Jump to content



Assassin's Creed Odyssey


Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος Proteas έγραψε:

 

 

Εχει δοκιμαστει ??? γιατι και για αυτο το παιχνιδι αλλα διαβαζω...

Είχα μέχρι πρόσφατα 2 PC. Το δικό μου και της κοπέλας μου. Με τον λογαριασμό μου στο δικό της PC έπαιζε κανονικά. Το δοκίμασα γιατί ήθελα να κάνω test επιδόσεων στα PC μας :) 

Δεν μιλάω όμως για steam :) Για steam πιστεύω κι εγώ πως δεν γίνεται. 

πριν 2 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Κερναω σουβλακια απο τον Σαββικο

Δεν λυπάσαι τον κόσμο; :p Σαββίκο; Παράγινε το κακό με δαύτον (μέχρι πριν 3 χρόνια που πήγα τελευταία φορά δλδ :hehe: )

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι. Αγορασμενο στο uplay δινεις το acc και παιζει οποιος θελει.

Αγορασμενο στο steam και linked uplay-steam η 2 λογαριασμοι δεν παιζει με την καμια σε family share.

 

Ολυμπιαδος 71 Ευοσμος αν τυχει ποτε πανε εκει δεν λεω τιποτα αλλο...

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Proteas έγραψε:

Ετσι. Αγορασμενο στο uplay δινεις το acc και παιζει οποιος θελει.

Αγορασμενο στο steam και linked uplay-steam η 2 λογαριασμοι δεν παιζει με την καμια σε family share.

 

Ολυμπιαδος 71 Ευοσμος αν τυχει ποτε πανε εκει δεν λεω τιποτα αλλο...

Ναι. Στο steam το παίρνεις απλά για να το έχεις στη βιβλιοθήκη του steam. Λες και έχει νόημα. Το uplay χρειάζεται έτσι κι αλλιώς. 

 

Έχω πάει σε αυτά του κέντρου. Δεν ήξερα ότι απλώθηκε και δυτικά :p 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tommybertsen said:

Το vsync καταστρέφει την εμπειρία. Βγάλε το. Ειδικά με το CPU σου θα παίζει stuttering . . 

Δοκίμασε και borderless και ίσως να είναι ακόμη καλύτερα. 

 

Μα γι'αυτο το έχω ενεργοποιημένο. Επειδή έχω stuttering ή τέλος πάντων μη ομαλή ροή στην οθόνη. ((borderless παιζω))

Το Vsync είναι καλό στα single player παιχνίδια μόνο. Κρατάει το hardware usage σχετικά χαμηλά/κάτω από το συνεχές 100%.

Λιγότερη φασαρία και ομαλότητα στην οθόνη. Μπορεί να χάνω κάποια frames (όχι frame rate) αλλά λίγη σημασία έχει στα παιχνίδια του είδους.

 

Κάψιμο??

...το αγόρασα χθες αλλά δεν έπαιξα πολύ....

burning.jpg

Έγινε επεξεργασία από GFFermari
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μα , εν γένει, και εγώ με vsync παίζω , αλλά όχι σε αυτό το game :p Σε αυτό το game δεν έχω και λόγο. Μπορώ να παίξω με κλειδωμένα τα 45fps και adaptive AA, καλύτερα είναι. 

Δεν έχω τόσο χρόνο σε μία ημέρα :p 

 

 

Spoiler

image.png

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το έλιωσα όλο το σκ.

Το πάω πολύ χαλαρά , κάνω όλα τα side quests που υπάρχουν και ανοίγω όλες τις περιοχές που μπορώ.

 

 

cHxke22.png

Έγινε επεξεργασία από rip_noob
Link to comment
Share on other sites

On 10/14/2018 at 4:26 PM, tommybertsen said:

Σε τι settings ? Στα 1440p εδώ με 1070 και με ριγμένα μόνο shadows είμαι στα 45 με 55 μέσο όρο. Τα 55-60 είναι μακρινό όνειρο στην ανάλυση αυτή με την 1070, εκτός και ρίξω settings , πράγμα που δε προτίθεμαι να κάνω. Στα 1080p ανεβαίνω κατά 15fps...Αλλά είναι θολούρα το πράμα (ίσως να φταίει που η native είναι 2560Χ1440)

Το vsync καταστρέφει την εμπειρία. Βγάλε το. Ειδικά με το CPU σου θα παίζει stuttering . . 

Δοκίμασε και borderless και ίσως να είναι ακόμη καλύτερα. 

https://www.youtube.com/watch?v=chqQanHcvHk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το αγόρασα και εγώ...
στο σύστημα της υπογραφής
μερικά medium και τα υπόλοιπα high είμαι στα ~40-50fps σε fullhd borderless (με overclock στα 1100core 1400 memory)

και.... μετά απο 1ώρα είχα το πρώτο crash (όταν πήγα να πουλήσω παλιά πράγματα στον blacksmith)

 

αν κάτι μου λείπει από αυτό (αν και λείπει εδώ και καιρό απο τα games  της σειράς θα ήταν η επιλογή για ελληνικό voice over όπως είχε ιταλικό στο assassins creed 2)

Έγινε επεξεργασία από shattered
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

Το βρήκα στην Αθήνα στον σιδηρουργό (το skin και το αγόρασα 6κ δραχμές) ?

(έπρεπε να πετάει όμως )

θέλω Πήγασο τώρα  :hehe:
 

Α, ώστε δεν πετάει ο γάιδαρος αλλά το άλογο:p...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.