Jump to content


Τι ψύξη προτιμάτε να χρησιμοποιείτε στο σύστημά σας;


Τι ψύξη προτιμάτε να χρησιμοποιείτε στο σύστημά σας;  

645 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Στο νέο μηχάνημα που στήνω θα μπεί μετά απο πολύ σκέψη και δίλλημα  μετάξύ αερόψυκτρας και AIO υδρόψυξη ,  η Noctua U14S με προσθήκη και δευτερου ανεμιστήρα A15 . Μου πήγε το μαλλί στα 85 η U14s + 25 ο extra fan  = 110 euro , αλλα νομίζω οτι θά έχω κορυφαίες επιδόσεις με αθόρυβη ! και τονίζω το αθόρυβη μιας και εκεί είναι το όλο ζήτημα + καλυτερη συμβατότητα απο άλλα μοντέλα αερόψυκτρας όπως π.χ h D15 ή Cryorig R1 Ultimate ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή πλέον μπήκε ο 8350 στο σύστημα μου και μετά απο τέστ βλέπω πως η αερόψυξη της υπογραφής μου είναι ανεπαρκής πλέον και πάω για αλλαγή.Μάλλον για υδρόψυξη αλλα δεν ξέρω αν θα είναι έτοιμη η custom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υδρόψυξη από παλιά.

Πρώτη ήταν το 2002 (Εποχή P4) και από τότε απαρνήθηκα τον αέρα ως και σήμερα ...

Κατά το διαρρεύσαν διάστημα πολλά blocks (cpu/gpu) έκαναν παρέα στις κάρτες και τους περαστικούς επεξεργαστές.

 

Ακόμη και σήμερα που έχουμε μεγαλώσει αρκετά μια αθόρυβη υδρόψυξη δουλεύει στωικά μέσα στο κουτάκι..

Link to comment
Share on other sites

Αν και ήμουν μεγάλος fan της υδρόψυξης στο παρελθόν, έχω παρατήσει το σπορ, για τον απλό λόγο ότι σπάνια overclockάρω, και ακόμα στις περιπτώσεις που το κάνω, δεν το κάνω για να έχω συνεχή λειτουργία με overclocked σύστημα, απλά για να δοκιμάσω τα όρια... Άσε που μεγάλωσαν καβούρια στη τσέπη μου τον τελευταίο καιρό :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

AIO water cooling με ενα αξιολογο κουτι ειναι η δικη μου επιλογη.Απο θεμα αξιοπιστιας σχεδον ολοι οι κατασκευαστες εχουν πανω απο 4 χρονια εγγυηση.Προσωπικα εχω την corsair H80 η οποια εχει αποδειχθει σκυλι αν και θορυβωδης λογων των ανεμιστηρων της.

Link to comment
Share on other sites

Ψύκτρες μεγάλων διαστάσεων χωρίς ακόμα και ανεμιστήρα εάν είναι εφικτό... Ή έναν μεγάλο σε χαμηλές στροφές silent cooling mode...

Δεν θέλω να ακούω τίποτα όταν δουλεύει το "μηχανάκι". Ούτε ο δίσκος του (για αυτό το λόγο προτιμώ τους SSD για boot drive τουλάχιστον). 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

για τα laptop/notebook/tablet, δε θα εκφρασω αποψη καν..... <_<

αντε να πω για τα laptop οτι ασχετως χρησης (γραφειου ή gaming) χρειαζονται μια βαση με ανεμιστηρα! :)

τωρα οσον αφορα το σταθερο, ειμαι λατρης της υδροψυξης! για διαφορους λογους!

βεβαια και εκει παιζει ρολο η χρηση κ θεωρω περιτο ενα μηχανημα για απλη χρηση να φοραει υδροψυξη! (πεταμενα λεφτα)

απο την αλλη ενα pc gaming πρεπει σιγουρα να φοραει υδροψυξη γιατι οι θερμοκρασιες πρεπει να ειναι χαμηλα για να μη κρασαρει το συστημα απο το ατελειωτο gaming! :p

Υ.Γ: οπωσδηποτε μια ΚΟΥΤΑΡΑ για σωστη ροη αερα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μιας και οι καινουργιες ΑΙΟ αποδιδουν και αντεχουν μια χαρα σιγουρα αυτο θα επελεγα, ( δεν μπορω τον θορυβο μετα την custom που εφτιαξα και θα πηγαινα σιγουρα ΑΙΟ λογω ευκολιας )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.