Jump to content



Intel i7 Haswell 4770K Εντυπώσεις/Μετρήσεις


Recommended Posts

  • Replies 959
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

τι σας εχει πιασει ολους με τα 16gb RAM (ιδιαιτερα τωρα που διπλασιαστηκαν παλι οι τιμες)

μια χαρα ειναι και τα 2Χ4 gb.

Ανοιξε καμια 30αρια παραθυρα chrome με 20-30 extensions, ασε καμια 20αρια idle services για διαφορα σκατουλακια και μπες να παιξεις BF3 ταυτοχρονα.

Ολα αυτα χωρις page file

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε καμια 30αρια παραθυρα chrome με 20-30 extensions, ασε καμια 20αρια idle services για διαφορα σκατουλακια και μπες να παιξεις BF3 ταυτοχρονα.

Ολα αυτα χωρις page file

μην ανοίξεις 20-30 chrome παράθυρα με 20-30 extensions, (άνοιξε 5), κλείσε τα 10 από τα 20 services και μην παίξεις BF3 ταυτόχρονα... βάλε και ένα pagefile σε έναν HDD των 4gb και είσαι άρχοντας...

όλα αυτά χωρίς να ξοδέψεις 60-70 ευρό για extra 8gb που είναι αχρείαστα...

Link to comment
Share on other sites

μην ανοίξεις 20-30 chrome παράθυρα με 20-30 extensions, (άνοιξε 5), κλείσε τα 10 από τα 20 services και μην παίξεις BF3 ταυτόχρονα... βάλε και ένα pagefile σε έναν HDD των 4gb και είσαι άρχοντας...

όλα αυτά χωρίς να ξοδέψεις 60-70 ευρό για extra 8gb που είναι αχρείαστα...

Μπορω να βαλω και Windows Xp με basic theme να κλεισω οτι service υπάρχει και να καθομαι να κοιταω την οθονη σε screen saver με 1GB

Ρε πατε καλα; Σε μηχανημα που θα βγει >600€ θα τσιγγουνευτω τα 50-60 ευρω για να εχω το κεφαλι μου ανεμελο και καραφλο; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ρε βάλτε και 32gb με την τσέπη σας κουμάντο κάνετε εσείς...εγώ λέω ότι είναι άχρηστα αν κάποιος κάνει λογική διαχείριση. Λογική διαχείριση ΔΕΝ είναι να ανοίξεις 30 σελίδες...ούτε να κάνεις ramdisk ούτε να παίζεις bf3 ταυτόχρονα...

personally με 8 είμαι καρακομπλέ. όταν οι απαιτήσεις αυξηθούν τότε το συζητάμε...

α ναι και δεν έχω pagefile...

Link to comment
Share on other sites

πω πω, ανοιξα flame :hehe:

μα γιατι κολλατε αγαπημενα μου παιδιά :kiss:

προσωπικα λέω ότι θα πήγαινα στις πιο φθηνες 2χ4gb 1600 στην παρουσα φαση με αυτες τις τιμες. Οταν ξαναπάνε οι μνήμες 2Χ8gb στα 80 ευρω, θα τις αλλαζα. Στην παρουσα φαση, τα 50 ευρω θα προτιμουσα να τα δωσω καπου αλλου, πχ καλυτερη vga ή πιο καλό cooler

my 2c :kiss:

Αντωναρε σε φορουμ ειμαστε, καθενας εκθετει την αποψη του, χαλάρωσε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πω πω, ανοιξα flame :hehe:

όχι ρε :D πάντα φιλική κουβέντα...

συμφωνώ μαζί σου, πριν ένα μήνα σκεφτόμουν και εγώ να πάρω άλλα 8gb (future proof και μόνο) αλλά είδα ότι τα dimmακiα που έχω τώρα πάνε 90+ ευρώ ενώ τα είχα πάρει 55...

αλλά δεν χαλάστηκα, 5gb κατειλημμένα δεν τα έχω ξεπεράσει ποτέ...οπότε...

Link to comment
Share on other sites

πηγα να το παιξω σκληρος :hehe:

πολυ σκληρος για να πεθανει

Antonis 86 :triniti:

αποδεδειγμενα :hehe:

Γεια σου ρε Αντώναρε!

όχι ρε :D πάντα φιλική κουβέντα...

συμφωνώ μαζί σου, πριν ένα μήνα σκεφτόμουν και εγώ να πάρω άλλα 8gb (future proof και μόνο) αλλά είδα ότι τα dimmακiα που έχω τώρα πάνε 90+ ευρώ ενώ τα είχα πάρει 55...

αλλά δεν χαλάστηκα, 5gb κατειλημμένα δεν τα έχω ξεπεράσει ποτέ...οπότε...

όταν ξαναπέσουν θα κανεις βουρ στον πατσά εεεεεε στις μνήμες :hehe:

Έγινε επεξεργασία από junior-21-
Link to comment
Share on other sites

Εκτος του επεξεργαστη, μια ASROCK ή μια της ASUS (200+), και φυσικα μνημες. Οχι υπερβολες (οπως και ως τωρα δεν εκανα στο τρεχων μηχανημα μου)

Απλά τα πράγματα, ανάλογα με το πορτοφόλι σου πας σε ι5 ή ι7.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το μικροβιο της αναβαθμισης πας σε i5,υπεαρκετος ειναι για τα σημερινα δεδομενα περα 2-3 παιχνιδιων που αποδιδουν καλυτερα με HT,μια χαρα θα σε καλυψει κανα χρονο και μετα πας στον broadwell.

Αν αναβαθμιζεις μια φορα στην τριετια-πενταετια πας καρφι στον i7,ποτε δεν ξερεις τι θα ζηταν τα games σε 1 χρονο απο τωρα.

Τωρα για μητρικη ανεξαρτητως i5-i7 θα επαιρνα την ιδια αφου και ο broadwell πανω στο 1150 θα κουμπωσει.

Οσο για αποψεις ολοι ιδιοι ειναι στο gaming,διαφωνω καθετα,ιδιως για αυτους που παιζουν cpu intensive games, mmo για παραδειγμα,αν και φετος παιξανε και κατι παιχνιδακια εκτος mmo, cpu intensive.

Στην 640χ480 βλεπω τη δυναμη του cpu και οχι στα 1080p που μας ταιζουν μερικα sites,και τους βλεπουμε ολους ιδιους,απο ετσι o 8350 θα ηταν top seller.

Εδω για διαφορες haswell με προηγουμενης γενιας cpu HARDOCP - Gaming Benchmarks - Intel Haswell i7-4770K IPC and Overclocking Review

Link to comment
Share on other sites

εγω το παραγγειλα απο Παναμα στα 340 δολλαρια θα μου τον φερει φιλος που πεταει εκει

Έγινε επεξεργασία από def
δρθ
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.