Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

πριν 4 ώρες, το μέλος panoc έγραψε:

Μα από το multi του cod που είναι απλά μια αρένα 10χ10 το bf είναι 10 φορές καλύτερο 

Μην το πεις πουθενα αλλου αυτο πλεον γιατι θα γελαει ο κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Μην το πεις πουθενα αλλου αυτο πλεον γιατι θα γελαει ο κοσμος.

Mε το μυαλο που κουβαλαει ο κοσμος δε μου φαινεται περιεργο. Σιγα μη δωσω σημασια σε 10χρονους εγκεφαλους.

Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος panoc έγραψε:

Mε το μυαλο που κουβαλαει ο κοσμος δε μου φαινεται περιεργο. Σιγα μη δωσω σημασια σε 10χρονους εγκεφαλους.

Για λογους που και να στους εξηγησω δεν θα τους καταλαβεις, αυτη τη στιγμη το cod ειναι καλυτερο.

Ποσο καλυτερο? Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος. Οποιος καταλαβε καταλαβε. 
 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Για λογους που και να στους εξηγησω δεν θα τους καταλαβεις, αυτη τη στιγμη το cod ειναι καλυτερο.

Ποσο καλυτερο? Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος. Οποιος καταλαβε καταλαβε. 
 

Δε χρειαζεται να μου εξηγησεις εγω μπορει να ειμαι τυφλος η μονοφθαλμος αλλα "πως το κανουν αυτο ρε", "μα γιατι ρε" και λοιπες κλαψες μονο 10χρονα εχουν μονιμα, οποτε γιατι να τα λαβω υποψη?

Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος panoc έγραψε:

Δε χρειαζεται να μου εξηγησεις εγω μπορει να ειμαι τυφλος η μονοφθαλμος αλλα "πως το κανουν αυτο ρε", "μα γιατι ρε" και λοιπες κλαψες μονο 10χρονα εχουν μονιμα, οποτε γιατι να τα λαβω υποψη?

Κοιτα, να στο πω ωμα για να το καταλαβεις. Για να εχεις αποψη για το πιο multi ειναι το σωστο και γιατι πρεπει να εχεις και μια μυρωδια απο multi fps. Αυτη τη μυρωδια εσυ δεν την εχεις, πας δεξια και αριστερα σαν το κοτοπουλο και αν σου κατσει κανενα kill εχει καλως. Δεν εισαι σε θεση να ξεχωρισεις τα στοιχεια που κανουν ενα multi fps σωστο η οχι.

Αυτη τη στιγμη το cod κανει καλυτερη δουλεια, δεν υπαρχει καμια αμφισβητηση, τελεια και παυλα.

Αλλο το δεν μου αρεσει και αλλο το δεν ειναι καλο επειδη δεν μου αρεσει. Και εγω το cod το εχω κανει unistall αλλα ξερω και τι μου γινεται αν με ρωτησει καποιος τι και πως. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Κοιτα, να στο πω ωμα για να το καταλαβεις.

Ευχαριστω.

Παράθεση

Για να εχεις αποψη για το πιο multi ειναι το σωστο και γιατι πρεπει να εχεις και μια μυρωδια απο multi fps.

Σωστος.

Παράθεση

Αυτη τη μυρωδια εσυ δεν την εχεις, πας δεξια και αριστερα σαν το κοτοπουλο και αν σου κατσει κανενα kill εχει καλως.

Απολυστα σωστος.

Παράθεση

Δεν εισαι σε θεση να ξεχωρισεις τα στοιχεια που κανουν ενα multi fps σωστο η οχι.

Φυσικα σωστος.

Παράθεση

Αυτη τη στιγμη το cod κανει καλυτερη δουλεια, δεν υπαρχει καμια αμφισβητηση, τελεια και παυλα.

Θεός και ετσι ? Προσκυνω. Δε μπορω να παρα να συμφωνησω.

Παράθεση

Αλλο το δεν μου αρεσει και αλλο το δεν ειναι καλο επειδη δεν μου αρεσει. Και εγω το cod το εχω κανει unistall αλλα ξερω και τι μου γινεται αν με ρωτησει καποιος τι και πως. 

Εχεις δικιο οτι ξερεις τι σου γινεται, ολοι θυμομαστε τις φρασεις κλειδια σου καθε 20 δευτερα.

