Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ!

 

Το κουτί είναι αυτό που μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις από όλα αυτά που αγόρασα.

 

Ποιοτικότατο , στιβαρό, ανοίγει (προφανώς) πανεύκολα και έχει άπλετο χώρο για το μέγεθός του.

 

Ο 140άρης ανεμιστήρας που έχει είναι τελείως αθόρυβος, σε αντίθεση με τον 120άρη που ακούγεται , ελάχιστα βέβαια, μόνο το βράδυ με τα πάντα κλειστά. Σκεφτόμουν να τους αλλάξω, αλλά άλλαξα γνώμη μετά τη χρήση τους.

 

Εύκολη και η τακτοποίηση των καλωδίων στο πίσω μέρος, έχει αρκετές θέσεις για τα πιαστράκια. 

 

Τέλος μου αρέσει το κάλυμμα που έχει επάνω από το τροφοδοτικό και η τρύπα σε αυτό για να περνούν τα καλώδια εύκολα.

 

Το μόνο που με εκνεύρισε λίγο ήταν το πόσο σφιχτές ήταν οι tool free βίδες του cage των HDDs, αναγκάστηκα να τις ξεβιδώσω με πένσα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο VFM σετακι εγκρινω απολυτα.Αν αλλαζα κατι μονο θα ταν η μητρικουλα θα χτυπαγα καμια asrock σε αυτο το price range.Γουστα ειναι αυτα παντως.Καλοδουλευτο φιλε.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Helly said:

Ωραιο VFM σετακι εγκρινω απολυτα.Αν αλλαζα κατι μονο θα ταν η μητρικουλα θα χτυπαγα καμια asrock σε αυτο το price range.Γουστα ειναι αυτα παντως.Καλοδουλευτο φιλε.

Asus<Asrock?

Link to comment
Share on other sites

καλοδούλευτο το 804. ζηλεύω, αφού και για εμένα αυτό ήταν εξ αρχής ο στόχος, και για αυτό πήγα σε micro atx, αλλά στη συνέχεια λεφτά για κουτί γιοκ, και ξέμεινα με το στάκερ

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Helly said:

Ωραιο VFM σετακι εγκρινω απολυτα.Αν αλλαζα κατι μονο θα ταν η μητρικουλα θα χτυπαγα καμια asrock σε αυτο το price range.Γουστα ειναι αυτα παντως.Καλοδουλευτο φιλε.

Ήμουν έτοιμος να αγοράσω αυτή http://www.skroutz.gr/s/7357059/Asrock-Z170-Extreme4.html  που είναι και κουκλί.

 

Τελευταία στιγμή άλλαξα απόφαση, φοβήθηκα λίγο από αυτά που ακούω για την αξιοπιστία της asrock. Το έχω μετανιώσει λίγο, αλλά τώρα δεν αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος djuan1988 έγραψε:

Ήμουν έτοιμος να αγοράσω αυτή Asrock Z170 Extreme4 | Skroutz.gr   που είναι και κουκλί.

 

Τελευταία στιγμή άλλαξα απόφαση, φοβήθηκα λίγο από αυτά που ακούω για την αξιοπιστία της asrock. Το έχω μετανιώσει λίγο, αλλά τώρα δεν αλλάζει.

Ε;;; Προσωπικα , περισσοτερο αξιοπιστες εταιρειες απο ASrock και G.skill , δεν εχω δει κατα την προσωπικη μου αποψη. Εχω παθει απο ολες τις υπολοιπες. Και msi, asus, gigabyte ειχα. Ποτέ δε βρήκα τοσο απροβληματιστη μητρικη οπως η asrock. Τεσπα :p  Θεωρω αψογη την Asrock. Ολες βγαζουν προβληματα. Αλλα γενικως ειναι αψογες για αυτα που προσφερουν οι Asrock :) 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, tommybertsen said:

Ε;;; Προσωπικα , περισσοτερο αξιοπιστες εταιρειες απο ASrock και G.skill , δεν εχω δει κατα την προσωπικη μου αποψη. Εχω παθει απο ολες τις υπολοιπες. Και msi, asus, gigabyte ειχα. Ποτέ δε βρήκα τοσο απροβληματιστη μητρικη οπως η asrock. Τεσπα :p  Θεωρω αψογη την Asrock. Ολες βγαζουν προβληματα. Αλλα γενικως ειναι αψογες για αυτα που προσφερουν οι Asrock :) 

 

Εντάξει οι προσωπικές μας εμπειρίες δεν είναι ο κανόνας, ούτε η πραγματικότητα.

 

Είχα χρόνια να ασχοληθώ σοβαρά με το PC hardware και δεν είχα εικόνα της αγοράς. Έκατσα έψαξα, διάβασα αρκετά και ρώτησα σε "διπλανό" ελληνικό φόρουμ. Και εκεί μου είπαν έμπειρα άτομα να πάρω asrock, αλλά τελικά δεν το τόλμησα, διότι διάβασα κάποια περίεργα πράγματα για πολλές doa μητρικές.

 

Πάντως, πράγματι, φαίνονται vfm και έχουν περισσότερα χαρακτηριστικά σε σχέση με τις μητρικές των άλλων εταιρειών στα ίδια χρήματα. Αν άλλαζα κάτι στη σύνθεσή μου, αυτό θα ήταν μόνο η μητρική, χωρίς βέβαια να λέω ότι δεν είμαι ευχαριστημένος με αυτή που πήρα ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Σου εχουν πει ατομα εμπειρα να παρεις ASrock , αλλα φοβηθηκες αυτα που διαβαζεις τα οποια μαντεψε τι ειναι...Προσωπικες εμπειριες. Οποτε αυτο που λες οτι 

πριν 15 ώρες, το μέλος djuan1988 έγραψε:

Εντάξει οι προσωπικές μας εμπειρίες δεν είναι ο κανόνας, ούτε η πραγματικότητα.

 

δεν ισχυει στην περιπτωση μας. Η πραγματικοτητα ειναι ενας αχταρμας  :p Λιγο απο αυτα που διαβαζεις που ειναι αληθεια, λιγο απο αυτα που σου λενε εμπειρα ατομα (παλι αληθεια ειναι). Οποτε εσυ διαλεγεις και παιρνεις αναλογα την κριση σου :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και μόλις φτασανε τα υπόλοιπα κουλουράκια.

6fb54da2c3d0c6d51801d1822edb9c68.jpg

Εφόσον το PC τώρα θα βρίσκεται ακριβώς δίπλα μου πάνω στο γραφείο, ελπίζω να μειωθεί ο θόρυβος κρατώντας πάντα τις θερμοκρασίες χαμηλές.

Sent from my E6653 using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος env0y έγραψε:

Και μόλις φτασανε τα υπόλοιπα κουλουράκια.

6fb54da2c3d0c6d51801d1822edb9c68.jpg

Εφόσον το PC τώρα θα βρίσκεται ακριβώς δίπλα μου πάνω στο γραφείο, ελπίζω να μειωθεί ο θόρυβος κρατώντας πάντα τις θερμοκρασίες χαμηλές.

Sent from my E6653 using Tapatalk

O επεξεργαστής πάνω από την D15S, καλός; :hehe:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.