Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Ξερω και εγω ρε Σπυρο.....Ειναι μεγαλη η διαφορα στα fps παντως :(

Στα ΧP παντως το παιχνιδι ηταν τελειως playable σε 1920x1200 :clap:

Αρχική απάντηση από gbak

μα ειναι που ειναι θεοβαρο το game μου τρεχεται και βιστα..και στο καπακι και 24αρα οθονη...ημαρτον..:hehe:

Νταξ, περιμενα λιγοτερα fps στα Vista αλλα οχι και τετοιο drop...

Παντως την 24αρα δεν την αλλαζω ουτε με 10 Crysis :inlove:

Link to comment
Share on other sites

καλα και τετοιo drop και μενα μεγαλο μου φαινεται...οσο για την 24αρα αλλαξα γνωμη...αμα τρεχεις συγχρονα fps θες μινιμουμ ενα sli για να σαι καλυμενος...ετσι νομιζω

edit

τελικα βαιε μαλλον δικιο εχεις κοιτα εδω τι γινεται!

http://www.incrysis.com/forums/viewtopic.php?id=11123

WINXP

2000757116422442209_rs.jpg

VISTA64

2000765152589194622_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Koιτα, οτι τελευταιο κυκλοφορει το τρεχω ανετα με high settings >40 fps

με εξαιρεση το Las Vegas oπου εκει ομως επαιζε καθαρα θεμα bad programming...

Τεσπα ειναι μεγαλη κουβεντα και ας μη χαλαμε το thread....

Για οποιον παντως θελει 60 fps minimum, ναι το SLI-Crossfire ειναι μονοδρομος...

Παλι καλα παντως που ασχολουμαι με RTS κυριως (υποτιθεται οτι δεν χρειαζονται

τρελλη καρτα γραφικων αλλα κατι COH-World In Conflict δειχνουν το αντιθετο)

On topic τωρα, το Crysis παντως ειναι ΙΜΟ παιχνιδαρα....

Και οχι μονο για τα graphics αλλα κυριως για τις αμετρητες στρατηγικες που μπορεις

να ακολουθησεις στην εξοντωση του εχθρου:T:

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο το thread τελικά μου φτιάχνει τρελά το κέφι με μεσημεριανο καφέ.... the place to be εχει καταντήσει.... :p

μπορει κανεις να παίξει κανεις online στο beta? xτες το βράδυ δεν με εβαζε σε κανέναν σερβερ ασχέτως αν πηρα αυτο το email...

"Dear Crysis Beta Participant,

We hope you've been enjoying the Crysis multiplayer beta test, and we've got good news: you get to enjoy it for 2 more weeks!

The beta test end date has been officially extended to Nov 15th. However, in order to continue playing past Nov 1st, you will need to re-enter your beta key. You will be prompted to do this automatically when starting up multiplayer.

......"

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 13:09]

Ξερω και εγω ρε Σπυρο.....Ειναι μεγαλη η διαφορα στα fps παντως :(

Στα ΧP παντως το παιχνιδι ηταν τελειως playable σε 1920x1200 :clap:

Νταξ, περιμενα λιγοτερα fps στα Vista αλλα οχι και τετοιο drop...

Παντως την 24αρα δεν την αλλαζω ουτε με 10 Crysis :inlove:

Σήμερα καινούργια καρτούλα 8800GT και XP επανεγκατάσταση ....δεν θα το αντέξω-δεν προλαβαίνω!

Θα περιμένω την final έκδοση μαλλον...Μπορεί να βελτιωθεί

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav

Σήμερα καινούργια καρτούλα 8800GT και XP επανεγκατάσταση ....δεν θα το αντέξω-δεν προλαβαίνω!

Θα περιμένω την final έκδοση μαλλον...Μπορεί να βελτιωθεί

Αντε καλοδουλευτη....

Τιp: Κρατα τα τα Vista.Τα πραγματα θα διορθωθουν ειτε με το final release ειτε με καποιο patch.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 13:32]

καλα και τετοιo drop και μενα μεγαλο μου φαινεται...οσο για την 24αρα αλλαξα γνωμη...αμα τρεχεις συγχρονα fps θες μινιμουμ ενα sli για να σαι καλυμενος...ετσι νομιζω

edit

τελικα βαιε μαλλον δικιο εχεις κοιτα εδω τι γινεται!

http://www.incrysis.com/forums/viewtopic.php?id=11123

Αν είδα καλά, πρόκειται περί SLI.

Είναι γνωστό ότι το Crysis δεν υποστηρίζει ακόμα SLI στα Vista, ενώ αντιθέτως το υποστηρίζει στα XP.

Αυτά μας λέει για τις εικόνες που έβαλε και που μας μετέφερες εδώ.

- AMD x2 64 6000+

- DFI LANPARTYUT NF590 SLI-MR2/g

- 4gb corsair XMS2 DDR800

- 2x Inno3D 8800 GTX 768mb

- WD raptor 10,000rpm

Both run in DX9, 1920x1200, no AA, all settings high

Οι δικές μου μετρήσεις δηλαδή δεν αρκούν για να συγκρίνεις Vista - XP?

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 13:03]

5 με 10 φρειμς τα χανεις ανετα στα βιστα...ειναι γνωστο φαινομενο πλεον..και ειδικα στο crysis που ειναι απαραιτητα....

http://www.gamespot.com/features/6182140/index.html

Αυτά είναι τα νούμερα που έδωσε το συγκεκριμένο link

Crysis Demo, 1600x1200

Very High Quality - Windows Vista 15

Hacked Very High Quality - Windows XP 19

High Quality - Windows Vista 28

High Quality - Windows XP 29

Medium Quality - Windows Vista 55

Medium Quality - Windows XP 58

Low Quality - Windows Vista 116

Low Quality - Windows XP 133

Δεν ξέρω πόσο αξιόπιστα είναι αυτά που γράφει, αλλά αν σκεφτούμε ότι το παιχνίδι σήμερα πρακτικά παίζεται μόνο με high, τότε διαφορά ανάμεσα στα Vista και στα XP, δεν υπάρχει σήμερα.

