Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

πριν 16 ώρες, το μέλος f117 έγραψε:

δεν ξέρω γιατί...μάλλον λόγο σύντομου nickname και ίδιων χρωματισμών στο avatar...ολο μπερδεύω τον @pol77 με τον @rory

Πολλ.png

 

:tomato:

Τσάμπα παιδεύεσε! Κάνε ένα mention σε γνωστό σου μέλος (!!!:hehe:) να κάνει το avatar του ενός να αναβοσβήνει σαν το δικό σου!!! (Μπορείς και να διαλέξεις ποιανού θα αναβοσβήνει)

Δεν θα τους μπερδέψεις ποτέ ξανά! :D

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος SirDiman έγραψε:

 

Μπράβο σας παιδιά για αυτές σας τις εκδηλώσεις! Για να πω την αλήθεια δεν ψάχνω τα κατάλληλα θέματα όπου ανεβαίνουν τέτοιες εκδηλώσεις και είναι το πρώτο βίντεο που βλέπω.

Επίσης έχω μια απορία, με σαντιγύ για θερμοαγώγιμη πάστα, τι θερμοκρασίες έπιανε ο επεξεργαστής με την στοκ Intel ψύκτρα του στο εν λόγω σύστημα; :p

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

[linux_rant]

 

 

images?q=tbn:ANd9GcRicoKh2Wx32GKHHrj-zs2

 

 

Σαπιο unity αν είχα μπροστα μου τους κάφρους που σκεφτηκαν να το κάνουν έτσι και να το βάλουν σαν στανταρ στην 16.04 που τρώω στα μουτρα θα τους σοδόμιζα με καρέκλα γραφείου.

Είναι το Fiat Doblo των  DE .- 

 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Ριπορτ για Greeklish! (not)

 

8 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Σαπιο unity αν είχα μπροστα μου τους κάφρους που σκεφτηκαν να το κάνουν έτσι και να το βάλουν σαν στανταρ στην 16.04 που τρώω στα μουτρα θα τους σοδόμιζα με καρέκλα γραφείου.

Είναι το Fiat Doblo των  DE .- 

 

 

Δεν κατάλαβα τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ενα θα σου πω για τα κεφια μου :p

 

  Hide contents

ΔΕΗ

 

Για έλα και από δώ. Φύσηξε λίγο παραπάνω; Ανέβηκε η θερμοκρασία; Δυνάμωσε λίγο η βροχή; Ο Ερμής είναι ανάδρομος; Ή λύση είναι μία και δοκιμασμένη: διακοπή ρεύματος.

Προχθές, είχαμε μπλακάουτ σε όλο το νησί. 20.30 με 21.30 περίπου. 

Πριν 5 μέρες, διακοπή σε όλη την πόλη. Άλλη μισή ώρα. Ήμουν και στο γραφείο και το έκανα κρυφό σχολειό, για να προλάβω να γράψω για το δικαστήριο της επομένης. Και ακόμα δεν έχει έρθει το καλοκαίρι. 

Τα καλά του αυτόνομου σταθμού..

Link to comment
Share on other sites

 

πριν 14 ώρες, το μέλος PetrosD έγραψε:

Δεν κατάλαβα τίποτα...

 

Είναι πολύ κακό απο άποψης χρηστικότητας το default γραφικό περιβάλλον του ubuntu linux 16.04. 

To ξήλωσα και υσήχασα όμως.

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

Δεν παρακολουθείς τα νέα μου φαίνεται. Επίτηδες κόβουν το ρεύμα για να διαμαρτυρηθούν για κάτι.

Στην περίπτωση της Μυτιλήνης, δεν το νομίζω. Διαχρονικά, τα προβλήματα ηλεκτροδότησης στο νησί είναι πολλά.

Επί δεκαετίες, προσπαθούμε να κατασκευάσουμε νέο εργοστάσιο, με σύγχρονες μηχανές, αλλά κανείς δεν δέχεται να έρθει αυτό κοντά στο σπίτι του. Έτσι, το εργοστάσιο παραμένει μέσα στην πόλη (έστω, στα όρια αυτής) και η ζωή συνεχίζεται.

Επειδή αποκλείεται να συνδεθούμε με την ηπειρωτική Ελλάδα μέσω καλωδίου (το κράτος δεν ασχολείται με τέτοιες σαχλαμάρες), ζούμε με τα καλά και τα κακά (κυρίως αυτά) του αυτόνομου σταθμού παραγωγής ρεύματος. Καίμε μαζούτ, ηλεκτροδοτούμε την πόλη και, ανά πάσα στιγμή, (χωρίς να φταίνε οι εργαζόμενοι γι' αυτό, τα ξέρω, γιατί δούλευε ο πατέρας μου εκεί μέσα και οι συνθήκες ήταν δύσκολες, άσε που πολλοί πρώην εργαζόμενοι έχουν πεθάνει λόγω καρκίνου), μπορεί να έχουμε διακοπή ρεύματος.

Ελλάδα, σωτήριον έτος 2018 μ.Χ.

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Στην περίπτωση της Μυτιλήνης, δεν το νομίζω. Διαχρονικά, τα προβλήματα ηλεκτροδότησης στο νησί είναι πολλά.

Επί δεκαετίες, προσπαθούμε να κατασκευάσουμε νέο εργοστάσιο, με σύγχρονες μηχανές, αλλά κανείς δεν δέχεται να έρθει αυτό κοντά στο σπίτι του. Έτσι, το εργοστάσιο παραμένει μέσα στην πόλη (έστω, στα όρια αυτής) και η ζωή συνεχίζεται.

Επειδή αποκλείεται να συνδεθούμε με την ηπειρωτική Ελλάδα μέσω καλωδίου (το κράτος δεν ασχολείται με τέτοιες σαχλαμάρες), ζούμε με τα καλά και τα κακά (κυρίως αυτά) του αυτόνομου σταθμού παραγωγής ρεύματος. Καίμε μαζούτ, ηλεκτροδοτούμε την πόλη και, ανά πάσα στιγμή, (χωρίς να φταίνε οι εργαζόμενοι γι' αυτό, τα ξέρω, γιατί δούλευε ο πατέρας μου εκεί μέσα και οι συνθήκες ήταν δύσκολες, άσε που πολλοί πρώην εργαζόμενοι έχουν πεθάνει λόγω καρκίνου), μπορεί να έχουμε διακοπή ρεύματος.

Ελλάδα, σωτήριον έτος 2018 μ.Χ.

Για να μπουν ανεμογεννήτριες και να μην πληρώνει η Ηπειρωτική Ελλάδα τα κερατιάτικα τα δικά σας, ούτε λόγος, έτσι; :p 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.