Jump to content



Κινέζικα Tablets... merimobiles κλπ


Recommended Posts

είχα ταλαιπωρηθεί αρκετά απο΄τις δικές μου προσπάθειες αγοράς ταμπλέτας...από τέλη Σεπτέμβρη παιδεύομαι

Τελευταία προσπάθεια από Banggood, συγκεκριμένα αγόρασα στις 21 Οκτωβρίου, το έστειλαν με DHL Global Mail / Deutsche Post κι ακόμη δεν έχει έρθει...

Κι εκεί που έλεγα να εγκαταλέίψω τη προοπτική αγοράς, μου μπήκε πάλι ο διάολος κι είπα κρίμα τόση ταλαιπωρία και να μην έχω και κάτι στα χέρια μου...

Έτσι το ΣΚύριακο αγόρασα τελικά από merimobiles το Vido N90 FHDRK (RK3188/Mali400MP4/FullHD, 9.7) και επέλεξα αποστολή με EMS...που αν αποδειχτεί γρήγορο θα μετανιώσω που δεν υπολόγισα αυτό το κόστος από τη πρώτη στιγμή...

Επικοινώνησα σήμερα με το μαγαζί και μου είπαν ότι η αποστολή δεν θα γίνει νωρίτερα από τη Πέμπτη (είχα ήδη ρωτήσει αν είναι άμεσα διαθέσιμο, αλλά η καθυστέρηση ίσως οφείλεται στον όγκο των παραγγελιών αυτή τη περίοδο)...

- Η πρώτη μου ερώτηση είναι αν φύγει εντός βδομάδας, πότε πιστεύετε, από την εμπειρία σας, πως θα φθάσει Ελλάδα;

έχω προγραμματίσει να φύγω στις 23 Δεκ και δεν έχω όρεξη για συγκινήσεις...

Το άλλο είναι, ότι η καθυστερηση αυτή μου έδωσε χρόνο να αμφισβητήσω πα΄λι την επιλογή μου...

Βγαίνουν νέες ταμπλέτες βασισμένες σε Intel διπύρηνους επεξεργαστές με πολύ καλές επιδόσεις, καλύτερη κάρτα γραφικών, πολύ ανώτερο Wifi...

- Οπότε αναρωτιέμαι...μήπως έκανα πάλι λάθος και θα ήταν καλύτερα να περιμένω λίγο να πάρω κάτι καλύτερο και νεώτερο τεχνολογικά;

Εφόσον δεν έχει σταλεί η ταμπλε΄τα, θα μπορούσα πιθανότατα να ακυρώσω την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω την εμπειρία γνωστού που απλά εγώ πλήρωσα καθώς δεν είχε paypal αυτός.

παραγγελία απο merimobiles, αποστολή EMS και παράδοση σε 39 μέρες. τότε ψαχνόμουν τι μπορώ να κάνω με paypal.

Μακάρι να παραλάβεις νωρίς αλλά με Χριστούγεννα να έρχονται δε το κόβω :/

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω την εμπειρία γνωστού που απλά εγώ πλήρωσα καθώς δεν είχε paypal αυτός.

παραγγελία απο merimobiles, αποστολή EMS και παράδοση σε 39 μέρες. τότε ψαχνόμουν τι μπορώ να κάνω με paypal.

Μακάρι να παραλάβεις νωρίς αλλά με Χριστούγεννα να έρχονται δε το κόβω :/

Άουτς...τσάμπα τα 20€ μεταφορικής τότε...άμα είναι να ακυρώσω ρε γμτ...

Μιλάμε πάντα για περίοδο εορτών, έτσι (διαφορετικά αυτές οι 39 μέρες είναι πολλές και για την απλή αποστολή) ;

Αφού η Singapore Post παραδίδει συνήθως μεταξύ 10-20 ημερών η EMS θεωρείται πως παραδίδει εντός 10 εργάσιμων το πολύ.

Θυμάσαι μήπως αν η παραγγελία είχε γίνει πολύ κοντά στις γιορτές ή λίγο νωρίτερα;

Ρωτάω γιατί ψάχνοντας στο διαδίκτυο για καθυστερήσεις στη περίοδο Χριστουγέννων είδα πολλά παράπονα, αλλά κυρίως για παραγγελίες που έγιναν κοντά στο 15ήμερο παρά στα τέλη Νοέμβρη/αρχές Δεκέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

ελα θυμηθηκα το κωδικό και μπήκα. είχα ανοίξει και case στο paypal τελικά. LOL περάσανε τα χρόνια

Dear Agapi Aeraki,

This email confirms that your dispute with Merimobiles is now closed.

Disputes are automatically closed if you receive a refund or if it's been

more than 20 days since the dispute was opened.

If your seller issued you a refund, you can view the status of this refund

at any time. Here's how:

1. Log in to your PayPal account.

2. Click "History" near the top of the page.

3. Click "Refunds" under More Filters and then click "Details".

Note:

- If you paid with a credit card, the money is refunded to your credit

card. It can take up to 30 days for the refund to appear on your card

statement.

