Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από sstav

λέω λοιπόν να φέρω την 24 την δικιά μου ως κεντρική, με την δική σου perp την 20, του gbak την 20 ως surround και τις δικές σας ULTRA σε SLI!!!! To motherboard λείπει....ULTIMATE GAMING EXPERIENCE

ακομα εκει εισαι? το μονο κακο οτι ισως το subwoofer δουλεψει υπερωριες...οποτε παιζει να μας διωξουν απο το διαμερισμα....:hehe:

ασχετο το μουλτι του ειναι πολυ φευγα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 18:27]

:p:D :D

http://www.widescreengamingforum.com/wiki/index.php/Surround_Gaming

και για πιο hardcore καταστάσεις....

http://www.matrox.com/graphics/en/corpo/products/home.php

Απλα να το ξανα ρωτησω, δεν ειναι ενοχλητικο το πλαστικο των οθονων γυρω γυρω?...

Σημερα πηγα αθηνα για το παιχνιδι....

Απο αυριο λενε θα ειναι στα καταστηματα....

Η πλακα ειναι οτι ενας πωλητης μου ειπε : "Δεν υπαρχει υπολογιστης ακομα που να παιζει το Crysis..." και καλα σαν να μου ειπε οτι ειναι το υπερτουμπανο παιχνιδι και οτι δεν θα μπορω να παιξω κ τετοια...

Οκ...!!!!... Ισως κατα ενα βαθμο να ισχυει, αλλα και παλι....Ελεος. Τι γνωμη εχει σχηματιστει για το παιχνιδι...

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν μπορεί να παίξει με ότι μπορεί να δώσει η συγκεκριμένη μηχανή και σίγουρα σε ένα μεσαίο σύστημα δεν παίζει. Σε ένα High End τσουλάει. Όσοι έχουν 8800GTX/Ultra, θα το παίξουν με αρκετά καλούδια. Φυσικά όποιος έχει και SLI, ακόμα καλύτερα, αλλά δυστυχώς MOBO που να κάνει SLI και αξιόπιστο δεν έχει βγει ακόμα, οπότε περιμένουμε... Επίσης και το νέο Chipset της nvidia, δεν θα διαφέρει πολύ από το 680i, οπότε... Σκούρα τα πράματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Fulgore [Σήμερα, στις 21:40]

Απλά δεν μπορεί να παίξει με ότι μπορεί να δώσει η συγκεκριμένη μηχανή και σίγουρα σε ένα μεσαίο σύστημα δεν παίζει. Σε ένα High End τσουλάει. Όσοι έχουν 8800GTX/Ultra, θα το παίξουν με αρκετά καλούδια. Φυσικά όποιος έχει και SLI, ακόμα καλύτερα, αλλά δυστυχώς MOBO που να κάνει SLI και αξιόπιστο δεν έχει βγει ακόμα, οπότε περιμένουμε... Επίσης και το νέο Chipset της nvidia, δεν θα διαφέρει πολύ από το 680i, οπότε... Σκούρα τα πράματα.

Συγγνωμη γιατι η Striker δεν ειναι καλη για SLi?...Και τωρα ειδικα που βγαινουν καινουργιοι οδηγοι, το Sli της θα δουλευει καλυτερα και το Crysis - οπως ειπε και ο Μαριος που δοκιμασε με Sli - θα πιανει ανετα 35-40 fps ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι καλό για SLI, δεν είναι καλό γενικότερα σαν MOBO και αποτελεί μονόδρομο γενικά το 680i για SLI. Καλά δεν συζητώ για SLI, αυτή την εποχή, τελείως ασύμφορο. Δεν έχω εμπειρία βέβαια με κάποια άλλη εκτός από Stiker, όπως για παράδειγμα με την DFI. Αν και δεν νομίζω να είναι και εκεί μεγάλες οι διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη γιατι η Striker δεν ειναι καλη για SLi?...Και τωρα ειδικα που βγαινουν καινουργιοι οδηγοι, το Sli της θα δουλευει καλυτερα και το Crysis - οπως ειπε και ο Μαριος που δοκιμασε με Sli - θα πιανει ανετα 35-40 fps ...

Ειναι, αλλα ουσιαστικα το SLI σε οδηγει σε μονοδρομο σε 680ι/780ι (striker). Τα fps τα πιανει, ναι. Και γω θα ηθελα να ειχα τη striker τωρα με μια ακομα GTX, χαλαρα..

Απλα τα chipset της Ιντελ ειναι καλυτερα, ενα Χ38 ιδιως ...

Ετσι οπως τα εχουν κανει ομως.. Εδω το παιχνιδι δεν βλεπει CF και Penryn, προς το παρον.

Ειμαι καπου στα μισα (hard guess!) σε hard 75% difficulty...:cool::p Εχω παρει τανκ τωρα! Ωρε μανα μου, ο 3ος παγκοσμιος εδω περα!

