Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

32 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ποιοι;

 

32 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ποιο

 

32 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

ποιο

 

33 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

και ποιο

 

triggered-angry.gif

  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

42 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ποιοι; δεν ξερω, δεν καταλαβαινω την ερωτηση. Ποιο αφηγημα; ποιο ειναι το δεντρο και ποιο το δασος;

Μα καλά, δεν ξέρεις ποιοι διέσπειραν τον ιό; Έλα τώρα... Έχει βουίξει ο τόπος, το γράφει και το www.monogiaufo.gr

...

Θαυμάζω μερικά παλικάρια που βλέπουν τούβλα και δε σκέφτονται ''γμσέ το, άδικος κόπος, θα πάω πίσω'' αλλά θεωρούν ότι από πίσω κρύβεται μία νοημοσύνη και παλεύουν να την εκμαιεύσουν. Κάποτε υπήρχαν περισσότεροι σαν κι εσάς, αλλά στο δρόμο κουράστηκαν. Καλές αντοχές και πείτε μου πού ψωνίζετε υπομονή.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, το μέλος schumifer έγραψε:

Μα καλά, δεν ξέρεις ποιοι διέσπειραν τον ιό; Έλα τώρα...

On 19/3/2022 at 2:48 ΜΜ, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Μολις κουμπωσα και την τριτη. 3 δοσεις, και ενδιαμεση νοσηση

Οχι, ο ανεμβολιαστος διεσπειρε τον ιο κανοντας 2 τεστ την εβδομαδα την ωρα που ο καθε διπλοεμβολιασμενος ενω

ηξερε οτι και κολλαει και μεταδιδει εμπαινε και εβγαινε παντου δειχνοντας απλα το πασο της ελευθεριας του..

 

31 λεπτά πριν, το μέλος schumifer έγραψε:

Κάποτε υπήρχαν περισσότεροι σαν κι εσάς, αλλά στο δρόμο κουράστηκαν.

Εχει 5000 απο αυτους που δεν εχουν μισθο 7 μηνες τωρα και δεν θα εχουν μεχρι το τελος το 22, αλλους 300.000 ανω των 60 βαζοντας

τους καθε μηνα 100 ευρω προστιμο και κανα 2εκ κοσμο που δεν γουσταρει να το κανει, την ιδια ωρα το εμβολιο ειναι προαιρετικο.

Μαντεψε ποιοι κουρασαν..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Οχι, ο ανεμβολιαστος διεσπειρε τον ιο κανοντας 2 τεστ την εβδομαδα την ωρα που ο καθε διπλοεμβολιασμενος ενω

ηξερε οτι και κολλαει και μεταδιδει εμπαινε και εβγαινε παντου δειχνοντας απλα το πασο της ελευθεριας του..

Επειδη παρεθεσες εμενα, αποκτω το δικαιωμα να σου απαντησω , ετσι; Λες ****** :). 

οσοι εμβολιαστηκαμε, εμβολιαστηκαμε γιατι δεν το παιξαμε ξερολες. Και εξαρχης γνωριζαμε οτι το εμβολιο δε σε κανει ατρωτο η ατσαλινο ξερω γω. Εγω προσωπικα, που εσυ με παρεθεσες, παροτι εμβολιασμενος δεν εχω παει ΠΟΥΘΕΝΑ στους τρεις μηνες του βαρυ χειμωνα. Ουτε κλαμπαρα, ουτε καφεδαρα, ουτε παρταρα ουτε τπτ. Δουλευω σε φροντιστηριο και τον ιο τον κολλησα αμεσως μολις ξεκινησαν κατι μαζωξεις ανεμβολιαστων μαθητων σε σπιτια αντιεμβολιαστων γονιων που κατι ηξεραν παραπανω (απο το pronews) και "σιγα μωρε τον ιο". Οι ιδιοι μαθητες τωρα ξανακολλανε γτ τωρα οι ιδιοι αφελεις γονεις τους αφηνουν να πανε σε σχολικους χορους σε κλαμπς. Και αυτη τη στιγμη εχουμε ανεμβολιαστους μαθητες που νοσουν για 15-20 μερες με πυρετους που δεν πεφτουν, και αμεσως μετα τον covid εχουν αρπαξει Η1Ν1 και ιωση τυπου Α. Λοιπον, οι εμβολιασμενοι κυκλοφορησαν περισσοτερο αλλα δεν πηγαν σε νοσοκομειο, δεν μπηκαν σε ΜΕΘ, δεν πεθαναν. Εστω οτι μπορει να υπαρχουν ελαχιστοι τετοιοι, δεν αντιλεγω.

