Jump to content



Logitech Z-5500 Digital THX Speaker System MANY PHOTOS (56k beware!)


Recommended Posts

το σετάκι είναι αστέρι για τα λεφτά του αλλά στο αναλογικό κομάτι δεν μπορώ να πώ αξίζει. Μόνο σε SPDIF είναι που δείχνει τα δόντια του το σετάκι. Έχει μεγάλη διαφορά στην ενίσχυση στο ψηφιακό κομάτι.

Link to comment
Share on other sites

Και τελικά? Δεν τα έκανες RMA?

(όσο σκέφτομαι ότι τα δικά μου τα χα πάρει από το stock house του πλαισίου... φτου φτου φτου... τζιτζί δουλεύουν ακόμα)

Τελικά τα έκανα και φυσικά όλα πήγαν ρολόι. Είναι από τα προιόντα που δε φοβήθηκα καθόλου. Αγορασμένο από Πλαίσιο και προιόν logitech. Τι να φοβηθώ? ;)

Stock house, ε? Αν ήμουν από Αθήνα φίλε θα το τιμούσα σίγουρα. Με σωστή κρίση μπορείς να κάνεις πολύ καλές αγορές. Φτου σου κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

το σετάκι είναι αστέρι για τα λεφτά του αλλά στο αναλογικό κομάτι δεν μπορώ να πώ αξίζει. Μόνο σε SPDIF είναι που δείχνει τα δόντια του το σετάκι. Έχει μεγάλη διαφορά στην ενίσχυση στο ψηφιακό κομάτι.

Εάν έχεις καλή κάρτα ήχου, το αναλογικό αποδίδει καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την οθόνη το έχει και ο κολλητός μου και του έσβησε τώρα τελείως. Για το RMA ξέρει κάποιος πού να απευθυνθεί; Την αντιπροσωπεία θέλω γιατί δεν είναι από πλαίσιο αγορασμένα.

Link to comment
Share on other sites

το σετάκι είναι αστέρι για τα λεφτά του αλλά στο αναλογικό κομάτι δεν μπορώ να πώ αξίζει. Μόνο σε SPDIF είναι που δείχνει τα δόντια του το σετάκι. Έχει μεγάλη διαφορά στην ενίσχυση στο ψηφιακό κομάτι.

Το ψηφιακό κομμάτι σταματάει στο pod (το οποίο δε φημίζεται για τα dac του κιόλας).

Για το RMA ξέρει κάποιος πού να απευθυνθεί; Την αντιπροσωπεία θέλω γιατί δεν είναι από πλαίσιο αγορασμένα.

Mail κατευθείαν στη logi και θα σε ενημερώσουν. (κάπου μέσα σ'αυτό το νήμα αναφέρεται ο τρόπος)

Έγινε επεξεργασία από Spanaks
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
κοίταξε μήπως έχει αλλάξει η πηγή εξόδου σου από τον Η/Υ σου , μήπως αντί να δίνει έξοδο για 5.1 δίνει κάτι άλλο , δες προσεκτικά τις ρυθμίσεις απο την κάρτα ήχου σου
Oποσδήποτε απόδειξη.Θα στη ζητήσουν σίγουρα.Δοκίμασε να ρωτήσεις το ατομο που στα πήρε αν τυχόν την έχει,ή αν μπορείς να τη βρεις απ' το κατάστημα που αγοράστηκαν αν κόπηκε ονομαστικά.

Pods δεν πωλούνται σκέτα,αλλά ακόμα και να βρεις σε κάνα ebay,πιθανώς να μην παίζει γιατί είναι κλειδωμένα.

παιδια μετα απο πολλα μηνυματα στην λοτζι κ αφου τους εξηγησα τι ειχε γινει με τα ηχεια εβγαλαν το συμπερασμα οτι ειναι χαλασμενα.αφου τους εκανα καθαρο οτι δεν εχω αποδειξη γιατι ηταν δωρο τους εστειλα κ 6-7 φωτο των ηχειων με τους κωδικους για να πειστουν οτι οντως εχω τα ηχεια.λοιπον με τα πολλα μου ειπαν οτι θα προβουν σε αντικατασταση του σετ εφοσον τους στειλω φωτο με τα ηχεια σε τετοια κατασταση ωστε να μην μπορουν να ξαναχρησιμοποιηθουν απο κανενα κ στην φωτο να εχω ενα χαρτι με τον αριθμο της αιτησης διπλα στα σπασμενα ηχεια.τους εστειλα κ αλλο ενα μηνυμα για το εαν θελουν δηλαδη να τα σπασω κ μου ειπαν αυρο ακριβως.οποτε μες στην εβδομαδα θα τα σπασω κ θα τους στειλω φωτο.αψογη η λοτζι χιλια μπραβο.δεν το περιμενα για να πω την αληθεια.εχουν ζητησει κ σε αλλους κατι παρομοιο παιδια

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα με παει μετα το πασχα γιατι λειπω απο το σπιτι λογω δουλειας.

θα μαζεψω κ τιποτα μαο-μαο για να ξεσπασουν επανω τους κ μετα θα στειλω το βιντεο

σε τιποτα δημοσιογραφους να το δειτε κ απο τηλεοραση.

για βιντεο δυσκολο αλλα θα προσπαθησω φωτο σιγουρα παντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καθηστε να δειτε ενα θαψιμο που τους εκανα εγω.περιμενω αυτες τις μερες το καινουριο πακετο απο λοτζι.μολις γυρισω σπιτι ανεβαζω τις φωτο απο τα σπασμενα ηχεια

Link to comment
Share on other sites

παιδιά...μόλις πήρα οπτική ίνα και την έβαλα στην έξοδο που έχει η Mobo και στην είσοδο των από τα ηχεία...αλλά δεν την βλέπει πουθενά..σαν να μην υπάρχει...Και άμα βγάλω τα καρφάκια δεν παίζουν...τι να κάνω??Καμιά ρύθμιση??

Αυτή είναι η Mobo : http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522622

Link to comment
Share on other sites

Vagos δες στο control panel της κάρτας ήχου για κάνα setting τύπου default output analog/digital κτλ,αν και δεν είμαι σίγουρος για το πως θα είναι η supreme.

Psytransas από αναλογική σε ψηφιακή κάποια διαφορά θα ακούσεις,από καλώδιο ακόμα και σε 10 φορές καλύτερο καλώδιο δεν υπάρχει περίπτωση να ακούσεις διαφορά με αυτά τα ηχεία.:)

AEk μας αφήνεις σε αγωνία,σπασμένα z5500 πρώτη φορά θα έχω την χαρά να δω,μέχρι να έρθω να τα σπάσω εγώ σκέφτηκα να προτείνω.:D:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δείς αλλά το πρώτο είναι πολύ μικρό. Σε φτάνει?

Μια χαρα φτανει. Επισης παραλειψη απο πριν η μητρικη μου ειναι αυτη.Πιστευω ειμαστε οκ, right ?

Εdit: Λαθος link. Θα παρω των 1.8Μ

Α και κατι αλλο! Εχω ακουσει οτι δεν εχουν μαγνητικη θωρακηση.Υπαρχει περιπτωση να κινδυνεψουν οι σκληροι ? :-O

Έγινε επεξεργασία από psytransas
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν μαγνητική θωράκηση και το sub έχει μέσα δυό κιλά μαγνήτη,αυτά είναι ποιοτικές κατασκεύες,για awards μιλάμε!:hehe:

Πήγαινε το κάνα μισό μέτρο μακριά απ'το case και δεν (πιστεύω ότι) θα έχει πρόβλημα.

Οκ η μητρική.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.