Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

@Wizard!

To κουτί ήρθε. Έβγαλα μερικές φωτό και θα κάνω και μία πολύ μικρή παρουσίαση. Απλά να αναφέρω πριν την παρουσίαση πως θα είμαι μάλλον αρνητικός γιατί το κουτί τελικά αποδείχτηκε η χειρότερη αγορά που έχω κάνει. Δεν είναι θέμα του κουτιού αλλά θέμα λάθος επιλογής δικής μου. Το κουτί είναι τεράστιο για αυτό που το ήθελα (σαλόνι) και το πιθανότερο είναι πως όταν το δει η γυναίκα (ευτυχώς για πολύ καιρό ακόμα θα είναι στην Ελλάδα) θα μου το φέρει στο κεφάλι ή θα μου το κάνει κλύσμα. Καμία από τις δύο επιλογές δεν είναι καλή λόγω μεγέθους και βάρους (17 κιλά). Αυτά για τώρα.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, jax7480 said:

@Wizard!

To κουτί ήρθε. Έβγαλα μερικές φωτό και θα κάνω και μία πολύ μικρή παρουσίαση. Απλά να αναφέρω πριν την παρουσίαση πως θα είμαι μάλλον αρνητικός γιατί το κουτί τελικά αποδείχτηκε η χειρότερη αγορά που έχω κάνει. Δεν είναι θέμα του κουτιού αλλά θέμα λάθος επιλογής δικής μου. Το κουτί είναι τεράστιο για αυτό που το ήθελα (σαλόνι) και το πιθανότερο είναι πως όταν το δει η γυναίκα (ευτυχώς για πολύ καιρό ακόμα θα είναι στην Ελλάδα) θα μου το φέρει στο κεφάλι ή θα μου το κάνει κλύσμα. Καμία από τις δύο επιλογές δεν είναι καλή λόγω μεγέθους και βάρους (17 κιλά). Αυτά για τώρα.

 

Μα εγώ για αυτό το θέλω, επειδή είναι μεγάλο :D

Κρίμα που πήρες το λευκό, αν ήταν μαύρο και δεν το ήθελες, θα το έπαιρνα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως το Core X5 που θα μου ταίριαζε περισσότερο ήταν 100€ πιο ακριβό και δεν υπήρχε σε λευκό παρά μόνο σε μαύρο.

Επίσης τι να πάρεις βρε. Τα μεταφορικά για Ιρλανδία από εδώ θα βγουν όσο το κουτί ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, jax7480 said:

Κι εγώ δεν το περίμενα είναι η αλήθεια. 100€ όμως δεν είναι λίγα. Βέβαια τώρα το πιο πιθανό είναι πως θα ξαναπληρώσω για κουτί αλλά τέσπα. Ότι έγινε, έγινε.

Ρε συ, μόνο εγώ τα βλέπω σχεδόν ίδια και στην ίδια τιμή; Είσαι σίγουρος για τα +100€ ;

 

core.png

Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Ρε συ, μόνο εγώ τα βλέπω σχεδόν ίδια και στην ίδια τιμή; Είσαι σίγουρος για τα +100€ ;

εξωτερικά μπορεί να είναι σχεδόν ίδια αλλά το x5 είναι μικρότερο και σε μέγεθος και ελαφρύτερο κατά 5kg

https://geizhals.eu/?cmp=1215051&cmp=1385503

900x900px-LL-192be93f_010.jpeg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Από εκεί που αγοράζω εγώ το μαύρο X5 είναι 100€ ακριβότερο. Δεν ξέρω γιατί. Έτσι τους τη σφύριξε. Η τιμή για το Χ9 είναι νορμάλ όπως παντού αλλά το μαύρο Χ5 είναι ακριβότερο.

Το πράσινο Χ5 είναι ίδια τιμή με το Χ9.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και το έκρινα πολύ αυστηρά κι ακόμα θεωρώ πως η εταιρία έκανε και κάνει σημαντικά λάθη, μου δόθηκε η ευκαιρία να το δοκιμάσω!

potato quality αλλά αυτά κατάφερε ένα παλιό s4 :rolleyes:

Spoiler

f7d2a9efb33043469333121e659ca199.jpeg

 

για περισσότερα, σε λίγο στο ανάλογο θέμα.. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο εγκατέστησα στο Cooler Master V550. To πήρα το πρωί με 79.90€ από εδώ http://www.msystems.gr/index.php?category=1210&product=21578. Μου φάνηκε εξαιρετική τιμή για την ποιότητά του. Πολύ ήσυχο. Δυστυχώς έχει μόνο 2 καλώδια sata, αλλά τα βόλεψα. Πολύ καλή και η συσκευασία. Σε υφασμάτινο σακουλάκι με κορδόνι το psu και μαλακή πλαστική κασσετινούλα τα καλώδια. Κάτι τέτοια τα βλέπεις σε ακριβότερα προϊόντα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.