Αλλα την καραμελα οτι φταινε οι εμβολοασμενοι, φτυστε την κι αυτην γιατι ακομα και σ αυτο ****** λετε.

Αηντε, βρηκες μια φραση και νομιζεις οτι η κοσμοθεωρια σου ειναι και σωστη. ******, ε ******. 

 

Σας το ξαναλεω. Εσεις ειστε αυτοι που καποια στιγμη θα μετανιωσετε οσα λετε. Και σας ευχομαι το ερεθισμα να μην ειναι το ιδιο με την περιπτωση της παρεας του πατερα μου. Ετοιμοθανατος 50αρης που δεν εχει καπνισει ποτε!!!!! Αντε βαλτε τα με το Μητσοτακη αμα σας τυχει σε εσας η σε γνωστο. ******, ε ******. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ο κοσμος δεν γυρναει γυρω απο σενα για να μας λες τι εκανες η τι δεν εκανες. Δεν βγηκες εσυ αλλα βγηκαν χιλιαδες αλλοι..

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Δουλευω σε φροντιστηριο και τον ιο τον κολλησα αμεσως μολις ξεκινησαν κατι μαζωξεις ανεμβολιαστων μαθητων σε σπιτια αντιεμβολιαστων γονιων που κατι ηξεραν παραπανω (απο το pronews) και "σιγα μωρε τον ιο".

Και εισαι σιγουρος οτι κολλησες απο ανεμβολιαστο παιδι που πηγε σε σπιτι αντιεμβολιαστη.. κατα τα αλλα εγω λεω *****...

 

Εχουμε 2 κατηγοριες ανθρωπων εμβολιασμενοι και ανεμβολιαστοι, και οι 2 κατηγοριες κολλανε και μεταδιδουν η μια κατηγορια κανει καθε βδομαδα τεστ

και η αλλη κατηγορια δεν κανει, πως λες οτι φταινε οι ανεμβολιαστοι για την διασπορα την ωρα που αυτοι κανουν τεστ ενω οι εμβολιασμενοι δεν κανουν ?

Ποιοι μπαινουν τοσο καιρο σε καταστηματα και κεντρα διασκεδασης οι ανεμβολιαστοι η οι εμβολιασμενοι ?

 

Και τελος μια συμβουλη, βεβαια αν θελεις την κρατας επειδη δουλευεις σε φροντιστηριο και ερχεσαι σε επαφη με παιδια καλο

θα ειναι να εισαι ποιο ανεκτικος με τους ανθρωπους και να μην τους βριζεις οταν εχουν αλλη αποψη απο την δικη σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Και εισαι σιγουρος οτι κολλησες απο ανεμβολιαστο παιδι που πηγε σε σπιτι αντιεμβολιαστη..

Ναι, αφου μου το ειπαν. Προκειται για παιδια με τα οποια εχω συζητησει αρκετα και ξερω πολυ καλά ποια ειναι εμβολιασμενα, ποια οχι, ποιων οι γονεις θελουν να εμβολιαστουν, ποιων οχι. Ναι, ξερω τι λεω, ξερω. Ξερω. Ο κοσμος συζηταει βλεπεις. Δεν φανταζεται μονο, οπως κανετε εσεις. 

 

7 λεπτά πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Εχουμε 2 κατηγοριες ανθρωπων εμβολιασμενοι και ανεμβολιαστοι, και οι 2 κατηγοριες κολλανε και μεταδιδουν η μια κατηγορια κανει καθε βδομαδα τεστ

και η αλλη κατηγορια δεν κανει,

Το μοναδικο σωστο που γραφεις εδω και πολλες σελιδες αρλουμπολογιας. Μονο που σας εχουμε πει χιλιαδες φορες οτι εμβολιασμενος ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΤΑΔΙΔΩ. Ναι ξερουμε οτι υπαρξαν και μαλακες που το ισχυριστηκαν αυτο αλλα εγω προσωπικα ημουν απο τους πρωτους που ελεγα οτι αυτο δεν ισχυει. Η διαφορα δεν ειναι στο ποιος κολλαει και ποιος μεταδιδει, αλλα στο ποσο νοσει και στο για ποσο μεταδιδει!!!!!! Σε αυτο δεν χωραει καμια αμφιβολια στο αν το εμβολιο χρησιμευει η οχι. Και επειδη δουλευω σε φροντιστηριο ξερω πολυ καλά οτι αμφιβολιες απο τα ιντερνετς δεν χωρανε. Ναι, ΟΧΙ ΔΕ ΧΩΡΑΝΕ. Μετρημενα κουκια ειναι, τελος.

