Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Αρχικά να πω οτι το Crysis στα 2 πρώτα maps μου φάνηκε κάπως βαρετό (ισως λόγω του demo) .... ΑΛΛΑ σήμερα καθώς προχώρησα (στο 4ο νομίζω ειμαι) εγινε πάρα πολυ ενδιαφέρον και με πολυ σασπένς (εντάξει για τα γραφικά τα έχουμε πει) .... και αυτο γιατί βλέπεις και κάτι αλλο πέρα απο πρασινάδες, παραπηγματα και μια άκτη... αυτα που βλέπαμε στο demo δηλαδή....

Σημερα ήταν η μέρα και του επίσημου installation του Crysis μέσω της EA οπότε είπα να πειραματιστώ λίγο, κυριως στο online ...

Καλα το Special Edition BONUS DISC και Crysis Bonus Μusic εχει πάρα πολύ συλλεκτικό θα έλεγα υλικό και βέβαια την φανταστική μουσική σε 22 music themes σε WAV μορφή...και βέβαια μην ξεχνάμε και το Digital Art Asset Pack που είχε έρθει πακέτο με το DEMO .... αυτα για όσους ενδιαφέρονται για τα παρελκόμενα του game....

Τωρα τα maps που ειναι διαθέσιμα online ειναι τα εξής: Steel Mill, Beach, Refinery, Shore, Armada, Plantation, Outpost, Quarry και Μesa. Φυσικά online τα maps ειναι κάπως διαφορετικά σε σετάρισμα απο ότι στο single mode (κλασικά βέβαια ) αλλα απο ποιότητα τα ίδια πάνω - κάτω...

Αυτο που μου άρεσε και ειναι ο κύριος λόγος που γράφω όλα αυτά ειναι οτι online κράτησα καλύτερα frames από οτι σε single mode. Σε online ειδα μέχρι 70 και δεν επεσα κάτω απο 35 (στην χειρότερη) στα maps που δοκίμασα... Αναμενομενο μεν αλλα καλό ειναι να αναφερθεί μιας που το συζητάγαμε πριν καιρό... Και το λέω γιατί πολλά παιδιά ίσως διστάζουν να το δοκιμάσουν λογω frames και μόνο...

Τωρα αν ΚΑΙ κάποιος άλλος το εχει αγοράσει online (πέρα απο τον gbak που ξέρω) και μπορει να το δοκιμάσει άμεσα online ας το επιβεβαιώσει γιατι βέβαια μπορει να ήταν και σχετικά τυχαίο το θέμα με τα frames....πάντως online φαινεται τα πράγματα να αλλάζουν κάπως....

Οπως καταλάβατε το game απέκτησε ενδιαφέρον.... prepare for battles dudes :hehe:

(όλα αυτα σε Q6600@3.6, XP32, Νο ΑΑ, 1680Χ1050, 169.09, no extra tweaking, default ρολόγια στην ultra)

Link to comment
Share on other sites

απο μερα σε μερα θα εχω το game, ελπιζω να γινει κανενα team ε? :D

Crysis1.jpg

Αρχική απάντηση από Zarras

ΥΓ: @Trooperako πως απο δω? πες μου οτι σταματησες το wow να

πηδηξω απο το μπαλκονι του ισογειου

xaxaxa σταματα το ρε χαζε(trooperako) εσυ και ο αλλος ο βλαμενος :p

καλημερααα

Link to comment
Share on other sites

mariosalice, δεν καταλαβαίνω, με το UPS γιατί έχεις πρόβλημα; Στο ρεύμα δεν είναι; Όταν δεν υπάρχει ρεύμα είναι λογικό. Αλλά όταν υπάρχει ρεύμα γιατί το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras [Σήμερα, στις 09:29]

εννοειται Borg, Intenso/Incredible CLs και μεις 'ξωπισω τους :tomato:

(αν και τον Incre δεν τον βλεπω να την παλευει με την ati)

Θα κάνουμε και guild? ξανα Καμένοι ΑΕ ? η Πυροβολημένει Α.Β.Ε.Ε.? :rofl:

ποια ΑΤΙ εχει ? η 2900 μια χαρα με παει :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vasi [Σήμερα, στις 09:23]

Το Crysis ειναι για 32bit και 64bit ?

δουλευει σε ολες τις εκδοσεις απο windowsXP και πανω δοκιμασμενα (για παλαιοτερες δεν νομιζω να εχει νοημα να συζηταμε) :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από planetman [Σήμερα, στις 09:29]

mariosalice, δεν καταλαβαίνω, με το UPS γιατί έχεις πρόβλημα; Στο ρεύμα δεν είναι; Όταν δεν υπάρχει ρεύμα είναι λογικό. Αλλά όταν υπάρχει ρεύμα γιατί το κάνει;

Δεν μπορείς να περάσεις ότι ρεύμα θέλεις μέσα από ένα UPS.

Για παράδειγμα απαγορεύεται να βάλεις Laser Printer, πολύ περισσότερο ηλεκτρική σκούπα.

Τα συστήματα ασφαλείας που έχει ένα UPS αναγνωρίζουν την κατανάλωση και σε περίπτωση υπερφόρτωσης αρχίζουν και σφυρίζουν.

