Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

14 ώρες πριν, το μέλος unseen έγραψε:

Αλλαγή στη ροή του θέματος.

 

Fender Stratocaster Plus, με noiseless pickups και locking tuners. 

DSC_2344.JPG

 

DSC_2345.JPG

τρέλα η strat! μεγειά! ένα ωραίο λαμπάτο θες τώρα και μετά riffs από pink floyd :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος unseen έγραψε:

Να μάθω πρώτα το smoke on the water και μετά. 

Απο joe bonamassa ξεκινας κατευτειαν με fender. Στα δυσκολα απο την αρχη! Καταπληκτικη παντως η κιθαρα, να τη χαρεις οσο δεν παει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2022 at 2:37 ΜΜ, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

γλυκοκοιτάζω τον 850 εδω και καιρο. Σε σχεση με τον 530 τι λεει?

Σε σχέση με τον 960 Evo που ειχα και οι 2 είναι τούμπανο.  Αν θες κάποιο συγκεκριμένο bench πες μου.

Στον 530 θα βάλω τα win και στον 850 τα games  Πάνω στην Unify X και οι 2 είναι περίπου 50mb κάτω από τα max read spec και 100mb πάνω από τα max write.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2022 at 10:24 ΠΜ, το μέλος shattered έγραψε:

σειρά τώρα έχουν headphones (και μάλλον) dac/amp

από εμπειρία στο λέω μην πολυασχοληθείς με ενισχυτές και ντακ γιατί θέλει πολυ ειδικές γνώσεις , αγοράζεις γουρούνι στο σακί , πολύ υποκειμενικές γνώμες και μπορεί να πάρεις τα καλύτερα από κάθε κατηγορία και να μην συνεργάζονται . 

Θα σου πώ δυο τρανταχτά περιστατικά . Πήρα ντακ και μετά ενισχυτή   Στο απλό ντακ μου άρεσε πιο πολύ ο ήχος . Έδωσα αρκετά χρήματα για χομπίστα .

Το ίδιο ντακ με παλιά ακουστικά τα hd 600 της seinheizer δεν μου τα οδηγούσε σωστά . Η κάρτα της creative που έχω, με καλό τσιπάκι πάνω ,(στα ντακ το διαφημίζουν για να παίρνουν χιλιάρικα ) , τα οδηγεί πολύ καλύτερα . 

Και ένα τρίτο μπόνους. Είχα το σωστό σετ απ με αυτά που λένε στα φόρουμς με δυνατό ενισχυτή και τα δύο ακουστικά που πήρα δεν μου ακούγονταν δυνατά . 

Το συμπέρασμα . Ήθελα να κάνω μια αναβάθμιση από τις κάρτες του πισι και μάλλον για κάποια χρόνια πήγαινα χειρότερα αντί για καλύτερα . 

το τσιπάκι της creative το έχουν εδώ και κάποια χρόνια τα ντακ και τα διαφημίζουν για αρκετά χρήματα λόγω του τσιπ. Ενώ η creative στο δίνει για 100 ευρώ . πάρε μια creative και εαν δεν σου αρέσει δοκίμασε για κάτι καλύτερο . τώρα για κάτι καινούργια κινέζικα ντακ των 200 ευρώ δεν έχω γνώμη . 

Στα παραπάνω εαν είσαι ηχολήπτης ή μουσικός και γνωρίζεις διαφορές ή ποιότητες μην τα λάβεις υπόψην . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

θα πρότεινα να ψάξετε για κάτι τέτοιο, πήρα έναν τέτοιον preamplifier και το βάθος που δίνει σε οποιαδήποτε ηχεία πολύ καλός , αναβαθμίζει όλα τα ηχεία
σίγουρα θα υπάρχει και για ακουστικά

 

01-2_ebea1d5f-579a-491b-b608-8d10c9777ec
WWW.AIYIMA.COM

Model T7 Tube 6N3 tube Bluetooth chip QCC3003 Bluetooth 5.0 Audio input terminal RCA audio input, wireless Bluetooth...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν και off topic θα κάνω μία και μόνο απάντηση (αν χρειάζεται ας το κάνουμε spin-off το θέμα σε ανάλογο μέρος)

3 ώρες πριν, το μέλος iseeklife έγραψε:

Στα παραπάνω εαν είσαι ηχολήπτης ή μουσικός και γνωρίζεις διαφορές ή ποιότητες μην τα λάβεις υπόψην . 

 

Καμία σχέση με ήχο δεν έχω πέρα από την "απόλαυση" αυστηρά χομπίστας είμαι.

 

 

3 ώρες πριν, το μέλος iseeklife έγραψε:

από εμπειρία στο λέω μην πολυασχοληθείς με ενισχυτές και ντακ γιατί θέλει πολυ ειδικές γνώσεις , αγοράζεις γουρούνι στο σακί , πολύ υποκειμενικές γνώμες και μπορεί να πάρεις τα καλύτερα από κάθε κατηγορία και να μην συνεργάζονται . 

Θα σου πώ δυο τρανταχτά περιστατικά . Πήρα ντακ και μετά ενισχυτή   Στο απλό ντακ μου άρεσε πιο πολύ ο ήχος . Έδωσα αρκετά χρήματα για χομπίστα .