 

16 λεπτά πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Ποιοι μπαινουν τοσο καιρο σε καταστηματα

Ολοι.

 

16 λεπτά πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

κεντρα διασκεδασης

Πριν μερικες μερες ανοιξαν, μπαινουν μονο οι εμβολιασμενοι.

 

20 λεπτά πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Και τελος μια συμβουλη, βεβαια αν θελεις την κρατας επειδη δουλευεις σε φροντιστηριο και ερχεσαι σε επαφη με παιδια καλο

θα ειναι να εισαι ποιο ανεκτικος με τους ανθρωπους και να μην τους βριζεις οταν εχουν αλλη αποψη απο την δικη σου.

Αν συζηταμε το θεμα της μουσικης ακουω ολες τις αποψεις. Των ταινιων επισης. Ακομα και για την πανδημια αν θελεις, ναι ακουω τις σκεψεις τους.

Αν ομως τα παιδια πουν στο μαθηματικο μας οτι κατα την αποψη τους 2+3 = 6, τοτε θα μας ακουσει ολο το λεκανοπεδιο. Αν καποιο παιδι πει στον φυσικο μας οτι αν αφησεις μια καρεκλα εξω απο το παραθυρο τοτε κατα την αποψη του η καρεκλα θα παει προς τον ουρανο, παλι θα μας ακουσει ολο το λεκανοπεδιο. Νομιζω καταλαβαινεις τη διαφορα. 

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

οτι λετε να το λετε κοσμια.

Ναι οκ, δικο μου λαθος (παλι). Συγγνωμη, αλλα πραγματικα βγαινω εξω απο τα ρουχα μουοταν βλεπω παραλογισμους. Και ειδικα οταν ξερω οτι οι παραλογισμοι αυτοι ειναι προιοντα φοβου και παραπληροφορησης ειδικα απο κατι ελεεινα sites που ακομα και μεσα σε μια πανδημια κοιτανε μονο να παρουν μερικα κλικακια. 

Ζητω συγγνωμη απο οποιον τυχον προσβληθηκε, ειλικρινα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ναι, αφου μου το ειπαν. Προκειται για παιδια με τα οποια εχω συζητησει αρκετα και ξερω πολυ καλά ποια ειναι εμβολιασμενα, ποια οχι, ποιων οι γονεις θελουν να εμβολιαστουν, ποιων οχι. Ναι, ξερω τι λεω, ξερω. Ξερω. Ο κοσμος συζηταει βλεπεις. Δεν φανταζεται μονο, οπως κανετε εσεις. 

Ξερεις οτι κολλησες απο ανεμβολιαστο παιδι γιατι στο ειπαν και ξερεις ποιος ειναι εμβολιασμενος και ποιος οχι. οκ ποιος φαντασμενος ειμαι εγω που θα κρινω...

Δεν παιζει δηλαδη σε καμια περιπτωση να κολλησες γιατι καποιος εμβολιασμενος θετικος φτερνιστηκε διπλα στην μηχανη η στο αυτοκινητο σου εκεινη την ημερα.

 

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Μονο που σας εχουμε πει χιλιαδες φορες οτι εμβολιασμενος ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΤΑΔΙΔΩ. Ναι ξερουμε οτι υπαρξαν και μαλακες που το ισχυριστηκαν αυτο αλλα εγω προσωπικα ημουν απο τους πρωτους που ελεγα οτι αυτο δεν ισχυει.

Αυτοι που ελεγαν οτι αστυνομικοι δεν κολλανε και οτι οι εμβολιασμενοι δεν νοσουν μαντεψε τι θεσεις εχουν...

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Η διαφορα δεν ειναι στο ποιος κολλαει και ποιος μεταδιδει, αλλα στο ποσο νοσει και στο για ποσο μεταδιδει!!!!!!

Η διαφορα στην διασπορα ειναι οτι ενω ολοι μπαινουν στα καταστηματα μεγαλο μερος του πληθυσμου ενω κολλαει και μεταδιδει δεν κανει τεστ.

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Πριν μερικες μερες ανοιξαν, μπαινουν μονο οι εμβολιασμενοι.

