Jump to content



Recommended Posts

πριν 18 ώρες, το μέλος p55 έγραψε:

Αν δείτε τον Αστρολάβο και τον Τόμυ να λένε καλημέρες, να ξέρετε ότι το  εμβόλιο έχει σοβαρές παρενέργειες. :bleh:

Ωραία. 

How about this για καλή ημέρα. Πάμε λοιπόν.

 

Σηκώνομαι την Πέμπτη να πάω στην δουλειά.ΛΕΩ ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε δύο συναδέλφους. Κατά τις 9παρα αρχίζω να αισθάνομαι ζαλάδα. Λέω Κλάιν, θα περάσει. Άρχισε την ζαλάδα να την συνοδεύει ναυτία. Κλάιν λέω , θα κάτσω λίγο και κομπλέ. Αρχίζει και επιδεινώνεται. Με πηγαίνουν στο σπίτι γιατί έκανα οχταρακια και δεν περπατούσα ίσια. Γενικά έχανα τον έλεγχο. Ρίχνω ένα ? πριν φτάσουμε. Κοιμάμαι δύο ώρες. Σηκώνομαι κάπως καλύτερα. Γύρω στις 19:00 έφαγα κιολας. Λέω οκ, τυχαίο ήταν. Την άλλη μέρα το πρωί χειρότερα. Πολύ χειρότερα. Δεν υπήρχε περίπτωση να μπορέσω να πάω στη δουλειά. Κατά τις 10 στην προσπάθεια μου να πάω τουαλέτα γυρνάνε όλα. Κάθομαι. Αναγουλα και κακό. Ξανά ?

Για περίπου 2μιση ώρες ήμουν πιο οκ. Πηγαίνω σε ιατρικό κέντρο (συνοδευόμενος φυσικά) και μετά σε ΩΡΛ. Παροξυσμικός ίλιγγος θέσεως μου λέει. Ωτολιθοι (ευθύνονται για την ισορροπία), αποφάσισαν να το σκάσουν και να πάνε σε δύσβατα μερη. Προς λαβύρινθο μερια.

Δεν έχει θεραπεία. Μπορεί να φύγει σε 3 μέρες μπορεί σε 10. Θα ξανάρθει όμως. Συνεχίζω και άλλες 3 φορές μέσα στην ημέρα ?. Αναγκαστικά το Σάββατο, πήρα vertigo vomex Κατάφερα να φάω όμως ο ίλιγγος συνεχίζει ακάθεκτος. Και είναι αυτό. Ούτε πυρετός ούτε κάτι άλλο. Μόνο αυτό. Και ναυτία αν δεν πάρω χάπι. Αύριο επισκέπτομαι ξανά τον γιατρό , αλλά τα vertigo θα πρέπει να τα κουβαλω πάντα μαζί μου. 

Καλημέρα να μην ξεχάσω να πω. (Παλιότερα έλεγα, απλά το κλάμπ των αουτσάιντερ μου ταιριάζει περισσότερο :p)

πριν 2 ώρες, το μέλος p55 έγραψε:

μπορεί να σε υπνωτίσουν...

 

 

sick black and white GIF

 

Κάπως έτσι σκέψου το :haha:

  • Like 1
  • Sad 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

28/11 είναι οι παραγγελίες από τότε με τα μεσκαλ και τα σκαμπώ.

 

Δεν άργησαν και τόσο πολύ.. :hehe:

 

@tommybertsen Περαστικά, προσπάθησε να ξεκουραστείς λίγες μέρες μήπως βοηθήσει

  • Like 2
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Simon έγραψε:

 

Δεν άργησαν και τόσο πολύ.. :hehe:

 

@tommybertsen Περαστικά, προσπάθησε να ξεκουραστείς λίγες μέρες μήπως βοηθήσει

Δεν κάνω κάτι άλλο ...  Πόνεσαν κόκκαλα από το κρεβατωμα. Και αυτό επειδή πρέπει να ξαπλώνω πάντα από τη μια πλευρά. Έλεγα " έχει κάτι άλλο το 2020?" 

Στο τέλος το καλύτερο :hehe:

πριν 11 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

YouTube, Gmail, PlayStore and many more Google services are down!

 

tenor.gif?itemid=7204975

Επανήλθαν μόλις . Όχι πλήρως. Πχ δουλεύει μέιλ και yt αλλά όχι το πλέι στορ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλή δύναμη και σιδερένιος Τόμμυ!

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/vertigo/symptoms-causes/syc-20370055

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/vertigo/diagnosis-treatment/drc-20370060


ΔΕΝ είμαι γιατρός. Εδώ διαβάζω -αν με πιάσουν περιέργειες, συνήθως δεν με πιάνουν κι απλώς ακούω τους γιατρούς μου-. Αυτό όμως διάβασε το μήπως δίνει καμιά πρακτική συμβουλή που σας ξέφυγε να σε ανακουφίζει κάπως και μήπως θες να ρωτάς τον γιατρό σου με πιο οργανωμένη σκέψη.

