Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

Καθώς περνάει ο καιρός, αισθάνομαι ολοένα και πιο δικαιωμένος για την επιλογή μου να μην αγοράσω το v.

Θα έπρεπε να προβληματιστούν στην ea/dice για την κατρακύλα του παιχνιδιού, αλλά δεν ιδρώνει το αυτί τους.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος sstav έγραψε:

οχι ρε γαμ!#@!# ...μη μου λέτε τέτοια ...τώρα που κατέβαζα σπασμένο το aimbot από το λινκ που μου εδωσες...?

Θα το βαλω και εγω μολις παρω καινουργιο cpu mobo και φτασουν τα fps στο θεο. Μετα θα λεω οτι εγινα καλος παιχτης. 

Ετσι @icy20? Παρε την 240hz και οτι ειπαμε.

Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Θα το βαλω και εγω μολις παρω καινουργιο cpu mobo και φτασουν τα fps στο θεο. Μετα θα λεω οτι εγινα καλος παιχτης. 

Ετσι @icy20? Παρε την 240hz και οτι ειπαμε.

 

Tα 240fps  θα είναι κ@ρφωμένα ξεροκάμπανο @fatalara ?? Σε "καρφωμένη" βάση θέλω να μιλάμε!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Dr_Nikiforos έγραψε:

 

Tα 240fps  θα είναι κ@ρφωμένα ξεροκάμπανο @fatalara ?? Σε "καρφωμένη" βάση θέλω να μιλάμε!

Ξερο καρφωμα με ΜΠιστολι DeWalt ''240'' bar για να ματσαρει τα frames.

Δεν κουνιεται τιποτα.

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Να πω την γνώμη μου για την Mercury...όχι ότι πολυενδιαφέρει ...Firestorm παιζετε συνέχεια...δεν το καταλαβαίνω αλλά τεσπα...

Η Mercury ειναι πολύ καλή πίστα με εναλλαγές και πολλούς διαφορετικούς τρόπους προσέγγισης των objectives. Μπορείς να παιζεις sniper -lone wolf είτε στα βουνά , είτε παρά θίν' αλός αλλά και όλα τα άλλα classes μεσα-γύρω απ'τα οbjectives.. Επίσης είναι  παρα πολύ όμορφη οπτικά και τα χρώματά της μου δίνουν την αίσθηση ότι έχω καλύτερο visibility. Πως είναι η panzerstorm ; καμμία σχέση.

Παίζοντας το ΣΚ αποκλειστικά σχεδον στην Mercury την θεωρώ μια από τις 3-4 πίστες που θέλω να παίζω  (Devastation, Arras or Twisted Steel, Fjell)...Πίστευα ότι θα σας άρεσε, όπως η ACHI BABA στο bf1, αλλά έκανα λάθος...Αυτά τα ολίγα...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mας αρεσε, σε ολους αρεσε, καναμε 50+ μαχες σε δαυτη, ποσο αλλο πια ; Ηδη και σε αυτη εξερευνηθηκαν τα αδυναμα σημεια και σε breakthrough και σε conquest. Εαν μια ομαδα, μη πω squad (2 squad ειναι αρκετεσς) τα κανει exploit και στα 2 modes (και attack/defense στο breakthrough) η αντιπαλη ομαδα απλα θα χασει εκτος και γινει κατι συνταρακτικο.

Με achi baba δεν εχει καμια σχεση, η πιστα ειναι μια μιξη απο cape helles και monte grappa, περισσοτερο με τη δευτερη καθως ειναι σχεδον το ιδιο γραμμικη και οπως σε αυτες εαν η επικρατουσα ομαδα εχει snipers που ξερουν τι κανουν και μια squad (μονο μια) που επισης ξερει τι κανει απλα νικας κατα κρατος.

 

Firestrom παιζουμε γιατι κατα βαση ειναι πιο challenge, πιο απροβλεπτο και πιο ησυχο, αντικειμενικα πιο ησυχο στα αυτια.

Link to comment
Share on other sites

Χθες, απο τις 22:00 εως τις 01:00 παιζαμε firestorm squad.

To παιχνιδι εχει πεθανει και δε το ξερει ?

Εξηγουμε, κανεις join σε server μπαινεις μεσα και μας μονιμα δειχνει 60-61 ατομα οτι ειναι joined και περιμενουμε να συμπληρωθουν οσοι λοιπουν για τους 64. Λοιπον παιξαμε 10-12 μαχες, απο την ωρα που αρχισαμε μεχρι την ωρα που κλεισαμε παιζαμε με αντιπαλους τους ιδιους παιχτες ! Και δεν εννοω 1-2 squad εννοω σχεδον ολους !
Ειτε πεθαιναμε στα πρωτα 5 λεπτα και μπαιναμε σε queue ειτε περναμε νικη μετα απο 15-20 λεπτα game ξανασυνατουσαμε τους ιδιους !
Η διαφορα ηταν οτι στη πρωτη περιπτωση περιμεναμε 10+ λεπτα να ξεκινησει το game ενω στη δευτερη μας περιμεναν αυτοι και ξεκιναγε στο καπακι ?
Tραγικα πραγματα. Δηλαδη σε ολοκληρη την Ευρωπη παιζαμε το πολυ 100 ατομα ?!??!? firestorm squad....