 

Ο καθενας εχει την αποψη του αλλιως θα υπηρχε μονο ενα παιχνιδι.

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Trexx έγραψε:

Eγώ το ξεκίνησα όλο αυτό με το σεντόνι; Σόρυ, θα νιώθω και τύψεις. ΔΕΝ ΞΕΡΩ από multi, το δήλωσα.

Ουτε εγω ξερω οπως αποδειχτηκε. Μονο μια μικρη ελιτ γνωριζει.

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος panoc έγραψε:

Εχεις δικιο οτι ξερεις τι σου γινεται, ολοι θυμομαστε τις φρασεις κλειδια σου καθε 20 δευτερα.

 

Μεχρι να ακουσεις τη φραση κλειδι ομως ειχαν ξαπλωσει δυο τρεις. Θυμασαι το στολισμα που ειχες φαει απο καποιον την τελευταια φορα που παιξαμε? 
 

Ενα multi fps παιχνιδι αν θελει να λεγεται σοβαρο το πρωτο πραγμα που πρεπει να δει ειναι το map design.
Το BF V δεν εχει map design. Ειναι ενα demo της frostbyte που εχουν βαλει 64 κοτοπουλα σε μια περιοχη να κανουν sightseeing στην εποχη του 40 παιζοντας ταυτοχρονα με κατι οπλακια στο χερι. Δεν εχεις να μαθεις τιποτα περαν του ποιος δρομος βγαζει που, δεν μπορεις να παιξεις με τακτικη για να αλλαξεις την κατασταση υπερ σου και το loadout δεν παιζει κανενα ρολο περαν του βασικου οπλου.
Το cod απο την αλλη εχει maps σχεδιασμενα για fps multi. Προφανως και δεν ειναι ολα τελεια, σε κανενα παιχνιδι δεν θα βρεις ολες τις πιστες τελειες αλλα εχουν οτι δεν εχουν τα map του bfv.

Πρεπει να μαθεις τις πιστες και το που να περιμενεις τον αλλο, να δεις ποιο loadout δουλευει και ποιο οχι αναλλογα την πιστα, γενικα να ασχοληθεις λιγο να το νιωσεις που λεμε. Οοοολα αυτα δεν υπαρχουν στο bfv ουτε καν στο μυαλο των developers του. Αν υπηρχαν θα τα εβαζαν οπως το εκαναν στο bf2 στο bc2 και στο bf3.

 

@GFFermari Το αν ενα παιχνιδι ειναι καλο η οχι δεν βγαινει βαση του τι αρεσει του καθενος. Υπαρχουν αντικειμενικα κριτηρια για να κρινεις ενα παιχνιδι αναλογα με το ειδος του. Το προβλημα δεν ειναι στο να λες οτι σου αρεσει το bfv περισσοτερο απο το cod, αλλα το να λες οτι ειναι καλυτερο επειδη σου αρεσει. 
Στην παρουσα φαση, αν βγεις και πεις ατομα που ασχολουνται με το αθλημα οτι το bfv εχει καλυτερο multi απο το υπαρχον cod μονο γελιο θα προκαλεσεις. Αν πεις οτι απλα σου αρεσει το bfv η το cod περισσοτερο θα σου πουν μπραβο σου.

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Μεχρι να ακουσεις τη φραση κλειδι ομως ειχαν ξαπλωσει δυο τρεις. 

Καποιοι ξαπλωναν 2-3, καποιοι αλλοι ηταν μονιμα στη ξαπλα απορωντας πως γινεται αυτο.

 

πριν 10 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Θυμασαι το στολισμα που ειχες φαει απο καποιον την τελευταια φορα που παιξαμε?

