Jump to content



WAMTA Season 2 Race #3 - MONZA - 12/3/2017


Recommended Posts

@Anthemius Τιμωρεισαι για λαθος εκτιμηση και οχι για σκοπο..Και ποσο μαλλον που θελει 10πλασια προσοχη στην πρωτη στροφη.
Οσο για την αποχωρηση σου, ξανα σκεψου το.Οταν ειχα πει πως δε θα ξανα παρω μερος στο CLC λογω λανθασμενης ποινης(που εκει οντως ηταν λαθος) μετα απο λιγες μερες σκεφτηκα τι μλκιες λεω.
Ασχετα αν παρατησα γενικα το AC λογω δυσκολιων.
Καλες οι αναλυσεις αλλα δε πρεπει να θιγομαστε.Σιγουρα τα παιδια δεν εχουν σκοπο να τιμωρισουν εσκεμμενα αδικα καποιον και σιγουρα δινουν τον καλυτερο τους εαυτο.
Ασε τους εγωισμους και ξανα μπες λοιπον :D

 

@sstav τωρα τελευταια ολο και πιο συχνα μπαινεις στα θεματα του AC :hehe:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

εγώ μπαίνω;;; στο new content βλέπω 10 wamta νήματα / 3 RF2 / 2 automobilista / 4 cc KATI/ 3 GlC  KAI O ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ...

Και να ηταν τα θέματα παει στο καλό...όταν όμως για παιχνίδι (!) διαξιφίζονται μου την δίνει...Είπαμε , εγώ είμαι ο γεροπαράξενος...

εντάξει...ο λάμπης έγινε εργαλειο-κορσα site...

σορρυ και πάλι...συνεχίστε τον ανούσιο καυγά σας...

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενδιαφέρει να μην επαναληφθει. Στο σπιλμπεργκ οποιος μπει δεξιά στις πρωτες 2 να μεινει δεξια και ν μην ανοιχτει αριστερα. Και οποιος μπει αριστερα να μεινει αριστερα χωρις να φοβαται οτι θα τον κλεισουν.
Γίνεται ;

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το replay είναι αναξιόπιστο, αφαιρέσαμε τις ποινές για pit entry speeding σε όσους μπήκανε με κάτω από 160kmh (στο δικό μου replay).

Όσοι μπήκαν με πάνω από 160, πήρα 5 sec ποινή. Μετά από αυτόν τον επανέλεγχο, η κατάταξη δεν επηρεάστηκε σε σχέση με τα αποτελέσματα που είχαμε ποστάρει προχθές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

 

ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ RACE ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ WAMTA CUP ΤΟ ACRL PIT APP ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ.

 

ACRL PIT 3.1

 

Το γεγονός ότι δεν είναι δυνατόν να ελέγξουμε με ακρίβεια το pit entry speed από τα replay μας αναγκάζει σε αυτή την αλλαγή.

Το είχαμε συζητήσει με τον Άκη από την αρχή αλλά αποφασίσαμε να μη το χρησιμοποιήσουμε για να μη σας αναγκάζουμε να βάζετε επιπλέον apps, δυστυχώς όμως δεν υπάρχει άλλη λύση.

 

Όποιος δεν ξέρει να βάζει apps, ας μας ρωτήσει στο steam:

Steam Community :: Stelios / Psit

Steam Community :: Akis

 

@4WNikos @Nikolas Sar Drs @Mr. Rous @ferrarimanos @uhu @jumaru99 @Oxide Burnedbrain

@JohnnyGTR @bill123 @Aris Teidis @liakjim @GeoF1 @rapid_fast @panosdimp @Anthemius @wargasm 

@angeln1ck @Georgiadis Giorgos @sosna @khr1s @PolomanGR @Lylankor @aKosmas @Dimitris Pappas

@Thodoris1884 @tasosmich @fatalara

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 @Anthemius απολαυσα τον υπολοιπο αγωνα μας,και ησουν εξαιρετικος σε καθε στροφη αγωνιστικα. 

Ελπιζω να μην πιστευεις οτι ειναι προσωπικό μιας και σε συμπαθω και σαν αντιπαλο και σαν ατομο. ☺

Ισως εχεις δικιο και δεν επρεπε να σχολιασω.

