Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Μάλιστα και ακόμα δεν έχουμε φάει...Υπερπαραγωγή τα burger.Απορία! Μόνο εμένα δεν με τρελαίνει τόσο πολύ 100% μοσχαρίσιο μπιφτέκι; Μου φαίνεται λίγο άγευστο σε σχέση με του εξωτερικού που έχω φάει.

Έγινε επεξεργασία από mer
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mer said:

Μάλιστα και ακόμα δεν έχουμε φάει...Υπερπαραγωγή τα burger.Απορία! Μόνο εμένα δεν με τρελαίνει τόσο πολύ 100% μοσχαρίσιο μπιφτέκι; Μου φαίνεται λίγο άγευστο σε σχέση με του εξωτερικού που έχω φάει.

γιατί εδώ στην ελλάδα ο κόσμος θεωρεί πως όλοι οι μοσχαρίσιοι κιμάδες είναι ίδιοι... άσχετος του κρέατος...

εγώ πάντα όταν παίρνω μοσχαρίσιο κιμά, τον περνώ από σπαλομπριζόλα και προσθέτω τουλάχιστον 3% κύμα από μοσχαρίσιο λίπος διπλοπερασμενο... μιλάμε για καμια σχέση με απλά μπιφτέκι από κιμά μοσχαρίσιο.

και πριν τελειώσω το τηγάνισμα, προσθέτω βούτυρο

Έγινε επεξεργασία από dunkel_Stern
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα καλύτερα μοσχαρίσια (από κιμά μέχρι T-bone) τα έχω φάει στο Βελιγράδι. Και οι ντόπιοι εκεί λένε πως αυτά που μπορείς να φας σε χωριό στη Σερβία είναι ακόμα καλύτερα από του Βελιγραδίου. Πολύ ανώτερα από Ελλάδας χωρίς συζήτηση.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ταλιατελες με σολωμό και μοσχαρι με αυγουλακι απο πανω και πατατουλες. Οποιος αναρωτιέται αν ειναι αιματακι αυτο που φαθνεται η απαντηση ειναι ναι δαγκωτο. Ξύπνησε ο βρυκόλακας μεσα μου :hehe:

 

IMG_20160601_145701.jpgIMG_20160601_145706.jpg

 

Και μια φωτο απο μερoς της καβας του bon marche

 

 

IMG_20160601_172841.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Α παπα ! !

Πάει η δίαιτααααααα!!!!!!!!!!!!!! :hehe:

Καλά περνάς και εύχομαι και καλύτερα ακόμα ! ! ! :D

Και το κρασί με σέβας, γιατί μετά θα πρέπει και να την ανέβεις τη σκάλα !  :p

Άντε γέμιζε μπαταρίες και βγάζε φωτογραφίες να. . . "φάτε μάτια ψάρια" οι υπόλοιποι ! :o

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.