Μελλοντικά θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχεις αναφερει Μαριε αλλα ποσα frames βλεπεις στα Vista με high settings και 1920χ1200 res.?

Δεν μπορω παντως να καταλαβω γιατι βλεπω τετοια διαφορα εγω

:...:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Αν είδα καλά, πρόκειται περί SLI.

Είναι γνωστό ότι το Crysis δεν υποστηρίζει ακόμα SLI στα Vista, ενώ αντιθέτως το υποστηρίζει στα XP

No SLI in Crysis Demo

The Crysis demo has been out for a few days and we have already heard from various people that Nvidia's SLI doesn't work.

We would probably let this one go, if Crysis weren't a "The Way It's Meant To Be Played" title. Nvidia reacted and issued a statement that the full game will support SLI; of course, this will happen after you install a patch. In addition to that, it looks as if the Forceware 169.01 64-bit drivers also have some problems with the 64-bit version of the game.

We know that Crysis is only a Beta, but since we are talking about the TWIMTBP title, SLI is a must. Another interesting story about Crysis just went online, so be sure to drop in a bit later.

"Although SLI is not supported in the demo, the final Crysis game with a patch will provide full SLI support." - NVIDIA

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Σήμερα, στις 17:37]

BFG 8800 GTS O/C απείραχτη, σε ανάλυση 1600x1050 με τους 162.22 forceware, σε windows vista ultimate

Γιατί τους 162.22?

Οι οδηγοί αυτοί ήταν οι πρώτοι σωστοί οδηγοί που έβγαλε η Nvidia.

Αλλά κατά τη γνώμη μου, οι καλύτεροι αυτή τη στιγμή από ταχύτητα, υπερχρονισμό, σταθερότητα και υποστήριξη SLI είναι οι επίσημοι τελευταίοι οδηγοί 163.69.

Για να έχει νόημα το bench, θα πρέπει να ξέρουμε εκτός από την ανάλυση που έχεις βάλει στο παιχνίδι και τις ρυθμίσεις μέσα στο παιχνίδι.

Δηλαδή αν έχεις επιλέξει low, medium, high ή very high.

Επίσης, χρήσιμο είναι να επιλέγουμε μια από τις συγκεκριμένες ρυθμίσεις στον οδηγό.

Η καλύτερη ρύθμιση είναι στο 3D settings - Adjust image settings with preview - Use my preference emphasizing - Performance.

Τέλος, εδώ δεν μας ενδιαφέρει προς το παρόν ο υπερχρονισμός, αλλά οι συγκρίσεις ανάμεσα στις κάρτες και στα λειτουργικά στα default.

Οπότε, καλό είναι να μην ποστάρουμε με υπερχρονισμό, γιατί θα χαθούμε.

Με αυτό τον τρόπο μπορούμε να έχουμε συγκρίσιμα αποτελέσματα.

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 17:31]

No SLI in Crysis Demo

The Crysis demo has been out for a few days and we have already heard from various people that Nvidia's SLI doesn't work.

We would probably let this one go, if Crysis weren't a "The Way It's Meant To Be Played" title. Nvidia reacted and issued a statement that the full game will support SLI; of course, this will happen after you install a patch. In addition to that, it looks as if the Forceware 169.01 64-bit drivers also have some problems with the 64-bit version of the game.

We know that Crysis is only a Beta, but since we are talking about the TWIMTBP title, SLI is a must. Another interesting story about Crysis just went online, so be sure to drop in a bit later.

"Although SLI is not supported in the demo, the final Crysis game with a patch will provide full SLI support." - NVIDIA

Το δοκίμασες και λες ότι δεν δουλεύει?

Σε XP φαίνεται ότι δουλεύει, αλλά δεν έχω προσωπική άποψη μια και δεν έχω XP.

Έχω δει ότι το SLI δίνει 30% πάνω σε FPS στο Crysis.

Αν πάλι δεν είναι SLI είναι ψεύτικες οι μετρήσεις του τελεία και παύλα.

Είδαμε εδώ μέσα τι πιάνει στα XP.

Αν θέλεις δες τις δικές μου μετρήσεις, βάλε default την κάρτα σου σε XP και σύγκρινε τα αποτελέσματα.

Ή πες μου τι θέλεις να τρέξω να συγκρίνουμε με όποιο τρόπο θέλεις.

Εδώ.

Να βάλουμε ίδιες ρυθμίσεις και να δούμε.

Γιατί αν αρχίσουμε τους υπερχρονισμούς δεν καταλήγουμε πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

mariosalice δεν υπαρχει sli support στο ντεμο..ειτε φορας xp ειτε vista...το ειπαν καθαρα οι ανθρωποι... στην φουλ εκδοση μονο και με patch...

ο τυπος που ανεβασε τις φωτο δεν αναφερθει καν στο sli απλα ανεφερε τι απωλειες ειχε σε σχεση με τα βιστα...

και ενταξει ασε τον τυπο...ακομα και ο Βαιος που το δοκιμασε ειδες τις διαφορες...ισως βεβαια να οφειλεται καθαρα στους drivers το drop...οποτε ειναι καπως νωρις να βγαλουμε συμπερασματα..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.