Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


Recommended Posts

πριν 13 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Και από πότε η κάρτα πιάνει - θα έπρεπε να πιάνει φωτιά αν δεν συνδέσεις τα καλώδια τροφοδοσίας;

Δεν εχει καμμια σχεση. Εχω ξεχασει τα pci-e απειρες φορες. Θα επρεπε να ειχα βαλει φωτια σε ολο το σπιτι by now :hehe: 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 Δειξτε τη δεουσα σοβαροτητα οταν σχολιαζετε τετοια βιντεο ε; Μην τα παιρνετε ελαφρα τη καρδια.... 

Και αν εχετε παιδια, μακρυα απο τα κομπιουτερ! Αλληλεπιδρουν και αναβουν φωτιες!

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Μιλάμε για fail video. Και το πρόβλημα εμφανίζεται σε μερικούς παλαβούς που τρέχουν με τις ώρες furmark

Μα ναι, φυσικά, φαίνεται άλλωστε από το βίντεο...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω την έκρηξη σου Αντώνη και Χρυσόστομε @UltraB @tommybertsen Σε τόσα review, σε τόσες κριτικές χρηστών κανείς δεν παραπονέθηκε, βρέθηκαν 5-6 τρελαμένοι με furmark ( με FURMARK και όλοι ξέρουμε τι κάνει το furmark ) και έτσι ξεκίνησε το θέμα στο reddit το καλοκαίρι. 

Ακόμη και άτομο στο λαμπη εδώ έχει FTW, o @idonthave αν δεν κάνω λάθος, δε είδα να έγινε καμία έκρηξη, να πετάγονται σπίθες ή να γίνεται summon κανένας demon.

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Δε πάω να κατηγορήσω την εταιρεία. Λάθη γίνονται. Οι ίδιοι παραδέχονται ότι το σφάλμα είναι υπαρκτό ,και ότι προϋπήρχε . Μέσα στη μερίδα των καταναλωτών υπάρχουν και αυτοί που θέλουν να σκιζουν την κάρτα. Δε δικαιολογείται η κάρτα να παίρνει φωτιά όμως. 

Δε βλέπω καμμιά έκρηξη από μεριάς μας, από κάρτες πάντως,είδαμε μια :hehe:

 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Δε καταλαβαίνω την έκρηξη σου Αντώνη και Χρυσόστομε @UltraB @tommybertsen Σε τόσα review, σε τόσες κριτικές χρηστών κανείς δεν παραπονέθηκε, βρέθηκαν 5-6 τρελαμένοι με furmark ( με FURMARK και όλοι ξέρουμε τι κάνει το furmark ) και έτσι ξεκίνησε το θέμα στο reddit το καλοκαίρι. 

Ακόμη και άτομο στο λαμπη εδώ έχει FTW, o @idonthave αν δεν κάνω λάθος, δε είδα να έγινε καμία έκρηξη, να πετάγονται σπίθες ή να γίνεται summon κανένας demon.

Ούτε εγώ είδα να εκρηγνύονται εκατομμύρια Note 7.

Επίσης και αυτό ξεκίνησε το καλοκαίρι στο reddit; Μαζί με το θέμα των RAM των 1070 να φανταστώ εε; Ή σχετικά με τα NZXT κουτιά που συζητούσαμε;

 

Μας δουλεύεις ρε Σπύρο μου φαίνεται :mellow:

 

Τέλος πάντων, όπως και να χει, δεν θα έπρεπε -πρέπει να γίνεται κάτω από φυσιολογικές συνθήκες, ακόμα και μετά από ώρες gaming & furmark.

 

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη δεν Έχει πάρει τέτοια έκταση το θέμα των έβγα , έχει λύση ,έστω και αν δεν είναι εύκολο να την εφαρμόσουν όλοι. Και μάλιστα βλέπω το λύνουν και με τις νεες παρτιδες. Το θέμα είναι Γιατί να υπάρχει in the first place !! 

Ευτυχώς δε τρέχω φιουρμαρκ. Θα το έχω υπόψιν όμως καθως, μπορεί οποτεδήποτε να χαλάσει ο φούρνος μας :hehe:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αντώνη δεν Έχει πάρει τέτοια έκταση το θέμα των έβγα , έχει λύση ,έστω και αν δεν είναι εύκολο να την εφαρμόσουν όλοι. Και μάλιστα βλέπω το λύνουν και με τις νεες παρτιδες. Το θέμα είναι Γιατί να υπάρχει in the first place !! 

Ευτυχώς δε τρέχω φιουρμαρκ. Θα το έχω υπόψιν όμως καθως, μπορεί οποτεδήποτε να χαλάσει ο φούρνος μας :hehe:

Αυτό. Βρέθηκε λύση όσο αφορά τις RAM αλλά νομίζω όλοι γνωρίζουμε πόσα είναι τα άτομα που αγοράζουν συσκευές και απλά τις λειτουργούν και δεν ασχολούνται με πιο "εξειδικευμένα" πράγματα, σωστά; Δεν μπορούν λοιπόν εν έτη 2016 να υπάρχουν τέτοια προβλήματα. Και δεν μιλάω τώρα μόνο για τις κάρτες αλλά γενικότερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το video (προσωπικά) κάποια πα..ριά έχει κάνει, να αρπάζει έτσι επειδή δεν έχει βάλει τις τροφοδοσίες 

(τουλάχιστον όσα χρόνια ασχολούμαι με Η/Υ δεν το έχω δει) και όλος τυχαίος να τραβάει video εκείνη τη στιγμή ο καθένας μπορεί να κρίνει.

