Jump to content



CoD: Warzone


gdp77

Recommended Posts

23 minutes ago, giorgos2187 said:

Errors, disconnects πάνε σύννεφο.

Κατά 99% τα φτιάξανε. Την τελευταία βδομάδα δεν έφαγα ούτε ένα crash και το "auto"-ADS φτιάχτηκε επίσης... 

 

24 minutes ago, giorgos2187 said:

Βρες κάτι άλλο σιγά σιγά....

Μπα δεν το αλλάζω το warzone. Για free νομίζω είναι το πιο fun που υπάρχει και με τον περισσότερο κόσμο. Πήγε και το καινούργιο BF άκλαφτο...

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Την τελευταία βδομάδα δεν έφαγα ούτε ένα crash και το "auto"-ADS φτιάχτηκε επίσης... 

 

Σοβαρά;;; Τυχερός είσαι. Εγώ τις τελευταίες 3 μέρες τα έχω φάει όλα τα errors ενώ πριν είχα μόνο το auto-ads. Ότι να 'ναι, πραγματικά...

 

πριν 4 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Πήγε και το καινούργιο BF άκλαφτο...

 

Άσε, μεγάλο αγκάθι αυτό. Πάντως μετά το κράξιμο που έπεσε, άκουσαν την κοινότητα και έχουν φέρει πίσω (δοκιμαστικά προς το παρόν) 32v32 modes. Έχουμε παίξει αρκετουτσικα με ένα φίλο και είναι πολύ πιο απολαυστικό. Βέβαια δεν είναι δωρεάν να το δοκιμάσεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έτσι για να ευθυμήσουμε λίγο από την κακοκαιρία, κόντεψα να κολλήσω covid απο ανεμβολίαστο στο warzone.

 

 

YΓ ορθογραφικό λάθος στο βίντεο. Το σωστό είναι κυνηγάνε, κυνηγημένος

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

@giorgos2187

 

Έτσι για να δω αν μου ρίχνει μπουκάλι με τα fps o 3700X, με την 3060 που αγόρασες και τα ίδια settings, παίρνεις παραπάνω καρέ στο warzone?

 

Χονδρικά τι Μ.Ο. βγάζεις και σε ποιο game mode?

 

Ευχαριστώ 🙂

 

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

@gdp77 Μια χαρη κανε μου και οτι θελεις απο εμενα. Πες μου ακριβως τι settings εχεις και τι modes παιζεις και ευχαριστως να δοκιμασω. 

 

Προς το παρον δεν εχω παιξει πολυ. Να σου πω την αληθεια, μονο 5-6 ματς επαιξα στο rebirth island. Εκει αναλογως settings ειχα απο 95 περιπου εως και 160+

 

Οταν εβαλα την καρτα και ανοιξα το παιχνιδι με ρωτησε αν θελω να κανει self optimize for new hardware, πατησα ναι, τα εβαλε ολα σχεδον τερμα, και ειχα περιπου 95. Μετα επαιξα ενα με ολα medium περιπου και ειχα 130+. Σε ολα low ανεβηκαν πολυ.

 

P.S. Ολα αυτα σε windows 11

Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

@gdp77 Μια χαρη κανε μου και οτι θελεις απο εμενα. Πες μου ακριβως τι settings εχεις και τι modes παιζεις και ευχαριστως να δοκιμασω. 

 

Προς το παρον δεν εχω παιξει πολυ. Να σου πω την αληθεια, μονο 5-6 ματς επαιξα στο rebirth island. Εκει αναλογως settings ειχα απο 95 περιπου εως και 160+

 

Οταν εβαλα την καρτα και ανοιξα το παιχνιδι με ρωτησε αν θελω να κανει self optimize for new hardware, πατησα ναι, τα εβαλε ολα σχεδον τερμα, και ειχα περιπου 95. Μετα επαιξα ενα με ολα medium περιπου και ειχα 130+. Σε ολα low ανεβηκαν πολυ.

