Jump to content



66 ΝΕΚΡΟΙ ΑΠΟ ΠΥΡΚΑΓΙΕΣ...


DreamwebX

Recommended Posts

  • Replies 556
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 17:13]

Τι εθνος και μλκ1ες . Πάρτε καναν Ελευθερο τύπο να διαβασετε για τον στρατηγο άνεμο [λολ + ;) ] Και για το πόσο σωστά έκανε η πυροσβεστικη την δουλειά της . Σταμάτησε την φωτιά , ....

Οταν τα έκαψε όλα . Μία φορά στα 10 χρόνια που χρειάστηκε να επέμβει - Ηταν χωρίς διοικητη , χωρίς επικοινωνία , οργάνωση , υλικά θυμίζοντας ένα απέραντο - χάος.

Κατα τάλλα φταίει το πασόκ , το κκε , και η ΑΝίτα πάν1α.

Η συνήθεια είναι συνήθεια βέβαια και δεν φευγει . Η πιπίλα , δεν φταίμε εμείς , εμεις αναλάβαμε καμμένη γή λιώνει ακόμη μέσα στο στόμα . Εχετε ξεχάσει κάτι ομως . Περάσαν 3+ χρόνια πλέον και δυστήχως ...

Το καμμένη γή απέκτησε κυριολεκτική ένοια .

Μy 2 C.

Εδώ οι άνθρωποι δεν ασχολούνται ούτε καν με τι θα πουνε στα παραθυρα τι οργάνωση και ενέργειες μου λες....

τον ρωτουσε η άλλη χθες ποιος είναι ο νέος άνθρωπος που αναλαβει τον συντονισμο αφου ο παλιος δεν τα πηγε και τόσο καλα......και μετά απο κανα μισαωρο ειπε το "Συντονιστικό όργανο" ....και μετα αρχισε να φωναζει για τους προσκοπους που πρεπει να φυλλανε τα δαση και για μιλουσε για προληπτικά (παιδικά) μετρα.... την ωρα καιγοταν η μιση Ελλάδα.

Είχα να δω ειδησεις στην τηλεοραση παρα πολυ καιρό....φρικαρα....καλά να πάθω.

Καλυτερα να συνεχιζω να τα διαβαζω. Τλχ να μην βλέπω και το σοβαρό ύφος που παιρνουν όταν λένε τετοιες μλκ1ες.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όποιος και να αναλάβει τον συντονισμό, ακόμα και μπάχαλο να τα κάνει δεν θα φανεί. Οι δημοσιογράφοι κουράστηκαν και θα πάψουν να ασχολούνται με τα χωριά.

Από αύριο μπαίνουμε στη φάση της πολεμοκαπηλείας από όλα τα κόμματα.

Έχουμε να φάμε δούλεμα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 18:07]

και ανοιγω τωρα και ακουω οτι πεθανε και ο Πουερτα...δλδ τι θα γινει κανα καλο θα ακουσουμε?

Όταν είδα καρδιες και τετοια, σεβιλη, καπου πήγε το μυαλό μου με τη μια αλλά μπορει να ειναι και μεγαλη μ@λκια. ’λλο θεμα αυτό τεσπα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

attachment.php?attachmentid=21827&stc=1&d=1188312518

:T:

Αφού ξελαριγκιάστηκαν εχθές σταν κανάλια να το λένε αυτό....

Μπράβο τους...ακόμα και τέτοια ώρα μας δουελεύουν ψιλο γαζί....αν δεν λένε τώρα καμια αλήθεια και το μόνο που προσπαθούν να κάνουν είναι να καλυτερέψουν την θέση τους με ψευδή και "πειραγμένα" στοιχεία πραγματικά ντροπή τους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Θα μπορούσε κατά τη γνώμη σας να εντοπιστούν κινητά τηλέφωνα μέσα σε δασικές εκτάσεις, από τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας?

