Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Κωστάκης [Σήμερα, στις 17:04]

Ρε παιδιά εμένα το demo μου ζητάει serial :confused:

Από που το κατέβασες?

Μήπως από torrent? Γιατί αν ναι μπορεί να ήταν από αυτά που είχαν προ-παραγγείλει χρήστες με λογαριασμό στην EA.

Κατέβασε το από server.;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos

ειναι κριμα και άδικο να μην τα εχεις ολα τερμα με μηχανήματα των 1200-1500!!!:TD:

Αυτά παθαίνει κανείς όταν οι τριγύρω του προσπαθούν να τον πείσουν ότι είναι "λογικό" ένα παιχνίδι σαν το Crysis να παίζει max σε μια οποιαδήποτε 8800 - όταν βλέπει εν τέλει την πραγματικότητα εκνευρίζεται, και με το δίκιο του.

Το είχα πει πάνω από 10 φορές, το Crysis δε θα παίζει σε max settings πουθενά, μόνο στην επόμενη γενιά καρτών. Έτσι το έφτιαξαν οι δημιουργοί του και το έχουν ανακοινώσει από τα πρώτα shots του παιχνιδιού. Έτσι κάνει η Crytek, φτιάχνει "τεχνολογικά θαύματα" τα οποία δείχνουν φοβερά στο ήδη υπάρχον hardware αλλά ξεφεύγουν στο μελλοντικό hardware.

Δείχνει όμορφο στο medium/high, παίξτε το εκεί μέχρι τις 9800 - απλό είναι :)

Link to comment
Share on other sites

To παιχνίδι θελει 2 επομενες γενιές όχι μία , έτσι πιστευω εγώ τουλάχιστο . Για να παιξει οπως πρεπει .

--->60 σταθερά με ενεργοποιημένο vsync και aa , Kαι όχι όλα στο medium - high για να δουμε 40 fps που οταν μπαινεις σε βλάστηση γίνοντε 30 , και οταν κανεις spot 1-2 εχθρους να πέφτουν κιάλλο . ;) Kαι μιλάμε πάντα για dx 10.X

Link to comment
Share on other sites

αυτο εδω που τα λεμε ειναι αρκετα εξυπνη κινηση ..καθως το παιχνιδι αποκτα και αλλη διαρκεια στο περασμα του χρονου...καπως ετσι ειχει γινει και με το farcry αν θυμαμαι καλα..

παντως δεν ξερω τι λετε....σε μενα τρεχει μια χαρα...και στην τελικη αντε και σκασαν και καινουργιες καρτες...το μονο που θα δω ειναι ενα +AA X8

Link to comment
Share on other sites

@ Dem

Καλές οι ρυθμίσεις δεν λέω... αλλα μηπως δημιουργούν θεματάκι για να μπεις σε κάνα σερβερ αργότερα? Γιατι μην ξεχνάμε το demo ειδαμε... ;)

@Κωστάκης

Ξανακατέβασε το free demo... η εκδοση που κατέβασες ειναι για τους preorder αγοραστες του crysis όπως ειπαν και τα παιδιά...

Προσωπικά στο μουλτι με ενδιαφέρει πως θα τρέχει τότε που θα εχουμε availabe και ολα τα οπλα, οχήματα, options, πίστες και τα συναφή... αν εκει δεν παίζει problem σε ανεκτά πλαίσια για τις απαιτήσεις του καθενός... θα περιμένουμε τις επόμενες κάρτες... διαφορετικά ας ειναι καλα τα SLI, CF για όσους δεν μπορούν να περιμένουν....

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν πιστευω οτι κάποιοι που τα παρακολοθουν αυτα τα πραγματα (και ξέρουν τι παιζει) είχαν απαιτηση απο την 8800 να παίζει ΚΑΙ αυτό το παιχνιδι σε 1900 αναλυσεις και πάνω....

νταξ ειπαμε...

+

Εμένα τα 40 fps σ αυτό το παιχνιδι μου φαίνονται χαρτι....μια χαρά.

