Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

πριν 3 ώρες, το μέλος spH3RiCal έγραψε:

Αξιοπρεπεστατη ειναι η dominos ειδικα σε σχεση με κατι fan κτλ ειναι κλασεις ανωτερη. Εχει και αυτη τη μπομπα με το σουτζουκι και το κατικι, ε δε θες κατι αλλο :p

Αξιοπρεπέστατη, αλλά οταν ζητας πχ κρεμμυδι εξτρα , βαζει μια σταλια, και στο χρεωνει 1.45€, χανει την αξιοπρεπεια της ας πουμε. Οι τιμες διχως τις προσφορες, ειναι για χαζους :p 

Νομιζω οτι μονο με προσφορες δουλευει, δε γινεται αλλιως. 

Φυσικα ποιοτικα, καμμια σχεση με φαν,ρομες κουλουπου κουλουπου. Μακραν ανωτερη η Dominos.

 

Για την ιστορια, μολις πηρα την 1+1 (14.60, με +κρεμμυδι στην μια 16.05), και ειχα ως "νεος πελατης" (δεν ειχα παραγγειλει ξανα απο dominos παρα μονο την περασμενη Τριτη), μια μεσαια δωρο +2 στεβια κολες δωρο του καταστηματος. Ενταξει , καθολου ασχημα. 

Μεγαλες Βarbeque κοτοπουλο , παραδοσιακη ελληνικη και Garden Classic για τη μεσαια. 

 

Spoiler

Οι δυο πρώτες εγιναν συμπτυξη , μιας και φαγωθηκαν 6 συνολικα κομματια απο ολες :p 

Απλα απο την ελληνικη αφαιρεσα σκορδο + λουκανικο και εβαλα κοτοπουλο + κρεμμυδι. Διοτι προοριζεται για την @Olianna , η οποια δε θελει τα παραπανω, εγω θα τα ηθελα παντως :p 

 

20170613_160630.thumb.jpg.40191347bb43b2f9018b6ed9413c8000.jpg20170613_160636.thumb.jpg.31b7bf1383b8bd2d1227db12270c8825.jpg

 

Δεν ειμαι του πολυ αλλαντικου γενικως(οχι μονο στην πιτσα) :p Το μπεικον μονο μου αρεσει στην Πιτσα (μετα απο χρονια σπεσιαλ κλπ, τα σιχαθηκα )

 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όντως μακράν ανώτερη η Dominos;
Εμείς σταματήσαμε να παραγγέλνουμε πριν από 3-4 χρόνια, όταν συνειδητοποιήσαμε πόσο μάπα ήταν. Έβαζε μισό τόνο κόκκινη σάλτσα χωρίς λόγο, και μπέικον κακής ποιότητας σε κυβάκια. Η ζύμη ήταν τελείως ξερή. Από τότε δεν έχω ξαναδοκιμάσει. Ίσως να βελτιώθηκαν, τι να πω.

 

Θεωρούσα ότι η Pizza Fan ότι έχει το καλύτερο vfm. Βέβαια, προτιμώ γενικώς να παραγγέλνω από καλές, μικρές, συνοικιακές πιτσαρίες.

Έγινε επεξεργασία από nickstamat
Link to comment
Share on other sites

Καλα και η Fan διχως προσφορες , αστεια ειναι. Εννοειται οτι τα  "λαβρακια" απο συνοικιακες θα τα βρεις :) Πχ απο Θεσσαλονικη , παιρναμε απο Fresca , οταν ημασταν Τουμπα (δυτικα δεν ειχε καλες πιτσαριες).

Τωρα απ'οσο ειδα, δεν ειναι σε κυβακια το μπεικον και απο ποιοτητα, ειναι σιγουρα ανωτερη απο Fan (τελευταια φορα πηρα απο Fan Αλεξανδρουπολης, σχεση ποιοτητα/τιμη, υπο του μηδενος).

Εδω στις γυρω περιοχες δε ξερω καποια που να αξιζει (ειναι δυσκολο να βρεις καλη ,οπως λεει και ο Savio, ψιλοανεκδοτο αν δεν την φτιαξεις ο ιδιος, να ξερεις τι υλικα βαζεις και γενικως, τι τρως).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

και γω Dominos παραγγέλνω αν και όχι τόσο συχνά πια..και κυριώς γιατί δεν έχει κάποια decent πιτσαρία για delivery στην περιοχή μου.

 

εναλλακτικά παίρνω και κατεψυγμένες Ristorante Dr. Oetker από Super Market που είναι ΟΚ και βάζω έξτρα υλικά από πάνω (ότι έχει το ψυγείο :p ) και είναι μια χαρά συντροφιά για ταινιούλα :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Nameless1 έγραψε:

και είναι μια χαρά συντροφιά για ταινιούλα

Μια ειναι ομως η καλυτερη συντροφια για ταινιουλα

 

Spoiler

1200px-Popcorn_-_Studio_-_2011.jpg

:D 

 

Οποιος ξερει καλη πιτσαρια Καλλιθεα,Νεα Σμυρνη,Μοσχατο- οχι αλυσιδατη (γενικα να φερνει Καλλιθεα), ας ριξει ενα μενσιο :p 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tommybertsen said:

Αξιοπρεπέστατη, αλλά οταν ζητας πχ κρεμμυδι εξτρα , βαζει μια σταλια, και στο χρεωνει 1.45€, χανει την αξιοπρεπεια της ας πουμε.

Μα καλά σου κάνει, όταν ζητάς κρεμμύδι στην πίτσα! :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οτι και να ζητησεις , ειναι +1.45€. 

Μου αρεσει που εχει και μια επιλογη "extra" (για να χρεωσει ΑΚΟΜΗ 1.45€ :hehe: )

 

Οπως εγραψα και παραπανω, δε βαζω αλλαντικα (πλην μπεικον και αναλογα την πιτσα), οποτε το κρεμμυδι/φετα κλπ, μια χαρα ταιριαζουν :p 

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Οτι και να ζητησεις , ειναι +1.45€. 

Μου αρεσει που εχει και μια επιλογη "extra" (για να χρεωσει ΑΚΟΜΗ 1.45€ :hehe: )

 

Οπως εγραψα και παραπανω, δε βαζω αλλαντικα (πλην μπεικον και αναλογα την πιτσα), οποτε το κρεμμυδι/φετα κλπ, μια χαρα ταιριαζουν :p 

Pizza bite 

ο willy (δε κάνει delivery)

zeas 

εκεί τριγύρω αυτές μου έρχονται

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.