Στα κεντρα διασκεδασης λοιπον αν υπαρξει διασπορα η κολλησουν καποιοι θα φταινε οι κακοι ανεμβολιαστοι.. Καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

46 λεπτά πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Ξερεις οτι κολλησες απο ανεμβολιαστο παιδι γιατι στο ειπαν και ξερεις ποιος ειναι εμβολιασμενος και ποιος οχι. οκ ποιος φαντασμενος ειμαι εγω που θα κρινω...

Δεν παιζει δηλαδη σε καμια περιπτωση να κολλησες γιατι καποιος εμβολιασμενος θετικος φτερνιστηκε διπλα στην μηχανη η στο αυτοκινητο σου εκεινη την ημερα.

Ξερω ακριβως τον ανθρωπο που με κολλησε. Ναι, επειδη προσεχω το παραμικρο για καποιους δικους μου λογους, ειμαι σε θεση να γνωριζω ακριβως. Και οχι κανεις δε φτερνιστηκε διπλα μου. Οχι, δεν κολλησα τυχαια καπου. Ξερω ακριβως που και ποτε. Και το γνωριζα πριν βγω θετικος και πριν τα συμπτωματα. Ναι, το ξερω.

 

46 λεπτά πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Αυτοι που ελεγαν οτι αστυνομικοι δεν κολλανε και οτι οι εμβολιασμενοι δεν νοσουν μαντεψε τι θεσεις εχουν...

Κι επειδη αυτοι ειναι μαλακες, εμεις πρεπει να γινουμε ΠΙΟ μαλακες δλδ; Εδω στις ορωτες φασεις της πανδημιας ακουστηκε το οτι δε προτεινουν τη χρηση μασκας γιατι δεν ηταν σιγουροι αν οντως προστατευει. Δεν ηξεραν λεει, εαν η μασκα προστατευει απο ιο που προσβαλλει το αναπνευστικο. Ποιος σου ειπε οτι κανω καποια χαρη σε αυτους; Ξαναλεω για χικιοστη φορα, οτι εαν τελειωσει ολο αυτο ποτε, ο πρωτος που θα τιυς παρει με τις πετρες ειμαι.

 

46 λεπτά πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Η διαφορα στην διασπορα ειναι οτι ενω ολοι μπαινουν στα καταστηματα μεγαλο μερος του πληθυσμου ενω κολλαει και μεταδιδει δεν κανει τεστ.

Αν καποιος δικος σου πεθανει, θα σε νοιαξει αυτο; Το αν κολλησε απο εμβολιασμενο η ανεμβολιαατοστο; Η τελος παντων, ισχυριστηκε κανεις οτι αυτο ειναι και ενα 100% σωστο μετρο; 

 

47 λεπτά πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Στα κεντρα διασκεδασης λοιπον αν υπαρξει διασπορα η κολλησουν καποιοι θα φταινε οι κακοι ανεμβολιαστοι.. Καλη συνεχεια.

Θα φταιει η αλλοπροσαλη συμπεριφορα, η αφελεια, η βλακεια. Γτ στην τελικη αμα πας σε ενα κεντρο ως εμβολιασμενος, και την αλλη μερα πας να επισκεφθεις ολο τον κοσμο , ευπαθεις και μη, εισαι κι εσυ βλακας. Ποιος ειπε τελος παντων εδω μεσα οτι η μη τηρηση των μετρων απο τους εμβολιασμενους ειναι σωστη; 

 

Λοιπον, εν κατακλειδι. Ξερεις ποιοι κινδυνευουν περισσοτερο; οι ανεμβολιαστοι. Αυτο δεν αλλαζει, οσο και να φερνεις ως επιχειρηματα λαθος στρατηγικες της κυβερνησης. 

 

Και το ξαναλεω, μπας και.... 

Ολα οσα ισχυριζεστε, τα ισχυριζοταν και τα πιστευε και ο κολλητος του πατερα μου. "Πριν τις 12 δεν κολλαει, μετα κολλαει", "σιγα το φονικο οπλο", "στα μμμ δεν κολλαει, στα μαγαζια κολλαει", και οοοοοοοοοοολα αυτα... Ναι, εμεινε ο τελευταιος ανεμβολιαστος στην παρεα. Και ο μοναδικος που το πιστεψε εν τελει μεχρι......... η συνεχεια δικη σου. 