E σε καμια βδομαδα θα το εχω τελειωσει , και θα μου περασει to sli-ξεσλι!

Μετα delta, ultra high kai 10.1 patches σε καμια 10800GTX, 4900XT οταν βγουνε !:jump:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα συμφωνήσω, αλλά με τι διαφορά ότι το X38 είναι καλύτερο. Καλό είναι, δεν μπορώ να πω, αλλά θέλει ακόμα λίγο. Το P35 νομίζω είναι ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή. Το 780i δεν θα μα δείξει κάτι καινούριο, για το Χ48, δεν το έχω ψάξει και πολύ.

Πάντως παιχνίδια σαν το Crysis σίγουρα μας κάνουν να αισθανόμαστε ότι έχουμε συστηματάκια.... Περιμένω πως και πως τις νέες κάρτες γραφικών! Βέβαια νομίζω ότι είμαστε στη κατάσταση αυτή λόγω της ATI. Αν το 2900ΧΤ ήταν μία καλή κάρτα γραφικών που όπως λέγανε πριν βγει, θα είναι καλύτερη από GTX, η nVidia, θα είχε αναγκαστεία να βγάλει νέο αίμα στην αγορά και να μην μας έχει με τη GTX! Αρχαία κάρτα έχει καταντήσει! Ναι μεν είναι η καλύτερη, αλλά λόγω έλλειψης ανταγωνισμού και αυτό για εμάς δεν είναι καθόλου καλό!

Link to comment
Share on other sites

Τελείως διαπλανητικό το Crysis λέμε....

2005132095017082170_rs.jpg

Εντάξει απο ένα σημείο και έπειτα ειναι αντε γεια λέμε... αλλα τελέιως... είσαι σε άβυσσο, με περίεργα πλάσματα, χωρίς βαρύτητα, κινήσε σαν ψάρι, γραφικάρες απίστευτες, χρώματα μοναδικά, τρελοί λαβύρινθοι που χάνεσαι χωρίς να το καταλάβεις και απίστευτη μουσικάρα από πίσω....

Εντάξει ήθελα να ήξερα τι παίρνανε όταν τα σχεδιάζανε και τι μουσική ακούγανε όταν πήρανε τις αποφάσεις για τα τελικά σχέδια..

μιλάμε για εικόνες και αίσθηση απο το 2100!!!

(τωρα ειμαι σε χιονισμένα τοπία και τέτοια....ο ρεαλισμός οπως δεν τον έχουμε ξαναδεί...)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει.... υπάρχουν σκηνές που κάνουν τελείως Space Odyssey by Κιουμπρικ... φέρνουν κατι απο Star Wars με γραφικά τελείως psychedelic.... ειλικρινά όλο με ξαφνιάζει αυτό το παιχνίδι... κατηγορία απο μόνο του θα κάνει στο τέλος γιατι ο τίτλος "FPS game" το αδικεί... νομίζω θα δούμε πολλά πράγματα στο μέλλον βασισμένο πάνω του....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 00:26]

Εντάξει.... υπάρχουν σκηνές που κάνουν τελείως Space Odyssey by Κιουμπρικ... φέρνουν κατι απο Star Wars με γραφικά τελείως psychedelic.... ειλικρινά όλο με ξαφνιάζει αυτό το παιχνίδι... κατηγορία απο μόνο του θα κάνει στο τέλος γιατι ο τίτλος "FPS game" το αδικεί... νομίζω θα δούμε πολλά πράγματα στο μέλλον βασισμένο πάνω του....

Να σου πω....

Εισαι προκλητικος!!!!!! ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!!:D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Fulgore [Χθες, στις 23:04]

Όχι δεν είναι καλό για SLI, δεν είναι καλό γενικότερα σαν MOBO και αποτελεί μονόδρομο γενικά το 680i για SLI. Καλά δεν συζητώ για SLI, αυτή την εποχή, τελείως ασύμφορο. Δεν έχω εμπειρία βέβαια με κάποια άλλη εκτός από Stiker, όπως για παράδειγμα με την DFI. Αν και δεν νομίζω να είναι και εκεί μεγάλες οι διαφορές.

Πάλι άρχισες?

Με πόσα ονόματα μπαίνεις και μας τη λες για τη Striker?

Any day now, I shall be released.

Link to comment
Share on other sites

@mariosalice

Βρε Μάριε υποτίθεται όtι είσαι σοβαρός άνθρωπος και όχι Fubboy. Αφού και εσύ ξέρεις ότι το Striker και γενικά το 680i δεν είναι κάτι καλό. Και σίγουρα ξέρεις ότι δεν το λέω μόνο εγώ αυτό! Δυστυχώς η αλήθεια είναι αυτή και καλό θα ήταν να μιλάς πιο ωραία.

Έχουν βγει και παιχνιδάρες και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω! Φυσικά το Crysis θα το τιμήσω πρώτο πρώτο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.