Να σου πω την αληθεια,οταν ειδα το ριπλει σκεφτηκα οτι ισως φαω ποινη,και δεν θα μου φαινοταν πολυ ακραιο,βεβαια εγω το εχασα τελειος εκει δεν μπηκα εσκεμμένα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, liakjim said:

Άκη το app βγάζει κάποιο log που βλέπετε?


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι το βάζουμε για μόστρα. :D

 

Γράφει log στον server.

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ενα app για τα πιτ,αλλο για τα cuts,αλλο για λαστιχα....

Τεραστια η προσπαθεια των Ακη και Στελιο να μαζεψουν τις ελλειψεις που θα επρεπε να στα δινει το παιχνιδι.

Οταν δεν γινονται απο την μηχανη του παιχνιδιου επιτοπου τοτε κλαφτα.

Εκανες cut,το ειδε το παιχνιδι,μπαινεις πιτς για 10 sec.Μπαινεις στα πιτς οπως ναναι?Θα μπεις στους επομενους πιτς για να εκτισεις ποινη.

Ουτε ψωτογραφιες και ενστασεις και τσακωμοι.

@rapid_fast

@panosdimp,θυμαστε limerock το τελευταιο σικειν που ολοι προσπαθουσαμε να κοψουμε?

Επεφτε αμεσως ποινη εισοδου.

Δεν χρειαζοταν μια βδομαδα να στραβωθουν 2 ατομα να βγαλουν ποινες.

Με τοσα 3rd party apps μονο racing δεν κανουμε!

Ολες τις ελλειψεις τις πληρωνουν τα παιδια που φιλοτιμα προσπαθουν να μην αδικησουν κανεναν.

Στην A1 αυριο στην πρωτη και δευτερη δεξια θα κρατησουμε θεσεις?Κατι σαν καθεστως κιτρινης?

Δηλαδη η καλη εκκινηση δεν εχει κανενα σκοπο.

Να κανουμε rolling start?

Ξεχασα,κατι ερωτησεις του @Anthemius,θα απαντηθουν?

@rapid_fast,το δικο μου παραδειγμα δεν ταιριαζει,για δωσε κατι πιο σχετικο.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Dimitris Pappas said:

Ενα app για τα πιτ,αλλο για τα cuts,αλλο για λαστιχα....

Τεραστια η προσπαθεια των Ακη και Στελιο να μαζεψουν τις ελλειψεις που θα επρεπε να στα δινει το παιχνιδι.

Οταν δεν γινονται απο την μηχανη του παιχνιδιου επιτοπου τοτε κλαφτα.

Εκανες cut,το ειδε το παιχνιδι,μπαινεις πιτς για 10 sec.Μπαινεις στα πιτς οπως ναναι?Θα μπεις στους επομενους πιτς για να εκτισεις ποινη.

Ουτε ψωτογραφιες και ενστασεις και τσακωμοι.

@rapid_fast

@panosdimp,θυμαστε limerock το τελευταιο σικειν που ολοι προσπαθουσαμε να κοψουμε?

Επεφτε αμεσως ποινη εισοδου.

Δεν χρειαζοταν μια βδομαδα να στραβωθουν 2 ατομα να βγαλουν ποινες.

Με τοσα 3rd party apps μονο racing δεν κανουμε!

Ολες τις ελλειψεις τις πληρωνουν τα παιδια που φιλοτιμα προσπαθουν να μην αδικησουν κανεναν.

Στην A1 αυριο στην πρωτη και δευτερη δεξια θα κρατησουμε θεσεις?Κατι σαν καθεστως κιτρινης?

Δηλαδη η καλη εκκινηση δεν εχει κανενα σκοπο.

Να κανουμε rolling start?

Ξεχασα,κατι ερωτησεις του @Anthemius,θα απαντηθουν?

@rapid_fast,το δικο μου παραδειγμα δεν ταιριαζει,για δωσε κατι πιο σχετικο.

 

Λάθος thread, μας αρέσει το κάθε sim για αυτό που είναι και αφιερώνουμε τον χρόνο μας σε όποιο sim μας αρέσει περισσότερο.

Οι ερωτήσεις του Anthemius έχουν απαντηθεί.

 

Edit: Κανείς δεν είπε πως απαγορεύονται οι προσπεράσεις, απλά το κάνετε με δική σας, διπλή, ευθύνη.

