Jump to content



Recommended Posts

Καλά Χριστούγεννα Κώστα!
Σε σένα και στους ανθρώπους που αγαπάς !

Εύχομαι πάντα αμείωτο δημιουργικό κέφι και πνευματική ειρήνη !  :) 
Καλά Χριστούγεννα σε όλη τη μαστοροπαρέα!

Να είμαστε καλά με τις οικογένειές μας και τους ανθρώπους μας ! 

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costas1965 said:

Μπράβο Sotiris. 

Όταν το σπίτι είναι με πράγματα μέσα ο συντελεστής δυσκολίας ανεβαίνει & η νοικοκυρά καραδοκεί με την παντόφλα!!! 

 

Thanks :D

 

Καμία σχέση άδειο γεμάτο... άδειο βάφεις 2-3 φορές πιο γρήγορα... αλλά που να βρεθεί άδειο αν δεν είσαι μπογιατζής :p 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση επειδή είναι το πατρικό μου σπίτι, ο εξοπλισμός της μάνας περιλαμβάνει σκούπα και ενίοτε το ίδιο το κονταρο-ρολό που βάφω  :hehe: 

Επίσης υπήρχε καθολική απαγόρευση επισκευών αλλά η υποχρέωση καραντίνας που είχα μου έδωσε πάτημα :p 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι. 

 

Ένα ακόμα Wooden Shirt παραγγελία φίλου. 

 

Ένας μπαμπάτσικος Snownan που ήθελε η μικρή. 

Ο Snownan  κόπηκε όλος στην σέγα πάγκου & μου "έφαγε" 3 ακέφαλες λάμες.

& λόγω του πάχους του ξύλου (25 mm) & λόγω της σκληρότητας του ξύλου (σύνθετη ξυλείας οξυάς) & λόγω της δικής μου βιασύνης. 

01.thumb.jpg.a4c80fd74bafb8441af06fd45243ae58.jpg@1.thumb.jpg.0d7f498a08084c88a99ff43a40343844.jpg@2.thumb.jpg.9822b28234ce9e12a2943d42dc4f19e6.jpg@3.thumb.jpg.8534e4e28bb2d66a37f4c8b16febc277.jpg

Έγινε επεξεργασία από costas1965
+ Φωτο
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω δει κάποια αντίστοιχη κατασκευή. Όταν αγόρασα 50ρα το τραπεζάκι που είχα μου φάνηκε επισφαλές.

Με τις περιορισμένες γνώσεις και εργαλεία για ξύλα που διαθέτω έφτιαξα αυτό.

Οι τρύπες είναι στενές και οι ταμπλάδες πέρασαν με τη ματσόλα αφού σημαδεύτηκαν τα ποδάρια με ένα καρφάκι και περάστηκε κόλα σε λίγο φαρδύτερο ζωνάρι που σκουπίστηκε μετά

Το τραπεζάκι είναι ακλόνητο

 

PXL_20210105_153334437.thumb.jpg.6c8da931250ec89e0cf12396d551c969.jpg

 

 

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.