Jump to content



Recommended Posts

On 2/4/2020 at 8:35 PM, salde said:

https://instanews.gr/86260/ellada/me-ton-antikapnistiko-den-tros.html

 

Το περιστατικό έγινε στα Τρίκαλα.  Το βράδυ του Σαββάτου μια παρέα είχε πάει για φαγητό σε ταβέρνα στην περιοχή της Μπάρας. Αφού παρήγγειλαν ένα κιλό παϊδάκια, μόλις έφθασε η παραγγελία βγήκαν για λίγο έξω από το μαγαζί για να καπνίσουν.

Δεν υπολόγισαν όμως, πως καραδοκούσε ένας 80αρης θαμώνας, ιδιοκτήτης σκύλου, που πήγε με σακούλα και μάζεψε τα κρεατικά από την πιατέλα. Μόλις το πήραν χαμπάρι τα άτομα της παρέας, του ζήτησαν εξηγήσεις  με τον ηλικιωμένο να αιτιολογεί την πράξη του, λέγοντάς τους πως «θέλω να ταΐσω τον Γκέκα» και χωρίς δεύτερη σκέψη έβγαλε από τη σακούλα τα παϊδάκια και τα τοποθέτησε ξανά στην πιατέλα!

Όπως ήταν φυσικό, ακολούθησαν κωμικές καταστάσεις, με την παρέα του ηλικιωμένου να τον επιπλήττει, λέγοντάς του πως κάθε φορά τους κάνει ρεζίλι. Τελικά, έμειναν νηστικοί και η παρέα και ο Γκέκας.

 

Άξιοι της μοίρας τους! :bleh:

 

Ποιός λογικός άνθρωπος αφήνει τα ζεστά, αχνιστά παϊδάκια, με το τραγανό κοκαλάκι και το ζουμερό κρεατάκι για να βγει έξω;

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος PetrosD έγραψε:

Ποιός λογικός άνθρωπος αφήνει τα ζεστά, αχνιστά παϊδάκια, με το τραγανό κοκαλάκι και το ζουμερό κρεατάκι για να βγει έξω;

Πες τα ρε, γιατί κι εγώ αυτή την απορία έχω τόσες μέρες!  

Τι άνθρωποι είναι αυτοί; Μην είναι βήγκαν καλημέρο haters;

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Όλα μέσα

εσύ μην τα κοιτάς αυτά. Όλοι σας πονηροί εκτός από το καμάρι του thelab. Ο μοναδικός που βρήκε τι είναι το προϊόν χωρίς να πάει ο νους του στο κακό.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.