Αν και αυτος που αναφερεσαι δεν ειναι στο φορουμ αλλα θα στιμπησω το δολωμα και θα σου απαντησω αν και το θεμα ειναι εντελως ασχετο με το θεμα της συζητησης.
Εαν εννοεις τη τελευταια μαχη στο FS φυσικα και θυμαμαι. Θυμαμαι εναν που οποτε εχανε φταιγανε παντα οι αλλοι και φωναζε σε οποιοδηποτε για οτιδηποτε και μετα πηγαινε το aft+f4 συνεφο. Ναι ηταν καλος, πολυ καλος, (πολυ καλυτερος απο εμενα και απο τους περισσοτερους που γνωριζω) ειδικα εαν τον στηριζες και να δουλευες για παρτη του. Θυμαμαι που εκεινη την ιδια μερα γκρινιαξε και αλλον και ενω οι υπολοιποι συμφωνουσαμε οτι εχει αδικο μονο εγω το ειπα. Επισης θυμαμαι εκεινη την ημερα ρωτησα τι λαθος εκανα και οι απαντησεις των αλλων ηταν "τιποτα" (Τουλαχιστον εκεινος πριν κανει aft-f4 και φυγει μου με ρωτησε γιατι δεν εκανα αυτο που ηθελε να κανω σα καλο πιονι αν και δε περιμενε την απαντηση, βγηκε.), την επομενη αφου μαντρωσε το κοπαδι δεν ελεγε κανεις ουτε καλημερα. Ουτε ενας δεν ειχε τα κοτσια να ερθει να μου πει ξερεις Πάνο, 1 και 1 κανουν 2. Ουτε ενας παρα οταν ρωταγα γιατι κανενας απο το "παρεακι" δε μου μιλαει μου κανεις δεν ηξερε παρα να παω να ρωτησω τον "αρχηγο". Ασε ρε fatalara, συμπεριφορα 15χρονου απο ανθρωπους ενηλικες 35+ χρονων και μετα θες να παρω την αποψη τους σοβαρα επειδη "ετσι".


Οσο για τα υπολοιπα, αποψη σου, εαν θες να νομιζεις οτι ετσι ειναι καθολικα δε θα στο χαλασω.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Έχει όντως παιχτεί τέτοια φάση;;;;;;;;;;;;; 

Σου αρέσει το δράμα ε; :p:p:p Αρχαία στορία τώρα πια ένα + χρόνο πίσω. Σιγά όπως όλα τα παιδιά όλοι έχουμε τις κακές στιγμές μας. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος panoc έγραψε:

Καποιοι ξαπλωναν 2-3, καποιοι αλλοι ηταν μονιμα στη ξαπλα απορωντας πως γινεται αυτο.

 

Αν και αυτος που αναφερεσαι δεν ειναι στο φορουμ αλλα θα στιμπησω το δολωμα και θα σου απαντησω αν και το θεμα ειναι εντελως ασχετο με το θεμα της συζητησης.
Εαν εννοεις τη τελευταια μαχη στο FS φυσικα και θυμαμαι. Θυμαμαι εναν που οποτε εχανε φταιγανε παντα οι αλλοι και φωναζε σε οποιοδηποτε για οτιδηποτε και μετα πηγαινε το aft+f4 συνεφο. Ναι ηταν καλος, πολυ καλος, (πολυ καλυτερος απο εμενα και απο τους περισσοτερους που γνωριζω) ειδικα εαν τον στηριζες και να δουλευες για παρτη του. Θυμαμαι που εκεινη την ιδια μερα γκρινιαξε και αλλον και ενω οι υπολοιποι συμφωνουσαμε οτι εχει αδικο μονο εγω το ειπα. Επισης θυμαμαι εκεινη την ημερα ρωτησα τι λαθος εκανα και οι απαντησεις των αλλων ηταν "τιποτα" (Τουλαχιστον εκεινος πριν κανει aft-f4 και φυγει μου με ρωτησε γιατι δεν εκανα αυτο που ηθελε να κανω σα καλο πιονι αν και δε περιμενε την απαντηση, βγηκε.), την επομενη αφου μαντρωσε το κοπαδι δεν ελεγε κανεις ουτε καλημερα. Ουτε ενας δεν ειχε τα κοτσια να ερθει να μου πει ξερεις Πάνο, 1 και 1 κανουν 2. Ουτε ενας παρα οταν ρωταγα γιατι κανενας απο το "παρεακι" δε μου μιλαει μου κανεις δεν ηξερε παρα να παω να ρωτησω τον "αρχηγο". Ασε ρε fatalara, συμπεριφορα 15χρονου απο ανθρωπους ενηλικες 35+ χρονων και μετα θες να παρω την αποψη τους σοβαρα επειδη "ετσι".


Οσο για τα υπολοιπα, αποψη σου, εαν θες να νομιζεις οτι ετσι ειναι καθολικα δε θα στο χαλασω.

Το ποιος εχει σωστη αποψη για ενα παιχνιδι εχει να κανει με τις γνωσεις του πανω σε αυτο, η συμπεριφορα του δεν εχει καμια σχεση παρα μονο αν θες να κρινεις τον χαρακτηρα του. Εδω θελουμε να κρινουμε το παιχνιδι.

