Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

12 λεπτά πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Επειδή το έχω στο καλάθι μία εβδομάδα (το 42mm) σου ειναι ευκολο να γράψεις 2-3 πραγματα όταν ασχοληθεις μαζί του;

 

Φυσικά αλλά μην περιμένεις αν σου πω αν δουλεύει καλά στο γυμναστήριο γιατί δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω για fitness tracking ;)

Link to comment
Share on other sites

36 λεπτά πριν, το μέλος and64 έγραψε:

 

Φυσικά αλλά μην περιμένεις αν σου πω αν δουλεύει καλά στο γυμναστήριο γιατί δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω για fitness tracking ;)

Δεν με ενδιαφερει τόσο το γυμναστήριο

Θέλω διάρκεια μπαταρίας και πόσο εύκολα μπορείς να ενημερωθείς για κλήσεις μηνύματα όπως και την εμβέλεια πάνω κάτω όταν εχεις το κινητό σε απόσταση :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, το μέλος and64 έγραψε:

Έπαιξε για λίγο στα ~160 στο σκρουτζ και είπα να το δοκιμάσω!

20220518_142742.thumb.jpg.b38ff21e97844fd1b5ae4139dbb041ba.jpg

 

Σε αυτή την τιμή είναι αρκετά καλό το vfm και φαίνεται ποιοτική κατασκευή. Δεν εχω προλάβει και να το σετάρω εντελώς ακομα...

 

το 42mm είναι ή το 46? Περιμένω κι εγώ εντυπώσεις γιατί κι εγώ το λιμπίζομαι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

 

το 42mm είναι ή το 46? Περιμένω κι εγώ εντυπώσεις γιατί κι εγώ το λιμπίζομαι

46αρι και το εχω στο σκρουτζ και το χαζεύεω απ'οταν βγήκε αλλά επειδή δεν παύει να είναι άλλο ενα gadget που σίγουρα ζω και χωρίς, δεν σκόπευα να σκάσω ποτε 300 ευρω για ρολοι, ουτε καν 200! Στα 160 το χτύπησα σχεδόν χωρις σκέψη!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/5/2022 at 2:37 ΜΜ, το μέλος and64 έγραψε:

Έπαιξε για λίγο στα ~160 στο σκρουτζ και είπα να το δοκιμάσω!

20220518_142742.thumb.jpg.b38ff21e97844fd1b5ae4139dbb041ba.jpg

 

Σε αυτή την τιμή είναι αρκετά καλό το vfm και φαίνεται ποιοτική κατασκευή. Δεν εχω προλάβει και να το σετάρω εντελώς ακομα...

Δες κι εμέ, δες κι εμέ το παλικάρι... 

🤭

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

Για ρολόι σκάω και παραπάνω, 300 κατοστάρικα πάει το τακτικό σέρβις μόνο, αλλά για κάτι που σε δύο χρόνια θα είναι χωρίς καμία αξία, δεν τα δίνω

Ναι προφανώς εννοώ smartwatch οχι για πραγματικό ρολόι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι και πάρτε το όπως θέλετε… όλα τα Android smartwatches είναι απλά ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ. Smart watch σαν το Apple Watch απλά δεν υπάρχει. Και για να μην προλάβουν κάποιοι να πουν είχα 3 Samsung και έχω δουλέψει και Huawei…

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

28 λεπτά πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

Να πω κάτι και πάρτε το όπως θέλετε… όλα τα Android smartwatches είναι απλά ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ. Smart watch σαν το Apple Watch απλά δεν υπάρχει. Και για να μην προλάβουν κάποιοι να πουν είχα 3 Samsung και έχω δουλέψει και Huawei…

 

Πάσο αλλά νομιζω τα gw4 είναι τα λιγότερο πανηγυριτζίδικα 🤣 Και ξαναλέω δεν θα το έπαιρνα ποτέ σε full price...

