Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Μετά από 5 χρόνια καρέκλα του ΙΚΕΑ είπα να την δω την φάση πιο σοβαρά [emoji14]

9bd5acc8826e884e815ab8a21ae7605f.jpg

6c84b027a5e08ebcd0b1f069e2cefe6b.jpg

Sent from my E6653 using Tapatalk

Μπορεις να μου στείλεις μοντελο και απο που την αγόρασες?? Έστω σε πμ

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος jax7480 έγραψε:

Μόλις παρήγγειλα ένα τέτοιο έτσι για τη φάση...

 

61L7Wx8h3aL._SY355_.jpg

 

To έχω... Το έδινε κάποτε δωρεάν το zapals. Φαίνεται αρκετά σταθερό, αλλά δεν μου πολυαρέσει η ιδεά να γυρνάει το κινητό μαζί με το τιμόνι (π.χ. σε παρκαρισμα)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι οι rgb είναι αλλά έχω θέμα με την εφαρμογή και δεν μπορώ να συνδεθώ. Έχουν και wifi σε αντίθεση με τις άλλες μέσω Bluetooth (αν και ίσως να ήταν καλύτερα έτσι). Θα δω μήπως είναι λόγω cyanogen στο κινητό οταν γυρίσει η γυναίκα με το samsung της και το iPhone της. Τώρα τρέχει προσφορά στο gearbest 20dollars η μία, εγώ τις είχα πάρει λίγο παραπάνω.

Sent from my A0001 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Κάτοχος πλέον του Letv x800 US edition! (2k Sharp Screen , 810 Snapdragon , 64GB rom ,4GB ram)

Άψογο κινητάκι για τα λεφτά του... Και ειδικά στις τιμές που παίζει πλέον..

 

 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Και πήραμε για την παραλία το ηχειάκι 2W της Xiaomi (δώρο από το banggood έδινε έτσι 20 κομμάτια)

Spoiler

Screenshot.png

Screenshot.png

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, deninho said:

Καλοδούλευτο. Από μπαταρία τι λέει;

Είμαι στην δεύτερη φόρτιση, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη σωστή.

Η αυτονομία του όμως φαίνεται να είναι κλασσικά 1 μέρα λόγω της 2k οθόνης.  Εμένα μου έβγαλε 4 ώρες οθόνη στην πρώτη φόρτιση (έφτασε στο 10-13% και το έβαλα για φόρτιση). Το περίμενα λίγο καλύτερο αλλά για τα χαρακτηριστικά του μια χαρά κρατάει η μπαταρία. Το λειτούργησα με battery saver καμια ώρα και η κατανάλωση έπεσε περίπου στο μισό σε κανονική χρήση.

 

Είναι out of the box ready χωρίς κινεζιές μέσα (US version για αυτό) με όλα τα πιστοποιητικά Ευρώπης και Αμερικής. Συσκευή με μικρά sar  για Κινέζο  (Letv x800 0.501 W/kg (head)  0.365 W/kg (body) CE 10g)

 

Το μόνο θέμα όταν το παίρνεις είναι ότι δεν λειτουργεί ο stock browser που φτιάχνει με ένα reset τον δεδομένων της εφαρμογής και update από το Playstore, και ότι η main κάμερα πρέπει να έχει κάποιο bug γιατί δεν βγάζει καθαρές φωτογραφίες, αλλά τα βιντεο που τραβάει και οι selfie είναι κορυφή. Δοκιμάζοντας διαφορετικές εφαρμογές βλέπεις βελτίωση ως έναν βαθμό αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος ακόμα με το αποτέλεσμα. Περιμένουμε να βγει costum rom για την US version και αναφέρουν ότι το θέμα με την κάμερα λύνεται πλήρως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, akilleas said:

Δεν μας γράφεις και δυο λογάκια για το ηχειάκι.

Ένταση, ποιότητα ήχου,ποιότητα κατασκευής μπαταρία.

~Αρκετά δυνατό για 2W, πιο δυνατό από τον μέσο όρο πολλών κινητών/laptop.

~4-5 ώρες αναπαραγωγής βγάζει,

~Κατασκευή πολύ όμορφη, και αρκετά μικρό. Δλδ άνετα το έχει κάποιος ακόμα και στην τσέπη, αλλά μπορεί να δεθεί κ με λουράκι.

~Εχει αρκετά καλό ενσωματωμένο μικρόφωνο για να μιλάς στο τηλέφωνο μέσα από το ηχειάκι.

~Επειδή έχω 3 διαφορετικά xiaomi speakers μπορώ να πω ότι έχει τον πιο καθαρό ήχο

~Συνδέεται μέσα σε μερικά sec με οποιαδήποτε συσκευή

 

Τα αρνητικά είναι ότι όπως και να το κάνουμε είναι 2W, μην περιμένει κανένας να κάνει πάρτι με αυτό, απλά είναι για να γλιτώνεις στην ουσία μπαταρία από το κινητό κ να έχεις έναν αρκετά πιο ποιοτικό και αξιοπρεπή ήχο  στην μουσική σου. Επίσης η εμβέλεια του bluetooth είναι αρκετά μικρή/αδύναμη, 5-10 μέτρα χωρίς εμπόδια και μετά αρχίζει και σπάει το σήμα και σε περίπτωση που μπει κάτι ενδιάμεσα ογκώδες (πχ περάσει κάποιος ανάμεσα από το ηχείο και το κινητό) επίσης χαλάει το σήμα. Με λίγα λόγια πρέπει να έχουν ας πούμε οπτική επαφή το κινητό με το bluetooth για να μην έχουμε θεματάκια.

