Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

2 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

υπάρχει πλειάδα γιατρών και ερευνητών που έχουν διαφορετική άποψη από την "επικρατούσα".

 

Γιωργο, πλεον κανεις δεν υπαρχει. Και κατα βασην αρκετοι ηταν αυτοι που επεκριναν την τακτικη που ακολουθηθηκε στη διαδικασια του εμβολιασμου και οχι τον ιδιο τον εμβολιασμο. Ακουγα πχ πολλους να επικαλουνται τον Ιωαννιδη. Ε, μια δυο τρεις, ειπα να κατσω να δω τι λεει. Ο ανθρωπος πολλες φορες ανεφερε οτι το εμβολιο ειναι η μονη μας λυση, και αμεσως μετα ανεφερε τις ενστασεις του στην πολιτικη που ακολουθειται.

 

Τωρα σε ολα τ αλλα που λες. Νομιζω και πιστευω οτι εχεις αδικο. Η επιστημη τη σημερον ημερα δεν ειναι η ιδια με την επιστημη πριν 1 αιωνα που ψεκαζαν τα παιδια με DDT. Η μελετη μπορει να γινει απειρως πιο γρηγορα. Υπαρχουν μηχανισμοι προβλεψης για πιθανα ανεπιθυμητα αποτελεσματα που ισως να εμφανιστουν σε 100 χρονια. Υπαρχουν αλλες δικλειδες ασφαλειες. Και αν θες να το παω κι ενα βημα παραπερα, σημερα που μιλαμε, να ξερεις οτι υπαρχει η δυνατοτητα γονιδιακου επεγχου που μπορει να προβλεψει το iq του παιδιου αμεσως μολις ξεκινησει να υπαρχει ως εμβρυο. Οποτε η κατασκευη ενος mrna εμβολιου ειναι πραγματικα κατι υπερβολικα απλο σε σχεση με τις δυνατοτητες που υπαρχουν. Καθως επισης και η προβλεψη για οποιαδηποτε (οσο παραμικρη θες) ανεπιθυμητη παρενεργεια του σκευασματος. Μην μου αναφερεις μυοκαρδιτιδες, περικαρδιτιδες, θρομβωσεις κλπ, γιατι αυτα απλα ειναι επιπλοκες του ιδιου του κορωνοιου.  

 

Και για να σου φερω ενα αντιπαραδειγμα. Καποτε η χημικη κοινοτητα "πιστευε" στη θεωρια του vis vitalis, πιστευαν δλδ οτι οργανικες ενωσεις μπορουν να παρασκευαστουν μονο εντος ζωντανων οργανισμων. Ε, κατα λαθος αυτο αποδειχθηκε λαθος, και σημερα η οργανικη χημεια ειναι κατα βασην αυτη που εχει κατασκευασει σχεδον τα παντα γυρω σου. Απο πλαστικα μεχρι και φαρμακα. Η επιστημη περασμενων αιωνων, ειναι απλα περασμενων αιωνων. Η συγχρονη απεχει πολυ απο το τοτε

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

28 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Πέρα από το υβριστικό post σου

 

Μιλάμε ότι η μαλακία, η προβατίλα και το άπειρο σανό στα πρόβατα δεν έχει προηγούμενο. Ο Μ.Ο. IQ του κόσμου είναι max 80-90 (κάτω από 100 είσαι ιδιώτης).

Αυτά έγραφες πριν μερικές μέρες. Τώρα διαμαρτύρεσαι, ε;

 

31 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

ότι υπάρχει πλειάδα γιατρών και ερευνητών που έχουν διαφορετική άποψη από την "επικρατούσα". Επομένως, βρίζεις και ωρύεσαι γιατί κάποιοι άνθρωποι επέλεξαν να εμπιστευτούν άλλους γιατρούς/επιστήμονες από αυτούς που επέλεξες εσύ. Αυτό από μόνο του λέει πολλά για την παιδεία σου.

Μπούρδες. Πλειάδα ψεκασμένων, ναι. Άσε, έχουμε δει τι ανεβάζετε εδώ μέσα. Pro news/dark web/βίντεο της κακιάς ώρας. Αυτό από μόνο του λέει πολλά για την παιδεία σου.