Οσοι σκαμπαζουν 5 πραγματα απο fps το εχουν παρατησει εδω και καιρο. Ο συγκεκριμενος δε, ειναι το πρωτο bf που δεν εχει παιξει σερι μεχρι να βγει το επομενο. Ακομα και τα pc τα εστεινε για αυτο το παιχνιδι και το παρατησε στους 6 μηνες. Εχει σοβαροτατα προβληματα map design, κακιστες επιλογες στα mechanics γενικα ελειψη ταυτοτητας.

 

Οταν θες να φτιαξεις ενα multi fps και σεβεσαι τον εαυτον σου πρεπει να υπακους καποιους κανονες. Το bfv τους εχει γραψει στα μπαλακια του αυτους τους κανονες και μας εχει φτιαξει πιστες απο πραγματικες περιοχες που υπηρχαν το 1940 (siteseeing) και εχει πεταξει εκει μεσα 64 τυπους που τριγυρνανε δεξια και αριστερα σαν κοτοπουλα με μονο σκοπο να μαζεψουν τις λιγοτερες αδεσποτες. Πατας το W, οτι σου βγει εντος του οπτικου σου πεδιου εισαι κομπλε και για ολα τα υπολοιπα ''εχει ο θεος''. Αν δεν εχει θα σπασεις τα ποντικια και τα πληκτρολογια.

Πατα το W και σταματα σε ενα σημειο σε μια πιστα στο bfv, κοιτα γυρο σου και κανε αναλυση της πιστας. Εισαι εκτεθειμενος κατα 80% και σε αυτο το χωρο υπαρχει πιθανοτητα να βρισκεται καποιος που δεν μπορεις να τον δεις ουτε να ακουσεις και να σου τις ριχνει. Στα σοβαρα multiplayer αυτο δεν γινεται, στο cod δεν υπαρχει τετοια περιπτωση οπως δεν υπηρχε και στο bf παλιοτερα.

 

Ολα τα πραγματα εχουν καποιους κανονες για να μπορουν να λειτουργησουν. Το bf αυτη τη στιγμη ειναι σαν να παιζεις ποδοσφαιρο χωρις να υπαρχουν γραμμες στο γηπεδο, χωρις διαιτητη, χωρις πλαγιο αουτ, οφσαιντ, φαουλ και χωρις τερματα. Εχει μια μπαλα (το κοντινοτερο objective) και 64 τυποι να την κυνηγανε.

 

Το παιχνιδι ειναι απαραδεκτο και δεν σηκωνει αμφισβητηση αυτο. Απετυχε παταγωδως και πρεπει να σχεδιαστει εκ νεου κοιτωντας προς τα πισω για να βρουν παλι την χαμενη του ταυτοτητα. Αν οχι θα παραμεινει ενα playable tech demo για την frostbyte.

 

Αλλο να μου πεις εμενα μου αρεσει περισσοτερο απο το cod και αλλο να λες οτι εχει καλυτερο multiplayer απο το cod.

Το πρωτο οκ, το δευτερο δεν εισαι σε θεση να το κρινεις γιατι δεν ξερεις τι ψαχνεις μεσα στο παιχνιδι. Αν ηξερες θα το εβλεπες.

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος fatalara έγραψε:

Το ποιος εχει σωστη αποψη για ενα παιχνιδι εχει να κανει με τις γνωσεις του πανω σε αυτο, η συμπεριφορα του δεν εχει καμια σχεση παρα μονο αν θες να κρινεις τον χαρακτηρα του. Εδω θελουμε να κρινουμε το παιχνιδι.

Συγνωμη αλλα εσυ μου πεταξες το δολωμα. :p Ας μεινει εκει. Μπορει να ειμαι εγω λαθος.

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος fatalara έγραψε:

Οσοι σκαμπαζουν 5 πραγματα απο fps το εχουν παρατησει εδω και καιρο. Ο συγκεκριμενος δε, ειναι το πρωτο bf που δεν εχει παιξει σερι μεχρι να βγει το επομενο. Ακομα και τα pc τα εστεινε για αυτο το παιχνιδι και το παρατησε στους 6 μηνες. Εχει σοβαροτατα προβληματα map design, κακιστες επιλογες στα mechanics γενικα ελειψη ταυτοτητας.

