Jump to content



Nvidia RTX 30X0 Ampere Architecture


Recommended Posts



κι εδώ κάτω η κάρτα που μας έλεγε ο sstav στο περίπου, χωρίς bundle με παιχνίδια:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον τον παρεξηγήσαμε τον Πέτσινο.

 

Όταν οι τύποι ανακοινώνουν έσοδα 4,73 δισεκατομμύρια από 3,01 τον προηγούμενο χρόνο, την ίδια περίοδο, μάλλον δεν προλαβαίνουν να πουλάνε κοντέινερ γεμάτα με κάρτες

social
WWW.MARKETWATCH.COM

Nvidia Corp.'s quarterly results blew past estimates to set records in the extended session Wednesday as sales rocketed past the $4 billion milestone for the...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yanni said:

μάλλον δεν προλαβαίνουν να πουλάνε κοντέινερ γεμάτα με κάρτες

 


φαντάζομαι ασυειεύεσαι. Αν θυμάμαι το είχες γράψει παλαιότερα εσύ, η Nvidia έχει αρχίσει να απομακρύνεται απ΄τις κάρτες γραφ. για καταναλωτές ως κύρια πηγή κερδών. Προσπαθούν να περάσουν σε άλλους τομείς (datacenter, AI etc)

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος salde έγραψε:


φαντάζομαι ασυειεύεσαι. Αν θυμάμαι το είχες γράψει παλαιότερα εσύ, η Nvidia έχει αρχίσει να απομακρύνεται απ΄τις κάρτες γραφ. για καταναλωτές ως κύρια πηγή κερδών. Προσπαθούν να περάσουν σε άλλους τομείς (datacenter, AI etc)

Καθόλου. Η nvidia κινηγαει AI και servers, η εξαγορά της Mellanox άλλωστε για αυτό έγινε και τα έσοδα σε αυτήν την κατηγορία αυξήθηκαν κατά 162%, αλλά δεν προήλθε όλη η αύξηση από εκεί. Είχαν και 37% αύξηση στην πώληση chip γραφικων για παιχνίδια. Δεδομένου ότι η nvidia πέρσι ήταν σε αρκετές κατηγορίες τιμής μονοπώλιο και δεδομένου ότι τους τελευταίους τρεις μήνες λογικά πουλάει λιγότερες κάρτες σειράς 2000, ε από κάπου θα πρέπει να προέκυψε αυτό το επιπλέον 37% ή έστω μέρος του.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Msi 3070 twin fan. Ζήτω. 

Έχω δύο επιλογές πια για το ghost. Αυτήν και τη gigabyte eagle.

Yeahhhh...

Περιμένω και καμιά παρουσίαση, αλλιώς θα πάω στην msi (το παραδέχομαι, έχω την msi στην καρδιά μου)..

 

image.png

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε η παραγγελία της 3060ti eagle.

Ακυρωσα και την 3070 παρόλο που την είχα βρει ελαχιστα παραπάνω επειδή η 3060 χωράει και στο htpc case μου.

 

Να δω τι θα καταλάβω παίζοντας ένα παιχνίδι το χρόνο  :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και αλλοι περιμενουν απο Σεπτεμβριο δυστηχως.
Εγω επειδη δε βιαζομουν, περιμενα οταν θα υπαρξει διαθεσιμοτητα και ετσι τις χτυπησα.
Μαλιστα ειχαν μεινει 2 τεμαχια σε ολο το πλαισιο. Με το που εγινε η παραγγελια εδειξε εξαντληθηκε.
Τωρα καλες η οχι δε με απασχολει. Λογικα στοκ θα παιξουν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.