 

15 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Καθημερινά βλέπουμε/διαβάζουμε/μαθαίνουμε για αποσύρσεις από την αγορά σκευασμάτων (π.χ. τροφίμων, φαρμάκων κτλ) που ενώ κυκλοφορούσαν με "επιστημονικές πιστοποιήσεις" ξαφνικά ανακαλούνται γιατί προκαλούν το τάδε ή το δείνα. Προς το παρόν η επικρατούσα άποψη είναι ότι τα εμβόλια είναι ασφαλή και αποτρέπουν τη βαριά νόσηση (ευτυχώς ξεπεράσαμε το εσφαλμένο "ανοσία"). Υπάρχει σημαντικό ποσοστό της επιστημονικής κοινότητας που έχει άλλη άποψη. Ευτυχώς υπάρχει "ομάδα ελέγχου", άνθρωποι δηλαδή που δεν έχουν εμβολιαστεί για τους χ,y,z λόγους. Αυτή η ομάδα ελέγχου θα βοηθήσει την επιστήμη στο μέλλον να γνωρίζει αν πράγματι τα εμβόλια είναι ασφαλή και βοήθησαν στην αντιμετώπιση της πανδημίας. Έχω βέβαια τις αμφιβολίες μου ότι αυτό θα το μάθουμε στο timeframe της ζωής μας, διότι κάπως πρέπει να προστατευτούν όσοι επέβαλαν τον εμβολιασμό + τα συμφέροντα είναι τεράστια. Τα παιδιά μας θα το μάθουν.

Ναι, η βούρτσα είναι ίδια με τη λούτσα. Τι τρόφιμα/φάρμακα, τι εμβόλια. Βάλτα εκεί πέρα στο μίξερ και τέλος.

Ναι, είναι ήρωες οι ψεκασμένοι, το διαβάσαμε κι αυτό.

 

18 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Εν κατακλείδι, το μόνο που θέλω να υπερτονίσω είναι ότι δυστυχώς πολύς κόσμος δεν γνωρίζει τι είναι η επιστήμη και πώς λειτουργεί και ότι απαιτείται βάθος χρόνου για ασφαλή συμπεράσματα.

Μίλα για τον εαυτό σου. Είσαι άσχετος και δεν καταλαβαίνεις βασικά πράγματα.

 

19 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Δυστυχώς, επίσης, ο περισσότερος κόσμος δεν ενδιαφέρθηκε και δεν ασχολήθηκε με την εργαλειοποίηση της πανδημίας, των εμβολίων, την καταπάτηση συνταγματικών ελευθεριών και δικαιωμάτων, την καταπίεση, τον ρατσισμό, την αδικία, τον αποπροσανατολισμό που οι κυβερνήσεις επέβαλαν χωρίς να ανοίξει μύτη.

Και μισό κιλό φέτα. Πήγαμε σε πολιτική ανάλυση απ' τα Lidl, μήπως και δικαιολογήσουμε την ξεροκεφαλιά μας.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Γιωργο, πλεον κανεις δεν υπαρχει.

 

Όχι μόνο υπάρχουν μεμονωμένοι επιστήμονες, αλλά και ολόκληρες οργανώσεις γιατρών/ερευνητών.  

 

Για τα υπόλοιπα που αναφέρεις, σαφώς και η επιστήμη/ιατρική έχουν βελτιωθεί σε σχέση με το παρελθόν, αλλά αυτή η εξέλιξη/βελτίωση είναι συνεχής διαδικασία. Εάν εσύ ως άτομο δέχεσαι πλέον το "αλάθητο" της επιστήμης, λυπάμαι αλλά εγώ δεν το δέχομαι, τουλάχιστον ως προς την πιθανότητα του λάθους. Πόσο μάλλον όταν αυτό το "αλάθητο" βρίσκεται υπό την σκέπη δισεκατομμυρίων δολαρίων, χρηματοδοτήσεων και πολιτικών συμφερόντων. 

 

Σύμφωνα, λοιπόν με τα όσα λες, όσα φάρμακα/εμβόλια/σκευάσματα κυκλοφορούν από τούδε και στο εξής είναι "επιστημονικά" βέβαιο ότι είναι ασφαλή και αποτελεσματικά και ποτέ δεν θα ανακληθούν?  Και αυτό γιατί η επιστήμη έχει πλέον φτάσει σε ένα τέτοιο επίπεδο που είναι αδύνατον να κάνει λάθος? 

 

Μέχρι προχθές κατηγορούσαν όσους έλεγαν ότι τα εμβόλια μπορούν να επηρεάσουν το DNA του ανθρώπου τους λέγαμε ψεκασμένους και τις προάλλες δημοσιεύτηκε έρευνα που έγραφε για τροποποίηση στο DNA των ηπατικών κυττάρων αν δεν κάνω λάθος από Σουηδούς ερευνητές. Αυτοί δεν είναι επιστήμονες; Είναι κομπογιανίτες? 