 

Απο κει και πέρα οταν "δένεσαι" με ενα σύστημα καλώς ή κακώς τρώς τα καλά και τα άσχημα του

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2022 at 8:32 ΜΜ, το μέλος jax7480 έγραψε:

Να πω κάτι και πάρτε το όπως θέλετε… όλα τα Android smartwatches είναι απλά ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ. Smart watch σαν το Apple Watch απλά δεν υπάρχει. Και για να μην προλάβουν κάποιοι να πουν είχα 3 Samsung και έχω δουλέψει και Huawei…

Εγω βλεπω καποιον με ρολοι και bt ακουστικο, χτυπα το κινητο, γυριζει τον καρπο του να δει ποιος ειναι, και απαντα με το ακουστικο

 

Δε χρειαζεται κατι απο αυτα. Και το ρολοι αν χαλασει, το πετας, δεν επισκευαζεται, δεν ανοιγει

Link to comment
Share on other sites

On 18/5/2022 at 2:40 ΜΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Επειδή το έχω στο καλάθι μία εβδομάδα (το 42mm) σου ειναι ευκολο να γράψεις 2-3 πραγματα όταν ασχοληθεις μαζί του;

 

Επανέρχομαι μετά απο μερικές μέρες χρήσης: η μπαταρία δεν είναι φανταστική, αλλά οκ αυτό το ξέραμε! 

Θέλω να κάνει 1,2 φορτίσεις ακόμα και θα ανεβάσω τα στοιχεία που δίνει η εφαρμογή του. Προς το παρόν στις 2μιση φορτίσεις που έχει κάνει από την Τετάρτη δεν έχει βγάλει πάνω απο μέρα με αρκετή χρήση, χωρίς aod και φορώντας το και στον υπνο σε flight mode ομως. Προφανώς αντίστοιχα επιβαρύνει και τη μπαταρία του κινητού γιατί εχει μια ενεργή σύνδεση bluetooth να τρέχει συνέχεια.

Σαν εμβέλεια είναι οπως ένα καλό ζευγάρι ακουστικά, στο σπίτι αποσυνδέεται απο το κινητό (note 10+) όταν φύγω χοντρικά στα 8-10 μέτρα μακριά του (με τοίχους να παρεμβάλονται).

Τηλέφωνο δοκίμασα μια κλήση, οκ με ακουγαν και ακουγα αλλά προφανώς δεν είναι και οτι πιο βολικό να μιλάς με το ρολόι. Δεν εχω δοκιμάσει ακομα αν περνάει η κλήση με το κινητό να μην είναι κοντά αν υποτεθεί οτι το εχεις ξεχάσει κάπου (φαντάζομαι αν κλεισω bt και το δουλέψω με 4g και το ρολόι στο wifi θα πρέπει να παίξει)

 

Κατα τ'άλλα, notifications δουλεύουν άψογα, απαντάς με πολλούς τρόπους (αφου μπει gboard εννοείται!), η περιστρεφόμενη στεφάνη βολεύει πολύ για μένα, δεν ξερω ποσο καλά δουλεύει αντίστοιχα το touch bezel του απλού gw4. 

Όλα τα body measurements επίσης δείχνου να δουλεύουν, απ'οσο μπόρεσα να τα επαληθεύσω. Gpay σεταρίστηκε και δούλεψε αμέσως.

Όμορφα widget γενικά για καιρό, ημερολόγιο, βήματα κλπ κλπ

 

Λουράκι αρκετά καλό, άνετο αλλά θα πάρω και ενα δερμάτινο κάποια στιγμή γιατί παραδείχνει σπορ για μενα και δεν δένει τόσο με το classic

Έγινε επεξεργασία από and64
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2022 at 8:32 ΜΜ, το μέλος jax7480 έγραψε:

Να πω κάτι και πάρτε το όπως θέλετε… όλα τα Android smartwatches είναι απλά ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ. Smart watch σαν το Apple Watch απλά δεν υπάρχει. Και για να μην προλάβουν κάποιοι να πουν είχα 3 Samsung και έχω δουλέψει και Huawei…

Για εμένα είναι η μοναδική συσκευή-gateway στο Apple οικοσύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.