Jump to content



TheLab.gr V3 Bugs


DJD

Recommended Posts

Σε Chrome 39 στο κινητό, ο τίτλος της είδησης έχει μικρότερη γραμματοσειρά από το "περισσότερα" (εκτός της πρώτης είδησης που έχει CSS "εικονίδιο") . Στον LG Browser από την άλλη μία χαρά.

 

lmrs5YX.png

 

Που είναι το Spoiler tag οέο? ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ να το βάλω χειροκίνητα :p

Link to comment
Share on other sites

Που είναι το Spoiler tag οέο? ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ να το βάλω χειροκίνητα :p

3ο εικονίδιο "ειδικά BBCode"  click drop down menu. . .

 

et voila :)

 

Μεταξύ μας όμως πιο ωραίο δεν είναι το χειροκίνητο?!! ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρω απλά για λόγους πληρότητας, μια και δεν είναι ακριβώς bug.

Από το v2 είχα συνδρομές σε ενότητες/υποφόρουμ που είχε τραβήξει και το tapatalk. Υποπτεύομαι ότι το είχε κάνει με subforum id, γιατί πλέον ενώ οι τίτλοι είναι ίδιοι, μου ανοίγει άσχετες ενότητες όταν τις ανοίξω. π.χ το παλιό "Internet και Networking" με πηγαίνει στο "Προσφορές και ευκαιρίες αγορών".

 

Προσανατολίζομαι να διακόψω από το tapatalk τις συνδρομές σε ενότητες και να τις ξανακάνω, εκτός εάν κάποιος έχει καλύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Ταμτάκος

Με τι ΙΕ δουλεύεις; Δυστυχώς είναι ο πιο "περίεργος".

tragikos
Μπορείς να πας στην κεντρική του forum και να πατήσεις τα μπλε comment icons από αριστερά σε όλες τις ενότητες.
 
racer, Spirosssss
Αυτό φτιάχτηκε χθες, πλέον το κουμπί Νέο Περιεχόμενο πάει by default στα forums.
 
morpheusgr
Το βλέπεις ακόμα αυτό; Κάναμε κάποιες δοκιμές πάνω στις ειδοποιήσεις, ίσως έπεσες πάνω στην ωρα.
 

Δε λειτουργει, το δοκιμασα
Τι εννοεις, δε φτιαχνεται?
 
Οπως δε λειτουργει και η παραθεση
 
Το μηνυμα το εγραψα στον Chrome

ΙΕ version? Στον 11 δουλεύει μια χαρά πάντως.
 

έχω ενεργοποιήσει τα πάντα στις  ρυθμίσεις ----> επιλογές ειδοποιήσεων να μου έρχονται όλα με mail όπως παλιά αλλά δεν βλέπω κάτι να μου έρχεται .... ?

Δες τις ρυθμίσεις σου ξανά, επίσης δες ποιο email έχεις στο προφίλ σου, λόγω του merge ενδεχωμένως να είχατε δηλώσει άλλο email στο OOS.
 

Επειδή το έχω παρατηρήσει και εγώ σε μηνύματα μου, δε πρέπει να φταίει το tapatalk. Αν δε κάνω λάθος συνέβη και σε μήνυμα που έγραψα από PC/Chrome.

To tapatalk φταίει, το plugin του στις σελίδες μας.
 

Εγώ θα ήθελα να υπάρχει επιλογή theme και να διαλέγουμε πιο μας αρέσει.Πχ για βράδυ κάποιο theme με μαύρο background και άσπρα γράμματα.
Πολλά ζητάω ε; :p

Δεν ζητάς πολλά :)
 

Τις παραθέσεις τις βλέπω με πρόβλημα σε Chrome.

 
Πρόβλημα = ? Screen?

Σύμφωνα με αυτή την εικόνα:
 
του @acct, το 97% των χρηστών έχει πλάτος οθόνης >1280 pixels. Το site έχει πλάτος 1032 pixels. Πώς και αποφασίσατε να το κάνετε στενό; Και 1300 να το κάνατε, πάλι καλό θα ήταν για τουλάχιστον το 97% των χρηστών. Δεν ξέρω αν στα μέρη της πίτας του other 10% υπάρχουν αναλύσεις με πλάτος μεγαλύτερο των 2560 pixels.
 
Ρωτάω και επιμένω, επειδή το έχω ξαναδει το έργο, με πολύ στενό site. Η δικαιολογία τότε ήταν ότι το μεγαλύτερο μέρος των χρηστών ήταν με ανάλυση πλάτους 1024 pixels, οπότε το site έγινε με ακόμα μικρότερο πλάτος. Και φυσικά ήταν μια λωρίδα site με μαύρες μπάρες δεξιά και αριστερά.

 
Δεν έχει να κάνει με την ανάλυση, αλλά με το τι content δείχνεις. Σαφώς μπορούμε να ξεχειλώσουμε μέχρι το 2560 πλάτος σε responsive, αλλά δεν βολεύει να διαβάζεις μία παράγραφο σε single line :p
 

Σε Chrome 39 στο κινητό, ο τίτλος της είδησης έχει μικρότερη γραμματοσειρά από το "περισσότερα" (εκτός της πρώτης είδησης που έχει CSS "εικονίδιο") . Στον LG Browser από την άλλη μία χαρά.
 