 

P.S. Ολα αυτα σε windows 11

OK φίλε, 

 

Όταν γυρίσω από δουλειά, θα σου στείλω screenshot τα settings μου και όποτε μπορείς κάνεις τη δοκιμή. Παίζω plunder και clash. Το δεύτερο, επειδή γίνεται της πόπης με 100 παίκτες σε μεγάλο map, νομίζω ότι είναι και το πιο βαρύ. Γενικά θέλω να καταλάβω, αν είχα ~550-600€ για πέταμα, αν θα ανέβαινα σε FPS με μια 6600ΧΤ (νομίζω είναι ~10% καλύτερη από την 3060 σε 1080p) ή αν θα τρώω μπουκάλι από τον 3700Χ μου (με 4.4 GHz all cores που τον έχω).

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

1) Ναι η 6600ΧΤ ειναι ανωτερη απο την 3060, γι αυτην πηγαινα αρχικα αλλα δεν καταφερα να συνεννοηθω σωστα με κανα δυο μαγαζια οποτε απλα πηγα και πηρα μια 3060 να τελειωνω. Αλλα στο warzone (σκουπιδοgame) νομιζω η 3060 ειναι λιγο μπροστα σε fps. Ψαξτο κι εευ καλυτερα βεβαια.

 

2) Εαν ετρωγα μπουκαλι απο τον 3700Χ (4350 all cores) νομιζω δε θα εβλεπα μεγαλες διαφορες στα fps αλλαζοντας τα settings. Απο τη στιγμη που οσο ελαφρωνω το παιχνιδι τα fps ανεβαινουν νομιζω πως ο 3700Χ δεν αποτελει τροχοπεδη.

 

3) ακομα και για πεταμα να τα εχεις τα 600, παρε κατι αλλο. Δεν αξιζει να τα πεταξεις σε μια καρτα. Εγω δυστυχως βρεθηκα στη χειροτερη θεση. Βεβαια θα μπορουσα να πηγαινα σε καμια σαπια 1660, 6500 κλπ, αλλα μιας και μου ετυχε ειπα να παρω μια καρτα να βγαλει μερικα χρονακια.

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

3) ακομα και για πεταμα να τα εχεις τα 600, παρε κατι αλλο. Δεν αξιζει να τα πεταξεις σε μια καρτα. Εγω δυστυχως βρεθηκα στη χειροτερη θεση. Βεβαια θα μπορουσα να πηγαινα σε καμια σαπια 1660, 6500 κλπ, αλλα μιας και μου ετυχε ειπα να παρω μια καρτα να βγαλει μερικα χρονακια.

 

Σωστός και δεν σκοπεύω... Μαζί τα λέγαμε ότι θα μείνουμε με τις κάρτες μας μέχρι να σβήσει ο ήλιος, αλλά σε σένα τουλάχιστον έσβησε... (ή μάλλον άναψε) η κάρτα πρώτη.... Σε λίγους μήνες βγαίνει εκτός εγγύησης η κάρτα μου, έχω κακό προηγούμενο με μακροβιότητα GPUs (δις - βέβαια και οι δύο με nvidia που ψόφησαν μια 8800GT μια GTX x70) και θέλω να είμαι προετοιμασμένος για παν ενδεχόμενο.... Τώρα βέβαια έχω RADEON και ελπίζω να μην τριτώσει το κακό σε αυτή τη συγκυρία...

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ετος 2022...ακόμη να καταλάβουν οτι το warzone είναι cpu-latency bound..

Και gpu να αλλάξετε τα min (fps) ιδια σχεδόν θα είναι..

Εκτός εαν ειστε σε ultra settings..(εκεί βέβαια δεν παίζετε το game- απλα κάνετε τουρισμο κ τον στοχο)

Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Δλδ τα περισσοτερα fps που βλεπω, τα οραματιζομαι; 

Μέτρησες πριν κ μετα?

Δεν νομίζω σύμφωνα με τα λεγόμενα σου :

4 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

@gdp77 Μια χαρη κανε μου και οτι θελεις απο εμενα. Πες μου ακριβως τι settings εχεις και τι modes παιζεις και ευχαριστως να δοκιμασω. 