Αν δουλεύει έτσι ο μηχανισμός (με κινητό) εννοείται ότι μπορεί να εντοπιστεί, αφού το κινητό κάνει associate με την κυψέλη, από την κυψέλη φαίνεται το τι είναι συνδεδεμένο και που. Αν έχεις το διαφορικό σήμα από περισσότερες κυψέλες μπορείς να βρεις και τη θέση του. Σε συνδυασμό με την απαγόρευση κυκλοφορίας στις δασικές εκτάσεις είναι ένα καλό μέτρο.

Δεν φτάνει όμως. Εγώ θέλω να κρεμάσουν τους υπεύθυνους ή να τους ανακρίνουν μέχρι θανάτου.

Αρχική απάντηση από xrist

Εθνος=ΠΑΣΟΚ

Έχεις την κλασσική ελληνική λογική του δικομματισμού που δίνει το 90% σε ΠΑ.Σο.Κ και Ν.Δ., το μη χείρον βέλτιστον, ψηφίζω για να μη βγει ο άλλος, δηλαδή ο άλλος είναι καλύτερος etc.

Συγχαρητήρια, ελπίζω τουλάχιστον να αποκομίζεις τα εκάστοτε ωφέλη.

Και συγγνώμη για το ύφος, αλλά νομίζω ότι αυτή η νοοτροπία ευθύνεται για τη κυβερνώσα βλακεία (από όλα τα κόμματα, Ν.Δ., Πα.Σο.Κ, Κ.Κ.Ε., ΣΥ.ΡΙΖ.Α, ΛΑ.Ο.Σ. κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 19:38]

Θα μπορουσα να σου απαντησω με το ιδιο υφος και σενα και στα αλλα κρυφοπασοκια που το παιζουν δηθεν ακοματιστοι και μας διαλαλουν οτι ολοι ιδιοι ειναι... αλλα σεβομαι τους υπολοιπους που δεν φταινε σε τιποτα

Ενταξει την ριξατε την Κυβερνηση και μετα?

Αντε καλα κρασια :hi:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist

Θα μπορουσα να σου απαντησω με το ιδιο υφος και σενα και στα αλλα κρυφοπασοκια που το παιζουν δηθεν ακοματιστοι και μας διαλαλουν οτι ολοι ιδιοι ειναι... αλλα σεβομαι τους υπολοιπους που δεν φταινε σε τιποτα

Ενταξει την ριξατε την Κυβερνηση και μετα?

Αντε καλα κρασια :hi:

Χρήστο πιστεύω είσαι λάθος κατα 180 μοίρες.

Είναι αφύσικο δλδ να κατηγορούμε την κυβέρνηση για την κατάσταση που επικρατεί?

Δλδ δεν φταίει καθόλου η κυβέρνηση?

Sorry αλλά όντως ο πιο πολιτικοποιειμένος φαίνεται να είσαι εσύ και φαίνεται απ την πρώτη σου απάντηση σε μένα ότι θύχτικες κάπως απ αυτά που είπα.

Να απαντήσω για μένα,

Δεν είμαι ΔΗΘΕΝ ακομάτιστος,είμαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ακομάτιστος.

Ακούω συνέχεια τις ίδιες παπαριές από διαφορετικά στόματα απλά.

Λές να είναι η ηλικία μου?Μπορεί σε κάποια χρόνια να τα βλέπω διαφορετικά.

Και μην μου πείς τώρα για την κατάσταση που επικρατούσε επί ΠΑΣΟΚ πριν 3,5 χρόνια...για 2 λόγους.

1.Δεν παρακολοθούσα καθόλου μα καθόλου πολιτική τότε.

2.Δεν βρισκόμαστε 3.5 χρόνια πίσω....είμαστε στις 28/8/2007...19 μέρες πριν τις εκλογές και με κυβέρνηση την ΝΔ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist

Θα μπορουσα να σου απαντησω με το ιδιο υφος και σενα και στα αλλα κρυφοπασοκια που το παιζουν δηθεν ακοματιστοι και μας διαλαλουν οτι ολοι ιδιοι ειναι... αλλα σεβομαι τους υπολοιπους που δεν φταινε σε τιποτα

Δεν είμαι δήθεν ακομμάτιστος, είμαι ακομμάτιστος από άποψη, και αυτό να το σέβεσαι, είναι δημοκρατικό μου δικαίωμα. Το πώς θες να χαρακτηρίζεις τον άλλον για να αισθάνεσαι καλύτερα, είναι δικό σου δικαίωμα αρκεί να μη μας το δημοσιοποιείς.