Έτσι είναι όλα τα καλά UPS.

Τεσπα, αγόρασα μεγαλύτερο UPS.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 14:21]

Τελικα η ULTRA δεν μασαέι ακόμα και μόνη σε ανάλυση 3360Χ1050 .... (Dual Widescreen DELL 2007WFP 20inch).... :hehe:

crysiscw6.th.jpg

crysis2007111514294115vy5.th.jpg

Σκοπευεις να παιξεις ετσι και multiplayer ? αν ναι πεστο μου να το αγορασω να παιζουμε xD

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι είναι πολύ βαρύ σίγουρα και για να να μπορέσουμε να το ευχαριστηθούμε όπως πρέπει θα πρέπει να περιμένουμε την επόμενη γενιά καρτών γραφικών. Εγώ πάντως μες τις παρακάτω ρυθμίσεις σε Windows Vista 32bit με τους 169.09 χωρίς Antialias 1680χ1050 μπορώ να πω ότι το παιχνίδι παίζει πολύ καλά.

2003389632647659010_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όπως καταλάβατε απλά ήρθε η καινουρια οθόνη και το έτρεξα σε αυτην την ανάλυση.... (BTW Το Crysis αναγνωρίζει το dual με την μία, χωρίς παρεμβάσεις).

Στην πράξη βέβαια χρειάζονται 3 οθόνες για να το απολάυσεις πλήρως, καθώς το aim γίνεται δύσκολο.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 14:33]

Εντάξει όπως καταλάβατε απλά ήρθε η καινουρια οθόνη και το έτρεξα σε αυτην την ανάλυση.... (BTW Το Crysis αναγνωρίζει το dual με την μία, χωρίς παρεμβάσεις).

Στην πράξη βέβαια χρειάζονται 3 οθόνες για να το απολάυσεις πλήρως, καθώς το aim γίνεται δύσκολο.... ;)

Πιο δυσκολο θα γινει με 3 μιας και θα υπαρχουν περισσοτερες ιντσες και ακομα περισσοτερα pixel, δοκιμασε να ριξεις το ingame mouse sensitivity στο μισο και να διπλασιασεις τα dpi απτο ποντικι, λογικα θα σου φανει πιο smooth λογω της περιστασης

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

απο μερα σε μερα θα εχω το game, ελπιζω να γινει κανενα team ε? :D

Crysis1.jpg

xaxaxa σταματα το ρε χαζε(trooperako) εσυ και ο αλλος ο βλαμενος :p

καλημερααα

ωπαα ετοιμασου εσυ φιλος..χεχε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 16:57]

:p @perp που στις 05:09 μπηκε στο forum να γραψει για το Crysis

ειναι που ειχες βαρεθει το demo :T:

Τι να κάνω βρε dude :D ... είχε δεν είχε με ξενύσταξε χτες το Crysis και βέβαια είδικα online μου εκανε εντυπωση τα frames που κράτησε το παιχνίδι... 35min - 70max frames αλλάζουν τελείως το σκηνικό... πάντως αυτό που είπα ακόμα ισχύει σε μένα τουλάχιστον... τα 2 πρώτα σενάρια ίσως λόγω demo ήταν βαρετά για μένα.. τώρα στο 5ο (εχω χάσει το μέτρημα) που είμαι καμία σχέση....

EDIT

Αρχική απάντηση από Fulgore [Σήμερα, στις 16:39]

Το έχω δει μόνο σε Video. Μπορεί κάποιος να παίξει στη πραγματικότητα ή τον ενοχλεί το πλαστικό των οθονών που κόβει την εικόνα?

Κοίτα σαν εικόνα ειναι πάρα πολυ εντυπωσιακό, κακά τα ψέμματα, κολλάς με το μέγεθος... αλλα δυστυχώς θέλεις 3 οθόνες (1κεντρική + 2 surround) ώστε να μην τρως το πλαισιο απο τις οθόνες μες στην μέση καθώς δεν μπορει να στοχεύσεις ευκολα.... ίσως με κανα hack καπως να διορθώνεται αλλα δεν την έχω ψάξει.... στανταράκι όπως τις έχω τώρα λέει για να παίζεις κανα FSX ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει πως γίνεται η συνδεσμολογία? Αφού μία κάρτα γραφικών, βγάζει δύο εξόδους, πως γίνεται να μπορείς να βάλεις 3 οθόνες για το λεγόμενο Surround Gaming?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 19:13]

λέω λοιπόν να φέρω την 24 την δικιά μου ως κεντρική, με την δική σου perp την 20, του gbak την 20 ως surround και τις δικές σας ULTRA σε SLI!!!! To motherboard λείπει....ULTIMATE GAMING EXPERIENCE

:p:D :D

Αρχική απάντηση από Fulgore [Σήμερα, στις 19:16]

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει πως γίνεται η συνδεσμολογία? Αφού μία κάρτα γραφικών, βγάζει δύο εξόδους, πως γίνεται να μπορείς να βάλεις 3 οθόνες για το λεγόμενο Surround Gaming?

http://www.widescreengamingforum.com/wiki/index.php/Surround_Gaming

και για πιο hardcore καταστάσεις....

http://www.matrox.com/graphics/en/corpo/products/home.php

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.