Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

 

 

Το πρωί επικράτησε ένταση, όταν ένας από τους μετανάστες, ο οποίος αν και ήταν στη λίστα για τη χορήγηση άσυλου, είχε κρεμαστεί και απειλούσε να αυτοκτονήσει ζητώντας να συμπεριληφθούν σε αυτή και οι φίλοι του

 

Βρήκαμε το κόλπο τώρα

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

O Ρωμανός ήταν ήδη φυλακή και υπόδικος και για άλλα, δεν είχε να χάσει τίποτα. Ο μετανάστης ξέρει ότι μπορεί να μπεί σε φυλακή/ψυχιατρείο και να εκδοθεί πίσω στην χώρα του για αδίκημα (σε πολλές μουσουλμανικές χώρες = θανατική ποινή) ?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κόλπο ? Η προσπάθεια αυτοκτονίας είναι ποινικό αδίκημα, και χρειάζεται και ψυχιατρική γνωμάτευση.

Σιγά μην έχουν διαβάσει ολόκληρο τον ελληνικό ποινικό κώδικα για να ξέρουν τι είναι και τι δεν είναι η απόπειρα αυτοκτονίας.

Εγώ προσωπικά πρώτη φορά το βλέπω αυτό που λες. Υποθέτω θα ισχύει αλλά εγώ τουλάχιστον τέτοια θέματα, τα μαθαίνω as you go (που λένε οι Άγγλοι). Δεν κάθομαι στο ξαφνικό να διαβάζω όλους τους κώδικες και όλες τις νομοθεσιες.

Με αυτο το σκεπτικό, φαντάζομαι ως καλύτερο ενδεχόμενο να έχουν "εμπνεύστει" από τον σύντροφό (σικ) Ρωμανιους Παστιτσιους.

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Και πού 'σαι ακόμη... ετοιμάστε τα πεντοχίλιαρα για τα μπουζούκια το βράδυ της πρωτοχρονιάς...

 

αν δε μας φάει ο Γκοτζίλα στις 29 Δεκέμβρη το βράδυ 

:lol:

Έγινε επεξεργασία από 3likos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεί σκληρά ο ANT1 να πάρει τη θέση του MEGA, συνεχίζοντας στο ίδιο μοτίβο που ξεκίνησε στις δημοτικές εκλογές που μας πέρασαν

 

Μιλάμε για το κανάλι που μετέδωσε (χωρίς να ξέρω για κάποια διαψευση ή συγνώμη από τους τηλεθεατές) ότι πρακτικά κάποιο ελικόπτερο ή κάποιο άλλο πτητικό μέσο μετέφερε αναρχικούς από ταράτσα σε ταράτσα στις 6 Δεκέμβρη ε?

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το κανάλι που μετέδωσε (χωρίς να ξέρω για κάποια διαψευση ή συγνώμη από τους τηλεθεατές) ότι πρακτικά κάποιο ελικόπτερο ή κάποιο άλλο πτητικό μέσο μετέφερε αναρχικούς από ταράτσα σε ταράτσα στις 6 Δεκέμβρη ε?

Μιλάμε για το κανάλι που έδειχνε/δείχνει τον τηλεκυβο.

(δεν ξέρω περί αυτού που ανέφερες. Δεν βλέπω TV)

Link to comment
Share on other sites

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/frastikh-epithesh-se-ntora-mpakogiannh-oyst-sta-tsakidia-oikogeneia-twn-drakwn.3196718.html

 

Πρώτα έγλυψαν, τώρα φτύνουν, και αύριο.... έχει ο θεός (περάστε απο το γραφείο και τα τοιαύτα)

 

Link to comment
Share on other sites

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/frastikh-epithesh-se-ntora-mpakogiannh-oyst-sta-tsakidia-oikogeneia-twn-drakwn.3196718.html

 

Πρώτα έγλυψαν, τώρα φτύνουν, και αύριο.... έχει ο θεός (περάστε απο το γραφείο και τα τοιαύτα)

 

Διαβάζοντας ΜΟΝΟ το άρθρο και προσπαθώντας να κοιτάξω από την οπτική ότι η είδηση είναι αυτόνομη

Δεν κατάλαβα καθόλου γιατί έγινε όλο αυτό

Καλό?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας ΜΟΝΟ το άρθρο και προσπαθώντας να κοιτάξω από την οπτική ότι η είδηση είναι αυτόνομη

Δεν κατάλαβα καθόλου γιατί έγινε όλο αυτό

Καλό?

 

 

Η βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας, όπως και ο πρωθυπουργός Αντώνης Σαμαράς, βρέθηκε στα γραφεία της ΕΣΗΕΑ με αφορμή την έκθεση για τα 100 χρόνια της ένωσης.

 

Απλό: Η νομοθετική & εκτελεστική εξουσία παρευρέθησαν στον χώρο για να τιμήσουν τους πιστούς τους Α.Ρ.Δ για την αμέριστη υποστήριξη που απολαμβάνουν. Στο γεύμα δυστυχώς δεν είχαν υπολογίσει σωστά τα τραπεζοκαθίσματα, με αποτέλεσμα οι πιο αργοπορημένοι να μείνουν απ'εξω νηστικοί. Εντελώς συμπτωματικά βέβαια οι αργοπορημένοι ήταν και οι λιγότερο χρήσιμοι και πιο εύκολα αντικαταστάσιμοι απο άλλους, που θα είναι και φτηνότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Απλό: Η νομοθετική & εκτελεστική εξουσία παρευρέθησαν στον χώρο για να τιμήσουν τους πιστούς τους Α.Ρ.Δ για την αμέριστη υποστήριξη που απολαμβάνουν. Στο γεύμα δυστυχώς δεν είχαν υπολογίσει σωστά τα τραπεζοκαθίσματα, με αποτέλεσμα οι πιο αργοπορημένοι να μείνουν απ'εξω νηστικοί. Εντελώς συμπτωματικά βέβαια οι αργοπορημένοι ήταν και οι λιγότερο χρήσιμοι και πιο εύκολα αντικαταστάσιμοι απο άλλους, που θα είναι και φτηνότεροι.

Να σου πω την αλήθεια, αυτή τη στιγμή είμαι ολίγον κομμάτια για να κατανόησω πλήρως αυτό που λες (διαβάζοντας παράλληλα και άλλες πηγές, κτλ).

Το κυρίως point μου ήταν το εξής. Οι τύποι εκεί βαριούνται* να γράψουν μια δυο επιπλέον παραγράφους για να περιγράψουν την αιτία (ή έστω να ρωτήσουν τους διαδηλωτές για ποιο σκοπό κάνουν ότι κάνουν και να μεταφέρουν τις απαντήσεις τους). Εγώ αυτό δεν είδα, εξου και είμαι σκεπτικός/αρνητικός απέναντι σε τέτοια δημοσογραφια

*ή πολύ απλά βιαζοντουσαν να ανεβάσουν το άρθρο έτσι ώστε να προπαγανδισουν γρηγορότερα από τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Προσπαθεί σκληρά ο ANT1 να πάρει τη θέση του MEGA, συνεχίζοντας στο ίδιο μοτίβο που ξεκίνησε στις δημοτικές εκλογές που μας πέρασαν

 

Παπαδάκης πριν λίγο: Δηλαδή μας λέτε ότι οι έλληνες δε θα έχουν να φάνε; Λε σιτσουασιόν τρε τρατζίκ στην σκουπιδοτηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.