Το ίδιο ντακ με παλιά ακουστικά τα hd 600 της seinheizer δεν μου τα οδηγούσε σωστά . Η κάρτα της creative που έχω, με καλό τσιπάκι πάνω ,(στα ντακ το διαφημίζουν για να παίρνουν χιλιάρικα ) , τα οδηγεί πολύ καλύτερα . 

Και ένα τρίτο μπόνους. Είχα το σωστό σετ απ με αυτά που λένε στα φόρουμς με δυνατό ενισχυτή και τα δύο ακουστικά που πήρα δεν μου ακούγονταν δυνατά . 

Το συμπέρασμα . Ήθελα να κάνω μια αναβάθμιση από τις κάρτες του πισι και μάλλον για κάποια χρόνια πήγαινα χειρότερα αντί για καλύτερα . 

το τσιπάκι της creative το έχουν εδώ και κάποια χρόνια τα ντακ και τα διαφημίζουν για αρκετά χρήματα λόγω του τσιπ. Ενώ η creative στο δίνει για 100 ευρώ . πάρε μια creative και εαν δεν σου αρέσει δοκίμασε για κάτι καλύτερο . τώρα για κάτι καινούργια κινέζικα ντακ των 200 ευρώ δεν έχω γνώμη . 

 

 

πέρασα από το στάδιο της κάρτας ήχου πριν πολλά χρόνια η κάρτα ήταν τότε μια creative x-fi titanium και πραγματικά δεν μου άρεσε καθόλου. Για να καταλάβεις το onboard alc1150 ήταν (για τα αυτιά μου πάντα) καλύτερο
Τώρα είμαι με τα hd598sr της sennheiser (και το alc1150 της μητρικής) τα οποία καλά και χρυσά αλλά έχουν αρχίσει να (αυτο)καταστρέφονται.
Δεν σκοπεύω να "ξοδέψω" κανένα τρελό ποσό (πολύ απλά γιατί δεν το έχω)
Για αρχή θα ψάξω ακουστικά (πρώτο και πιο σημαντικό η άνεση κάτι στο οποίο τα 598 με κάλυψαν πλήρως). Αν τα νέα ακουστικά παίζουν οκ με την onboard μια χαρά (μέχρι να έρθει ένας γνωστός από την άλλη άκρη της χώρας που ξέρω ότι έχει αρκετά ανώτερο εξοπλισμό και τον βάλω να φέρει κανένα dac/amp να δω στην πράξη την διαφορά.

όπως και να έχει οι αγορές θα γίνουν λογικά μετά το καλοκαίρι οπότε έχω καιρό για ψάξιμο (και μιλάμε για dac/amp βαριά βαριά στα 250-300 και οι 2 συσκευές μαζί ή για την combo συσκευή)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα πλεον, ακομα και μια creative sound blaster AE-5 φοραει sabre dac (πατεντα b&o) που οντως τα φορανε μηχανηματα που κοστιζουν πολλα. Αρα καλά σου λεει ο @iseeklife οσο παραδοξο και αν ακουγεται. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, το μέλος paxman έγραψε:

Ματαχειρισμένο και από τις περιπτώσεις που ρωτάς "ρε φίλε μήπως έχεις και δεύτερο;".

Fractal Design R5 Blackout Edition, σε άριστη κατάσταση με όλα τα παρελκόμενα και του2 3x140mm... 50€.

 

 

Πω πω κλοπή

πργματικα μηπως εχει και δευτερο;🤣

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Με ενα 100αρικο δινω το δικο μου παιδια! 😆😆😆😆

 

Μετα απο τοσα χρονια που το εχω (απο 2013) δυσκολευομαι πολυ να βρω ενα που να μου αρεσει περισσοτερο. Το μονο που του λειπει σε σχεση με τα πιο συγχρονα ειναι ενα psu cover για να κρυβεται η μακαροναδα μπροστα απο το τροφοδοτικο. Κατα τ αλλα, ειναι απιαστο ακομα και σημερα. Πολυ καλη η τιμη που το βρηκες. Καλοριζικο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Με ενα 100αρικο δινω το δικο μου παιδια! 😆😆😆😆

 

Μετα απο τοσα χρονια που το εχω (απο 2013) δυσκολευομαι πολυ να βρω ενα που να μου αρεσει περισσοτερο. Το μονο που του λειπει σε σχεση με τα πιο συγχρονα ειναι ενα psu cover για να κρυβεται η μακαροναδα μπροστα απο το τροφοδοτικο. Κατα τ αλλα, ειναι απιαστο ακομα και σημερα. Πολυ καλη η τιμη που το βρηκες. Καλοριζικο!

Φτιαχνεις δικο σου 100% αν σε ενοχλει τοσο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Φτιαχνεις δικο σου 100% αν σε ενοχλει τοσο.

Νομιζω δεν μπορεις να πετυχεις το αποτελεσμα ενος εργοστασιακου στο 100%. Κακα τα ψεμματα, ουτε κουμπωματα εχουν προβλεφθει ουτε στηριγματα,ουτε περασματα καλωδιων στο κουτι μου. Αν ξερεις κανεναν που να κανει καλη δουλεια, ριξε μια ειδοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο Coldzero? Έχει site και γκρουπ στο fb και απαντάει σχετικά γρήγορα. Έχω πάρει από αυτόν psu cover για το 800D και είναι καλός μάστορας. 

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.