 

Δεν θα ήταν ειλικρινές από την "επιστήμη"  (aka pfizer) να δηλώσει ότι "παιδιά έχουμε αυτά τα εμβόλια, είναι ασφαλή και αποτρέπουν την βαριά νόσηση, αλλά έχουν και εκατοντάδες παρενέργειες και θανάτους, ορίστε πάρτε τη λίστα και αποφασίστε μόνοι σας αν θα τα κάνετε"? Αντί να απαιτηθούν δικαστικοί αγώνες (που ευτυχώς ευδοκίμησαν στις ΗΠΑ) για να δημοσιευθούν τα έγγραφα που ο FDA σκόπευε να κρατήσει απόρρητα για για 75 χρόνια??? Και μετά είμαι εγώ ο ψεκασμένος και ο περιέργος; Δεν νομίζω... Επιστήμη = αλήθεια και δεν νομίζω ότι συζητάμε για αυτή την επιστήμη αυτή τη στιγμή.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Σύμφωνα, λοιπόν με τα όσα λες, όσα φάρμακα/εμβόλια/σκευάσματα κυκλοφορούν από τούδε και στο εξής είναι "επιστημονικά" βέβαιο ότι είναι ασφαλή και αποτελεσματικά και ποτέ δεν θα ανακληθούν?  Και αυτό γιατί η επιστήμη έχει πλέον φτάσει σε ένα τέτοιο επίπεδο που είναι αδύνατον να κάνει λάθος? 

Αποτελεσματικα θα ειναι παντα. Ανασφαλη θα αποδεικνυονται ολοενα και λιγοτερα και οι ανεπιθυμητες ενεργειες θα ειναι ολοενα και πιο ασημαντες και αντιμετωπισιμες. Απο κει και περα η Ιατρικη οντως ειναι παντα "κατα περιπτωση", και θα ειναι.

 

18 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Μέχρι προχθές κατηγορούσαν όσους έλεγαν ότι τα εμβόλια μπορούν να επηρεάσουν το DNA του ανθρώπου τους λέγαμε ψεκασμένους και τις προάλλες δημοσιεύτηκε έρευνα που έγραφε για τροποποίηση στο DNA των ηπατικών κυττάρων αν δεν κάνω λάθος από Σουηδούς ερευνητές. Αυτοί δεν είναι επιστήμονες; Είναι κομπογιανίτες? 

Επιστημονικοτατη ερευνα χωρις ειρωνια. Τη διαβασες ολη; Ειδες περι τι κυτταρων επροκειτω; ειδες για τι δοσολογια επροκειτω; Ειδες το σχολιο-συμπερασμα των ΙΔΙΩΝ που την ανηρτησαν, για το κατα ποσο η ερευνα τους μπορει να συγκριθει με τον εμβολιασμο σε ανθρωπο; Μη μενεις στον τιτλο. 

20 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Δεν θα ήταν ειλικρινές από την "επιστήμη"  (aka pfizer) να δηλώσει ότι "παιδιά έχουμε αυτά τα εμβόλια, είναι ασφαλή και αποτρέπουν την βαριά νόσηση, αλλά έχουν και εκατοντάδες παρενέργειες και θανάτους,

Οχι δεν θα ηταν ειλικρινες διοτι δεν εχουμε εκατονταδες θανατους οι οποιοι να εχει αποδειχθει οτι οφειλονται αποκλειστικα στον εμβολιασμο.

 

23 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Αντί να απαιτηθούν δικαστικοί αγώνες (που ευτυχώς ευδοκίμησαν στις ΗΠΑ) για να δημοσιευθούν τα έγγραφα που ο FDA σκόπευε να κρατήσει απόρρητα για για 75 χρόνια???

Που δημοσιοποιηθηκαν αυτα τα εγγραφα; Που μπορω να τα διαβασω να δω τι λενε. Η εν πασει περιπτωση τι λενε; Στα πανω απο τα 3 δις εμβολιασμων, ποσοι επαθαν τελικα κατι σοβαρο;

 

24 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Και μετά είμαι εγώ ο ψεκασμένος και ο περιέργος

Ψεκ δεν σε εχω πει. Περιεργο ισως και να σε θεωρω λιγο :P. Για να σου πω την αληθεια μου, πιο πολυ φοβισμενος νομιζω πως εισαι (κι εγω ημουν, επανω μου ειχα χεστει) παρα κατι αλλο. Αλλα αμα το κανεις θα δεις πως θα γελας μετα 😛

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Αποτελεσματικα θα ειναι παντα. Ανασφαλη θα αποδεικνυονται ολοενα και λιγοτερα και οι ανεπιθυμητες ενεργειες θα ειναι ολοενα και πιο ασημαντες και αντιμετωπισιμες. Απο κει και περα η Ιατρικη οντως ειναι παντα "κατα περιπτωση", και θα ειναι.

