Jump to content



Εργαλεία που παρέλαβα και δύο λόγια γι' αυτά


Recommended Posts

Αγάπη μεγειά το . . . . ψαλιδάκι !  :D

Πάντως και για τα νύχια κάνει αυτό . . . του Godzilla ! ! ! :hehe:

 

Κι όταν μεγαλώσουν οι δουλιές . . . . https://www.tradetoolsupplies.com.au/MCC-Rebar-Cutter-Bender-MADE-JAPAN-SCB-16-

Αλλά έχει και μπαταρίας . . .  http://www.allcongroup.com.au/rebar-cutter-ogura-orc-16df-16mm-cordless-li-ion

:D

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος Seafalco έγραψε:

Αγάπη μεγειά το . . . . ψαλιδάκι !  :D

Πάντως και για τα νύχια κάνει αυτό . . . του Godzilla ! ! ! :hehe:

 

Κι όταν μεγαλώσουν οι δουλιές . . . . https://www.tradetoolsupplies.com.au/MCC-Rebar-Cutter-Bender-MADE-JAPAN-SCB-16-

Αλλά έχει και μπαταρίας . . .  http://www.allcongroup.com.au/rebar-cutter-ogura-orc-16df-16mm-cordless-li-ion

:D

 

Κ επισης θα θελαμε μερικες πληροφοριες  για τη SAM , που ειναι η μαρκα του ψαλιδιου, συνονοματε!!!!!!!!!:) 

Να βοηθησω λιγο...γαλλικη εταιρεια ,με κορυφαια ποιοτητα...αρκει να δειτε προσεκτικα το ,ολο μασιφ, ψαλιδι κ θα παρετε μια ιδεα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σφυρί Facom 205C.50 Graphite Handle Engineers Din Hammer, 320mm

IMG_20180222_122457.jpg

 

Δεν έχω κάποιο σχόλιο. Είναι ένα σφυρί. Η αντοχή του θα φανεί στο μέλλον. Η λαβή είναι πολύ ελαφριά και αρκετά άνετη.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα απο amazon.it και συγκεκριμένα warehouse deals  το παρακάω πακέτο 10.8V της dewalt. Περιλαμβάνει drill, impact driver, φορτιστή και 2 μπαταρίες. Προς το παρών το έχω και φορτίζει οπότε δε μπορώ να πω και πολλά. Υπήρχε η σκέψη για 18V ωστόσο αφενώς το κόστος ήταν σημαντικά ψηλότερο, αφετέρου δε νομίζω στην παρούσα φάση να το χρειαστώ. Απο παρουσιάσεις κλπ έχω διαβάσει οτι και το 10.8 είναι αρκετά δυνατό και με μπόλικη ροπή. Εκείνο που πραγματικά είναι νέο για μένα είναι η ποιοτική αίσθηση των εργαλείων οταν τα κρατήσεις για λίγο στο χέρι. Περισσότερα όταν αρχίσω να τα χρησιμοποιώ. Η τελικη τιμή ήταν 155 ευρώ με 2 μέρες παράδοση. Ολα δε τα λεφτά είναι το διάφανο βαλιτσάκι μεταφοράς/αποθήκευσης.

 

 

IMG_20180226_132137.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kpetros said:

Μεγιες!!!! Το δραπανο χωρις κρουση ε ?

 

'Οχι είναι άνευ. Εχω ήδη ένα κρουστικό black & decker οπότε δεν την χρειαζόμουν. Ο βασικός λόγος αγοράς του set ήταν το impact driver και επειδή αν το αγόραζα μόνο του με μπαταρία και φορτιστή μου ερχόνταν μια η άλλη προτίμησα το σετ με 20 ευρώ παραπάνω αν θυμαμαι καλά (άσε που έχει και καταπληκτικό βαλιτσάκι :D )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος dirving69 έγραψε:

 

'Οχι είναι άνευ. Εχω ήδη ένα κρουστικό black & decker οπότε δεν την χρειαζόμουν. Ο βασικός λόγος αγοράς του set ήταν το impact driver και επειδή αν το αγόραζα μόνο του με μπαταρία και φορτιστή μου ερχόνταν μια η άλλη προτίμησα το σετ με 20 ευρώ παραπάνω αν θυμαμαι καλά (άσε που έχει και καταπληκτικό βαλιτσάκι :D )

 

Η τιμη του σετ ειναι τρελα ! Εφοσον εχεις ηδη κρουστικο κομπλε ,

δεν μπορω να καταλαβω γιατι βγαζουν παλμικα+δραπανα χωρις κρουση ως σετακια .... ουσιαστηκα ειναι το ιδιο πραμα .

Link to comment
Share on other sites

 

@dirving69 Μεγειά ! 

Εύχομαι να είναι καλοδούλευτα , και να σου χαρίσουν χρόνια πολλά την ευχαρίστηση να δουλεύεις μαζί τους ! :D

 

πριν 2 ώρες, το μέλος kpetros έγραψε:

δεν μπορω να καταλαβω γιατι βγαζουν παλμικα+δραπανα χωρις κρουση ως σετακια .... ουσιαστηκα ειναι το ιδιο πραμα .

 

Δεν είναι καθόλου το ίδιο!

Αν σε ένα παλμικό βάλεις ένα τρυπάνι με Hex 1/4" ουρά (που είναι και το λογικό) η μέσω τσοκ με 1/4 εξάγωνο ουρά, θα πρέπει να περιοριστείς αυστηρά στα μεγάλα νούμερα τρυπάνια, γιατί τα μικρά (κάτω από 6mm), με το πρώτο σκορτσάρισμα/ μάγκωμα που θα γίνει, αντί να σταματήσει το δράπανο -όπως θα κάνει το απλό δράπανο-,  θα κάνει εμπλοκή το παλμικό, και το τρυπανάκι θα κοπεί σαν καρότο! :wall:

 

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.