 

Και δώρο να μην ήταν θα το αγόραζα αφού άκουσα πως αποδίδει. Οι εντυπώσεις πολύ καλύτερες από τα πιο ακριβά ηχειάκια της Xiaomi (άσχετα που είναι πιο δυνατά εκείνα με "μπάσο", δεν φτάνουν καθόλου στην καθαρότητα του ήχου που προσφέρει αυτό το μικρούλι).

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει η ποιότητα κατασκευής του X800; Σκέφτομαι για το 2 Pro, σκεπτόμενος ότι θα έχει καλύτερη μπαταρία από το X800.

 

Η οθόνη του βγάζει κιτρινίλα; Είδα συγκριτικό με ?, LeTV Le2 & ένα Meizu και η οθόνη του LeTV έβγαζε μια κιτρινίλα που σε σύγκριση με τις άλλες την ήταν αρκετά χάλια.

Spoiler

2afc789baf3641ca89c595f0246c90a7.png

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, UltraB said:

Τι λέει η ποιότητα κατασκευής του X800; Σκέφτομαι για το 2 Pro, σκεπτόμενος ότι θα έχει καλύτερη μπαταρία από το X800.

 

Η οθόνη του βγάζει κιτρινίλα; Είδα συγκριτικό με ?, LeTV Le2 & ένα Meizu και η οθόνη του LeTV έβγαζε μια κιτρινίλα που σε σύγκριση με τις άλλες την ήταν αρκετά χάλια.

  Hide contents

2afc789baf3641ca89c595f0246c90a7.png

 

Η ποιότητα κατασκευής δεν έχει σε τίποτα να ζηλέψει τα top μοντέλα της αγοράς. Ίσως είναι και καλύτερη από πολλά από αυτά που τα "βαφτίζουν" top. Προσεγμένο σε κάθε λεπτομέρεια που έχει, χωρίς φυσικά τριγμούς στα κουμπιά. Ότι διαβάζεις περι κατασκευή/ποιότητα των Letv ισχύει. Σε αυτό το κομμάτι πιστεύω πείθουν και τον πιο δύσκολο χρήστη.

 

H οθόνη βγάζει μια κιτρινίλα είναι αλήθεια αυτό. Δεν ενοχλεί καθόλου εκτός και αν το βάλεις δίπλα σε άλλο κινητό που έχει πιο "μπλε" λευκό. Σήμερα το σύγκρινα και εγώ με το Xiaomi redmi note 3 pro ενός φίλου. Είναι φίλτρο και στην ουσία default επιλογή για την οθόνη. Αν βάλει κάποιος την επιλογή "natural colours" μειώνεται πάρα πολύ αυτή η κιτρινίλα(στην US version που έχω έχει bug κ δεν λειτουργεί, αλλά έχω κ ένα letv x600 όπου είναι τα ίδια χρώματα και έτσι βελτιώνεται).

 

Είναι σαν να μειώνει λίγο το blue backlight οι default ρυθμίσεις της letv. Τώρα κάνοντας πειραματισμούς με 3rd part εφαρμογή (αφού σε μένα δεν λειτουργούν τα φίλτρα) η κιτρινίλα εξαφανίζεται αν αυξηθεί το μπλε φως τελείως.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2016 at 5:18 ΜΜ, το μέλος Spirosssss έγραψε:

Ναι οι rgb είναι αλλά έχω θέμα με την εφαρμογή και δεν μπορώ να συνδεθώ. Έχουν και wifi σε αντίθεση με τις άλλες μέσω Bluetooth (αν και ίσως να ήταν καλύτερα έτσι). Θα δω μήπως είναι λόγω cyanogen στο κινητό οταν γυρίσει η γυναίκα με το samsung της και το iPhone της. Τώρα τρέχει προσφορά στο gearbest 20dollars η μία, εγώ τις είχα πάρει λίγο παραπάνω.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Παραθέτω τον εαυτό μου αλλά η εφαρμογή δούλεψε αφού έκανα reset τις λάμπες (ναι: reset σε ένα γλόμπο) και άλλαξα τον server της εφαρμογής σε mainland China όπου μου έδωσε περισσότερες επιλογές. Επίσης έκανε και firmwire update (ναι: firmwire update σε γλόμπο).

 

Υστερούν λίγο σε ένταση στο λευκό (το οποοίο μπλεδίζει λίγο αλλά ίσως είναι και θέμα συνήθειας) αλλά γενικότερα, φαίνονται καλή φάση. Για το πορτατιφ και τη λάμπα δωματίου του μπόμπιρα να χαβαλεδιάζουμε λίγο καλές είναι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΏ ΜΑΖΊ ΣΑΣ ΚΆΤΙ ΑΡΚΕΤΆ "ΌΜΟΡΦΟ"

...δεν είχα ποτέ τέτοιο "μηχανάκι"

 

HP ENVY 750 Desktop PC

 

Configuration/ SPECS:

i7 6700K @ 4.00GHz
16gb RAM
Boot drive, ssd 512gb
2nd hdd 1tb
bluetooth / wi fi
GPU : MSI GTX 980 Ti
Κουτί σχεδίαση από: Bang & Olufsen
Δυστυχώς με Win10 και πρέπει να τα "κρατήσω" μιάς και είναι "remote desktop εργασίας "... 
Κόστος: άγνωστο - δεν το πλήρωσα εγώ... 
 
υ.γ. ΜΗΝ μου πείτε για τα καλώδια, το ξέρω... να βρώ χρόνο να τα ταχτοποιήσω κάποια στιγμή δείχνουν πολύ άσχημα...
 
 
 

20160616_193220.jpg

20160616_193242.jpg

20160616_193325.jpg

20160616_193444.jpg

20160616_193513.jpg

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
πρόσθεσα υ.γ.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.