 

Αν το αποτέλεσμα που επιδιώκαμε ήταν το περιβόητο "τείχος ανοσίας", συγγνώμη αλλά απέτυχαν παταγωδώς και όλοι το παραδέχονται πλέον. Παρά τα 3 δισ. εμβολιασμούς που αναφέρεις πιο κάτω

 

3 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Επιστημονικοτατη ερευνα χωρις ειρωνια. Τη διαβασες ολη; Ειδες περι τι κυτταρων επροκειτω; ειδες για τι δοσολογια επροκειτω; Ειδες το σχολιο-συμπερασμα των ΙΔΙΩΝ που την ανηρτησαν, για το κατα ποσο η ερευνα τους μπορει να συγκριθει με τον εμβολιασμο σε ανθρωπο; Μη μενεις στον τιτλο. 

 

Σόρι δεν είμαι ειδικός επιστήμονας για να καταλάβω τέτοιες έρευνες. Αποδελτίωση της έρευνας σε εκλαϊκευμένη μορφή (από γιατρούς) διάβασα και κατάλαβα ότι το σενάριο της έρευνας είναι υπαρκτό και όχι κομπογιανίτικο.

 

3 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Που δημοσιοποιηθηκαν αυτα τα εγγραφα; Που μπορω να τα διαβασω να δω τι λενε. Η εν πασει περιπτωση τι λενε; Στα πανω απο τα 3 δις εμβολιασμων, ποσοι επαθαν τελικα κατι σοβαρο;

 

α) https://www.pronews.gr/ygeia/farmaka/1062250_emvolia-sti-dimosiotita-400000-selides-poy-ithelan-na-krypsoyn-pfizer-fda/

 

Στο τέλος της είδησης το link με τα έγγραφα και με απλό γκουγκλάρισμα μπορείς να βρεις και αποδελτίωση από τις πρώτες μελέτες σε αυτά τα έγγραφα. Είναι 400.000 σελίδες, είναι αδύνατον να τα διαβάσει κάποιος μόνος του σε λογικό χρονικό διάστημα και μάλιστα χωρίς ειδικές γνώσεις.

 

β) Εξαρτάται τι εννοείς σοβαρό. Να πεθάνουν άμεσα ή εντός λίγων ωρών? Λίγοι σε σχέση με τα 3 δισ. εμβολιασμούς. Να εμφανίσουν παρενέργειες που θέλουν νοσηλεία? Να εμφανίσουν παράλυση? Θρόμβους που αντιμετωπίζονται ? Γιατί αναφέρεις σοβαρό το άμεσο? Δεν θα είναι σοβαρό, αν π.χ. σε 5 χρόνια δούμε μια εκτόξευση των αυτοάνοσων σε εμβολιασμένους που ενδεχομένως στην πραγματικότητα ποτέ δεν θα κινδύνευαν από covid?

 

Όσο για τις παρενέργειες υπάρχει επίσημο σύστημα καταγραφής. Και δεν είναι μικρός ο αριθμός. Και αυτά που σου παραθέτω είναι ΜΟΝΟ για Ευρώπη (για Αμερική δες vaers). Και οι περισσότερες χώρες ΔΕΝ ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΝ ή ΥΠΟΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΝ (π.χ. στην Ελλάδα δεν καταγράφεται τίποτα γιατί δεν σου δίνουν τον κωδικό παρτίδας)

https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=%2Fshared%2FPHV DAP%2F_portal%2FDAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2="Line Listing Objects"."Substance High Level Code"&P3=1+42325700

 

 

https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=%2Fshared%2FPHV DAP%2F_portal%2FDAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2="Line Listing Objects"."Substance High Level Code"&P3=1+40983312

 

https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=%2Fshared%2FPHV DAP%2F_portal%2FDAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2="Line Listing Objects"."Substance High Level Code"&P3=1+40995439

 

https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=%2Fshared%2FPHV DAP%2F_portal%2FDAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2="Line Listing Objects"."Substance High Level Code"&P3=1+42287887

 

Μιλάμε για 100άδες χιλιάδες περιπτώσεις, δεκάδες χιλιάδες θανάτους μέχρι σήμερα.

 

3 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ψεκ δεν σε εχω πει. Περιεργο ισως και να σε θεωρω λιγο :P. Για να σου πω την αληθεια μου, πιο πολυ φοβισμενος νομιζω πως εισαι (κι εγω ημουν, επανω μου ειχα χεστει) παρα κατι αλλο. Αλλα αμα το κανεις θα δεις πως θα γελας μετα 😛

 

Όχι δεν με έχεις αποκαλέσει ψεκασμένο. Γενικά το έγραψα επειδή συνήθως όσους έχουμε αντίθετη άποψη, καλώς ή κακώς, το media-κό και πολιτικό σύστημα, έτσι μας αποκαλεί.

