Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

On 11/20/2019 at 10:08 PM, tyxeros said:

 

4.jpg

3.jpg

 

Σε νιώθω για την καρτούλα... Δεν παλεύεται το USB2 λέμε.... Σου έπαιξε plug and play ή ζήτησε drivers;

 

edit: Τώρα κατάλαβα ότι μάλλον έχεις gen1 και ήθελες gen2, αλλά και πάλι το παραπάνω σχόλιο ισχύει...

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, icy20 said:

Τι επαθες με τον controller τον αλλον?

 

Εχω 5 fans στον υπολογιστη, τα 4 ειναι πανω στον controller (με Υ spliter).

Το τριτο καναλι δε δουλευει, ειτε εχω ενα ειτε δυο fans πανω. Θεωρω γιατι τα πρωτα δυο fans (στα καναλια 1 και 2) υπερκαλυπτουν το ποσο μπορει να δωσει ο controller.

Ετσι τα fans κανουν οτι γουσταρουν, το ενα τρεχει 100% ενεξελεγκτα, τα αλλα δε ανεβοκατεβαζουν στροφες αναλογα με τις θερμοκρασιες κλπ.

Με απειρες προσπαθειες καταφερα κ τα εχω ταυτοχρονα σε χαμηλες στροφες αλλα σχεδον δουλευουν στατικα, ανεξαρτητα απο το load.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως οι controllers εχουν δικη τους παροχη

 

πριν 15 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Σε νιώθω για την καρτούλα... Δεν παλεύεται το USB2 λέμε.... Σου έπαιξε plug and play ή ζήτησε drivers;

Ολες οι τριαρες θελουν drivers

 

Εγω προτιμω να τα καρφωνω σε εσωτερικο SATA

Έγινε επεξεργασία από slalom
Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2019 at 1:04 AM, gdp77 said:

 

Σε νιώθω για την καρτούλα... Δεν παλεύεται το USB2 λέμε.... Σου έπαιξε plug and play ή ζήτησε drivers;

 

edit: Τώρα κατάλαβα ότι μάλλον έχεις gen1 και ήθελες gen2, αλλά και πάλι το παραπάνω σχόλιο ισχύει...

Λοιπόν τώρα δοκίμασα το Docking σε μητρική με Χ470 chipset, στην Type-C θύρα που ειναι Gen2. Έβαλα επάνω 2 SSD Samsung 850 και 860 EVO στα 250GB. Στον υπολογιστή είχα ένα 960 Evo. Στις μεταφορές μεγάλων αρχείων το bandwidth κυμαίνονταν μεταξύ 450 και 550 MB/s το οποίο μοιραζόταν ανάμεσα στους 2 ssd όταν έκανα αντιγραφές ταυτόχρονα. Δοκίμασα και το Clone function το οποίο δεν θέλει υπολογιστή. Για ένα iso 222GB που είχε μέσα ο ένας δίσκος (αν έχει σχέση), πηρε 14 λεπτά περίπου για να ολοκληρώσει το cloning.

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

καλορίζικο, θα μας πεις και μια τιμούλα ή θα έρθουμε να καπνίζουμε και να φυσάμε τον καπνό μέσα στο κουτί;

264. Μην το πεις πουθενά:p..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.