Edit2: Στη monza με περάσανε 2 LMP στην εκκίνηση, οπότε δεν καταλαβαίνω που βλέπεις πως δεν υπάρχει νόημα.

Edit3: Rolling start, tried and failed before :p

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


Οταν δεν γινονται απο την μηχανη του παιχνιδιου επιτοπου τοτε κλαφτα.
Εκανες cut,το ειδε το παιχνιδι,μπαινεις πιτς για 10 sec.Μπαινεις στα πιτς οπως ναναι?Θα μπεις στους επομενους πιτς για να εκτισεις ποινη.
Με τοσα 3rd party apps μονο racing δεν κανουμε!
Ολες τις ελλειψεις τις πληρωνουν τα παιδια που φιλοτιμα προσπαθουν να μην αδικησουν κανεναν.
Στην A1 αυριο στην πρωτη και δευτερη δεξια θα κρατησουμε θεσεις?Κατι σαν καθεστως κιτρινης?
Δηλαδη η καλη εκκινηση δεν εχει κανενα σκοπο.
Να κανουμε rolling start?

Τα παιδιά αφαίρεσαν τις αυτόματες ποινές του παιχνιδιού για να μην σου βγαίνει το άθλιο μήνυμα να αφήσεις το γκάζι. Με εκείνο ενεργό κανε εσυ είσοδο με 81.. να σε βαζει να ξαναμπαινεις!!
Άλλο ρολινγκ σταρτ, άλλο να κρατήσεις μια γραμμή σε μια δύο στροφές!!
Τα παραλες νομίζω..
Παράδειγμα θα σου βαλω το βράδυ!!

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, liakjim said:

Στέλιο, την είσοδο των πιτς όπου η γραμμή μπαίνει μέχρι το μέσο της πίστας και πάνω στο apex , το πατάμε κανονικά?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν έχουμε κάποιο κανόνα, εγώ προσωπικά θα το κάνω όσο το δυνατόν real life like... αν κάποιος ψάχνει τρόπο να κερδίσει μισό δευτερόλεπτο σε αγώνα 1 ώρας ας κάνει ότι καταλαβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε κάποιο κανόνα, εγώ προσωπικά θα το κάνω όσο το δυνατόν real life like... αν κάποιος ψάχνει τρόπο να κερδίσει μισό δευτερόλεπτο σε αγώνα 1 ώρας ας κάνει ότι καταλαβαίνει.


Συγγνώμη, εννοούσα στην redbull. Λάθος θέμα

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, liakjim said:

 


Συγγνώμη, εννοούσα στην redbull. Λάθος θέμα

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Δεν θυμάμαι πως είναι να σου πω την αλήθεια, είναι exploitable? 

Αν μπω αύριο για κανα λάΠ θα σου πω, πάντως, when in doubt, χρησιμοποιείστε κοινή λογική.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sstav said:

εγώ μπαίνω;;; στο new content βλέπω 10 wamta νήματα / 3 RF2 / 2 automobilista / 4 cc KATI/ 3 GlC  KAI O ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ...

Και να ηταν τα θέματα παει στο καλό...όταν όμως για παιχνίδι (!) διαξιφίζονται μου την δίνει...Είπαμε , εγώ είμαι ο γεροπαράξενος...

εντάξει...ο λάμπης έγινε εργαλειο-κορσα site...

σορρυ και πάλι...συνεχίστε τον ανούσιο καυγά σας...

για να καταλάβω σε ενοχλεί που σε φόρουμ υπάρχουν πόστς?

 

σε ενοχλούν συγκεκριμένα πόστς ή μόνο ό,τι ασχολείται με ό,τι δεν ασχολείσαι?

 

δε θυμάμαι να μπήκα πάντως σε άσχετο θέμα απλά κ μόνο για να γράψω οτι μου τη σπάει που βλέπω χ,y,z πόστς.

 

τι είναι ουσιώδες ή όχι άσε να το βρούμε όσοι συμμετέχουμε.

 

@Stelios F. @akis_z80 εγώ το είχα ανοιχτό το app -δεν ξέρω αν βοηθάει ή αν μπορώ να σας δώσω logs?-

Έγινε επεξεργασία από sosna
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.