Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

απο εκει και περα με 20 ατομα μεσα στην πιστα μου ειναι αδυνατον να παιξω.εχω χαμηλωσει ηδη 2 αναλυσεις κατω και ολα lowest και ειμαι κατω απο 20 fps.(Ορισμενες φορες)

gomar τί pc έχεις?

Λοιπόν πολύ ωραίος αγώνας, όντας 1ος δεν είναι εύκολο πράγμα. Οι σφυγμοί μου είχαν φτάσει σε δυσθεώρητα επίπεδα από την αδρεναλίνη.

Ο Άκης στην αρχή κ ο Γιώργος στην συνέχεια, φρόντισαν για αυτό .

Κυριάκο για θερμοκρασίες ελαστικών βάλε αυτό

 

Γιώργο θα προτιμούσα πάντως πιο ρεαλιστικά επίπεδα Grip δλδ να ξεκινάμε με 94% και στο τέλος όχι πάνω από 98%. Ο Άκης μπορεί να σε βοηθήσει στους υπολογισμούς,

 

Επίσης πώς σας φάνηκε ο πιο μεγάλος αγώνας? Προσωπικά το προτιμώ. Αλλά επειδή δεν αποφασίζω εγώ , ψηφίζουμε εδώ :

http://doodle.com/ae7t7g4zqe24vprm

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Greek Gatherings Race Result & Championship

 

Δίπλοι πόντοι λόγω μονού αγώνα, επόμενο combo από τον Αριστείδη.

 

Καλησπέρα,

 

Μήπως έχεις λάθος στα αποτελέσματα γιατί δεν με βλέπω μέσα.

 

Φιλικά

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

gomar τί pc έχεις?

 

μια ταπεινη 280GTX nvidia και native αναλυση 1680χ1050.

χαμηλωσα ηδη δυο κατω και ολα off/lowest (και απο nvidia controll panel)

στα πολλα αμαξια δεν την παλευει..Και ας εχω και τον 4790Κ

Link to comment
Share on other sites

Α ναι το έχουμε ξαναπει. Προφανώς παιζεις με pp effects για να σου παίζει το directX 10 ε? Επίσης κλείσε reflections. Να σου πω για να μην λερώνουμε το νήμα, κάνε post στο άλλο με τις αποσυνδέσεις [που έχεις ανοίξει, screenshots από τις ρυθμίσεις γραφικών από το Menu του Assetto (όλες 3-4 φωτο περιμένω δλδ).

 

 

Πάντως παιδιά από τοτε που έβαλα το vsync στο off , κάνω παντού P.B. Σας το συνιστώ. Το vsync εισάγει input lag και αντιδράτε με χρονοκαθυστέρηση.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραία έχει αρχίσει και γίνεται εθιστικό σκέτη πόρωση ,νομίζω από τους πιο καθαρούς αγώνες . :happy::maninlove:

Εκφράζω τη συμπάθειά μου για τους άμοιρους που είχαν άτυχη στιγμή! :slap:

Ξεχάσα να αυξήσω τη χωριτικότητα και δεν κατέγραψε ούτε τον μισό αγώνα,ελπίζω κάποιος άλλος να ήταν πιο προνοητικός :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε ολα τα παιδια!Με καυσιμα για 20laps και hard tyres ουτε εγω εκανα pit stop και τερματισα με 97-98%.

Οπως φαινεται βολευει περισσοτερο να γινεται ενας μεγαλος αγωνας.

Ωραιες καθαρες μαχες ειχα με oxide,aristeidi και chris mavridi αν δεν κανω λαθος.

Έγινε επεξεργασία από Billys
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος ο αγώνας. Κι εγώ δε χρειάστηκα πιτ, με 98% φθορά τερμάτισα. Απλά με ~80 λίτρα ήταν κάπως βαρύ στην αρχή. Όσο για τον τρόπο διεξαγωγής κι εμένα μου άρεσε περισσότερο ο ένας μεγάλος.

Link to comment
Share on other sites

2 βλακειες σε ενα αγωνα 

 

1) μπηκα πιτ ενω δεν χρειαζοτανε

2) φευγοντας απο τα πιτ πατησα back to pit γιατι ξεχασα να βαλω βενζινη και μου εβγαλε ενα γυρο πισω μετα(sos για οσους δεν το ξερουν)

 

μπραβο παιδες ολα ηταν πεντακαθαρα  :)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια φορά το λέω, όλα τα αποτελέσματα ενημερώνονται live και μπορείτε να τα δείτε με bookmark εδώ !

 

Τα αποψινά sessions: Practice, Qualfying, Race.