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος panoc έγραψε:

Χθες, απο τις 22:00 εως τις 01:00 παιζαμε firestorm squad.

To παιχνιδι εχει πεθανει και δε το ξερει ?

Εξηγουμε, κανεις join σε server μπαινεις μεσα και μας μονιμα δειχνει 60-61 ατομα οτι ειναι joined και περιμενουμε να συμπληρωθουν οσοι λοιπουν για τους 64. Λοιπον παιξαμε 10-12 μαχες, απο την ωρα που αρχισαμε μεχρι την ωρα που κλεισαμε παιζαμε με αντιπαλους τους ιδιους παιχτες ! Και δεν εννοω 1-2 squad εννοω σχεδον ολους !
Ειτε πεθαιναμε στα πρωτα 5 λεπτα και μπαιναμε σε queue ειτε περναμε νικη μετα απο 15-20 λεπτα game ξανασυνατουσαμε τους ιδιους !
Η διαφορα ηταν οτι στη πρωτη περιπτωση περιμεναμε 10+ λεπτα να ξεκινησει το game ενω στη δευτερη μας περιμεναν αυτοι και ξεκιναγε στο καπακι ?
Tραγικα πραγματα. Δηλαδη σε ολοκληρη την Ευρωπη παιζαμε το πολυ 100 ατομα ?!??!? firestorm squad....

Είναι σαν να πας στην καλύτερη ψαροταβέρνα, και να θες να φας χάμπουργκερ ένα πράμα.???

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Τι σχεση εχει αυτο που γραφει ο πανος με την ψαροταβερνα. Προσπαθησα να το καταλαβω αλλα δεν... LOL

Ότι σχέση έχει το χάμπουργκερ στη ψαροταβέρνα, έχει και το Battle Royal στο BF.

Απλά να συμπληρώνει το μενού για να λέμε ότι τα'χουμε όλα. Παρόλο που δεν είναι κακό, BF όμως δεν είναι.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α οκ τωρα το επιασα. Βεβαια εχει δικιο οτι το game εχει πεθανει πριν την ωρα του. Μονο pronies εχουν μεινει να παιζουνε... αντε και μερικοι cheaters. Για να βρεις legit καλο παικτη τον ψαχνεις με το κυαλι...

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, θέμα χρόνου ο ενταφιασμός του franchise. Μόλις αξιωθεί κάποια εταιρεία να βγάλει ένα καλό shooter, πάπαλα το bf.

Μέχρι τότε, βέβαια, μπορεί να κατεβάσει ρολά στο παιχνίδι και η ίδια η ea.

Link to comment
Share on other sites

resources

πριν 8 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Είπαμε, θέμα χρόνου ο ενταφιασμός του franchise. Μόλις αξιωθεί κάποια εταιρεία να βγάλει ένα καλό shooter, πάπαλα το bf.

Μέχρι τότε, βέβαια, μπορεί να κατεβάσει ρολά στο παιχνίδι και η ίδια η ea.

 

Πρακτικά φαντάζει αδύνατο να βγεί καλό shooter που να μπορεί να γίνει vs με το bf  στο είδος του. Προσπάθειες απο μικρά studios γίνονται αλλά γίνεται ξεκάθαρο σε κάθε προσπάθεια  που βλέπουμε πως το χάσμα είναι τεράστιο brand name - resourses - graphic engine. ww3 πχ, παλεύει να φτιάξει κάτι που το παίζαμε το 2011 (bf3) και πάλι σε πολύ κατώτερο επίπεδο εν ετη 2019.

Επίσης το σκ που έρχεται 8-9/6 στο ea play event θα ανακοινώσει πολλά και για το bfv. Gameplay και info για το competitive mode - τα νεα maps  κλπ. Το v οσο χαλι και να ειναι θα το μαζεψει οσο μπορει μιας και θα το εχει μεχρι τελος του επομενου έτους οπως συνηθίζει. Εβγαλε copy-paste με διαφορετικα skins το Intro για την metro και στο reddit κατουρηθηκαν πανω τους. Οποτε καταλαβαινεις οτι hypeαρουν οποτε και οπως γουσταρουν.

Ελπιζουμε σε ενα καλο cod βεβαια, που αν αξιζει εστω και λιγο, στην παρουσα περιοδο θα τραβηξει πολυ κοσμο απ το bf.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.