Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Πονάει το δόντι μου τέρμα πίσω δίπλα (μέσα) στα ούλα, φρονιμήτης λέγεται?

 

Και παίζει να πάει να σκάσει ή απλά να είναι φλεγμονή...

 

Πάρε κάποιο αντιφλεγμονώδες για αρχή και αν δεν περάσει σε 2-3 μέρες να πας για πανοραμική. 

Link to comment
Share on other sites

Και παίζει να πάει να σκάσει ή απλά να είναι φλεγμονή...

 

Πάρε κάποιο αντιφλεγμονώδες για αρχή και αν δεν περάσει σε 2-3 μέρες να πας για πανοραμική. 

Δεν έχω τίποτα εδώ, δεν ξέρω πως θα βρω κάτι, και έχω πολύ τρέξιμο τις επόμενες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Τα ibuprofen είναι αντιφλεγμονόδη αν θυμάμαι καλά.

 

Βασικά πας σε οτιδήποτε φαρμακείο και ζητάς παυσίπονο / αναλγητικό απλά μην πάρεις απλό Panadol πχ με παρασεταμόλη, γιατί θα σε βοηθήσει στον πονο αλλά όχι στο πρήξιμο, οπότε ζήτα απο την κοπέλα εκεί (ή λογικά τον πακιστανό) να σου δώσει κάτι αντιφλεγμονόδες, είναι over the counter, Οπότε δεν θες γιατρό κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Τα ibuprofen είναι αντιφλεγμονόδη αν θυμάμαι καλά.

 

Βασικά πας σε οτιδήποτε φαρμακείο και ζητάς παυσίπονο / αναλγητικό απλά μην πάρεις απλό Panadol πχ με παρασεταμόλη, γιατί θα σε βοηθήσει στον πονο αλλά όχι στο πρήξιμο, οπότε ζήτα απο την κοπέλα εκεί (ή λογικά τον πακιστανό) να σου δώσει κάτι αντιφλεγμονόδες, είναι over the counter, Οπότε δεν θες γιατρό κλπ. 

Ευχαριστώ πολύ, αλλά θα δω αν μπορώ να πάω σε οδοντίατρο πρώτα , εδώ το όλο θέμα με φάρμακα / παυσίπονα / αντιβιοτικά είναι περίεργο, δεν τα δίνουν ευκολα. Και όχι δεν θυμάμαι "λογικά Πακιστανό" στο φαρμακείο.

Link to comment
Share on other sites

@felix,

 

0,5λτ/ώρα????

Στον αμαζόνιο είσαι???

 

btw

Ποιόν αφυγραντήρα έχεις???

 

Το νούμερο αυτό το έκανε με γεμάτη απλώστρα στο ίδιο δωμάτιο ( έργα έξω από τέλη Σεπτέμβρη )

 

Σε άλλο δωμάτιο που απλά έχει θεματάκι, σε 16-17 ώρες έβγαλε ~2.0lt αλλά τώρα είναι σταθερά χαμηλό το ποσοστό υγρασίας....έτσι είναι , την πρώτη φορά βγάζει φουλ

4

 

Carrier CDG-255E

Link to comment
Share on other sites

Τα ibuprofen είναι αντιφλεγμονόδη αν θυμάμαι καλά.

 

Βασικά πας σε οτιδήποτε φαρμακείο και ζητάς παυσίπονο / αναλγητικό απλά μην πάρεις απλό Panadol πχ με παρασεταμόλη, γιατί θα σε βοηθήσει στον πονο αλλά όχι στο πρήξιμο, οπότε ζήτα απο την κοπέλα εκεί (ή λογικά τον πακιστανό) να σου δώσει κάτι αντιφλεγμονόδες, είναι over the counter, Οπότε δεν θες γιατρό κλπ. 

 

Ευχαριστώ πολύ, αλλά θα δω αν μπορώ να πάω σε οδοντίατρο πρώτα , εδώ το όλο θέμα με φάρμακα / παυσίπονα / αντιβιοτικά είναι περίεργο, δεν τα δίνουν ευκολα. Και όχι δεν θυμάμαι "λογικά Πακιστανό" στο φαρμακείο.

Πήγα στην οδοντίατρο, μου είπε ότι επειδή έχει φλεγμονή δεν μπορεί να ξέρει αν πρέπει να το βγάλω ή αν απλά θα περάσει. Μου το καθάρισε και μου είπε να κάνω το ίδιο κάθε μέρα.

Την ρώτησα μετά για το ibuprofen και μου είπε, ναι, είναι καλή ιδέα. (thanks @Dolly )

Αυριο πάω φαρμακείο πρωι πρωι γιατί πονάωωωω....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.