Jump to content



CoD: Warzone


gdp77

Recommended Posts

Ήθελα να ήξερα το plunder γιατί το αφαίρεσαν. Δεν παίζω BR που να χτυπάει τον κώλο της ανάποδα η Activision, μιλάμε για το πιο waste of time mode, εκτός αν είσαι καμένος pro, πάω πάσο. Για εμάς που παίζουμε casual γιατί τέτοιο μίσος; Έβγαλαν το plunder, άντε παίξαμε payload και clash. Τώρα τα έβγαλαν όλα και έχει μόνο ΒR και το ελεεινό resurgence. Δεν μπορώ να καταλάβω τι τους κόστιζε να αφήσουν το plunder το οποίο ήταν στα basic modes τόσο καιρό....

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, giorgos2187 said:

Γενικά με τα playlist κάθε τρεις και λίγο κάτι αλλάζουν, σε σημείο να εκνευριζεσαι

 

Θα είχε ενδιαφέρον να δημοσίευε η Activision τα ποσοστά παικτών ή απόλυτους αριθμούς για κάθε game mode...

 

Προσωπικά είμαι casual παίκτης και θέλω να παίζω με το loadout μου και να έχω instant respawn όταν χάνω. Όταν έχω μισή ώρα να παίξω το βράδυ να ηρεμήσω, δεν θέλω το το άγχος του BR ούτε το downtime που όποτε σε σκοτώνουν περιμένεις revive από τους συμπαίκτες (που είναι και random). Σήμερα θα ανανεώσουν την playlist και θα επαναφέρουν το plunder, αλλά ελπίζω να μείνει μόνιμα (όπως ήταν) και να μην το αφαιρέσουν πάλι. Το πρόβλημα είναι ότι κανένα άλλο παρόμοιο παιχνίδι δεν έχει αντίστοιχο game mode, αλλιώς είχα φύγει χθες, μέχρι να κόψει η Raven Software (νομίζω αυτή είναι υπεύθυνη για το warzone) τη μ@λ@κία που τους δέρνει στον εγκέφαλο. Είμαι σίγουρος ότι οι μισοί παίκτες παίζουν plunder και τα όργια πάνε και το βγάζουν. Πρόκειται για σαδισμό...

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, giorgos2187 said:

@gdp77 Ούτε να διάβασαν τα ποστ σου. Επανήλθε νωρίς το απόγευμα σημερα!

 

Ήταν ανακοινωμένο το playlist για τις 28/10 και το ξέραμε. Απλά άργησα να κάνω το ranting χεχε

 

Και στο reddit τους τα χώνουν που δεν υπήρχε ούτε Plunder ούτε payload ούτε clash. Άλλοι γιατί είναι casual gamers άλλοι γιατί δεν είχαν modes να ανεβάσουν όπλα.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα διαβάσει καν. Και όταν με πέταξε για ανανέωση της λίστας και το είδα, σε σκέφτηκα αμέσως. Κ είπα να σου ζητούσα νούμερα για τζόκερ! Επέστρεψε και το rebirth quads, οπότε όλα καλά. Εκεί καίγομαι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Για μενα εχει τελειωσει το br mode. Μονο multi παιζω μεχρι τις 12 νοεμβρη. Μπαινω ενα br game και κατεβαζω οτι βρισιδια εχω πει σε 3 βδομαδες game στο multi σε ενα game br.

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Μπα, το rebirth μου άρεσε. Τα άλλα είναι καρκίνος. Βάσια ο χάρτης verdansk είναι καρκίνος, οπότε ότι και να παίξεις εκεί μέσα επίσης. Στο rebirthακι όμως οι snipers δεν είναι τόσο εριστικοί, οπότε είναι πιο playable για μένα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giorgos2187 said:

αν θες γρήγορα respawn, κακως κοιτάς προς br νομίζω. Δες ένα κλασσικό multiplayer. Ούτε το 100+ παίχτες είναι must κατά τη γνώμη μου.

 

must δεν είναι αλλά μου αρέσει το massive gameplay. Καλόμαθα με το warzone παρά τα ένα σωρό αρνητικά του.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

must δεν είναι αλλά μου αρέσει το massive gameplay. Καλόμαθα με το warzone παρά τα ένα σωρό αρνητικά του.

 

Οκ, το καταλαβαίνω,  απλώς δεν είναι υποχρεωτικό να υπάρχει τέτοιος αριθμός παιχτών για να βγάζει την αισθηση του "massive"

Δηλαδη, αν παιξεις ας πουμε 32v32 battlefield V σε μια μεσαιας εκτασης πιστα (πχ devastation, arras) τοτε πιστεψε με , η μάχη είναι πολύ πιο "massive" . Η εάν παίξεις 10v10 σε καμία πίστα του call of duty τότε όχι μόνο massive το λες, αλλά το απόλυτο χάος! Σου περιγράφω 2 σενάρια όπου έχουν τουλάχιστον το 2πλασιο πιστολίδι από το verdansk. Άμεσο respawn, δικό σου loadout, πιστολίδι φουλ, τι άλλο θελεις;;;;; ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δυστυχώς μετά το update (Pacific - Caldera) αντιμετωπίζω random crashes με εμφάνιση error και με πετάει στο desktop. Θα άρχιζα να ξαψαχνίζω πάλι το OC μου, αλλά το ίδιο συμβαίνει και στον bro με Ryzen 5600X στα default όλα. Στο net διαβάζω ότι τα crashes στο νέο map είναι συχνό φαινόμενο.

 

Αντιμετωπίζετε και εσείς πρόβλημα, ή είναι άλλο ένα "προνόμιο" ημών που έχουμε Radeon GPUs?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

H απάτη του aim assist? Δείτε kill που μου έκαναν στον αέρα (σε slow motion το replay).

 

 

O τύπος δεν με είχε στο στόχαστρο ποτέ και συνεχώς έτρωγα damage.... Εκτός αν μιλάμε για pro cheater...

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος gdp77 έγραψε:

H απάτη του aim assist?

 

Δεν είναι aim assist Αυτό. Για cheat μου φαίνεται εμένα εφόσον είσαι εκτός στόχου και τις τρως. Όσο για τα bugs που ανέφερες στο προηγούμενο ποστ, είναι καθολικό πρόβλημα. Errors, disconnects πάνε σύννεφο. Βρες κάτι άλλο σιγά σιγά....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.