Jump to content



[ RX Vega 64 & 56 Official thread ] Reviews, OC, απορίες και προβλήματα.


Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

 Το BF1  πάντα τα πήγαινε καλύτερα σε AMD. Δεν είναι σημείο αναφοράς μεταξύ καρτών αυτό το παιχνίδι. Με Driver boost ίσως ξεπεράσει σε όλα την 1080 (hopefully), αλλά για την 1080ti , δύσκολα τα πράγματα. 

Να αλλα παρατηρώ σε καθε σχεδον drivers update ολο και καποιο παιχνιδι γινεται boost

Link to comment
Share on other sites

Λογικό το βρίσκω. Αυτό που έγραψα θέλω να πιστεύω ότι ίσως επιτευχθεί. Αν και κατά τη γνώμη μου δε το λες επίτευγμα, γιατί η κάρτα καθυστέρησε πάρα πολύ... Καλοδεχούμενο κάθε boost. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Λογικό το βρίσκω. Αυτό που έγραψα θέλω να πιστεύω ότι ίσως επιτευχθεί. Αν και κατά τη γνώμη μου δε το λες επίτευγμα, γιατί η κάρτα καθυστέρησε πάρα πολύ... Καλοδεχούμενο κάθε boost. 

Εχεις απολυτο δικιο , ειμαι παθων καθως περιμενω 1 χρονο γιατι η R9 380 μου δεν πολυτραβαει ... και τωρα δεν ξερω τι να παρω. Αστα....

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πέσει στην παγίδα των τεχνολογιών (freesync, gsync κλπ) ή θες να πέσεις ( :p ), τότε μια RX Vega 56 θα σώσει την παρτίδα (ανάλογα τις απαιτήσεις σου αν είσαι με freesync monitor ).

Αυτό αν και εφόσον βγουν σε νορμάλ τιμές και καλές υλοποιήσεις. 

 

Αν δεν είσαι "δέσμιος" τεχνολογιών, τότε έχεις απλά 2 παραπάνω επιλογές από ότι πριν από 1 χρόνο. 

Από θέμα τιμών, το πράγμα ξεφεύγει λίγο γενικότερα, η περίοδος αυτή είναι κάκιστη για αγορά κάρτας!

 

Εκτός και αν θες να αγοράσεις και μόνιτορ μαζί, τα πράγματα περιπλέκονται (παίρνεις το bundle της AMD :p )  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι τιμές έχουν ξεφύγει δηλαδή θυμάμαι την 480 που είχε σταθεροποιηθει η τιμή της μετά από λίγο καιρό και ήταν η τέλεια περίοδος για αγορά gpu, είχε πέσει και λίγο η 1070 και η 1080 με το price drop... και μετά πραγματικά ήρθε το χάος στις τιμές. Δεν υπάρχει τίποτα να πάρεις πάνω από τα 150 ευρώ χωρίς να το χρυσοπληρώσεις κερατιάτικα..... Πολύ κρίμα για αυτούς που περιμένανε τόσο καιρό το vega και θα χρειαστεί να περιμένουν και άλλο απ'ότι φαίνεται..... :/ 

Rx 570 στα 300+ ευρώ σκρουτζ what the fuck !!! Και θυμάμαι πέρσι το καλοκαίρι που είχα πάρει την 470 στα 240 με μεταφορικα από γερμανια και ένιωθα μλκας που μετά από δύο μήνες είχε την asus νομίζω στα 190 skroytz από ελληνικό κατάστημα.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

AMD Radeon RX Vega 56 Available Starting Today

 

Παράθεση

Unfortunately you’ll likely be hard-pressed to find a Vega 56 today, industry shortages made sure of that. I just check the EU for availability, and there was none to be found (at the time of writing). If you can find one, chances are high that the price is artifically inflated due to the shortage.  We’re also confident that AMD would like to sell the 64 instead. If you can spot a standalone card, they should be selling for 399 USD.

μέχρι το black friday θα υπάρχει διαθεσιμότητα! :p

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, istrios said:

Η τιμή της 56 που θα είναι πάνω κάτω; 

Καποια ατομα αγορασαν στα 400 ευρω πριν κατι ωρες που βγηκε.

 

''I managed to snap one up at mindfactory.de for 409''

 

 

Έγινε επεξεργασία από LocoDiceGR
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, idonthave said:

Μάλλον τρολάρει ο τύπος, δεν υπάρχει στους καταλόγους του mindfactory, ούτε καν στο

gaizhals

search → rx vega 56

ναι γιατι δεν υπαρχει στοκ, εξαφανιστηκαν ολα σε 10 λεπτα, απο παντου.

 

Μερικα μαγαζια ειχαν μονο 3-4 κομματια..

Έγινε επεξεργασία από LocoDiceGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος LocoDiceGR έγραψε:

ναι γιατι δεν υπαρχει στοκ, εξαφανιστηκαν ολα σε 10 λεπτα, απο παντου.

Μερικα μαγαζια ειχαν μονο 3-4 κομματια..

μπορεί και να ισχύει, αλλά απ'όσο παρακολουθώ τουλάχιστον απ'τα παραπάνω link που έβαλα ( midfactory ), αν είχαν βάλει/τιμολογήσει

στους καταλόγους τους την κάρτα θα υπήρχε μέσα και θα έγραφε out of stock με άγνωστη ημ. παράδοσης...

 

την μια που εμφανίζει (αυτή την στιγμή που μιλάμε)στο geizhals https://geizhals.eu/?phist=1673156 

γράφει δεν υπάρχουν πληροφορίες για το προϊόν.

 

ψηφίζω φάντασμα :p 

 

*αμερική "υπάρχει" στα 399$ out of stock

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.