 

To πρωτάθλημα (που στήθηκε απλώς για χαβαλέ) είναι εδώ, και φαίνονται μόνο όσοι μέχρι τώρα έχουν βαθμούς. Μπορούμε να στήσουμε ότι πρωτάθλημα θέλουμε με ότι point system θέλουμε. Από τη σελίδα του πρωταθλήματος κάνοντας click στο i κάθε αγώνα μεταφέρεστε στα αποτελέσματα του αγώνα. Τέλος εδώ υπάρχει database με όσους έχουν κάνει χρόνο στον server, ουσιαστικά είναι ένα RSR μόνο για τον server μας και μπορείτε να επιλέξετε ακριβώς ποιά laptimes θέλετε να δείτε από τα φίλτρα.

 

Όλα τα στατιστικά είναι διαθέσιμα και in-game μαζί με άλλα ενδιαφέροντα πραγματάκια κάνοντας εγκατάσταση το ptracker.

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους και ειδικά στον Jim! Φοβερός αγώνας με πολύ αδρεναλίνη, έκανα ελάχιστα λάθη αν εξαιρέσουμε την εκκίνηση που με βρήκε απροετοίμαστο (έβγαζα το πουλόβερ μου για να μην ιδρώσω) με αποτέλεσμα να ξεκινήσω τελευταίος. Παρ' όλα αυτά τα πήγα περίφημα.

Billys έχεις ανέβει επίπεδο ;), Christian δυνατός - έτρεχα από πίσω σου σαν να ήμουν δεμένος μαζί σου!

Άκη άτυχος!

Κατά το μεσημεράκι θα ανακοινώσω και το combo!

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραίος αγώνας παιδιά,οι περισσότεροι πιστεύω το ευχαριστηθήκαμε. Συγχαρητήρια βέβαια σε LiakJim για τη πρώτη θέση αλλά συγχαρητήρια σε όλους για το επίπεδο που όλο και ανεβαίνει.

Είχαμε ωραίο τρενάκι στην αρχή με chris mavridis-billys και Aris που μου κρατούσε συντροφιά μέχρι τέλους, δεμένος πίσω μου όπως αναφέρεις :) Πιστεύω πως αν πίεζες λίγο ακόμα και είχαμε 3-5 γύρους ακόμα ίσως με περνούσες ή θα είχαμε σίγουρα door to door μάχες :)

Ο Άκης δαιμονίστηκε πάλι και έκανε απίστευτο ταχύτερο γύρο αλλά πόση ώρα να πηγαίνεις σε αυτά τα όρια? :p

Gomar είσαι πολύ καλύτερος απ ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα,την επόμενη φορά πιστεύω δε θα είσαι τόσο άτυχος :)

Για τους υπόλοιπους δεν έχω να πω κάτι,δε σας έβλεπα σε όλο τον αγώνα  :D

 

edit p.s. Τι διάολο,ούτε οι γκόμενες δεν αφήνουν τόσα πολλά emoticons,το παράκανα  :lol:

Έγινε επεξεργασία από Oxide Burnedbrain
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

@ Akis_z80 ένα μεγάλο λάθος σου ήταν που ξέχασες να βγάλεις τα λάστιχα της δουλειάς(taxi) και να βάλεις τα racing επίσης ξέχασες να κατεβάσεις το ελεύθερος και παρ΄ ολίγον να μπρεδευτώ κι εγώ και να σε σταματήσω να με πας μέχρι το τέλος γιατί είχα φθάσει στα όρια της αντοχής μου !

Πρέπει να κάνω κάτι για να βελτιώσω τη φυσική μου κατάσταση :( .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα το συστημα με τους αγωνες , ας δοκιμασουμε εφοσον η πλειοψηφια θελει μεγαλυτερο αγωνα και αν δουμε στην πορεια οτι δε μας βγαινει η κουραζει η δεν ειναι τοσο συναρπαστικο , τοτε γυρναμε στο παλιο συστημα.
για μας το κανουμε εξαλλου :)
το επομενο combo αποφασιστηκε ;

Link to comment
Share on other sites

Event Κυριακής 05 Απριλίου 2015

 

Server Password : :jester:

 

Abarth 500 EsseEsse step1 στη Vallelunga

maxresdefault.jpg

 

Practice: από τώρα :D

Qualify: 15 λεπτά @ 22:00

Race: 1x20 laps

Κατάσταση πίστας: Green (ξεκινάει 95%, τελειώνει 99%)

 

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +

 

 

Σημαντικό:

  • Το password θα δοθεί μέσω teamspeak.
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
  • Χρήση virtual mirror (f11)
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.