Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

1 ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Αφιερωμένο στον @tommybertsen: εδώ και καιρό ήθελα ν' αγοράσω κάτι που θ' άλλαζε το setup μου, κάτι που έλειπε από το γραφείο μου, κάτι που είχα χρόνια να κοιτάξω. 

Ιδού:

IMG_20220409_165438.thumb.jpg.5bfec106d5fa61557e9f3d1490d9d59a.jpg

IMG_20220409_165419.thumb.jpg.4d3d276f4905277625119c57cbc5a92d.jpg

Τι πήρα; Ένα ταπεινό mousepad. 50 ευρώ (29+21 τα μεταφορικά). Ταιριάζει με τα keycaps του πληκτρολογίου.

Ευχαριστώ.

  Hide contents

Έρχεται το thread ban...:hehe:

 

 

PER.581164.jpg
WWW.E-SHOP.GR

Ç ëåßá åðéöÜíåéá õöÜóìáôïò ôïõ Genesis Carbon 500 Maxi Camo ðáñÝ÷åé õøçëÞ áêñßâåéá ôçò á SKU:PER.581164
PER.589356.jpg
WWW.E-SHOP.GR

×Üñç óôçí áíôéïëéóèçôéêÞ âÜóç ôïõ mouse mat SKILLER SGP30, ôï ðïíôßêé êéíåßôáé ìå SKU:PER.589356
Spoiler
WWW.E-SHOP.GR

Äåßôå üëá ôá ðñïéüíôá êáé åðéëÝîôå ößëôñá óôçí êáôçãïñßá MOUSEPAD Õðïêáôçãïñßá Gaming + ÌÝãåèïò Extra Large - Óåëßäá 1

 

 

 Ούτε ααχ δεν θα πωω. 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2022 at 6:36 ΜΜ, το μέλος GFFermari έγραψε:

1906701137_Photo14-04-2022162832.thumb.jpg.fdbdf2105e2968ed709f5743f0dcaa56.jpg

 

Ο μικρος (10 μηνων) σουταρε το iPhone 6 (ναι ΕΞΙ) της γυναικας. Αν κ ακουγεται να δουλευει, η οθονη δε δειχνει τιποτα.

Δε συνηθιζουμε να αλλαζουμε κινητα συχνα στην οικογενεια, ουτε να δινουμε μεγαλα ποσά. Ειδικα το ετερον ημιση μονο το ipad χρησιμοποιει.

iPhone 11 λοιπον και μια καμερα εσωτερικου χωρου.

Αν το καλοσκεφτείς χάρη σας έκανε ο μικρός.

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

εχεις ξεσκιστει στις αγορες ολο το ετος και τσιγγουνευεσαι τα λεφτα για επεξεργαστη😀

με ολα αυτα που εχεις δωσει σε μικροπραγματα αθροιστικα θα εβγαινε και ο 5800χ3δ🤣

αφου σε τρωει η τσεπη σου

Έγινε επεξεργασία από steve_m
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος steve_m έγραψε:

εχεις ξεσκιστει στις αγορες ολο το ετος και τσιγγουνευεσαι τα λεφτα για επεξεργαστη😀

με ολα αυτα που εχεις δωσει σε μικροπραγματα αθροιστικα θα εβγαινε και ο 5800χ3δ🤣

αφου σε τρωει η τσεπη σου

 

Έλα τώρα μικροπραγματάκια αγοράζω που χρειάζομαι για διάφορους λόγους. Η παραπάνω κάρτα είναι εξαίρεση που κοστίζει 50€. Τα υπόλοιπα είναι της τάξης των 15€.

Η συγκεκριμένη κάρτα εμπεριέχεται και στο σχέδιό μου για αγορά 5800Χ κρατώντας το ίδιο mobo. Το mobo μου δεν έχει USB-C και αργά ή γρήγορα θα το χρειαζόμουν.

 

Οι περισσότεροι εδώ δίνουν 1000άρικα για CPU+mobo και διχίλιαρα για GPU. Δεν τους φτάνω.

 

ΥΓ 5800Χ @ 260€ λέμε. Τέλος καλοκαιριού, τον υπολογίζω.

YΓ το μεγάλο μου πρόβλημα είναι η GPU. Θέλω 1080 p @ 144fps 1% low με 500€. Και δεν το βλέπω....

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Oι περισσότεροι εδώ δίνουν 1000άρικα για CPU+mobo και διχίλιαρα για GPU. Δεν τους φτάνω.

Πολυ λιγοι εννοεις. Απλα αυτοι γραφουν 😛 Το 90% απλα δεν γραφει τι κανει

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Φορούσε ένα ελεεινό VL805 chip και μου δημιουργούσε 4 προβλήματα:

 

1) Το εξωτερικό μεταλλικό της έλασμα δεν ήταν καλά γειωμένο και όποτε πήγαινα να βάλω στικάκι και ακουμπούσε το μεταλλικό έλασμα, έκανε μικροσπινθήρα. Αναγκάστηκα και κάλυψα το πίσω μέρος με μονωτική ταινία που είχα τρυπήσει στα σημεία που έμπαιναν τα USB

2)  Δεν έπιανε ταχύτητες USB 3 ούτε κατά διάνοια. Εντάξει την χρησιμοποιούσα για USB 2 συσκευές, αλλά σίγουρα δεν έπιανε τις προδιαγραφές της (USB3 ~ 5gbps). Ένα στικάκι που μετρούσα 180 ΜΒ/s σε μια USB3 του mobo, στην συγκεκριμένη κάρτα έπιανε ~40 ΜΒ/s

Εγω με 2-3 κατρες που εχω παρει απο το eBay δεν ειχα ποτέ θεμα ταχυτητας, εως τα 100 τουλαχιστον

 

Με Windows δοκιμασες?? 😂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.