Αρχική απάντηση από xrist

Ενταξει την ριξατε την Κυβερνηση και μετα?

Δεν με ενδιαφέρει να "ρίξω" την Κυβέρνηση. Με ενδιαφέρει η χώρα μου να έχει την πορεία που θεωρώ ότι βοηθάει το κοινωνικό σύνολο να ζει καλύτερα. Όσο δίνουμε 100 εκατομμύρια σε F-16 και 1 εκατομμύριο για παιδεία και άλλο 1 για κοινωνική πρόνοια θεωρώ ότι η πορεία δεν θα βελτιωθεί. Το ποιο κόμμα τα δίνει με αφήνει αδιάφορο. Αν νομίζεις το αντίθετο, δική σου άποψη. Το να μου πεις ότι αν δεν πάρουμε τα F-16 οι "πωλητές" θα μας κάψουν και τα υπόλοιπα δάση είναι κι αυτό μια πραγματικότητα, αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό. Θα ήθελα όμως αυτός που κυβερνάει να έχει μια τόλμη, και όχι αυτή την αδράνεια.

Αρχική απάντηση από xrist

Αντε καλα κρασια :hi:

Στη Σύβαρη και στον Κρότωνα?

Link to comment
Share on other sites

Την δημοσκόπηση στον ALPHA που δίχνει την αποστροφή και στα 2 μεγάλα κόμματα την είδατε; Ελπίζω να μείνει μέχρι της 16/9.

Το λάθος που κάνουμε είναι να κατηγούμε μια κυβέρνηση, αντί να κατηγορούμε το πολιτικό γίγνεσθαι. Και λέμε ότι "αυτή είναι κυβέρνηση, οπότε αυτήν κατηγορώ" και τρίχες κατσαρές. ΛΑΘΟΣ. Η απογοήτευση από ένα κόμμα, και η προσχώρηση σε ένα άλλο για αντίδραση είναι ΛΑΘΟΣ. Αυτός είναι και ο τρόπος που ψήφιζουν (ελπίζω να λέμε ψήφιζαν σε λίγες μέρες) οι ΕΛΛΗΝΕΣ. Μπου***λο το ΠΑΣΟΚ σαν κυβέρνηση (και μου πείτε το αντίθετο), όλοι πήγαν στην ΝΔ. Ελλειπής η ΝΔ, όλοι θα πάνε στο ΠΑΣΟΚ. Αποτέλεσμα; .....Ανάθεμα με αν κάποιος από αυτούς που πηγαινοέρχονται από το ένα κόμμα στο άλλο έχουν ποτέ διαβάσει κάποιο πρόγραμμα, (αν υπάρχει!) η έχουν πάρει θέση. Απλά αντιδρούνε. Οι υπόλοιποι που είναι οπαδοί γέννημα-θρέμα δυστυχώς δεν πρόκειται να αλλάξουν.

Αυτό είναι το πρόβλημα. Κανονικά αν θα θέλαμε να λεγόμαστε ενεργοί πολίτες, θα έπρεπε με την προκύρυξη βουλευτικών εκλογών, να "αδειάζουμε" από κομματικές πεποιθήσεις και ιδεολογίες και να ξεκινάμε από το "μηδέν" χωρίς χρωματισμούς, χωρίς χάρες. Το βλέπετε να γίνεται αυτό; Θέλει πολλά χρόνια. Θέλει να "καούνε" όλες αυτές οι παλιές σχολές ψηφοφόρων που επηρεάζουν και αρκετό ποσοστό της νεολαίας, η οποία με μεγάλη "αφέλεια" συστρατεύεται στις φοιτητικες οργανώσεις ελπίζοντας σε ένα καλύτερο αύριο, βλέπε προσωπικό βόλεμα). Πρέπει να κοπούν επειγόντως οι σύνδεσμοι με το πολιτικό παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

τις κυβερνησεις τις βγαζουνε το ποσοστο αναποφασιστων, δηλαδη οι πραγματικα ελευθεροι. οι αλλοι ειναι μονοκουκι .