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Αν το αποτέλεσμα που επιδιώκαμε ήταν το περιβόητο "τείχος ανοσίας", συγγνώμη αλλά απέτυχαν παταγωδώς και όλοι το παραδέχονται πλέον. Παρά τα 3 δισ. εμβολιασμούς που αναφέρεις πιο κάτω

Τειχος ανοσιας με 3 δις εμβολιασμους στα 7,5 δις πληθυσμου, προφανως και δεν πετυχαινεις. Χωρες ομως που εφτασαν στο 80% (εστω και εαν αυτο προεκυψε μετα απο επανεκτιμηση του 70% που ειχε ειπωθει αρχικα) μια χαρα εχτισαν τειχος ανοσιας και μειωθηκαν νεκροι , σοβαρες νοσηλειες και κυριως θανατοι. 

 

28 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Α) Σόρι δεν είμαι ειδικός επιστήμονας για να καταλάβω τέτοιες έρευνες. Β)Αποδελτίωση της έρευνας σε εκλαϊκευμένη μορφή (από γιατρούς) διάβασα και κατάλαβα ότι το σενάριο της έρευνας είναι υπαρκτό και όχι κομπογιανίτικο.

Α)Δεκτον

Β) Τοτε θα επρεπε να καταλαβεις οτι ηταν μια ερευνα που μελετουσε κατι το εξωπραγματικο. Οτι δλδ καποιος που ηταν τιγκα στον καρκινο, εαν τους εκανες 1000πλασια (ισως και παραπανω, δε θυμαμαι) δοση τοτε ΙΣΩΣ να παρατηρουταν σε καποια κυτταρα αντιστροφη μεταγραφη του mrna σε dna. 

Επισης συμφωνα με το Α , θα περιμενα και θα προτεινα αφου δεν εισαι σε θεση να ερμηνευσεις τοσο τεχνικες ερευνες (ουτε εγω ειμαι) , να μην επιμενεις και να εμπιστευεσαι μονο της μιας μεριας. Υπαρχουν και της αλλης. Και καλο θα ειναι να δεις και ποια απο τις δυο μεριες επιβεβαιωνεται απο υον περιγυρο σου. Ποσοι πεθαναν απο covid, ποσοι ανεμβολιαστοι, ποσοι πεθαναν απο το εμβολιο, ποσοι επαθαν κατι σοβαρο κλπ. Θα μου πεις το επιχειρημα των κερδων, των δισεκατομμυριων κλπ. Απλα εχε το νου σου οτι η Pfizer (και η καθε pfizer) αποκλειεται να σε θεσει σε κινδυνο για μια δοση του 20αρικου και να σε χασει απο πελατη της για καμια 15αρια-20 χρονια στα βαθυα σου γεραματα. Τετοιες εταιριες το μελλον τους κοιτανε, οχι οτι προλαβουν ν αρπαξουν τωρα . Δεν ειναι κομπογιανιτες 😛

Και αυτο κολλαει και στο κομματι του ποστ που λες για τις 400.000 σελιδες.

 

54 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Δεν θα είναι σοβαρό, αν π.χ. σε 5 χρόνια δούμε μια εκτόξευση των αυτοάνοσων σε εμβολιασμένους που ενδεχομένως στην πραγματικότητα ποτέ δεν θα κινδύνευαν από covid?

Μπορω μονο να σου πω οτι πιστευω πως ΔΕΝ θα δουμε. Στην πραγματικοτητα δεν ξερω καν εαν μπορει ενα τοσο "κλινικο" σκευασμα , δλδ πολυ συγκεκριμενης κατασκευης και χαρακτηριστικων να συνδεθει καν με οτιδηποτε αλλο. Οι περισσοτερες παρενεργειες που εχουν εμφανιστει (τουλαχιστον αυτες που ξερω) ειναι ειτε παρενεργειες ανταποκρισης ανοσοποιητικου, ειτε του ιδιου το κορωνοιου. Οι απολυτως αναμμενομενες δλδ!

 

Τα λινκ σου παντως θα μπω να τα ψαξω και να τα δω, μιας και εχω παααααααααααρα πολυ καιρο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

shutterstock_1714923829.jpg
WWW.IN.GR

Μέσα στην εξελισσόμενη πανδημία της COVID-19 αναδύεται ήδη μια δεύτερη «πανδημία» που αφορά...

