Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Το βλέπεις ηθικό και λογικό να σου χρωστάω 5 και να σου ζητάω 10 που μου χρωστάς εσύ και όχι 5; Εκτός αν είσαι (καταλαβαίνεις δε μιλάω προσωπικά) ο τύπος των ανθρώπων που όταν χρωστάνε βρίσκουν δικαιολογίες του στυλ "είναι στο νοσοκομείο/αρρώστησε/πέθανε/αναστήθηκε η γιαγιά/ο μπαμπάς/η μάνα/η θεία/η ανιψιά μου" έτσι ώστε να αποφύγεις να εκπληρώσεις τις υποχρεώσεις σου. 

Συγνώμη αν με περάσεις για άκαρδο ή ό,τι άλλο αλλά εγώ απλά βλέπω κάποιον που προσπαθεί να αποφύγει να εκπληρώσει τις υποχρεώσεις του προς το κράτος.

 

Και δηλαδή όσοι χρωστάνε είναι αυτόματα φυροφυγάδες ή ό,τι άλλο; δεν παίζει η περίπτωση κάποιος να αδυνατεί να πληρώσει ; κάποιος πολύτεκνος όπως στην περίπτωση του συγκεκριμένου;

Τότε γιατί δεν κανει το ίδιο το κράτος για τα διάφορα επιδόματα που δίνει; (θέρμανσης , οικογενειακό...)

Γιατί δεν έκανε το κράτος το ίδιο σε αυτήν την περίπτωση; - http://www.iefimerida.gr/news/182201/sto-edolio-gia-kakoyrgima-o-dioikitis-toy-ika-rovertos-spyropoylos

Προφανώς ο κοινωνικός χαρακτήρας του κράτους εμφανίζεται αλα καρτ.

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις λέξεις στο στόμα μου που δεν έχω πει. Λέω ότι όταν χρωστάς στον Α και σου χρωστάει και ο Α, είναι λογικό να σου καταβάλει τη διαφορά. Τώρα το "γιατί εμένα και όχι εκείνον" είναι μια λογική που δεν την συμμερίζομαι.

Link to comment
Share on other sites

 

 

τι yeah ρε πόντιε;;έχεις φάει ποτέ;;χάλια είναι,στο Αμερικα δε θεωρούνται πολύ λοου λεβελ μπεργκερς 

Link to comment
Share on other sites

σαν σόλα είναι με γέμιση bbq :p

Δεν υπάρχει καλύτερο (και φτηνότερο) burger από το homemade..

(εκτός αν είσαι ηλίθιος και δεν μπορείς να φτιάξεις και να ψήσεις μόνος σου ένα μπιφτέκι)

Link to comment
Share on other sites

 Λέω ότι όταν χρωστάς στον Α και σου χρωστάει και ο Α, είναι λογικό να σου καταβάλει τη διαφορά. Τώρα το "γιατί εμένα και όχι εκείνον" είναι μια λογική που δεν την συμμερίζομαι.

Μαζί σου. Μόνο που θα πρέπει να ισχύει απολύτως αμφίδρομα , κάτι που στην σχέση κράτους-πολίτη δεν συμβαίνει.

 

Δες το αλλιώς όμως , σώθηκε το κράτος με τα 3 χιλιάρικα; Κυνηγάει το τριχίλιαρο "άμα τη εμφανίσει" (και που προφανώς δεν είχε πριν) από κάποιον  που έχασε το παιδί του στο υπέρ της πατρίδας καθήκον και χάνει ένα σωρό λεφτά από λαμόγια που ξέρουν να φοροαποφεύγουν. Έιναι το λιγότερο γελοίοι πυροβολώντας τα ίδια τους τα πόδια.

Link to comment
Share on other sites

 

Προφανώς και ήταν μπάτσοι αυτοί που έκαναν κατάληψη στο γραφείο της ΓΣΕΕ. Στη δε περίπτωση του δημαρχείου Ζωγράφου την κατάληψη έκανε η αερομεταφερόμενη μεραρχία κατοίκων Εξαρχείων.

Link to comment
Share on other sites

http://zografou.net/%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CE%B6%CF%89%CE%B3%CF%81%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%85-2/ Mε κάθε επιφύλαξη της αλήθειας του δημοσιευματος.

 

 

Έ, και τι έγινε ? Εγώ σε όποιο σπίτι έχω πάει σε πάρτι ή μάζωξη, φτιάχνω τα καζανάκια.... :hehe:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Έ, και τι έγινε ? Εγώ σε όποιο σπίτι έχω πάει σε πάρτι ή μάζωξη, φτιάχνω τα καζανάκια.... :hehe:

 

Άμα το είχες πει παλιότερα, θα σε καλούσαμε πιο συχνά. :hehe:

 

http://www.thelab.gr/topic/116402-προβληματα-σε-νεο-σπιτι/?p=1716284

Έγινε επεξεργασία από vic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.