 

Προς το παρον δεν εχω παιξει πολυ. Να σου πω την αληθεια, μονο 5-6 ματς επαιξα στο rebirth island. Εκει αναλογως settings ειχα απο 95 περιπου εως και 160+

 

Οταν εβαλα την καρτα και ανοιξα το παιχνιδι με ρωτησε αν θελω να κανει self optimize for new hardware, πατησα ναι, τα εβαλε ολα σχεδον τερμα, και ειχα περιπου 95. Μετα επαιξα ενα με ολα medium περιπου και ειχα 130+. Σε ολα low ανεβηκαν πολυ.

 

P.S. Ολα αυτα σε windows 11

Ξαναδιάβασε τι έγραψα περι min fps (1% και 0,1% τα οποία μετράνε σε αυτό το game) και settings.

Τα average και τα max fps σίγουρα ανεβήκανε..

edit.

Δες με ιδια καρτα (3080) ενα τεστ πχ

Screenshot_5.thumb.jpg.a25980ff6f8c2181a089b4709e360bb5.jpg

Έγινε επεξεργασία από AKISSS
Link to comment
Share on other sites

@AKISSS Αλλο το cpu bound και αλλο το cou bottleneck. Πολλα παιχνιδια ειναι cpu bound, δηλαδη εξαρταται η επιδοση του συστηματος ΚΑΙ απο τον επεξεργαστη. Αυτο δε σημαινει ομως οτι ο ιδιος επεξεργαστης με οποιαδηποτε καρτα θα βγαζει ιδια fps, πραγμα το οποιο ειναι το bottleneck. Το συστημα μου με 980ti και ολα low, επαιζε 80-100fps. Με 3060 και ολα low παιζει 140-160fps. Εαν ειχα εναν 5800Χ , ναι θα ειχα παραπανω fps και στις 2 περιπτωσεις. Αυτο ειναι το cpu bound, αλλα ο @gdp77 ρωτησε για bottleneck.

Link to comment
Share on other sites

@gdp77

Ενα παρα πολυ προχειρο, ισα ισα. Σου εστειλα κι εχθες να σε ρωταγα κατι για το msi afterburner αν ηξερες. Δεν φαινονται και τελεια τα fps αλλα νομιζω μια ιδεα μπορεις να παρεις. Θα κατσω να φτιαξω και ενα ολοκληρωμενο καποια στιγμη!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

@gdp77

Ενα παρα πολυ προχειρο, ισα ισα. Σου εστειλα κι εχθες να σε ρωταγα κατι για το msi afterburner αν ηξερες. Δεν φαινονται και τελεια τα fps αλλα νομιζω μια ιδεα μπορεις να παρεις. Θα κατσω να φτιαξω και ενα ολοκληρωμενο καποια στιγμη!

 

 

 

Καταρχάς σε ΥΠΕΡ-ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τον κόπο σου.

 

Απ' όσο μπόρεσα να διακρίνω (γιατί ήταν 720p video και δεν ήταν πάντα ευκρινής η ένδειξη FPS) πάνω κάτω στα ίδια είμαστε με την 5600ΧΤ μου. Δηλαδή νομίζω ότι βρισκόμαστε στα όρια του τι μπορεί να δώσει ο 3700Χ στο παιχνίδι αυτό. Άντε να είσαι 5%, βαριά 10% καλύτερα από μένα. Συνυπολογίζω ότι το δικό μου CPU είναι και 50Hz παραπάνω από σένα, θεωρητικά κάτι θα τσιμπούσα από μια 6600ΧΤ / 3060, αλλά το πρώτιστο θα ήταν να αλλάξω CPU. Θεωρητική κουβέντα όλα αυτά, γιατί ούτε CPU ούτε GPU πρόκειται να αλλάξω, αν δεν συμβεί ατύχημα....

 

Τώρα βέβαια που το σκέφτομαι, παίζει να έκοβε και κάτι ψιλά το recording που έκανες; Ας πούμε δηλαδή ότι χωρίς recording παίρνεις και ένα επιπλέον 5%...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.