Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από koukounis [Σήμερα, στις 19:35]

τα χριστούγεννα το βλέπω να τρέχει νεράκι...

Nαι...ειδικά ο δικός μου cpu όταν βλέπει Χριστουγεννιάτικο δεντρο απο 35% στο crysis

πηγαινει 80-90% χ α λ α ρ α.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από koukounis

Δεν ξέρω αν κάποιος το έχει αναφέρει παραπάνω αν ναι sorry

http://www.tweakguides.com/Crysis_1.html

τα χριστούγεννα το βλέπω να τρέχει νεράκι...

μολις δοκιμασα τα Very high settings στα XP........η διαφορα ειναι εμφανης αλλα το framerate επεσε κατακορυφα...χωρις ΑΑ παιζοταν μονο...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί έχω χάσει την μπάλα και μιλώντας αποκλειστικά για το crysis και αποκλειστικά για αυτήν την ανάλυση:

Μία 8800gt σε 1680x1050 θα αποδώσει καλύτερα στο ίδιο σύστημα από μια 8800gts 320mb;

Link to comment
Share on other sites

Και η σειρα 2900 ειχε 512βit bus αλλα η πραξη εδειξε πως απο 256 και πανω δεν υπάρχουν [ουσιαστικες] διαφορες . Στο crysis φορτωνει πολύ texture γιαυτο και η απαιτηση σε gpu-ram , οπως και να χει ομως τρομερες διαφορες δεν θα δεις... Κρατα την λιγο ακόμη και περίμενε [λεω εγω] .

εδιτ. Τωρα πρόσεξα πως τρεχεις 1680 ανάλυση , οποτε ισως μπουκωνει στα ψηλά η 320.. οχι μονο στο crysis αλλα και σε αλλα games. Και αλλάζεται..

Link to comment
Share on other sites

Και η σειρα 2900 ειχε 512βit bus αλλα η πραξη εδειξε πως απο 256 και πανω δεν υπάρχουν [ουσιαστικες] διαφορες

Με την αρχιτεκτονικη της συγκεκριμενης καρτας δεν υπαρχουν διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε αυτό το σημείο! Πραγματικά είναι τρομερό! :)

Τα γραφικά είναι σαν από τη ταινία Final Fantasy!!! Ποτέ δεν φανταζόμουν τέτοια γραφικά σε real time!!! Απορώ πως τα σημερινά συστήματα βγάζουν τέτοια ισχύ!

Link to comment
Share on other sites

Guys αν ειναι εύκολο μην ποστάρετε αντιπροσωπευτικές φώτος απο το game (πέρα αυτών που ολοι είδαμε στο demo) καθώς πολλοί φίλοι labites μέχρι να το παίξουν και να το τελείωσουν δεν θέλουν spoilers που τους χαλάνε την μαγεία του game... γιατι οχι τιποτα αλλο... όλοι το ίδιο thread διαβάζουμε καθημερινά... :p:D :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 02:10]

Guys αν ειναι εύκολο μην ποστάρετε αντιπροσωπευτικές φώτος απο το game (πέρα αυτών που ολοι είδαμε στο demo) καθώς πολλοί φίλοι labites μέχρι να το παίξουν και να το τελείωσουν δεν θέλουν spoilers που τους χαλάνε την μαγεία του game... γιατι οχι τιποτα αλλο... όλοι το ίδιο thread διαβάζουμε καθημερινά... :p:D :flower:

έτσι ... ρε συ perp μια που έχεις την special edition(μηπως το εχει πουθενα)

μηπως μπορεις να μου πεις σε ποιο χαρτη αντιστοιχουν τα επισόδεια?

δηλ. το contact ανηκει στο χαρτη island....ας πουμε το rescue που ανήκει?

αν τα χει στο special dvd ριξτα σε πμ

καταλαβες τι λέω? ε?:p

στο Multi παλι ουτε 5 '' ορθιος δεν μενω :p:boxed:

βλαμμενοι online gamers..... δεν μ αφηνουν να περπατησω λιγο....:zzz:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβαλα τελικά εχθές και πήγα να το παίξω κατευθείαν... λέω ας δοκιμάσω χωρίς sli.. πάω το βάζω στα 1280x1024 και όλα medium και κολλάει... λέω ας το δοκιμάσω στα low.

Το έβαλα και στα low και έφαγα πάλι το "κλοτσίδι" μου... και που κιόλας, στην εισαγωγή του παιχνιδιού... εκεί πάνω από to νησί...:cry: :cry:

Χαλάστηκα και θέλω αναβάθμιση :toomuchne Α ρε crysis πάει το paycheck :...:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.