Κάντε τον κόπο να το διαβάσετε και συγκρίνετέ το με τις βλακείες που υποστηρίζουν και τις αθλιότητες που δεν ντρέπονται ν' ανεβάζουν στο νήμα οι γνωστοί φανατικοί αντιεμβολιαστές.

Ο ένας δεν ξέρει να ερμηνεύσει τα στοιχεία μιας έρευνας (και δηλώνει εκπαιδευτικός) και ο άλλος κάνει like στις αναρτήσεις του πρώτου, γιατί δεν ξέρει τι του γίνεται γενικώς.

Κι η ζωή προχωράει όμορφα και ανέμελα, φτάσαμε τους 30.000+ νεκρούς (ναι, αλλά από covid ή με covid, θα ρωτήσει ο ψαγμένος χρήστης του ψεκpronews και του dark web), το τείχος ανοησίας καλά κρατεί και, γενικά, το γλεντάμε.

Cheers.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

υπάρχει πλειάδα γιατρών και ερευνητών που έχουν διαφορετική άποψη από την "επικρατούσα". Επομένως, βρίζεις και ωρύεσαι γιατί κάποιοι άνθρωποι επέλεξαν να εμπιστευτούν άλλους γιατρούς/επιστήμονες από αυτούς που επέλεξες εσύ. Αυτό από μόνο του λέει πολλά για την παιδεία σου.

 

 277533035_543218957161956_654126058173091252_n.jpg.551473978dbc692a8e98e84269ab2469.jpg

Υπάρχει πλειάδα τσαρλατάνων που σας βολεύει να επικαλείστε,όσο για την παιδεία μου κοίτα προηγούμενά σου ποστς και βγάλε τη σκούφια σου και βάρα μας.
Κουράσατε και όχι μόνο δεν πείθετε κανέναν αλλά πλέον ούτε και τους ίδιου σας τους εαυτούς,απλά συνεχίζετε να υποστηρίζετε την ίδια μπουρδολογία για να μην ξεφτιλιστείτε περισσότερο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ώρες ώρες νομίζω ότι ζούμε σε παράλληλα σύμπαντα

 

έχετε βγει έξω να δείτε τι γίνεται ειδικά τα δύο τριήμερα όπου θα υπάρχει αύξηση λόγο αυτών των τριήμερων

έχετε βγει έξω το βράδυ να δείτε τι γίνεται ή από γνωστούς που πάνε σε κέντρα διασκέδασης και ανεβάζουν stories και τελικά μετά ως δια μαγείας κολλάνε και βγαίνουν θετικοί

γενικά επικοινωνείτε ή ότι λέει η τηλεόραση ή το λέει ο τάδε άρα αυτό συμβαίνει

 

Τέλος πάρτε το χαμπάρι οι πολιτικές που έχουν παρθεί στην Ελλάδα για τα πανηγύρια έχουν αποτύχει !

Από την άλλη μεριά κάτι για ΔΝΤ λένε ξανά κλπ !

Τσουπ Χάσαμε ηθελημένα βάση σχεδίου !

 

bonus

Spoiler


θα υπερασπίζομαι τα δικαιώματά σας να μιλάτε ελεύθερα ακόμη και αν λετε μ@@@@κίες
 

κάτι που δεν το βλέπουμε εδώ μέσα αλλά βλέπουμε φασισμό όπως σε όλα τα θέματα που υπάρχει αντίθετη γνώμη

έχουν φορεθεί τα κομματικά γυαλιά και δώστου, η ΝΔ ξοφλάει οπότε σκεφτείτε τα επόμενα σας βήματα !

Η Πανδημία θα επιστρέψει τον Χειμώνα, με όλα αυτά τα πανηγυριώτικα μέτρα ! 

(κάποιοι με κορόιδευαν πέρυσι το καλοκαίρι που τους είχα γράψει τον χειμώνα θα επιστρέψει)  και χαρακτηριστικά έλεγαν τι πήγε διακοπές ο ιός,

μιλάμε για ¨"ελεύθερα"¨ άτομα που έχουν δικαίωμα ψήφου και έτσι πρέπει να έχουν αλλά αρχίστε να σκέφτεστε ποιον θα πάτε να ψηφίσετε διότι ο χρόνος πλησιάζει, ποιος σας υποσχέθηκε λαγούς με πετραχήλια και πήρατε κόκκινα πασχαλινά αυγά !

