Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Ψώνισα σήμερα μετά από μια βόλτα στο κέντρο 2 δωδεκάρηδες Arctic

 

20210326125116_arctic_f12_pwm_pst_black.
WWW.SKROUTZ.GR

Δες τιμή, χαρακτηριστικά & πραγματικές κριτικές χρηστών για το προϊόν Arctic F12 PWM PST Case Fan 120mm με Σύνδεση 4-Pin...

 

Έβαλα έναν στη CPU και έναν προσωρινά πίσω στο κουτί. Η θέση του θα είναι στο τροφοδοτικό, να αλλάξω τον δικό του γιατί τρίζει.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

50 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Η παλια Gugabyte GTX980Ti G1 Gaming πραγματικα εξεραγη μεσα στο pc. Οχι απλα καηκε, εξεραγη. Αφου πρωτα παρηγγεικα μια RX6600XT αλλα ταλαιπωρηθηκα με μικροσκρουτζομαγαζα, εν τελει κατεληξα σε 3060 απο ενα επιτελους σοβαρο καταστημα (msystems) και απλα πηρα μια υλοποιηση με γνωμονα η υπεραξια που πληρωνω να ειναι οσο το δυνατον πιο ανωδυνη.... Ιδου!

20220303_101103.jpg

20220303_101043.jpg

20220303_101123.jpg

20220303_102148.jpg

20220303_101019.jpg

Τιμή?

Link to comment
Share on other sites

26 λεπτά πριν, το μέλος Ignatios έγραψε:

Μεγεία η κάρτα, να τη χαίρεσαι.

 

Εγώ βέβαια θα προτιμούσα φωτογραφίες απο την έκρηξη...

 

🤪

Ηταν ακαριαια, δεν προλαβα! Χαχαχα. Παντως χωρις πλακα, το μπαμ που εκανε δεν το φανταζεστε. Κανενας πυκνωτης πρεπει να εσκασε. Μετα το τι καπνο εβγαλε μεσα στο δωματιο, αλλα και το τι βρωμα εχω μεχρι και σημερα, δε λεγεται...

Σ ευχαριστω παντως!

  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1
  • Sad 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

59 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Άστο γιωργο... ακομα προσπαθω να το ξεπερασω.... 659........ αναγκη γαρ

 

Εγώ τα έλεγα κάποτε ότι οι κάρτες γραφικών ψοφανε "εύκολα" αλλά με κράζανε εδώ. Είμαι και παθών με κάρτα παλιά μεν , που με κάλυπτε δε (προ κρίσης GPUs). Γενικά οι GPUs είναι πολύ πιο ευπαθές part σε σχέση με CPU και Mobo. Προσωπικά τρέμω που από το καλοκαίρι και έπειτα  βγαίνει εκτός εγγύησης η δικιά μου.... 

 

Τεσπά, τουλάχιστον πρέπει να είναι πιο ισχυρή από αυτή που είχες , οπότε αναβαθμίστηκες. Δυστυχώς πολλά λεφτά.... Να την χαρείς όσο μπορείς εύχομαι

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

1)Εγώ τα έλεγα κάποτε ότι οι κάρτες γραφικών ψοφανε "εύκολα" αλλά με κράζανε εδώ. Είμαι και παθών με κάρτα παλιά μεν , που με κάλυπτε δε (προ κρίσης GPUs). Γενικά οι GPUs είναι πολύ πιο ευπαθές part σε σχέση με CPU και Mobo. Προσωπικά τρέμω που από το καλοκαίρι και έπειτα  βγαίνει εκτός εγγύησης η δικιά μου.... 

 

2)Τεσπά, τουλάχιστον πρέπει να είναι πιο ισχυρή από αυτή που είχες , οπότε αναβαθμίστηκες.

3)Δυστυχώς πολλά λεφτά.... Να την χαρείς όσο μπορείς εύχομαι

1) δεν το γνωριζω αυτο.. και δεν μπορω να πω οτι μου εχουν τυχει τοσα πολλα ωστε να μπορω να βγαλω συμπερασματα. Στην καρτα μου φανταζομαι οτι εσκασε καποιος πυκνωτης. Γιατι το μπαμ, η μωρωδια και οι καπνοι συνηθως απο αυτους προερχονται. Τωρα αν φανταστεις οτι πυκνωτες υπαρχουν και στις μητρικες , νομιζω θεμα τυχης ειναι το που θα βρεθει καποιος ελαττωματικος.

2)Ναι ρε. Πολυ μεγαλη διαφορα. Σκεψου οτι ολα low στην 980ti ειχε ιδια fps με ολα ultra στην 3060. Μη σου πω οτι παλι η 3060 εχει περισσοτερα , αλλα δεν εχω προλαβει να παιξω πολυ. 3 ματς ολα κι ολα. 

3)Ναι πολλα. Αλλα σταθηκα ελαχιστα τυχερος γιατι πριν κανα δυο βδομαδες ειχε κανα 140αρι παραπανω.... και πετυχα την τελευταια στο μαγαζι που ψωνισα. Επισης αν ο 3700Χ ειχε ενσωματωμενα γραφικαζ μπορει να μην επαιρνα τπτ και να εκοβα το gaming.

Παντως ειναι ωραια κατασκευη, στιβαρη, και μπορω να πω πιο ελαφρυα απο την παλια. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος Ignatios έγραψε:

Μεγεία η κάρτα, να τη χαίρεσαι.

 

Εγώ βέβαια θα προτιμούσα φωτογραφίες απο την έκρηξη...

 

🤪

Έχω πετύχει κάρτα που πήρε φωτιά και την πέταγε από το back panel σαν φλογοβόλο. Δυστυχώς προτίμησα να την σβήσω αντί να πάρω φωτογραφία/βίντεο :(.

  • Haha 3
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, το μέλος tragikos έγραψε:

Παρέλαβα :D

20220305_192911.thumb.jpg.03a59de0945cb5582bda0b0a918632bd.jpg

 

και

20220308_121500.thumb.jpg.4f1cbf9f710aeecd270eed286b51b60e.jpg

Καλοτάξιδο.... 

Έχω τις επιφυλάξεις μου μου όμως αν αντέχει η βάση τοίχου, ίσως έπρεπε να πάρεις "βαρέως τύπου". 

😇

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.