 
Που είναι το Spoiler tag οέο? ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ να το βάλω χειροκίνητα :p

Θα έρθει σύντομα το mobile theme ;)
 

Το αναφέρω απλά για λόγους πληρότητας, μια και δεν είναι ακριβώς bug.
Από το v2 είχα συνδρομές σε ενότητες/υποφόρουμ που είχε τραβήξει και το tapatalk. Υποπτεύομαι ότι το είχε κάνει με subforum id, γιατί πλέον ενώ οι τίτλοι είναι ίδιοι, μου ανοίγει άσχετες ενότητες όταν τις ανοίξω. π.χ το παλιό "Internet και Networking" με πηγαίνει στο "Προσφορές και ευκαιρίες αγορών".
 
Προσανατολίζομαι να διακόψω από το tapatalk τις συνδρομές σε ενότητες και να τις ξανακάνω, εκτός εάν κάποιος έχει καλύτερη λύση.

Δοκίμασε να το κάνεις από το PC σου, έχει η IPB επιλογή να παρακολουθήσεις ενότητα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω ενα προβλημα με το εμαιλ που εχω δηλωμενο στο φορουμ.

πριν μερικα χρονια ειχα αλλαξει το εμαιλ στο προφιλ μου επειδή ειχα καποια προβληματα με τον mail server του.

 

τωρα αφου εκανα καποια subscriptions παλι, αφου τα παλια χαθηκαν δεν μου ερχοντουσαν εμαιλ.

μπηκα το προφιλ μου και βλεπω οτι ειναι περασμενο το παλιο εμαιλ που ειχα κανει αρχικα εγγραφη και το ειχα αλλαξει οπως ειπα πριν.

 

παω να αλλαξω το εμαιλ με αυτο που χρησημοποιουσα τελευταια και μου λεει οτι χρησιμοποιείτε ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κάνεις από το PC σου, έχει η IPB επιλογή να παρακολουθήσεις ενότητα.

 

Το έχω ήδη κάνει, ευχαριστώ. Το tapatalk δημιουργεί πρόβλημα γιατί κρατάει τοπικά τις συνδρομές σε ενότητες. Έσβησα τις παλιές και όλα εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κ γω με ενα τσουβαλι παραπονα.

 

1. Δειχνει να εχω 120 δημοσιευσεις. Λειπουν κατι χιλιαδες νομιζω.

2. Στο προφιλ μου γραφει οτι μενω Θεσσαλονικη, που δε μενω, οτι ασχολουμαι με games, ασχολουμαι αλλα οχι για να ειναι αξιο αναφορας, και οτι θα γινω μηχανικος, αν κ εγινα πριν 5 χρονια με χαρτι. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να τα αλλαξω απο καπου.

3. Το αβαταρ μου ηταν αυτο που εβαλα το 2006! οκ, το αλλαξα.

4. Εμφανιζει δημοσιευσεις που εκανα το 2006-07. Μετα εξαφανιζομαι.  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κ γω με ενα τσουβαλι παραπονα.

 

1. Δειχνει να εχω 120 δημοσιευσεις. Λειπουν κατι χιλιαδες νομιζω.

2. Στο προφιλ μου γραφει οτι μενω Θεσσαλονικη, που δε μενω, οτι ασχολουμαι με games, ασχολουμαι αλλα οχι για να ειναι αξιο αναφορας, και οτι θα γινω μηχανικος, αν κ εγινα πριν 5 χρονια με χαρτι. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να τα αλλαξω απο καπου.

3. Το αβαταρ μου ηταν αυτο που εβαλα το 2006! οκ, το αλλαξα.

4. Εμφανιζει δημοσιευσεις που εκανα το 2006-07. Μετα εξαφανιζομαι.  :)

 

Πέτα το τσουβάλι :p

 

Έτοιμος.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με βγάζει φοιτητή και δε μπορώ να το αλλάξω. Επίσης, παλιά υπήρχε μία ρύθμιση που άλλαζες τον αριθμό των post στα οποία αλλάζει σελίδα το thread. Με βόλευε πολύ που είχα βάλει το μέγιστο αριθμό. Μπορεί να ξαναγίνει κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω άμα είναι Bug..

Αλλά μου έγινε ένα Warning για την υπογραφή την οποία άλλαξα φυσικά..

 

η ημερομηνία ήταν 22/11 δεν θύμαμε άμα πόσταρα μέχρι και την στιγμή που εμφανίστηκε το Bug..

Αλλα έλεγε σας δόθηκε μια προειδοποιηση και δεν με άφηνε να ποστάρω..

Πάταγα ότι διαβάστικε η προειδοποιηση αλλά πάλι δεν μπορούσα να ποστάρω γιατί έβγαζε το μύνημα και κάθε φορά μου άλλαζε το Name από τον οποίο στάλθηκε η προειδοποιηση

Το πρώτο ήταν acct μετά jpavly TifoziF1 astrolabos qbiefox astrolabos Chosen

 

Αλλά δεν ξέρω άμα μου έβγαλε με σειρά όλες τις προειδοποιησείς που μου έχουν δοθεί  στο Account

 

uSl1Qr3.png

 

Και αφού τα πάτησα όλα μπόρεσα και πόσταρα 

Απλά το αναφέρω..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.