- If you paid with your bank or PayPal account balance, the money is

refunded to your PayPal account. After you receive the refund, you can

withdraw money from your PayPal balance to your bank account.

Yours sincerely,

PayPal

****************************

Hello Agapi Aeraki,

Merimobiles has posted a message in the Resolution Center regarding this

dispute.

Log in to your PayPal account and visit the Resolution Center to review the

seller's message and post a response.

If you would like to escalate this dispute to a PayPal claim, you must do

so before Jul 3, 2012 or it will automatically close. A closed dispute

cannot be reopened or escalated to a claim.

To learn more about PayPal's dispute resolution process, log in to your

account and click the Tutorials link on the Resolution Center tab.

-----------------------------------

Payment Details

-----------------------------------

Payment Date: May 7, 2012

Transaction Amount: -$168.99 USD

Your Transaction ID: χχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Seller’s Transaction ID: χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Thank you,

PayPal

Link to comment
Share on other sites

Τα onda v972/973 δεν έχουν GPS..

Ελληνικό μενού έχει.

Πάρ όλα αυτα είναι πολυ ενδιαφέρον περίπτωση. Καλορίζικο !

Απο Onda Tablet PC - Onda Android 4.0 Tablet PC - Buy Cheap Onda Android Tablet PC ποσο καιρο να κανει;

ρε συ τώρα που το ξαναείδα. Σε διπλανό φόρουμ σκούζουν για το συγκεκριμένο site.

Αν το σκέφτεσαι απο εκεί ψάξε το.

Link to comment
Share on other sites

Με έβαλες σε σκέψεις τώρα Karmen...να το ακυρώσω και να το παραγγείλω ξανά αφού επιστρέψω από τις γιορτές;

39 μέρες τον Μάϊο με EMS είναι παραγματικά μεγάλη καθυστέρηση...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να το αφήσεις. Μπορεί να ήμουν και περίπτωση τι να σου πω;

Επίσης και να έρθει δε θα γυρίσει πίσω με τη μία. Εκτός αν φύγεις για κάνα μήνα ξερω γω.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω βρε. Αν διαβαζεις οτι ειναι πιο γρηγορο απο Σιγκαπούρης αστο θα ερθει. Μπορει εμενα να ετυχε κ μιλαμε κ πριν μηνες.

Οπως κ να εχει ξεκολλησε απο αεροδρόμιο το δικο μου.

Αντε να παραλαβω με το καλο :D

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ03-12-2013 03:44ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ01-12-2013 11:39IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ01-12-2013 13:45Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS25-11-2013 21:18IPS

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=230]vgiozo[/MENTION]

Μην το ρισκάρεις. Παράγγειλε μετά τις γιορτές ειδικά επειδή θα λείπεις αρκετές μέρες. Δε νομίζω σε 15 μέρες να το έχεις στα χέρια σου λόγο εορτών.

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι η εμπειρια στην καθημερινή χρήση; δεν είναι για μένα ,το θέλω για δώρο αλλά στο YouTube το βλέπω και "σέρνεται". Πρόκειται για δώρο για κοπέλα οπότε θα ήθελα αντικειμενικά όσο γίνεται μια απάντηση. Συγκρίνεται πχ με ένα νεξους 7 πρώτης γενιάς η είναι ακόμα πιο αργό; στα 150 είναι καλή περίπτωση για τα χαρακτηριστικά του. Αξίζει πιστεύετε σε σχέση με ένα iPad air; (μου βγαίνει κάπου 350 από Αμέρικα.)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νικ ήρθε ειδοποιητήριο τελικά εμένα δε θα το φέρουν σπίτι. Λέει 4/12 παραλαβή βέβαια αλλά θα πεταχτώ σε λιγάκι. Επιστρέφω με νέα :D

Επειδή δεν το παρέλαβα εγώ δεν μπορώ να σου πω τι παίζει. Είναι κ λιγο κουλοι εδω οι ταχυδρομοι. Αλλες φορές αφήνουν συστημένα στην γυναίκα μου. Άλλες όχι. Όπως τους κάτσει ο καιρός.

Αντε με το καλό να στο δώσουν σήμερα. Αν δε το κουβαλάει μαζί του ο ταχυδρόμος.

Sent from my Pantoflini N7100

Link to comment
Share on other sites

Νικ ήρθε ειδοποιητήριο τελικά εμένα δε θα το φέρουν σπίτι. Λέει 4/12 παραλαβή βέβαια αλλά θα πεταχτώ σε λιγάκι. Επιστρέφω με νέα :D

Σήμερα θα το πάρεις μονο απο το κεντρο διαλογης της περιοχης σου, αν δεν έχει φυγει ηδη για το ταχυδρομείο σου. Για ταχυδρομείο αν πας τη μέρα που λέει το χαρτί (δηλαδή για σένα αύριο), πρεπει να πας μετα τις 10 το πρωι κι όχι νωρίτερα.

Στάλθηκε απο το LG 4X HD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.