Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


Recommended Posts

Μπα!? Πρόλαβαν και την βάλανε στον κατάλογο; Αλλά 7 Ιουνίου λέει διαθεσιμότητα. Ε εντάξει προλαβαίνουν να την ρίξουν 1-2 κατοστάρικα μέχρι τότε. Ή να ακυρώσουν εντελώς την παραγγελία από τον προμηθευτή τους :hehe:

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, μιλάμε δηλαδή για σχεδόν 2 κατοστάρικα πάνω από eu.evga. Αλλά ας μη το γυρίσουμε πάλι στα της ελληνικής οικονομίας! 

Nice, περίμενα και χειρότερες τιμές αλλά λογικό να είναι πιο κάτω απ τις fe οι entry έστω υλοποιήσεις.

Άντε να δούμε τώρα με το stock τι θα γίνει γιατί κρίνοντας απ το πως σέρνεται το site της evga... :D

Link to comment
Share on other sites

Αντε να περνάνε οι μέρες να δούμε και την GTX 1070 πώς θα τα πάει ( τιμούλες κλπ από εξωτερικό φυσικά ) καθώς και την απάντηση της AMD. 

 

Προσωπικά μέχρι 350 ευρώ δίνω για GPU, παραπάνω δυστυχώς μιας και κονσολοπορτ παίζουμε δεν δίνω παραπάνω, όποια εταιρεία με κερδίσει ή μάλλον ότι γίνει με το Battlefield 1. Ανάλογα. Μιας και περισσότερο αυτό θα παίζω. 

 

ΕΠΙΣΗΣ 

Κάτι προς όλους. 

 

ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΤΕ να αγοράσετε, εξάλλου δεν υπάρχουν νέες κυκλοφορίες, τουλάχιστον μέχρι Αύγουστο που κυκλοφορεί το Deux Ex το καινούριο. Καλύτερη εποχή- χρυσή τομή- για μένα μιας και ενδιαφέρει θεωρώ τον Οκτώβρη, με BATTLEFIELD 1.

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Κωνσταντίνος Σ. έγραψε:

Μάλιστα, μιλάμε δηλαδή για σχεδόν 2 κατοστάρικα πάνω από eu.evga. Αλλά ας μη το γυρίσουμε πάλι στα της ελληνικής οικονομίας! 

Nice, περίμενα και χειρότερες τιμές αλλά λογικό να είναι πιο κάτω απ τις fe οι entry έστω υλοποιήσεις.

Άντε να δούμε τώρα με το stock τι θα γίνει γιατί κρίνοντας απ το πως σέρνεται το site της evga... :D

Δεν ειναι 2 κατοστάρικα, ειναι λιγότερο, η evga founders βγαινει 805 ευρω με τα μεταφορικα...

Link to comment
Share on other sites

Να ρώτησω κατι που δε γνωρίζω; Εφόσον η 1070 θα είναι ίδια με την 980ti ποιος ο λόγος να προτιμήσει κάποιος την 1070 ? Σε τι ειναι καλύτερη; Λιγότερο ρεύμα; Αναφερομαι τιμή καινούργιου για 1070 και used για 980τι

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Να ρώτησω κατι που δε γνωρίζω; Εφόσον η 1070 θα είναι ίδια με την 980ti ποιος ο λόγος να προτιμήσει κάποιος την 1070 ? Σε τι ειναι καλύτερη; Λιγότερο ρεύμα; Αναφερομαι τιμή καινούργιου για 1070 και used για 980τι

Όταν μιλάμε για ίδιες επιδόσεις, ίδιες τιμές, η διαφορά είναι τα έντονα που έβαλα πάνω και κατ' επέκταση ο υπολοιπόμενος χρόνος της εγγύησης.

Αν όπως είπαν πιο πάνω έρθει η 1070 στα ~ 450€ ποιος θα δώσει 500+ για μετάχειρη 980ti (δεδομένου οτι όντως θα έχουν ίδιες επιδόσεις);

Έγινε επεξεργασία από TopCLR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Να ρώτησω κατι που δε γνωρίζω; Εφόσον η 1070 θα είναι ίδια με την 980ti ποιος ο λόγος να προτιμήσει κάποιος την 1070 ? Σε τι ειναι καλύτερη; Λιγότερο ρεύμα; Αναφερομαι τιμή καινούργιου για 1070 και used για 980τι

 Ποιος ο λογος να προτιμησει το παλιο, το μεταχειρισμενο και με τη λιγοτερη εγγυηση ειναι η σωστη ερωτηση. Επισης η 1070 σαν πιο φρεσκια αρχιτεκτονικη θα εχει καλυτερο drivers support απο τη μαμα nvidia οποτε με το περασμα του χρονου οι επιδοσεις της θα αποκτησουν ενα ακομα gain εναντι της 980ti. Αν βεβαια μιλαμε για ιδια τιμη ετσι; Γιατι αν ειναι να κατσει στα 450 η 1070 και στα μτχ να βρισκεις 980 ti ακομα και με 350 τοτε θα παιξει ρολο και το πορτοφολι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

GTX1080 EVGA SuperClocked με reference PCB αλλά με το ACX3.0 cooler και με τα ίδια power phases 5+1 (+20% power target boost) από 1Χ8pin power connector στο DOOM 4K Ultra settings με το Fan profile manual στο 60% χτυπάει 66 °C! Enjoy..!

 

 

Εεε ρε μέσα έπεσα πάλι! :p 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Τι σου κανει ενα custom cooling με reference pcb ε; Δλδ με Custom PCB τι θα γινεται; Οτι λεει και ο jay (νερά και ιστοριες :Ρ ) .Εχει potential η καρτα. Βεβαια δεν ειναι για μενα που θα παιξω στα 1080p, αλλα νομιζω η 1070 θα μου βγαλει μπολικο διαστημα μεχρι να χρειαστω κατι καινουριο. Οταν ξαναλλαξω , θα ειναι οθονη με ολοκληρο το pc, οπότε, φανταζει ιδανική λυση αν παιζει σε αυτες τις τιμες (~450€). 

Μια EVGA GTX 1070  SC ACX3.0 παρακαλώ. ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ :hehe: 

 

(Δε βιαζομαι , θα περιμενω να σταθεροποιηθουν οι τιμες πρωτα). Α ρε AMD , 100χρονια με τις πολαρις σου, (29 Ιουνιου τελικα). Ιλεος 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω ενω ειμαι ετοιμος για 2χ1070 εχω ενα φιλο που μου λεει οτι οι EVGA ψηνονται απο θερμοκρασιες και ειναι χαλια σε σχεση με g1/strix/msi gaming κτλ...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, csaris said:

Kαποια γατακια δεν πιστευανε οτι θα αναβαθμισω με 150ε...

 

πςςςς, πςςςςς, πςςςςς, πςςςςςςς

 


 EVGA - Products - Graphics - GeForce 10 Series Family - GTX 1080

 

Αuto notify σε ολες ρε. :hehe:

 

....απο γατακια και παπαρολογια εδω μεσα αλλο τιποτα! Πηξαμε σε ειδημονες noobaδες.... 

 

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, icy20 said:

Εγω ενω ειμαι ετοιμος για 2χ1070 εχω ενα φιλο που μου λεει οτι οι EVGA ψηνονται απο θερμοκρασιες και ειναι χαλια σε σχεση με g1/strix/msi gaming κτλ...

3x1070 ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.