Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

@Lakisss

Να προσέξεις λίγω τις ρυθμίσεις White Balance στις φωτό, ειδικά οι 2 close up μέσα στο spoiler είναι αρκετά μπλε. Ήθελαν να είναι θερμότερες για να μεταφέρουν το κατάλληλο συναίσθημα!

Πέρα από την πλάκα, ωραία καρμπονάρα!

Θυμάμαι μια πιτσαρία στην Κηφισιά που πηγαίναμε όταν ήμουν μικρός. Λεγόταν Pappas και είχε την καλύτερη πίτσα που έχω φάει ποτέ. Κατάλληλο πάχος ζύμης με αρκετά υλικά από πάνω. Ακόμα και την επόμενη μέρα τρωγόταν κρύα και ήταν πεντανόστιμη. Δυστυχώς το μαγαζί έκλεισε, όχι επειδή δεν πήγαινε καλά, από ό,τι έμαθα, αλλά επειδή βαρέθηκε ο ιδιοκτήτης του.

Link to comment
Share on other sites

@Lakisss

Να προσέξεις λίγω τις ρυθμίσεις White Balance στις φωτό, ειδικά οι 2 close up μέσα στο spoiler είναι αρκετά μπλε. Ήθελαν να είναι θερμότερες για να μεταφέρουν το κατάλληλο συναίσθημα!

Με την κάμερα που έχω μήν περιμένεις και πολλά. KODAK EASYSHARE V803 Zoom Digital Camera

Δέν έχω ασχοληθεί ποτέ με φωτογραφία, οπότε πάλι καλά να λές!:)

Link to comment
Share on other sites

Italian Pizza από τις καλές βάσεις αν θες έχω και άλλες

δοκιμασμενη λυση οντως και με πολυ νοστιμο αποτελεσμα!

εαν σου περισσεψει ζυμη διατηρειται απλαστη και στην καταψυξη μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

τίποτα το ιδιαίτερο, φωτογραφία από το κινητό μου

βασικά πιο πολύ ήθελα να δοκιμάσω την ζύμη που ανέφερε ο dellman.

μάγκες η ζύμη τα σπάει!

Italian Pizza από τις καλές βάσεις αν θες έχω και άλλες

Αυτήν;

Link to comment
Share on other sites

Λαδόκολλα (γούλγ ιτ έχει αρκετά καταστήματα στην Αθήνα το συγκεκριμένο είναι στο Περιστέρι). Το είπα και στην αρχή του post :p

Υ.Γ Είχαν γίνει και κάτι όργια εεε..... γκούχου γκούχου..... χορτοφαγίες ήθελα να πώ (http://www.thelab.gr/off-topic/synantisi-xortofagwn-lampitwn-paraskeyi-7-10-05-a-18593.html) στο παρελθόν σε συνάντηση του thelab στην λαδόκολλα στην Θησέως :innocent:

Link to comment
Share on other sites

attachment.php?attachmentid=45173&stc=1&d=1309630273

attachment.php?attachmentid=45174&stc=1&d=1309630675

και έτσι πρέπει να στέκεται η pizza, όχι να είναι ******* η ζύμη k να πρέπει να την πιάσεις με 30 χερια χωρίς να την φας.

btw έκανα μια ερευνα στο net και βρήκα πως κανονικά τις ζυμώνουν 3-4 φορες την pizza, οποτε σε αυτήν το δοκίμασα και βγήκε πολύ καλύτερη η ζύμη

attachment.php?attachmentid=45175&stc=1&d=1309631395

post-10229-1416075309,6987_thumb.jpg

post-10229-1416075309,986_thumb.jpg

post-10229-1416075310,0647_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.