Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Το δικό μου σύστημα!   Κουτί Phanteks enthoo pro ( είναι τεράστιο κουτί και με όλα μέσα και ζυγίζει το πολύ 15-18 κιλά βάρος, βαρύτερο κουτί δεν έχω σηκώσει  ποτέ μου ) επεξεργαστής i7 - 5820K 6πυρήνος , motherboard ashrock extreme 4 x99, Ρam corsair vegeance LPX 3000 mhz 16gb,  ψήκτρα Noctua 15S, κάρτα γραφικών ASUS STRIX GTX 970 DC20C EDITION 4GB, ssd samsung 850evo pro 500gb , hdd toshiba 2TB  ,Τροφοδοτικό 1000watt super flower sli edition SF-1000F14MG 80 plus Gold,DVD-RW liteon.

 

Ευχαριστώ όλους σας που με βοηθήσατε στην σύνθεση υπολογιστή κ μου προσφέρατε συμβουλές.

thanks @karmen1983, @GoMaR, @pnick και όλους στο παλιό τότε post :)

 

Είναι καταπληκτικό μηχάνημα ,δεν κολλάει πουθενά και πετάει σε oλα τα Games, και Rendering της Autodesk δοκίμασα Autodesk alias automotive, maya,3ds max, After effects,photoshop και είναι Super!!!!  

 

 

20160604_215000.jpg

Έγινε επεξεργασία από Cardesign
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος haris013 έγραψε:

New monitor, crap photo :p

 

Hp 27xw και μέχρι στιγμής μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημενος 

20160604_225414.jpg

 

 

Εμφανισιακα μπομπα , μεταλλικη κατασκευη , ρευμα απο κλασσικο καλωδιο ή με τουβλο ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kpetros said:

 

 

Εμφανισιακα μπομπα , μεταλλικη κατασκευη , ρευμα απο κλασσικο καλωδιο ή με τουβλο ?

Τουβλάκι η τροφοδοσία, στιβαρή βάση και ωραία χρώματα . Μου έκατσε και καλό κομμάτι σχεδόν καθόλου bleeding 

Link to comment
Share on other sites

On 5/30/2016 at 10:39 PM, env0y said:

Μετά από 5 χρόνια καρέκλα του ΙΚΕΑ είπα να την δω την φάση πιο σοβαρά emoji14.png

9bd5acc8826e884e815ab8a21ae7605f.jpg

6c84b027a5e08ebcd0b1f069e2cefe6b.jpg

Sent from my E6653 using Tapatalk

ποια ικεα είχες και πως σου φάνηκε η dxracer ?   και πόσο βγήκε ? off  λίγο :)  

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ακριβώς το μοντέλο της καρέκλας του ΙΚΕΑ αλλά την είχα πάρει κάπου στα 150 ευρώ. Αυτήν την τσίμπησα στα 300 ευρώ και έχω να πω τα εξής.

 

- Η καρέκλα είναι αρκετά βαριά, δεν σηκώνεται εύκολα.

- Με τα μαξιλάρια σε κρατάει σε πολύ τσιτωμένη φάση, one of a kind για fps παιχνίδια.

- Αν αφαιρεθούν τα μαξιλάρια γίνεται πολύ lazy boy φάση και η πλάτη της γυρίζει σε φάση που γίνεται κρεβάτι. 

- Τα μπράτσα της δεν είναι δερμάτινα αλλά αυτό μου αρέσει διότι δεν ιδρώνω και δεν έχω την αίσθηση ότι συγκαίγομαι.

 

Γενικά τις dx racer δεν τις παίρνεις έτσι απλά. Πρέπει να κοιτάξεις την σελίδα του κατασκευαστή και να δεις ποια σειρά είναι κατάλληλη για σ'ενα με βάση κιλών και ύψους. Εγώ είμαι 1.82cm 80kg. Και ξανθός με μπλε μάτια αν διαβάζει το post η @karmen1983:p 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 30/5/2016 at 10:39 PM, env0y said:

Μετά από 5 χρόνια καρέκλα του ΙΚΕΑ είπα να την δω την φάση πιο σοβαρά emoji14.png

9bd5acc8826e884e815ab8a21ae7605f.jpg

6c84b027a5e08ebcd0b1f069e2cefe6b.jpg

Sent from my E6653 using Tapatalk

Μονο εγω δεν μπορω να τις δω ? :p

μπλαμπλα.jpg γραφει

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

@sirDiman  Μάλλον χρησιμοποιείς κάποιο add blocker στον browser και δεν μπορείς να τις δεις. Όλες οι φωτογραφίες μου είναι ανεβασμένες από το thelab.gr και όχι από κάποιο εξωτερικό σύνδεσμο.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, and64 said:

Μολις παρελήφθη! Δεν το λες βέβαια ακριβώς αγορά...(το customer care της logi τα σπάει όπως πάντα) 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Παρότι λίγο άσχετο με το θέμα, ποιά είναι η ιστορία με το customer care?

Είχα παλιότερα ένα θέμα με τη ροδέλα ενός performance ΜΧ, αλλά το κατάστημα δεν ήταν πολύ συνεργάσιμο και δεν το κυνήγησα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, minast said:

Παρότι λίγο άσχετο με το θέμα, ποιά είναι η ιστορία με το customer care?

Είχα παλιότερα ένα θέμα με τη ροδέλα ενός performance ΜΧ, αλλά το κατάστημα δεν ήταν πολύ συνεργάσιμο και δεν το κυνήγησα.

Οντως είμαστε offtopic αλλά επειδή εχω πάρει πολλά logitech προιοντα κατα καιρούς, με όποια απο αυτά ειχα το παραμικρό θέμα πάντα άνοιγα incident στο support της logi κατευθείαν δεν ασχολήθηκα ποτέ με μαγαζιά! (εχω αλλάξει ενα mx performance γιατι ξεφλούδιζε το λαστιχο στους 2 μήνες, ενα illuminated πληκτρολόγιο για τον ίδιο λόγο, ενα vx revolution γιατι δεν δούλευε το thumb button, και 2 Μ705 που ήταν αντικατάσταση του vx για θέματα με τη ροδέλα τους!!) Ζητανε εννοείται απόδειξη και σε 2  περιπτώσεις μου εδωσαν εναν κωδικό να τυπώσω και να το φωτογραφίσω διπλα στο προιον για να αποκλεισουν οτι δεν σπαμαρω και παω να τους παρω τσαμπα πραγματα ;)

 

Εκτός απο το πρώτο revolution που μου ζητησαν να τους ταχυδρομήσω πισω τον δεκτη, όλα τα άλλα μου εχουν μείνει λειτουργικά και ή τα εχω χαρίσει ή τα εχει πάρει ο αδερφός μου :p  Ολα ερχονται με courier σε 1 βδομαδα max...

 

Πλέον όμως με το που έστειλα mail η πρώτη απάντηση είναι απευθυνθείτε στο κατάστημα αν και τελικά δεν γινόταν αυτό γιατι το ειχα πάρει απο amazon us. Οπότε τους λεω δεν παίζει και μετά απο τη διαδικασία με τεστακια κλπ μου το αντικατέστησε η logi κατευθείαν (ειχε και αυτο θεμα με το thumb button) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.