Έγινε επεξεργασία από salde
  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen υπάρχουν ασκήσεις που μπορείς να κάνεις στο σπίτι μόνος σου ώστε να διευκολύνεις τους ελεύθερους ωτόλιθους να μετακινηθούν από τους ημικυκλιους σωλήνες στην αίθουσα του λαβυρίνθου.

Συζήτησε το με τον ΩΡΛ σου.

Περαστικά και καλή δύναμη.

  • Like 6
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πήγαινα να γράψω, αλλά η θεραπεία με τις ασκήσεις εξαρτάται πολύ από την κλινική εξέταση. Αν σου έκανε κάποιες κλινικές δοκιμασίες όπως πχ  Dix Hallpike, και δεν ''απάντησες'' αναμενόμενα, τότε ίσως να του ήταν δύσκολο να προτείνει θεραπεία.

Ειρήσθω εν παρόδω, ωραία ως υπέροχα τα φάρμακα τύπου vertigo vomex, ηρεμούν οι ταλαίπωροι ασθενείς, αλλά υπάρχει η υπόθεση ότι έτσι καθυστερεί η κεντρική εξισορρόπηση (compensation) που ίσως να είναι ο βασικός μηχανισμός ανα-καλιμπραρίσματος του... γυροσκοπίου μας!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2020 at 9:17 PM, salde said:

Σου έχω αναθέσει να μου βρεις κάτι για το τωρινό του όχημα. Με την ησυχία σου, δεν βιαζόμαστε αλλά σκέψου κάτι όποτε ευκαιρήσεις.

 

Ωραία λοιπόν.

Ποιανού γνωστού BMWδάκια με Μ3 Ε46 (που άλλαξε και πρόσφατα ημιαξόνια) η κόρη, νέα οδηγός, 3 μηνών χτύπησε σε curb και κλάταρε η ανάρτηση του MINI της; Το συμβάν έγινε αρχές Νοέμβρη.

  • Like 1
  • Haha 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος PetrosD έγραψε:

Ωραία λοιπόν.

Ποιανού γνωστού BMWδάκια με Μ3 Ε46 (που άλλαξε και πρόσφατα ημιαξόνια) η κόρη, νέα οδηγός, 3 μηνών χτύπησε σε curb και κλάταρε η ανάρτηση του MINI της; Το συμβάν έγινε αρχές Νοέμβρη.

Αυτού! 1-0

tenor.gif

  • Haha 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, PetrosD said:

Ωραία λοιπόν.

Ποιανού γνωστού BMWδάκια με Μ3 Ε46 (που άλλαξε και πρόσφατα ημιαξόνια) η κόρη, νέα οδηγός, 3 μηνών χτύπησε σε curb και κλάταρε η ανάρτηση του MINI της; 


Tου Νίκι Λάουντα! Δεν πάμε πουθενά με τις αναρτήσεις Πέτα.  Μάθαμε κιόλας ότι στα γιόχαν κούπα βερκς -στο προηγούμενο δεν θυμάμαι χρονιά- «είναι σκληρές για τους ελληνικούς δρόμους». Γι' αυτό και αλλάχθηκε με μοντέλο «φετινό» (μου μυρίζει παραμύθι η ιστορία αυτή). «Αφού είπες ότι είναι σκληρές, τώρα στο νέο δεν είναι;» «Είναι άλλο μοντέλο αυτό, δεν έχει σχέση» (επίση μου μυρίζει παραμύθι αλλά με αναρτήσεις δεν κανουμε δουλειά).
Θέλουμε ελάττωμα βαθύ, άγνωστο στις μάζες, να πω ότι το έμαθα από φίλο μου στο εργοστάσιο, να τον στείλω γύρα σε όλα τα συνεργεία της χώρας. Να μη βρίσκουν τίποτα. Να ΄χει να κάνει με κινητήρα. Δεν μας νοιάζει να είναι αλήθεια αλλά πρέπει να είναι αληθοφανές.
Με λεφτά (ακριβό, τέλη, καύσιμο), με αναρτήσεις, με λάστιχα, με άνεση, δεν κάνουμε δουλειά.

Καλά ρε συ, τριων μηνών βρέφος πώς έβγαλε δίπλωμα; Σε βρεφονηπιακό πάνε τριων μηνών, όχι σε αυτοκίνητα. Από 18 ετών και πάνω νόμιζα ότι είναι. ? Κερμπ είναι τα σαμαράκια; έλεος!

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Mαστόρια για διαφωτίστε στα γρήγορα:

 

Χρειάζεται καμιά ειδική κόλλα για να τοποθετήσεις καινούργια οθόνη (όλο το σετ) σε κινητό; (Για κόλλα ρωτάω μόνο. Εργαλειάκια κλπ κλπ διαθέτει το μαγαζί....)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.