Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Τις πατάτες τις μέτρησαν από ότι βλέπω. 4.5 στο ένα, 4.5 στο άλλο :hehe: 
Πέρα από την ποσότητα... Οι πατάτες ήταν καταπληκτικές. Μελετώντας τον κατάλογο γράφει ότι οι πατάτες είναι φρέσκες. Και όντως ήταν. Μπορεί να είναι πρώτη φορά σε τυλιχτό να έχει φρέσκες πατάτες και όχι έτοιμες

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχω πει ότι είμαι υπερ της ποιότητας, αλλά είπαμε...όχι κι έτσι. Μην μου πείτε "στην Αθήνα δεν έβαζαν πατάτες" και αρχίσουμε την ίδια συζήτηση, please.

 

Πρώτη φορά; Εδώ έφαγα φρέσκες πατάτες σε κλαμπ σάντουιτς σε καφετέρια στο Μοναστηράκι ρε συ, από που παίρνεις τυλιχτά; :bleh: Μπορεί να μην παίρνεις γενικώς ή να έχεις "κολλήσει" με 1 συγκεκριμένο. Αν μένεις ευχαριστημένος, λογικό. Αλλά μου κάνει εντύπωση το πρώτη φορά που λες :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την ποσότητα... Οι πατάτες ήταν καταπληκτικές. Μελετώντας τον κατάλογο γράφει ότι οι πατάτες είναι φρέσκες. Και όντως ήταν. Μπορεί να είναι πρώτη φορά σε τυλιχτό να έχει φρέσκες πατάτες και όχι έτοιμες

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Εντάξει ρε συ μπορεί να ήταν καταπληκτικες, αλλά 4.5; [emoji16]
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Προσωπικα δεν βαζω πατατες καθολου στο τυλιχτο :p

 

Εδώ το τρως με πίτα ολικής, τι να λέμε τώρα :hehe:

 

πριν 7 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Σε αλλα νεα ξερει κανεις κανα καλο μαγαζακι για κρεπα/βαφλα στα νοτια προαστια; 

Ναι , το trip advisor :sarcastic:

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν βαζω πατατες καθολου στο τυλιχτο [emoji14]
 
Σε αλλα νεα ξερει κανεις κανα καλο μαγαζακι για κρεπα/βαφλα στα νοτια προαστια; 
http://feticcio.gr/
Ρίξε μια ματιά

Sent from my MI 9 using Tapatalk

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι η δεύτερη φορά που πάω στο συγκεκριμένο μαγαζί ( Dry & Raw) και πλέον είμαι σίγουρος ότι δεν μου αρέσουν τα ακριβά κρέατα που περιέχουν πολύ ενδομυϊκό λίπος.  Δεν μου αρέσει αυτή η γεύση του λίπους που κατακλύζει τον ουρανίσκο. Το γιαπωνέζικο δηλαδή δεν μου άρεσε   

IMG_20190903_223440.thumb.jpg.d700ea48a778e338a02131fe7d54b404.jpgIMG_20190903_225044.thumb.jpg.dfdeb19eda4a524b26f924f2568bc356.jpgIMG_20190903_230140.thumb.jpg.8d5757383d90cec01aac28462b51d815.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Είναι η δεύτερη φορά που πάω στο συγκεκριμένο μαγαζί ( Dry & Raw) και πλέον είμαι σίγουρος ότι δεν μου αρέσουν τα ακριβά κρέατα που περιέχουν πολύ ενδομυϊκό λίπος.  Δεν μου αρέσει αυτή η γεύση του λίπους που κατακλύζει τον ουρανίσκο. Το γιαπωνέζικο δηλαδή δεν μου άρεσε   

IMG_20190903_223440.thumb.jpg.d700ea48a778e338a02131fe7d54b404.jpgIMG_20190903_225044.thumb.jpg.dfdeb19eda4a524b26f924f2568bc356.jpgIMG_20190903_230140.thumb.jpg.8d5757383d90cec01aac28462b51d815.jpg

Πάμε μια φορά μαζί, αν σου περισσέψει τίποτα το κανονίζουμε ?

Πέρα από την πλάκα όμως, μήπως θα το προτιμούσες περισσότερο εάν ήταν λιγότερο από medium well;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Πάμε μια φορά μαζί, αν σου περισσέψει τίποτα το κανονίζουμε ?

Πέρα από την πλάκα όμως, μήπως θα το προτιμούσες περισσότερο εάν ήταν λιγότερο από medium well;

 

Γίνονται ξερά μετά στο λέει και ο χασάπης που έχουν όταν διαλέγεις. Κάθε κρέας έχει το ιδανικό ψήσιμο, αλλά γενικά οποιοδήποτε κρέας αν ψηθεί πολύ στεγνώνει    

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

 

Γίνονται ξερά μετά στο λέει και ο χασάπης που έχουν όταν διαλέγεις. Κάθε κρέας έχει το ιδανικό ψήσιμο, αλλά γενικά οποιοδήποτε κρέας αν ψηθεί πολύ στεγνώνει    

 

Λιγότερο ψημένο εννοώ: medium ή medium rare. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.