Μονόλος "πραγματικά ελεύθερου" πριν την κάλπη.

-Δεν μου αρέσει το Α κόμμα άρα ψηφίζω το Β.

-Μου αρέσει το Β; Με εκφράζει;

-Όχι.. αλλά δεν θέλω να ξαναβγεί το Α!

:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist [Σήμερα, στις 20:49]

.......... κρυφοπασοκια .......

Ενταξει την ριξατε την Κυβερνηση και μετα?

Αντε καλα κρασια :hi:

:woot:

φοβούνται οι users σε ένα forum να σου πουν οτι ειναι Πασοκ και κρυβονται? :hehe:

Τι διαλο

χουντα έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εδώ είναι η θέση του και όχι εκεί που το είχα. Ας το μεταφέρω εδώ !

Πρέπει να προσέξουμε καλά για να μην καούμε !

Edit : Έπειτα από τη σωστή υπόδειξη του Moderator, διορθώνω !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [26-08-2007 22:42]

Εντάξει, είναι αλήτες. Στο Mega βγήκαν και είπαν ότι στη Νέδουσα Μεσσηνίας είναι αποκλεισμένοι 300 από την φωτια. Οι Νεδουσαίοι πέρναν τηλέφωνο στα τοπικά κανάλια και ενημέρωναν ότι δεν είναι έτσι. Έπαιρναν τηλέφωνο και στο Mega και τους κλείναν το τηλέφωνο στα μούτρα. Αλήτες, νεκροθάφτες.

Έχεις απόλυτο δίκιο. Εγώ μόνο για ένα πράγμα χαίρομαι. Για την ύπαρξη του internet που αποτελεί, όπως διαπίστωσα μέσα από τη μακροσκελή πύρινη κουβέντα σας, το καλύτερο αντίδοτο στη φθηνή προπαγάνδα. Την προπαγάνδα που λειτουργούσε σε παλιότερες εποχές, απουσίας διαδραστικών μέσων ενημέρωσης και χαμηλότερου μορφωτικού επιπέδου των Ελλήνων.

Κάποιοι δημοσιογραφίσκοι δεν μπορούν να καταλάβουν ότι τα κόλπα παρελθόντων εποχών δεν πιάνουν πια. Σιχάθηκα περισσότερο τους δημοσιογράφους και από τους πολιτικούς. Είτε για λόγους αντιπολίτευσης είτε για λόγους ακροαματικότητας φρόντισαν να εκμεταλλευτούν πλήρως την κατάσταση. Έβγαζαν νεκρούς και καμένα χωριά εκεί που δεν υπήρχαν, προτρέχοντας και προβλέποντας καταστάσεις αντί απλώς να καταγράφουν τι γίνεται. Προσπάθησαν να αμφισβητήσουν την ίδια την ικανότητα λογικής σκέψης των ανθρώπων, λέγοντας για γριούλες-που ανάβουν μαζικά φωτιές το βράδυ για να ψήσουν- ή για μεμονωμένα οικονομικά συμφέροντα που βαρέθηκαν τις πόλεις και είπανε να κάψουνε τα βουνά για να χτίσουν εκεί και να κάνουν σκι τον χειμώνα.

Είμαι απίστευτα ευτυχισμένος που μου δίνεται η ευκαιρία να μιλήσω και εγώ όπως και εσείς μέσω του internet αντί απλά να ακούω ότι μου σερβίρεται χρόνια τώρα από τα μέσα που υποστηρίζουν τη μία ή την άλλη παράταξη.

Φτάνει πια η δικτατορία των Μ.Μ.Ε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.