Jump to content



TheLab.gr V3 Bugs


DJD

Recommended Posts

Αν πας από την "προηγμένη αναζήτηση"( το γραναζάκι δίπλα στο search box) και κάνεις search με βάση τον συντάκτη βρίσκεις όλο του το ιστορικό.

 

Η απλή αναζήτηση είναι ρυθμισμένη έτσι για άλλους λόγους :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν στον τίτλο μιας αγγελίας υπάρχουν δύο κεφαλαία γράμματα στη σειρά, αυτομάτως κάνει το δεύτερο πεζό όταν το σώζεις.

 

πχ: CM (από Cooler Master) --> Cm

 

 

Επίσης, ο χρόνος που έχει ο χρήστης για να κάνει edit μια αγγελιά είναι μηδενικός... Γίνονται και λάθη, ας υπάρχει κάποιο περιθώριο τουλάχιστον μερικών ωρών.

Έγινε επεξεργασία από pol77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απάντησα σε ένα μήνυμα με παράθεση. Μετά του έκανα EDIT για να προσθέσω μια γραμμή σχόλια ακόμα. Μόλις πάτησα να σώσει, έβγαλε δύο φορές το προηγούμενο κείμενο μου μαζί με την παράθεση + τη μια γραμμή που πρόσθεσα στο τέλος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτή την εικόνα:

 

gallery_22279_641_1416088938_10291.png

 

του @acct, το 97% των χρηστών έχει πλάτος οθόνης >1280 pixels. Το site έχει πλάτος 1032 pixels. Πώς και αποφασίσατε να το κάνετε στενό; Και 1300 να το κάνατε, πάλι καλό θα ήταν για τουλάχιστον το 97% των χρηστών. Δεν ξέρω αν στα μέρη της πίτας του other 10% υπάρχουν αναλύσεις με πλάτος μεγαλύτερο των 2560 pixels.

 

Ρωτάω και επιμένω, επειδή το έχω ξαναδει το έργο, με πολύ στενό site. Η δικαιολογία τότε ήταν ότι το μεγαλύτερο μέρος των χρηστών ήταν με ανάλυση πλάτους 1024 pixels, οπότε το site έγινε με ακόμα μικρότερο πλάτος. Και φυσικά ήταν μια λωρίδα site με μαύρες μπάρες δεξιά και αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτή την εικόνα:

 

gallery_22279_641_1416088938_10291.png

 

του @acct, το 97% των χρηστών έχει πλάτος οθόνης >1280 pixels. Το site έχει πλάτος 1032 pixels. Πώς και αποφασίσατε να το κάνετε στενό; Και 1300 να το κάνατε, πάλι καλό θα ήταν για τουλάχιστον το 97% των χρηστών. Δεν ξέρω αν στα μέρη της πίτας του other 10% υπάρχουν αναλύσεις με πλάτος μεγαλύτερο των 2560 pixels.

 

Ρωτάω και επιμένω, επειδή το έχω ξαναδει το έργο, με πολύ στενό site. Η δικαιολογία τότε ήταν ότι το μεγαλύτερο μέρος των χρηστών ήταν με ανάλυση πλάτους 1024 pixels, οπότε το site έγινε με ακόμα μικρότερο πλάτος. Και φυσικά ήταν μια λωρίδα site με μαύρες μπάρες δεξιά και αριστερά.

Μια προσωπικη αποψη:

Αναφερεις το να "απλωνεις" το περιεχομενο ως κατι θετικό. Στα μεγαλα μονιτορ, για να διαβασεις κατι που εκτεινεται απο τη μια ακρη της οθονης στην αλλη πρεπει να κουνησεις το κεφαλι σου απακρη σακρη μοιραια, για καθε γραμμη κειμενου που διαβαζεις.

Στο κεντραρισμενο περιεχομενο, το βλεμα σου ειναι παντα στο κεντρο της οθονης μαζι με ο,τι αλλο χρειαζεσαι (πλοηγηση, διαφορες λειτουργιες). Αυτο μπορει να φανταζει αμελητεο αλλα οδηγει μαλλον σε μια πιο ευχαριστη και ξεκουραστη εμπειρια αναγνωσης.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@PetrosD, Για το πλάτος του κειμένου συμμερίζομαι και γω απόλυτα την οπτική του Αλέξη, αλλά μπορώ να παραθέσω και πιο απλό αντίλογο, βάσει του σκεπτικού σου. Μεγάλο ποσοστό των αναγνωστών ανά πάσα στιγμή είναι επισκέπτες κι εκείνοι μάλλον απεικονίζονται καλύτερα σε αυτό το γράφημα (στατιστικά του Steam):

 

gallery_22279_641_1416088938_10290.png

 

Tο 40% εμφανίζεται με αναλύσεις μικρότερες από 13xx και δεν μπορείς να τους υποχρεώσεις να βλέπουν συνέχεια μια οριζόντια scrollbar.

 

Πάντως, το ότι κινούμαστε περίπου στις ίδιες διαστάσεις με τεχνολογικές ιστοσελίδες που έχουν πολλά εκατομμύρια επισκέπτες είναι ενδεικτικό του γεγονότος ότι κι άλλοι παράγοντες υπαγορεύουν τον περιορισμό της οριζόντιας έκτασης του κειμένου. :T:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ θεματάκι με τις παραθέσεις.... μου εμφανίζει τον κώδικα στην αρχή και το τέλος της παράθεσης, σε όλα τα νήματα... 

 

@cyberdyne,

Δεν έχει να κάνει με τις παραθέσεις. Το Tapatalk είναι που σπάει το bbcode (όχι όταν το βλέπεις με tapatalk, η υποδομή που απαιτείται για να υπάρχει η δυνατότητα). Το έχουμε επισημάνει και παραπάνω, οπότε χρειάζεται λίγη υπομονή μέχρι να φτιάξει. Δες πχ εδώ το μήνυμά μου κανονικά. Αν του βάλεις like, θα χαλάσει και το quote και το mention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω παράθεση με τίποτα, πατάω το σχετικό κουμπί αλλα αρνείται! :(

 

 

Επίσης δεν μπορεί να κάνει επικόλληση μέσα σε μήνυμα ούτε με ctr+v ούτε από το ποντίκι, μήπως η καινούργια πλατφόρμα δεν είναι τόσο φιλική με τον Internet Explorer?

 

Λοιπόν παιδιά δεν υπάρχει λέμε πέταξα στα σκουπίδια τον Ιnternet Explorer γιατί με είχε παλαβώσει και έβαλα τον SRWare Iron και είμαι εντάξει, όλα έγιναν κανονικά λέμε :)  :)  :)  :)  :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

 

προσπαθώ να απαντήσω σε ένα thread με ένα κείμενο που είναι 725 λέξεις, αλλά μόλις πατάω απάντηση, μου βγάζει μήνυμα "This webpage is unavailable". Υπάρχει κάποιο limit στις λέξεις ή μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον λογαριασμό μου; 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.