 

πριν 7 ώρες, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Ακόμη και άτομο στο λαμπη εδώ έχει FTW, o @idonthave αν δεν κάνω λάθος, δε είδα να έγινε καμία έκρηξη, να πετάγονται σπίθες ή να γίνεται summon κανένας demon.

Της έχω ρίξει ( στείλει αρκετά email) κι εγώ κράξιμο ως προς την γυφτοδουλειά που έχει κάνει .

Όσον αφορά το "θέμα" που έχει προκύψει με την υπερθέρμανση στην περιοχή με τα VRM's, ναι η evga έκανε μα...ία, μπορούσε να αποφύγει όλο τον ντόρο 

αν έκαναν καλύτερη μελέτη και απ'την έβγαινε από το εργοστάσιο η κάρτα κομπλέ με τα thermalpads.

 

Τους έχω στείλει κάμποσα email για να δώσουν κάποια πιο ξεκάθαρη απάντηση, στο τελευταίο που έλαβα

Spoiler
Παράθεση

Hello,
 -I am sorry for any confusion in dealing with this issue.
 -First let me say that the VRM/VRAM heat issue is hardly an issue at all. The original review that sited the high VRM temperatures was while the reviewer was running Furmark which is a severe stress test and not recommended by Nvidia for testing purposes.
 -Similar testing with thermal imaging while under 100% gaming loads showed temperatures of 70-85C. The thermal pad is not needed and the video card works fine, without the thermal pad. There will not revisions to update, because there isn't a issue with the video card. You can request a thermal and installed your self, here is a link to the website http://www.evga.com/thermalmod/. Please if you ave any further questions, feel free to contact us.
Regards,
EVGA

 

Bios update η λύση για να αποφευχθεί το κάψιμο στο Furmark

EVGA GTX 1070/1080 Overheating Issues Update - New BIOS Revision To Be Released | techPowerUp

*οπότε Tommy θα μπορείς να τρέξεις φιουρμαρκ :p

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος UltraB έγραψε:

Ούτε εγώ είδα να εκρηγνύονται εκατομμύρια Note 7.

Επίσης και αυτό ξεκίνησε το καλοκαίρι στο reddit; Μαζί με το θέμα των RAM των 1070 να φανταστώ εε; Ή σχετικά με τα NZXT κουτιά που συζητούσαμε;

 

Μας δουλεύεις ρε Σπύρο μου φαίνεται :mellow:

 

Τέλος πάντων, όπως και να χει, δεν θα έπρεπε -πρέπει να γίνεται κάτω από φυσιολογικές συνθήκες, ακόμα και μετά από ώρες gaming & furmark.

 

Στο θέμα της nzxt είσαι τελείως OFF γιατί και τους έχω ρωτήσει αν εχουν αλλάξει ποιότητα βαφής και ειπαν είναι ίδια και ο BitWit ( πρώην awesomenesnetwork ) είπε τα ίδια άρα πατάτες λες.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Στο θέμα της nzxt είσαι τελείως OFF γιατί και τους έχω ρωτήσει αν εχουν αλλάξει ποιότητα βαφής και ειπαν είναι ίδια και ο BitWit ( πρώην awesomenesnetwork ) είπε τα ίδια άρα πατάτες λες.

Αν και είμαστε off-topic, θα σου απαντήσω:

Spoiler

Features:
- Increased height and depth with re-designed ventilation for better airflow
- PWM fan hub
- 8 x SSD storage
- HDD trays re-designed to support top and bottom mounted drives
- Tinted black window
- Newly upgraded scratch resistant paint

Άσε με να λέω πατάτες λοιπόν...

Άμα θες παραπάνω κουβέντα, pm,  skype, anywhere ;)

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Αν και είμαστε off-topic, θα σου απαντήσω:

  Hide contents

Features:
- Increased height and depth with re-designed ventilation for better airflow
- PWM fan hub
- 8 x SSD storage
- HDD trays re-designed to support top and bottom mounted drives
- Tinted black window
- Newly upgraded scratch resistant paint

Άσε με να λέω πατάτες λοιπόν...

Άμα θες παραπάνω κουβέντα, pm,  skype, anywhere ;)

 

Σε ποια έκδοση το είδες αυτό. Ίδια ποιότητα βαφής έχει και ας λένε οτι θέλουν. Εσένα τι σε κόφτει και γιατί μου την λες για την νζχτ

 

Λογικά λες για την "elite" ε ίδια βαφή εχει 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος idonthave έγραψε:

Rumor: NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti with 10GB memory

 

FOC / PG611 SKU0010 GPU / 384-BIT 10240MB GDDR COMPUTER GRAPHICS CARDS, 699-1G611-0010-000

Δεν παει να βγαλει οτι θελει η πρασινη. 

Εγω θα περιμενω vega η refresh pascal και οποια μου κανει τα κεφια με λιγοτερο μπικικινι!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.