γειες 

:whistling: Για μας ξέχασε τίποτα? :p

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.