Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

On 17/7/2022 at 2:21 ΜΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

MVIMG_20220717_131609.jpg

Μια ανανέωση στα ακουστικάκια. 

Καμία σχέση με αυτά που είχα, πραγματικά. 

Χαίρεσαι να τα φοράς! 

έχουμε καμία ενημέρωση πόσο κράτησε η μπαταρία ή εαν έκανε τίποτα αποσυνδέσεις ? ευχαριστώ .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, το μέλος iseeklife έγραψε:

έχουμε καμία ενημέρωση πόσο κράτησε η μπαταρία ή εαν έκανε τίποτα αποσυνδέσεις ? ευχαριστώ .

Καλησπέρα. Ακόμη δεν το'χω φορτίσει, γιατί είμαι σε άδεια, και χρησιμοποιώ τα ακουστικά στο σπίτι, μέσω του μείκτη μου (όχι Bluetooth), για να παίζω πλήκτρα ή μπάσο  στο σπίτι. Έχω ακούσει τουλάχιστον 10-12 ώρες μουσικής μέσω BT πάντως, χωρίς καν να'χω κάνει πρώτη φόρτιση! 

Όπως καταλαβαίνεις, ναι, τα χρησιμοποιώ πολύ άνετα και σαν "στούντιο" ακουστικά, παρότι δεν είναι για αυτήν την δουλειά :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
9 ώρες πριν, το μέλος trib έγραψε:

Βλέπω πως λείπει το Reset αν και δεν το χρησιμοποιούσα και επίσης βλέπω δεν έχει Activity LED, το οποίο δεν ξέρω αν θα με εκνευρίσει τελικά. Είχα συνηθίσει να βλέπω ποτέ "φορτώνει" το PC και μπορεί να μου λειψει.

Και τα 2 μπαινουν αν θες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eιχα παρει ενα τετοιο καποτε , πολυ καλο .Φανταζομαι σιγουρα θα βρεις σε ηλεκτρονικαδικο . 

Βγαλε το πανω στο γραφειο για να μη σκυβεις 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, το μέλος trib έγραψε:

Ήρθε η ώρα για νέο κουτί. Η ανάγκη προέκυψε από το γεγονός ότι δεν έχω καλό airflow με το οικονομικό αλλά τίμιο κουτί που έχω σήμερα (Kolink Stronghold). Το είχα αγοράσει 50€ τον Αυγούστο του 2020 και με υπηρέτησε πολύ καλά μέχρι σήμερα. 

 

Έκανα λοιπόν τη μετάβαση στο νεότερο κουτί της Be Quiet Pure Base 500 FX ARGB. Με 4 προεγκατεστημένους Pure Wings RGB και ένσωματωμενο controller, φαίνεται πολύ αξιόλογο, αν κρίνω και από τις αξιολογήσεις του προηγούμενου μοντέλου DX. Γενικά δείχνει πολύ στιβαρό, με φίλτρα σκόνης παντού, φίλτρο ηχομόνωσης στο δεξί καπάκι, tempered glass κτλ. Βλέπω πως λείπει το Reset αν και δεν το χρησιμοποιούσα και επίσης βλέπω δεν έχει Activity LED, το οποίο δεν ξέρω αν θα με εκνευρίσει τελικά. Είχα συνηθίσει να βλέπω ποτέ "φορτώνει" το PC και μπορεί να μου λειψει.

 

Ακόμη δεν το έχω στήσει, αλλά θα ανεβάσω φωτογραφία μόλις τα καταφέρω.

IMG_20220823_120329.jpg

Με γειες. Έχει το 500DX η κοπέλα μου. Παραπάνω από τίμιο, και το ΦΧ έχει ακόμη πιο ποιοτικά φανάκια (λαιτ γουινγκς - θαρρώ πως είναι τα πιουρ όπως λες απλά τα ονομάζει λάιτ ή bq)

 

Απορία.

Τι το θες το λεντ; Κάνεις βόλτες το κεφάλι σου να δεις αν ανάβει ; :p 

Είναι κάτι που υπάρχει στο Silent Base 802 που'χω αλλά αρχικά δεν φτάνω για να το δω (είμαι χόμπιτ :p  ) και 2ον, και να'φτανα, δεν θα το κοιτούσα :hehe: 

Εκτός κι αν εννοείς ότι έχεις το PC στο πάτωμα, οπότε πάμε σε άλλα μονοπάτια :bleh: 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Τι το θες το λεντ;

 

Δεν θα έπαιρνα κουτί χωρίς led ένδειξης λειτουργίας δίσκου. Δεν φανταζόμουν ότι επώνυμα κουτιά μπορεί να μην έχουν. Το led είναι χρήσιμο, όχι βέβαια για να το κοιτάς, αλλά για εκείνες τις περιπτώσεις που δεν θα έχεις εικόνα στην οθόνη να ξέρεις αν φορτώνει λέιτουργικό ή είναι κολλημένος ο υπολογιστής ή σε hard crash βοηθάει να ξέρεις αν όντως το σύστημα έχει παγώσει ή αν υπάρχει activity που θα σου επιτρέψει να ανοίξεις system monitor και να κλείσεις κάποια κολλημένη διεργασία.

 

Γενικά είναι το τελευταίο πράγμα που θα ρίξω το μάτι μου για να σιγουρευτώ ότι χρειάζεται hard reset to μηχάνημα. 

 

Ούτε hard reset έχει?

Link to comment
Share on other sites

32 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Δεν θα έπαιρνα κουτί χωρίς led ένδειξης λειτουργίας δίσκου. Δεν φανταζόμουν ότι επώνυμα κουτιά μπορεί να μην έχουν.

Εγώ πήρα ένα χωρίς να έχω προσέξει (ή φανταστεί) ότι πλέον τσιγγουνεύονται και το hdd led και όταν το διαπίστωσα πήγα και πρόσθεσα ένα μόνος μου. Από τότε έχω πετύχει πολλά κουτιά που δεν έχουν, γι'αυτό πλέον ξηλώνω και κρατάω led και κουμπιά από κάθε παλιό κουτί που στέλνω ανακύκλωση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen Έχεις δίκιο, Light Wings, αν και είχα δει (νομίζω) σε review έλεγε ότι είναι Pure με RGB, για αυτό μου κόλλησε και εμένα. Το LED κυρίως για αυτά που είπε ο @gdp77 - Αν και σπάνια πλέον έχουμε τόσο σοβαρά κολλήματα. Αλλά γενικά ήμουν και της σχολής όσο φορτώνει το PC άστο να κάνει τη δουλειά του, ήξερα ότι εκείνη τη στιγμή έτρεχε κάποια διεργασία και μπορεί να άνοιγα το Task Manager να δω τι είναι. Δεν είμαι σίγουρος όμως ότι θέλω να τρυπήσω το κουτί για να βάλω LED.

 

Κάι ναι, ούτε hard reset κουμπί έχει.

16613274919771073606539952552850.thumb.jpg.7bb630e45e993fc665df3364809cea09.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

γι'αυτό πλέον ξηλώνω και κρατάω led και κουμπιά από κάθε παλιό κουτί που στέλνω ανακύκλωση.

 

Άντε και το ξηλώνεις. Πώς το τοποθετείς στο νέο κουτί? Κάνεις τρύπες στο front panel ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.