(Μεγάλωσα και το draw distance...έβαλα και μερικά shaders/shafts παραπάνω απο το high)

Aπο το ΑRMA πάει πολυ καλυτερα στο ιδιο pc με τις ιδιες ρυθμισεις, και το

οπτικο αποτελεσμα καμια σχεση.....

Εξ άλλου θα βελτιωθεί κι άλλο η μηχανή και θα χρησιμοποιηθει και απο άλλα παιχνιδια...

Eγώ τα περιμενα χειροτερα τα πραγματα, χωρις πλακα

(βλέποντας το δουλεμα που πεφτει στο pc gaming, γιατι αν μιλησουμε σοβαρα θα

πεσει πολυ κραξιμο.....)

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 18:20]

Με βαση το "performance monitor" του G15,το παιχνιδι χρησιμοποιει 1,5 πυρηνα με διακυμανσεις 55-67% και 50% της μνημης(CPU@2,4GHz μονο,και εφαρμογες να τρεχουν απο πισω)

και εξ αιτιας αυτου όπως είπα και σε αλλο Post πιστευω οτι θα βελτιωθεί και αλλο η μηχανή/drivers.

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 17:59]

@ Dem

Καλές οι ρυθμίσεις δεν λέω... αλλα μηπως δημιουργούν θεματάκι για να μπεις σε κάνα σερβερ αργότερα? Γιατι μην ξεχνάμε το demo ειδαμε... ;)

Aν δεν με απατανε τα γαλλικα μου(ειχα δει ενα site), νομιζω ότι δεν υπάρχει

προβλημα....εξαλλου cfg αρχεια αλλάζεις....και υπάρχει και δυνατοτητα επαναφορας.

Link to comment
Share on other sites

Με βαση το "performance monitor" του G15,το παιχνιδι χρησιμοποιει 1,5 πυρηνα με διακυμανσεις 55-67% και 50% της μνημης(CPU@2,4GHz μονο,και εφαρμογες να τρεχουν απο πισω)

Κατεβαζοντας στο medium τα shadows και 1,2 ακομα εφε και ολα τα υπολοιπα στο high τρεχει με 20fps περιπου(σε 2560x1600) ειναι δηλαδη playable αλλα δεν πεταει κιολας(ακομα ειμαι με τους 7.9)

Με δεδομενο οτι σε καθε εικονα κινουνται μερικες χιλιαδες φυλλα και θαμνοι,δλδ αμετρητα πολυγωνα,νομιζω οτι αξιζουν συγχαρητηρια στην Crytek

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χειρότερα το περίμενα τα πράγματα, χαίρομαι που μπορεσα να απολαύσω το demo... Τωρα αναμένω το game στις 14/11 (για όσους το αγόρασαν online :p) και βλέποντας και κάνοντας... αν διατηρηθούν τα νούμερα και μουλτι τρέχει όπως θέλω εγώ μένω όπως είμαι... απο το να πουλήσω την DELL , τον quad ή την υδρόψυξη, προτιμώ να ρίξω λεφτά σε κάρτα... εξάλλου αν όντως η NV περιμένει την ΑΤΙ για να βγάλει τις 9800... Καλό Πάσχα... καί έχουμε τέλη Οκτωβρίου.... ας περιμένουν με το υπάρχων σύστημα τους όσοι έχουν CF, SLI, Ultra και GTX.... υπομονή κάνω σε άλλα πράγματα και αναγκαστικά ίσως επειδή δεν μπορώ να τα αλλάξω... κάρτα ή σύστημα όμως μπορώ και αν χρειαστεί θα το κάνω...

Και βέβαια δεν εχει να κάνει το Crysis, εκ φύσεως βαριεμαι εύκολα τα πάντα και οτι μπορώ το αλλαζω....

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες πως λέγεται το φαινόμενο στο οποίο καθως περπατάω, κάτω στο χώμα μου φωτίζει σταδιακά τα κοντά χορταράκια (όχι τα μεγάλα χόρτα). Τι μπορώ να ενεργοποιήσω μήπως διορθωθεί αυτό το πράγμα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 18:42]

... απο το να πουλήσω την DELL ....