 

Οπότε τον Σεπτέμβρη και μετά με το νέο ΥΠΕΡεμβόλιο 5η δόση,

αλλά η φύση κάνει την δουλειά της και δεν βλέπω να γίνεται αναφορά παρά μόνο σε ότι μας έχουν πιπιλίσει το μυαλό,

απορώ που δεν έχουμε ακούσει ακόμη για νέα ηπιότερη μετάλλαξη βάση του χρονικού παραθύρου εξέλιξης

 

Επίσης καμία αναφορά στις 7,5 χιλιάδες οικογένειες υγειονομικών όπου από καπρίτσιο οδηγούνται στην εξόντωση γιατί έτσι θέλει ο αυτοκράτοράς μας

έχουμε γεμίσει υπάνρθουπους

 

Αν θα έχουμε να φάμε άλλο θέμα λόγο των ηλίθιων πολιτικών δράσεων για το δίπλα θέμα που έχω σταματήσει να γράφω διότι όποιος γράφει συμμετέχει στον πόλεμο αναπαράγοντας την προπαγάνδα που του πλασάρουν κλείνω με το παράκατω

τα λέμε τον χειμώνα με τον επόμενο γύρο

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

δεν το βλέπουμε εδώ μέσα αλλά βλέπουμε φασισμό όπως σε όλα τα θέματα που υπάρχει αντίθετη γνώμη

 

Λίγη αποναζιστικοποίηση καλό θα έκανε στο thelab

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

έχετε βγει έξω να δείτε τι γίνεται ειδικά τα δύο τριήμερα όπου θα υπάρχει αύξηση λόγο αυτών των τριήμερων

έχετε βγει έξω το βράδυ να δείτε τι γίνεται ή από γνωστούς που πάνε σε κέντρα διασκέδασης και ανεβάζουν stories

Πες τα ρε @ARMAGEDDON αγορι μου, ετσι ολα χυμα και σταρατα. Χωρις αρχη μεση τελος, τιποτα! Ολα ετσι χυμα. Μπας και σ ακουσουμε επιτελους να μας ανοιξουν τα ματια. Απλα ξερεις τι, πανω που παω να πειστω, μετα διαβαζω @sdim που λεει οτι κοσμος πεθαινει και αυτοκτονει λογω καταθλιψης και κοινωνικης απομονωσης απο τα μετρα και καπου εκει μπερδευομαι ρε γαμωτο. Παρολα αυτα, εσεις οι δυο συμφωνειτε και σας χαιρομαι ρε μπαγασηδες! Αλλο κοσμο βλεπει ο ενας, αλλον ο αλλος , αλλα το ιδιο συμπερασμα βγαζετε. Οχι στο εμβολιο!

 

 

 

Sorry προς τους υπολοιπους, δεν αντεξα ομως!

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

ο καθένας βγάζει ότι συμπέρασμα θέλει όπως έχω γράψει και εγώ εδώ, άλλα διαβάζει άλλα καταλαβαίνει και πάει λέγοντας, έγραψες ότι έγραψες για να πεις ότι λέω

 

20 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Πες τα ρε @ARMAGEDDON αγορι μου, ετσι ολα χυμα και σταρατα. Χωρις αρχη μεση τελος, τιποτα! Ολα ετσι χυμα. Μπας και σ ακουσουμε επιτελους να μας ανοιξουν τα ματια. Απλα ξερεις τι, πανω που παω να πειστω, μετα διαβαζω @sdim που λεει οτι κοσμος πεθαινει και αυτοκτονει λογω καταθλιψης και κοινωνικης απομονωσης απο τα μετρα και καπου εκει μπερδευομαι ρε γαμωτο. Παρολα αυτα, εσεις οι δυο συμφωνειτε και σας χαιρομαι ρε μπαγασηδες! Αλλο κοσμο βλεπει ο ενας, αλλον ο αλλος , αλλα το ιδιο συμπερασμα βγαζετε. Οχι στο εμβολιο!

Sorry προς τους υπολοιπους, δεν αντεξα ομως!

Όχι,

βλέπετε παντού αντιεμβολιαστές και κάθε φορά βλέπετε αυτό που σας λένε να δείτε τώρα έχουμε και τους ρωσόφιλους κλπ κλπ κλπ

Διαίρει και Βασίλευε , τελεία .

 

 

πάτηστε να ακούσετε τον Αυγολέμονο στο προηγούμενο bonus

&

New bonus

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

βλέπετε παντού αντιεμβολιαστές και κάθε φορά να βλέπετε αυτό που σας λένε να δείτε τώρα έχουμε και τους ρωσόφιλους κλπ κλπ κλπ

Διαίρει και Βασίλευε , τελεία .

 

Δεν καταλαβα χριστο.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

Δεν καταλαβα χριστο.

 

Αν καταλάβαινες θα έπρεπε να σου κλείσουμε σουίτα σε ψυχιατρική κλινική. Είχα μιλήσει μια φορά με μανιακό παλικάρι, οι σκέψεις του έβγαιναν σα σφαίρες από αυτόματο όπλο. Περισσότερο νόημα έβγαζε από τους εκάστοτε ευκαιριακούς επαΐοντες του νήματος.