Mα το παιδι το ειχε πει οτι δε του αρεσε, βασικα σε κανενας μας δεν αρεσε και παιζαμε μονο για τη παρεα. Οπως το παρατησε αυτος ετσι το παρατησαμε ολοι και εγω κλαιω τα 50Ε που εδωσα για να παιξω 4-5 μηνες.

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος fatalara έγραψε:

Οταν θες να φτιαξεις ενα multi fps και σεβεσαι τον εαυτον σου πρεπει να υπακους καποιους κανονες. Το bfv τους εχει γραψει στα μπαλακια του αυτους τους κανονες και μας εχει φτιαξει πιστες απο πραγματικες περιοχες που υπηρχαν το 1940 (siteseeing) και εχει πεταξει εκει μεσα 64 τυπους που τριγυρνανε δεξια και αριστερα σαν κοτοπουλα με μονο σκοπο να μαζεψουν τις λιγοτερες αδεσποτες. Πατας το W, οτι σου βγει εντος του οπτικου σου πεδιου εισαι κομπλε και για ολα τα υπολοιπα ''εχει ο θεος''. Αν δεν εχει θα σπασεις τα ποντικια και τα πληκτρολογια.

Μα το ιδιο γινεται και στο cod, spawn παντου, φασαρια στο ηχο, ολοι τρεχουν μεχρι να δουν κατι να πυροβολησουν κλπ κλπ.
Ναι τα οπλα μπορουν να κανουν τη διαφορα αλλα μεχρι εκει. Απο εκει και περα ειναι ενας αφταρμας και μισος

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος fatalara έγραψε:

Πατα το W και σταματα σε ενα σημειο σε μια πιστα στο bfv, κοιτα γυρο σου και κανε αναλυση της πιστας. Εισαι εκτεθειμενος κατα 80% και σε αυτο το χωρο υπαρχει πιθανοτητα να βρισκεται καποιος που δεν μπορεις να τον δεις ουτε να ακουσεις και να σου τις ριχνει. Στα σοβαρα multiplayer αυτο δεν γινεται, στο cod δεν υπαρχει τετοια περιπτωση οπως δεν υπηρχε και στο bf παλιοτερα.

Σωστος και το ειχαμε πει απο οταν παιζαμε την αλφα, αλλα προτιμω αυτο απο το να κανουν spawn οπουτδηποτε ο οποισδηποτε σε πιστες 10Χ10.

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος fatalara έγραψε:

 

Ολα τα πραγματα εχουν καποιους κανονες για να μπορουν να λειτουργησουν. Το bf αυτη τη στιγμη ειναι σαν να παιζεις ποδοσφαιρο χωρις να υπαρχουν γραμμες στο γηπεδο, χωρις διαιτητη, χωρις πλαγιο αουτ, οφσαιντ, φαουλ και χωρις τερματα. Εχει μια μπαλα (το κοντινοτερο objective) και 64 τυποι να την κυνηγανε.

Το ιδιο ακριβως μου φαινεται το multi cod.

Προσθεσε και ολα τα παραπανω οποτε θεωρω οτι στο Multi το bf ειναι καλυτερο.

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος fatalara έγραψε:

Το παιχνιδι ειναι απαραδεκτο και δεν σηκωνει αμφισβητηση αυτο. Απετυχε παταγωδως και πρεπει να σχεδιαστει εκ νεου κοιτωντας προς τα πισω για να βρουν παλι την χαμενη του ταυτοτητα. Αν οχι θα παραμεινει ενα playable tech demo για την frostbyte.

Φυσικα και ειναι απαραδεκτο. Φυσικα και απετυχε και φαινοταν αυτο απο την αλφα.

 

Μεχρι εδω οπως βλεπεις βλεπουμε τα πραγματα απο διαφορετικη μερια χωρις να διαφωνουμε πολυ. Απλα το βλεπουμε απο διαφορετικη σκοπια. Η διαφορα μας ειναι οτι εγω δεν απαξιωνω την αποψη σου επειδη ειμαι καλυτερος (λεμε τωρα) ουτε θεωρω οτι ενας καλυτερος παιχτης εχει καλυτερη αποψη.