 

Ειλικρινα καλη συνεχεια και σε σενα, και σου ευχομαι να μη χρειαστει να μετανιωσεις με τον ασχημο τροπο. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Οκ καλά πήγε και αυτό 

 

xeiroyrgio123.png
WWW.GOOGLE.COM

Η πανδημία είχε επιδεινώσει την έλλειψη οργάνων προς μεταμόσχευση, μεταξύ άλλων λόγω...

 

 

Φαπες φαπες φαπες πολλές φαπες οι σωτήρες μας !

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:
Η πανδημία είχε επιδεινώσει την έλλειψη οργάνων προς μεταμόσχευση, μεταξύ άλλων λόγω...

 

 

Φαπες φαπες φαπες πολλές φαπες οι σωτήρες μας !

 

Εδώ πέθαινε ο άλλος και τον θάβανε με στολές βιολογικού πολέμου.... Μιλάμε ότι η μαλακία, η προβατίλα και το άπειρο σανό στα πρόβατα δεν έχει προηγούμενο. Ο Μ.Ο. IQ του κόσμου είναι max 80-90 (κάτω από 100 είσαι ιδιώτης).

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Εδώ πέθαινε ο άλλος και τον θάβανε με στολές βιολογικού πολέμου.... Μιλάμε ότι η μαλακία, η προβατίλα και το άπειρο σανό στα πρόβατα δεν έχει προηγούμενο. Ο Μ.Ο. IQ του κόσμου είναι max 80-90 (κάτω από 100 είσαι ιδιώτης).

 

Όπως λέει και ο Forest Gump, "stupid is, as stupid does". Μαλακία θα ήταν να χειρίζονται έναν καινοφανή ιό για τον οποίο δεν ξέρουν πώς μεταδίδεται και να μην λαμβάνουν όλα τα μέσα προστασίας που μπορούν. Μαλακία κάνει και αυτός που δεν μαθαίνει, και δεν προσαρμόζεται στη νέα γνώση.

Το "ιδιώτης" δεν είναι προσβολή επειδή υπονοεί χαμηλό IQ. Είναι προσβολή γιατί περιγράφει κάποιον που δεν τον νοιάζει η κοινωνία στην οποία ζει.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, το μέλος minast έγραψε:

 

Όπως λέει και ο Forest Gump, "stupid is, as stupid does". Μαλακία θα ήταν να χειρίζονται έναν καινοφανή ιό για τον οποίο δεν ξέρουν πώς μεταδίδεται και να μην λαμβάνουν όλα τα μέσα προστασίας που μπορούν. Μαλακία κάνει και αυτός που δεν μαθαίνει, και δεν προσαρμόζεται στη νέα γνώση.

Το "ιδιώτης" δεν είναι προσβολή επειδή υπονοεί χαμηλό IQ. Είναι προσβολή γιατί περιγράφει κάποιον που δεν τον νοιάζει η κοινωνία στην οποία ζει.

 

Προς απάντησή σου, σε παραπέμπτω στην παραπάνω δήλωση Βασιλακόπουλου, τώρα που ο ιός δεν είναι "καινοφανής" και η "επιστήμη" τον μελέτησε.

 

Πάντως για "καινοφανή" ιό, σε 6 μήνες είχαμε εμβολιάκια αν δεν κάνω λάθος... Έκαναν υπερωρίες οι ... μελετητές μάλλον.

 

keep walking.

Link to comment
Share on other sites

Ηλίθιος δεν είναι όποιος δεν ξέρει. Ηλίθιος είναι όποιος, ενώ δεν ξέρει, επιμένει να υποστηρίζει ηλίθια πράγματα. 

 

1 ώρα πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Μιλάμε ότι η μαλακία, η προβατίλα και το άπειρο σανό στα πρόβατα δεν έχει προηγούμενο. Ο Μ.Ο. IQ του κόσμου είναι max 80-90 (κάτω από 100 είσαι ιδιώτης).

Περιγράφεις τον εαυτό σου.

 

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

41 λεπτά πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ηλίθιος δεν είναι όποιος δεν ξέρει. Ηλίθιος είναι όποιος, ενώ δεν ξέρει, επιμένει να υποστηρίζει ηλίθια πράγματα. 

 

Περιγράφεις τον εαυτό σου.

 

 

Πρέπει να έχεις φαρμακείο και έχεις τρελαθεί στο χρήμα από τα rapid και τις μάσκες και τα αντισηπτικά... Δεν εξηγείται αλλιώς ο φανατισμός σου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.