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Πλέον το εμβόλιο θεωρείται μέτρο ατομικής προστασίας, απ'ότι καταλαβαίνω. 

 

Η γραμμή των ειδικών είναι ότι δεν μπορεί να επιτευχθεί τοίχος ανοσίας ή ανοσία αγέλης. Συνεπώς δεν υπάρχει λόγος να ψάχνουμε τι ποσοστό πρέπει να εμβολιαστεί για να επιχευχθεί η ανοσία αγέλης ή τοίχος προστασίας.

 

 

2022-01-31T131457Z_868118913_RC29AS9CKAO
WWW.TANEA.GR

Αυτό είναι το μεγάλο στοίχημα, σύμφωνα με την πρόεδρο της Εθνικής Επιτροπής Εμβολιασμού

 

social-distancing-5044615_1920-1024x680-
WWW.TANEA.GR

«Εδώ η Ομικρον 2 ξεφεύγει από την Ομικρον την “ξαδέλφή της” (…) Την ανοσία της αγέλης πρέπει να την ξεχάσουμε, υπό αυτή την έννοια θα πρέπει να αρκεστούμε από την ανοσοπροστασία από...

 

5485838.jpg
WWW.TOVIMA.GR

Δύο χρόνια μετά ο ιός συστήνεται με διαφορετικά πρόσωπα - Η δυσκολία να υψωθεί αποτελεσματικά τείχος απέναντι στην πανδημία - Τι λένε οι ειδικοί - Τι δείχνουν τα προγνωστικά μοντέλα

 

 

Έγινε επεξεργασία από sdim
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα κάτι πράγματα τώρα,λες και τα’ξερα. :whistling:

 

1592534.jpg
WWW.EXPRESS.CO.UK

COVID infections are often most acute in the initial phase but there are growing reports of long-term...

 

Έγινε επεξεργασία από rory
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος rory έγραψε:

Κοιτα κάτι πράγματα τώρα,λες και τα’ξερα. :whistling:

Τι ακριβως ελεγες; Οτι σε μερικα χρονια θα πεθαινουν οι εμβολιασμενοι ελεγες αν θυμαμαι καλα. Αυτο ειναι αρθρο για long-covid. Ναι τι; 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, το μέλος sdim έγραψε:

1) Πλέον το εμβόλιο θεωρείται μέτρο ατομικής προστασίας, απ'ότι καταλαβαίνω. 

 

Η γραμμή των ειδικών είναι ότι δεν μπορεί να επιτευχθεί τοίχος ανοσίας ή ανοσία αγέλης. Συνεπώς δεν υπάρχει λόγος να ψάχνουμε τι ποσοστό πρέπει να εμβολιαστεί για να επιχευχθεί η ανοσία αγέλης ή τοίχος προστασίας.

 

1) Και συλλογικής προστασίας. Ο υπεύθυνος πολίτης προστατεύει τον εαυτό του και τους συμπολίτες του.

2) Μη σώσεις και εμβολιαστείς. Σταμάτα, όμως, να προτρέπεις -εμμέσως πλην σαφώς- άλλους να μην εμβολιαστούν.

 

7 ώρες πριν, το μέλος rory έγραψε:

Κοιτα κάτι πράγματα τώρα,λες και τα’ξερα. :whistling:

 

1592534.jpg
WWW.EXPRESS.CO.UK

COVID infections are often most acute in the initial phase but there are growing reports of long-term...

 

Συγγνώμη, διαβάζεις τι γράφει το άρθρο;

-The startling discovery, published in the BMJ, underscores the importance of getting vaccinated: the protective benefits extend beyond the risks posed by the initial infection.

-“Our findings arguably support thromboprophylaxis to avoid thrombotic events, especially for high risk patients, and strengthen the importance of vaccination against COVID-19,” they concluded.

-In a linked editorial, researchers at the University of Glasgow looked into the prospect of many governments removing restrictions and shifting their focus to “living with Covid".

They added this study “reminds us of the need to remain vigilant to the complications associated with even mild SARS-CoV-2 infection, including thromboembolism".

Για όνομα του Θεού, έχετε ανέβει level. Για να υποστηρίξετε τις αντιεμβολιαστικές σας παπαριές, "ανεβάζετε" άρθρα που διατρανώνουν τη χρησιμότητα των εμβολίων και την αναγκαιότητα του εμβολιασμού. Υποκλίνομαι and i rest my case.

 

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Μικρές διορθώσεις
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.