Link to comment
Share on other sites

@fatalara

 

Ισχυριζεσαι οτι στο cod μπορεις να παιξεις πιο τακτικα;;;;;;;; Που καθε δωματιο εχει 4 εισοδους και κουτια που μπορεις να σκαρφαλωσεις και να μπεις μεσα σε κτηριο απο το παραθυρο;;;

 

Αν το bf v ειχε κρατησει τα αρχικα damage στιυς snipers που θελανε δυο βολες για να σε ριξουνε καο σε ετρωγαν μονοχιτο ΜΟΝΟ με headshot, τοτε δε θα υπηρχε καμια συγκριση. Θα ηταν (ακομα και με αυτους τους χαρτες και ολα τα αλλα ιδια) πολυ ανωτερο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giorgos2187 said:

Αν το bf v ειχε κρατησει τα αρχικα damage στιυς snipers που θελανε δυο βολες για να σε ριξουνε καο σε ετρωγαν μονοχιτο ΜΟΝΟ με headshot, τοτε δε θα υπηρχε καμια συγκριση. Θα ηταν (ακομα και με αυτους τους χαρτες και ολα τα αλλα ιδια) πολυ ανωτερο.

 

Ετσι ειναι τα snipers. Θελουν 2 σωμα ή μια κεφάλι. Τα ΖΗ, Model 8 etc. ειναι λιγο καρκινος που επισης θελουν δυο σωμα αλλα ριχνουν γρηγορα σαν semi automatic.

 

Εγω παντως που παιζω τοσο καιρο BF V, ποτε δεν ειχα θεμα με την καλυψη. Στο BF 1 (Galicia cancer etc.) ειχα, που με σκοτωναν οι απιθανοι απο τον διπλα σερβερ με sniper, τα μογγολα με MGs, διοπτρα κ ομπρελα θαλασσης και τα αεροπλανα και βαπορια χωρις ιχνος προειδοποιησης.

Το V ειναι ετη φωτος μπροστα σε σχεση με το 1 στην πιθανοτητα να σκοτωθεις απο τυχαιο γεγονος ή μογγολο.

 

Σε αυτο συμβαλουν οι χαρτες που ειναι τραγικα μικροι και η απουσια οχηματων.

Παιζεις την Al Marj encampment και νομιζεις οτι παιζεις CS στην Dust. Αυτη η πιστα δεν ειναι Battlefield.-

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Οταν θες να φτιαξεις ενα multi fps και σεβεσαι τον εαυτον σου πρεπει να υπακους καποιους κανονες. Το bfv τους εχει γραψει στα μπαλακια του αυτους τους κανονες και μας εχει φτιαξει πιστες απο πραγματικες περιοχες που υπηρχαν το 1940 (siteseeing) και εχει πεταξει εκει μεσα 64 τυπους που τριγυρνανε δεξια και αριστερα σαν κοτοπουλα με μονο σκοπο να μαζεψουν τις λιγοτερες αδεσποτες.

Πατα το W και σταματα σε ενα σημειο σε μια πιστα στο bfv, κοιτα γυρο σου και κανε αναλυση της πιστας. Εισαι εκτεθειμενος κατα 80% και σε αυτο το χωρο υπαρχει πιθανοτητα να βρισκεται καποιος που δεν μπορεις να τον δεις ουτε να ακουσεις και να σου τις ριχνει. Στα σοβαρα multiplayer αυτο δεν γινεται, στο cod δεν υπαρχει τετοια περιπτωση οπως δεν υπηρχε και στο bf παλιοτερα.

 

 

 

Aυτά, όμως τα στοιχεία, δε συμβάλλουν στο να γίνει πιο ρεαλιστικό; Απλοϊκά να το πω, το κάνουν αρκετά δύσκολα. Αυτό δε θέλουν όλοι όσοι ασχολούνται με το αντικείμενο;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Trexx έγραψε:

 

Aυτά, όμως τα στοιχεία, δε συμβάλλουν στο να γίνει πιο ρεαλιστικό; Απλοϊκά να το πω, το κάνουν αρκετά δύσκολα. Αυτό δε θέλουν όλοι όσοι ασχολούνται με το αντικείμενο;

 

Δυστυχώς στην προσπάθεια να δώσουν ρεαλισμό κατέστρεψαν το gameplay, γι αυτό και το game είναι κακό. Ηχος - movement - visibility είναι τα core τμήματα για να πετύχει ένα fps αλλά προτίμησαν να τα θυσιάσουν και να δώσουν ανούσια animations/ mechanics που δεν διορθώνονται. 

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.