Kάλα αυτό έλειπε τωρα....μη το παιξεις κι όλας το κ@λοπαιχνιδο!! :hehe:

Απλα εγώ όταν έψαχνα για οθονη μπορουσα να πάρω με τα χρήματα που ειχα

κατι TFT 19-20 που δεν μου γεμιζαν το ματι σε σχεση με την CRT που έχω τώρα.

την δουλεια στο pc την κάνω μπροστα σε μια 17tft ( πιο ξεκουραστη)-μου αρκει.

- και περιμενω να πεσουν κι άλλο οι τιμες στις μεγάλες tft....

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, οι BETA 169.01 οδηγοί της Nvidia υποψιάζομαι έντονα ότι είναι υπερχρονισμένοι από τη μάνα τους.

Δεν δείχνουν πουθενά, σε όσα προγράμματα χρησιμοποίησα το χρονισμό της κάρτας (δείχνουν 0) και επομένως δεν υπερχρονίζεται η κάρτα.

Ψιλοαπάτη μου μυρίζει.

Μια από τα ίδια και για το DX-10.

Κανονικά θα έπρεπε να έχει ίδια γραφικά και με τις κάρτες που δεν είναι DX-10 στα Vista.

Πχ δύο 7900gtx σε SLI, θα μπορούσαν μια χαρά να παίξουν το δήθεν DX10.

Κάποιος θα το σπάσει το κλείδωμα, δεν μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 19:32]

Χμμ, οι BETA 169.01 οδηγοί της Nvidia υποψιάζομαι έντονα ότι είναι υπερχρονισμένοι από τη μάνα τους.

Δεν δείχνουν πουθενά, σε όσα προγράμματα χρησιμοποίησα το χρονισμό της κάρτας (δείχνουν 0) και επομένως δεν υπερχρονίζεται η κάρτα.

Ψιλοαπάτη μου μυρίζει.

Μια από τα ίδια και για το DX-10.

Κανονικά θα έπρεπε να έχει ίδια γραφικά και με τις κάρτες που δεν είναι DX-10 στα Vista.

Πχ δύο 7900gtx σε SLI, θα μπορούσαν μια χαρά να παίξουν το δήθεν DX10.

Κάποιος θα το σπάσει το κλείδωμα, δεν μπορεί.

Όχι δεν ειναι κλοκαρισμενοι.

Δες http://rapidshare.com/files/65545341/ExperTool5.6.exe.html

Mονο αυτό κάνει o/c αυτη τη στιγμή με 169.01 σε μενα.

th_122de8fb.jpg

και στην αγαπημενη σου αναλυση κερδισα 6 fps avg σε gpubench. με ένα απλό 612/1500/2000.

"Κανονικά θα έπρεπε να έχει ίδια γραφικά και με τις κάρτες που δεν είναι DX-10 στα Vista."

εδώ δεν σε πιανω....

Πως σου φαινονται τα screenshots που έδωσα σου μοιαζουν με τα δικα σου "Very High"

μιας και έχεις Vista?

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο Very high το παιχνιδι παει σερνοντας συμφωνα με οσα ισχυριζονται στα ξενα site σε αρκετα ισχυρα μηχανηματα

Οποτε αμα εχουν δικιο μια χαρα θα την βγαλουμε με τα XP και στο High :)

Θα το κατεβασω και εγω σε λιγο καιρο το Demo

οταν τελειωσω με το κατεβασμα του Jericho και του the witcher....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vasot

Παντως στο Very high το παιχνιδι παει σερνοντας συμφωνα με οσα ισχυριζονται στα ξενα site σε αρκετα ισχυρα μηχανηματα

Το ότι το λέμε εμείς δεν μετράει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί δε μπορείτε να κάνετε o/c με τους 169.01?? Εγώ μια χαρά μπορώ. Από το riva tuner έχω ανεβάσει τον πυρήνα στα 600 και τρέχω 3dM06 για να κάνω τα προσωπικά μου WR's:tomato:

Και μέσα από τον driver μπορώ να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.